Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

veronika1982
26. dec 2009

pati mlieko ti vydrzi 3 mesiace.. ja som tiez mala zasoby a vyuzivali sme to hlavne vtedy ked som niekde potrebovala ist tak mu mamka dala.. ale teraz mi treba zase kedze v sobotu ideme na svadbu a mamka s nim bude na hoteli..len pekne odsavaj aby nebol zapal.. my sme dnes boli u babky vo svite a potom sme sli este ku tete a tam sa mi spustilo mliecko tak som sa musela prezliekat.. 😀 😀

a my nadalej vyplazujeme jazyk...

anape
26. dec 2009

ahojte kocky,
ospravedlnujem, ze som vam ani nepopriala pekne sviatky, lebo sa mi uz nepodarilo sem nakuknut, ale verim, ze ste ich mali aj bez toho krasne 🙂

ja som petuska naucila vinsovacku a na stedry den sme obisli rodinu aj kamosov a ja som ochutnavala kolaciky a potom som pred vecerou musela vypit smectu a po chvilke som si dala trochu kapustnice a mm tiez nebol celkom fit,tak tiez jedol len kapustnicu a rybu so salatom sme si dali az vcera, takze sme to mali na dvakrat 😀

radost zo stromceka a darcekov bola aj u nas obrovska, proste s detmi to je ine caro vianoc 😉

patka to je super, ze je vsetko v poriadku a uz ste aj doma... no bola som prekvapena, ze uz pustaju babatko po troch dnoch, ked som ja bola pred rokom,tak to bolo 5 a po sekcii 7, no mna pustili na 5.den po sekcii,lebo som bola ok a mali vela zien... drzim palce, nech ste zdrave a rastiete do krasy

veronika aj viktoria ked zacala liezt po styroch,tak zo zaciatku sla dozadu 🙂

bibka ta vasa katuska je riadna sikovnica 😉

veronika1982
27. dec 2009

dobre ranko.. my sme mali o 4.52 prilet z postele na zem.. a kebyze nezacne vydavat cudne zvuky tak si to ani nevsimneme.. vobec neplakal tak neviem ako mohol spadnut...to asi clovek je v spanku lahsi nie? lebo nebolo pocut buchot a zdvihala som ho tak ze bol na brusku.. joj ale sme sa zlakli...

anape
27. dec 2009

ahojte,
veronika a to ti matej vypadol z postielky alebo spinkal pri vas? neboj bude dobre, deticky su ako z gumy, mam to overene, my sme zazili uz dost padov a chvalabohu bez nasledkov, len sem-tam s nejakou modrinkou

no idem ja varit, lebo dnes nas nikto nepozval na obed 😝 ... vcera sme boli u svokry a predvcerom u mamky, takze som si fajne oddychla od varenia

prajem vam peknu nedelu 😉

sophie1981
27. dec 2009

caute....my sme u svokry, takze nevarim..... 😝 ...ale zasa co by som dala za to aby som musela varit... 🙄

Katka sa rozbieha.........len cakam na ten pad, ked prestane.....lebo ona si hviezda mysli, ze uy vie chodit.....pusti sa aj sama kade=tade, tak ju len na poslednu chvilu zachytavam..... 🙄 ....take soky mam s nej....nic nedba......ide hlavou proti muru.....

nic, idemme von na prechadzku, nech troska vymrzne ta jej energia.... 😝

pata mraz, ja som nikdy nedokazala odsat, tak som ani nikde nemohla ist....nastastie sme nemali nejaku velku laktacnu krizu,...inac neviem, asi by sme uz boli na UM....

Zuzanka, len papkaj, pekne papkaj, ze budes mAT prdel ako ja.... 😀 😀 😀 😀

a Livia ako?

veronika1982
27. dec 2009

matej spi opat s nami pretoze ked zaspi a polozim ho do postielky tak sa hned preberie a zacne plakat.. a v noci sa nejako gulal gulal az sme poculi ako spadol na zem...a potom si doobedu este privrel palce do dveri..tak sme sa dnes smiali ze aky ma super den.. ale doobedu boli s tatikom na nakupe v kauflande a ja som zatial pratala lebo cez tie dva dni tu bol riadny binec...

zuzana612
27. dec 2009

Ahojte, ja dnes viacmenej lezim cely den v posteli, lebo mi choroba nejak neprechadza, kycham, kaslem, nic nevladzem, som proste ako zbity pes. Daniel pojde o hodinu domov, mama je v praci, takze Matus ostane na mne, tak dufam ze bude o osmej spat a nejak to s nim sama zvladnem.

Bibka, moc Katku nechytaj, lebo si na to zvykne ze ked pada tak ju niekto zachyti. Ja som nechala Matusa padat ako hrusku a rychlo sa naucil zachytit sa niecoho ineho. Ja som ho nechala od 8 mesiacov behat aj po schodoch. Doteraz pekne stvornozkoval aj hore aj dole, ale od vcera si mysli ze je uz velky, a ze moze chodit po schodoch ako my, tak cakam kedy sa riadne zosype. Ale aspon ze mu uz ten kasel trosku prechadza, dufam ze o par dni budeme obaja ok.

Veronika, ja sa cudujem ze Matus mi este nezletel z postele, lebo spava stale pri mne a on tak hrozne putuje po celej posteli, ze ho potom v noci ked sa zobudim hladam kde je a par krat som ho uz nasla na kraji postele, ale nastastie sa este ani raz nezrubal. Zatial 😀

Pata, ja sa ani necudujem ze Matus hovori do riti, lebo mna ked vytoci a prestanem sa ovladat, tak mu poviem do riti Matus ma nestvi 😖 takze si to zapamatal lahko 😀 Najlepsie na tom je to, ze on vie aj presne kedy to ma pouzit. Pouzije to ked sa mu nieco nedari 😀 Ale uz to par dni nepovedal, tak sa snazim pred nim nenadavat 😀

sophