Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

veronika1982
21. dec 2009

ahojte.. tak my sme robili perniky... skoro skoncilo cesto v kosi.. ale nakoniec som nieco upiekla len ci to bude jedle...a som k.o.. matej dnes strasne malo spal a nervozny je ze az.. a naucil sa vyplazovat jazyk..

antoniab
21. dec 2009

boli sme v nemocke lebo nam zistili hypotrofiu plodu mame zaostavanie v gestacnom veku 3tt momentalne sme v nemocnici pribrali a mame 2224g ale aj tak nic moc nejake anomalie na placente takze zle vyzivujeme malu a mali sme aritmiu srdiecka ale ta sa uz upravila
sme kp cize zadockom tak nie uplne lebo donedavna sme boli priecne co nechapali ako to dieta tam tak moze byt teraz mame hlavicku viac pod pravim rebrom ale niesme uplne v pozicii kp chcu vahu vytiahnut na 2500g a potom to uz ukoncia cisarakom strasne sa bojim
dostala som nadoma injekcie tak shanam niekoho kto mi to bude pichat kedze su este ktomu sviatky tak to zacina byt problem tak dufam ze niekto bude ochotny 😝 nerada by som naspat

inak som citala ze patka je uz v nemocke tak drzim palce nech je to rychle a bezbolestne svagrina rodila v snv minuli tyzden bola uz tyzden po termine a hovorila ze to bolo hrozne bolesti zacali sobotu o 8vecer a porodila nedelu o pol druhej porod jej vyvolavali 😅

sophie1981
21. dec 2009

jeeejda Veronika ja zabudla na teba..... 😝 .....laktacna demencia..... 🙄

mata, tak len pekne drzte pokope az do konca tehu.....nech sa mala narodi, tak ako ma, vyhnes sa vela vybehavackam po doktoroch.....uz nemate vela.....3 tt zbehnu ako voda...len klud.... 😉

ja som zarobila cesto na medovnicky....takze teraz uz oddychuje v chladnicke, zajtra peciem.......juchu...dufam, ze budu k svetu...kedze som dodrbala babke celu vahu a aj desku na cesto...nejako som pritlacila silnejsie a puk, zlomila sa hnusoba...babka bude rada.... 😀

zuzana612
21. dec 2009

Mata, ja by som tym odhadom vahy a tak moc neverila. Mojej spoluziacke pred par tyzdnami vraveli ze ma nieco s oblickami, ze sa jej moc vracia alebo co, mali ju aj operovat a ze male je velmi malicke, ze ma len 1,5 kg a to mala mesiac do porodu. Male cakala teraz okolo vianoc, pred 3 tyzdnami dostala bolesti a zacala krvacat, tak jej museli urobit cisarsky a narodil sa jej krasny chlapcek ktory vazil 3,1 kg. A keby sa narodil v termine, tak by mal hadam aj 4 kg. Aj ked je lepsie asi cakat ze bude malicke a potom byt milo prekvapena. Ja vobec neviem ake velke je toto moje, som sa minule zabudla opytat 😀 Teraz idem az v sobotu na pasy do nemocnice lebo moj dr. ma sluzbu tak mi urobi poradnu tam, tak ak nezabudnem, tak sa ho opytam 😀

Inac moj Matusik dnes spal pol hod. a potom mi zaspal o pol piatej a spal do siestej, takze dnes bude dlhy vecer kym zaspi 😖

antoniab
21. dec 2009

zuzka aj sestricky hovorili ze utz robi obcas rozdiel aj do pol kila tak dufam ze 2500g by sme mohli mat ak by sa utz mylil ale zas nik to teraz neriskne ak by sa utz nemylil ak to placenta vydrzi tak prvi tyzden po novom roku by to uz mohlo by sestricka hovorila ze cisaraky planuju tak 10dni pred terminom
zuzka ti si mala cisarak cievkovali ta ? a mala si celkovu narkozu ci spinal ?

mirka2706
22. dec 2009

michalag • 1d, 22tt • Včera o 22:13

Ahojte babenky , prepacte ze sa vam sem miesam, ale mam spravu od Patky (pata31)

Dnes 21.12. o 20:55 sa narodila mala princezna TAMARKA s krasnymi mierami 3420g a 49cm a podoba sa na mamku

sophie1981
22. dec 2009

jeeeeej, Tamarka uz je tuuuu...blahozelam........vela stastia, zdravia a lasky do zivota, a maminke prajeme skore zotavenie, a poslusnu princeznu..... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ..........Katka sa tesi na dalsiu kamosku..... 😉

tak, vonku krasne chumeli......super.........sme dnes chceli prekvapit Matejkovcov na 13-tke, skontrolovat pernicky ale kedze s najvacsou pravdepodobnostou nevylezieme na kopec, asi s toho nost nebude..... ☹

zuzana612
22. dec 2009

Jeeeeeeee, super, len skoda ze sa nestihnu vratit domov do Vianoc 😖 Ale mala som pravdu ked som vravela ze podla mna este Tamarka nie je von 😀 Zelame jej hlavne vela zdravia a nech robi rodicom len a len radost 😉

My budeme mat asi vesele Vianoce, lebo Matusko uz zacina kaslat, ja tiez, ked sa nasi vratia tak pojdem ku dr. nech sa na mna radsej pozre, nie ze ma skosi nejaka prasacia chripka 😒

Inac moje dieta tak kraaaaaaaaaaasne rozprava, mala by som si davat pozor co pred nim poviem. Vcera vecer sa mu nedarilo vyliest na stolicku, tak si ulavil slovami Do riti! 😀 Neviem kde to pocul 🙄 A potom chodil do izby a hovoril Do riti asi pol hodiny. Co uz 😖

zuzana612
22. dec 2009

Mata, v Ruzomberku cisaraky nerobia skor, ja som mala moj dokonca tyzden po termine lebo v termine som ochorela, tak ma 2x poslali domov kedze som nemala ani bolesti ani nic. Tiez som myslela ze maly pojde von skor a nakoniec isiel von a tyzden neskor. No a ak tebe urobia cisarsky zaciatkom januara, vidim ze ma zase vsetci predbehnu a ja budem chodit ako hroch este mesiac 😀 Cievku som mala, to sa pri operaciach robi automaticky, ale nebolo to vobec nic hrozne, ja som ani poriadne necitila ked mi ju davali. A narkozu som mala spinalku, ale aj tak som pri operacii asi zaspala, lebo si vobec nepamatam ako maleho vybrali, ani ci mi povedali ze co mam a ci mi ho ukazali. Videla som ho sice este kym som bola na stole, ale uz bol umyty a obleceny a ja som bola uplne mimo. Ale pri spinalke zevraj ukazu male hned ako ho vyberu. Takze ak by som mala aj druhy cisarsky, urcite by som chcela spinalku

anape
22. dec 2009

ahojte 🙂 ,
supeeer, tak Tamarka je uz na svete... blahozelame a prajeme vsetko naj, naj, naj, nech su obidve zdravucke a mala nech rastie do krasy 😉

vy sa vytesujete, ze snezi a ja som z toho nervozna, lebo nemozem poriadne nikam ist autom, kedze ja nejazdim, ked je vonku takto, predsa len som zaciatocnik a nechcem ohrozit deticky 😒 ... a okrem toho sa ma od zajtra oteplit, tak to bude zase clapkanica 😝

vcera som mala zly zazitok s autom, vybrala som sa do mesta a kedze som chcela muzovi kupit nieco vacsie, tak som isla autom a hned ako sa vychadza z nasej ulice, to je jednosmerka, som zacala brzdit, lebo tam je stopka a ako brzdim naplno, tak brzdim a auto stale ide... bol tam totizto nakopeny a uplne hladky sneh... no chvalabohu auto zastalo par cm za autom co stalo predomnou... som sa aj zlakla,lebo by som mala zbytocne neprijemnosti 😝

dufam, ze deti nebudu zase chore cez sviatky,lebo viki je zase soplava... petko siel posledny den do skolky a potom bude az do 7.1. doma, takze bude veselo 🙂

no dobre, idem daco robit, lebo by som chcela takmer vsetko pripravit dnes a zajtra, aby som mala vo stvrtok uz pohodu, lebo minuly rok som to akosi nestihala, kedze viki bola malicka a dost uplakana a tak som skoncila doslova o pat minut sest a totalne vystavena 😝 , takze toho roku si chcem uzit pohodu uz od rana

pekny den baby 😉

evitkamalicka
22. dec 2009

ahojte

Patke velka gratulacia 😵

sophie1981
22. dec 2009

sme boli von na prechadzke a dosli sme domov ako snehuliaci..... 😀 ...Katke sa asi dobre spinka v snehu.....chrapala o dusu......len skoda, ze to je von take nepoodhrnane.... 😝 .....ale aspon mi svaly narastu......budem ako swarzik..... 😀 😀 😀

anka...ja v zime tiez nerada jazdim....uz len pre ten pocit, ze ake je to smyklave vsetko a ze aj ked ja idem pomali, niekto moze ist rychlo(vid. priklad nasi super spisskonovovesky taxikari, predvcerom nas jeden obiehal za smizanami a oproti nam nakladiak.....frajer 🙄 )....takze ja idem vsade peso...co sa tebe s dvoma deckami asi tazsie organizuje....

inac mna chyta neskutocna depka....tesim sa ze som doma, ale uz mi to zacina dost vadit, ze niesom vo svojom.....vceraa mi vsetci tak strasneliezli na nervy a ani nic nespravili.....ja asi zblbnem, pokym dostaviame tu barabiznu v Tomasovciach......preco sme si nekupili byt???? ☹ ☹ ☹ ....

slaviq81
22. dec 2009

Ahojte,

no konečne sme sa dočkali. Blahoželám Pati k bábätku 😵 😵 😵

Bibka, viem o čom píšeš, mne už doma totálne ide všetko na nervy. Ale čo narobím? Posledné mesiace nevychádza nič tak ako by som chcela 😔 Ešte že mám moje slniečko Laru 😵

Ráno som šla na polikliniku na USG, no kým som sa tam došmýkala 😝 Dopravná situácia neskutočná 😀 😝
Ana, ja som na veľkej križovatke prichádzala k signálu, zrazu preskočilo zo zelenej na oranžovú, tak som začala brzdiť. Ale afto išlo ďalej, tak som prešla na červenú 😝 Ale psssssssssst 😀

rybecka
22. dec 2009

Patka blahozelaaaaaaaaaaaam 😵 😵 😵
Bibka ja si to ani neviem predstavit aby v dome som mala niekoho ja sice byvam na jednom dvore ale dom kazdy zvlast takze super zamkneme a mame pokoj 😵 Od zaciatku sme byvali sami a ked svokra navrhovala ze mame ist k nim byvat tak skoro sme sa rozviedli co to boli za hadky a teraz uz ani moj muz by nesiel. co ma tesi 😅

maca77
22. dec 2009

ahojte

nestíham čítať dozadu, snáď večer, keď budú decká spať dočítam čo má kto nové ....

ale zvedavosť mi nedala, aby som nenakukla, čo nové s Paťkou .... takže srdečná gratulácia aj od nás ... prajeme obom veľa zdravíčka, mliečka a mamke skoré zotavenie 😵 😵 😵

janoko
22. dec 2009

antoniab, cisáraku sa neboj, napichajú ťa proti bolesti, hneď na všetko zabudneš, keď ti prinesú to drobčiatko. Len sa snaž byť v pohode, neboj, všetko dobre dopadne. Držím ti palce.

janoko
22. dec 2009

A Paťuli krásne mamičkovské starosti prajem!!!

janoko
22. dec 2009

A prajem rodáčkam krásne Vianočné sviatky!!!

veronika1982
22. dec 2009

ahojte.. tak my sme mali dnes pracovny den.. vrtali sme garnize a teraz som konecne dopratala... z mojho syna idu von asi vsetky tie nervy co som mala pocas tehu lebo to je neskutocne aky je on nervozny a zuba nikde.. v noci sme boli kazdu hodinu hore..a len na rukach chce byt.. sak ja uz nevladzem...

bibka skoda ze ste neprisli ale aj tak sme pracovali a byt ako po vybuchu ani ako keby vianoce nemali prist.. a moje pernicky.. no kebyze ich hodim niekomu do hlavy tak snad mu aj hlavu rozbijem..

ja by som zase sla k mamke...

a patke gratulujeme.. ak budu pekne papat a mala bude priberat a nebude zltnut tak podla mna na vianoce su doma alebo na druhy den...

antoniab
22. dec 2009

ahoj

patka srdecne blahozelam 😵 😵 😵 nech ma mamicka dostatok mliecka a malinka nech rastie dokrasy 😉

janoko no veru bojim bojim
zuzka dnes som bola prvi krat pichat u sestricky unas vo stvrtku ona robi na are v levoci tak mi potvrdila ze v le sa cisaraky robia pred terminom tak uvidime a ona mi zas odporucila celkovu nez spinal ocova sesternica robi na are doktorku tak sa mam poradit s nou ale koli tim injekciam co beriem si mysli ze mi nepovolia spinal tak uvidime

rybecka
22. dec 2009

antoniab,
ja som mala celkovu anastezu a znasala som to v pohode.
Sice som rodila vecer a maleho som videla az rano ale moj muz mi napisal v noci sms a tak som sa dozvedela miery a ze je v poriadku. da sa prezit aj cisarsky neboj sa ale ked to porovnam s normalnym porodom je ovela lepsi vrzusujucejsi a rychlesjie sa hojis ako ta jazva na bruchu. ale fakt sa nemas coho bat. 😉 Nie je to nic strasne zaspinkas vyberu dietatko zobudis sa a uz je pri tebe nadhera 😵

veronika1982
23. dec 2009

dobre ranko... tak a mame tu teplo...

my sme boli rano hore od tretej do stvrtej... lozil po posteli a chechtal sa na nas.. nas slo porazit..ved ja uz chodim ako vyrigana krupa..a tusim uz mam nazad vahu spred tehu ked nie este menej..

mati neboj aj sestra mala cisarak a v pohode.. som ani nemala pocit ze by ju rezali...

sophie1981
23. dec 2009

DOBRE RANO PRIATELIA,....... 😀

prsi, prsi, len sa leje, Vianoce klopu na dvere........ 😝

vcera sa vstavalo lehsie a krajsie, kedze krasne chumelilo...dnes je to na hov.. 😖 ...no co sme cakali ....nebodaj Vianoce na snehu..... 😕

idem upratat...

Mata, neboj sa....bude dobre...o chvilocku mas princeznu pri sebe...ako aj ostatne baby....joooj, tak v dobrom vam zavidim, ja by som sla hned rodit....a potomovoniavat babatka...Zuzana, uz porod, ze si pridem cuchnut k Natalke.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ....

tak, my sme pomali domrchovali, uvidime co prinesie dalsi mesiac...kedze zuzana porodi, mozem prist na rad ja..... 😅

padam uprata ten bordel, co sa v noci narobil...lebo vcera vecer som upratala, vstane a ako po vybuchu...to aj u vas tak je???

zuzana612
23. dec 2009

Ahojte, aj tu celu noc lialo, takze sneh je v prdeli, vsade len sama clapkanica, no parada. Matus uz riadne drhne, takze idem s nim poobede ku dr. Ja som bola vcera lebo ma tiez uz boli hrdlo a este som rano aj vracala, tak nastastie mam len trochu zapalene hrdlo a nemusim brat antibiotika. Poslala ma vsak aj na gyndu na kontrolu koli tomu vracaniu, tak aj tam je vsetko ok, porod zatial nehrozi a male uz ma okolo 3 kg 🙂 Ale odolala som pokuseniu sa opytat co to bude ked mi robil sono, takze stale to bude prekvapko aj ked ja si myslim ze to bude Matej 😔

Tak vam prajem pekny uprsany den, idem sa naranajkovat

sophie1981
23. dec 2009

Zuzana, ja som si tiez myslela ze bude Vratko.... 😉

zuzana612
23. dec 2009

bodaj by si mala pravdu a bola by to Natalka. ALebo Simonka? Vobec este nemame vybrate mena naisto 😒

veronika1982
23. dec 2009

hej aj u nas to tak je ze asi v noci nam niekto chodi po byte a robi bordel..

a u nas nebudu // lebo dnes som dostala...

ale ja si idem poobede onuchnut dvojcata.. tatik bude s matejom doma tak to hadam zvladnu..

zuzi ja si tiez myslim ze by to mohlo byt dievcatko ale radsej natalka ako simonka..

zuzana612
23. dec 2009

No ved uvidime co to bude, ale prave preto ze kazdy dufa ze to bude konecne dievcatko, tak to bude siesty chlapec. ALe potom verim ze to tretie bude dievcatko 😀 😀 😀 Mne sa Natalka tiez paci viacej ako Simonka, ale ked ich ked su velke volaju Nata, tak to sa mi moc nepaci. Ale som rozmyslala ze aj Natulku mozno volat Lili 😀 Mozno to nakoniec bude Timea, tu sme tiez chceli pri prvom. Aj ked mne sa hrozne pacili mena Chelsea a Alexis, ale uz som od tych cudzich mien na Sk upustila 😖

Matusik mi este haja, tak sme s mamou zatial doupratovali, uz treba len kuchynu a kupelku dole a potom drzat Matusa asi v garazi, aby vsetko nevratil do povodneho stavu pred upratovanim 😀 Lebo neviem ako to to moje dieta robi, ale za 5 minut dokaza prevratit cely dom hore nohami 😠 Ani von ho v tomto hnusnom pocasi nemozem zobrat 😖 Dufam len ze nie je nejak moc chory, ze ma len zapalene hrdielko a kvapky od kasla budu stacit. Aj ked zase, radsej nech je chory kym je baba v brusku, ako by mal ochoriet akurat ked prideme z nemocnice. Nerada by som ho totiz stale odhanala prec, ked teraz hocikedy pride aj sam, zdvihne mi tricko a zacne mi bozkavat brucho a hovorit babe basnicky a spievat. Som zvedava ako dlho ho to bude bavit ked uz bude baba von. Ci nebudem potrebovat nejaku ocelovu klietku aby bola baba v bezpeci pred nim 😀

anape
23. dec 2009

antoniab aj ja som mala pri druhom babatku planovanu sekciu a robili mi ju v 38tt, ze ked je to planovane, tak je lepsie par dni skor ako je termin, nech babatko este nezostupi do porodnyh ciest 😕 ... a co sa tyka bolesti, tak jasne, ze to boli, ale da sa vydrzat, neboj, nieco ti aj pichnu a najhorsie su mozno take prve tri dni, potom to zo dna na den ustupuje 🙂
povodne som chcela iba spinal, no kedze som v minulosti mala nejake zdravotne problemy,tak mi lekar odporucal celkovu, comu som sa nepotesila,lebo som chcela malu pocut a vidiet ked ju vyberu, no potom som mu bola vdacna, lebo ked som dosla na sal, tak zo mna opadla vsetka odvaha a bola som rada, ze ma uspali 😀

uz mate vsetko pripravene na zajtra? mne toho treba este dost spravit, ale hadam to stihnem tak ako mam v plane

slaviq81
23. dec 2009

Baby prajem Vám už teraz Šťastné a Veselé Vianoce. Prežite ich v pohode 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre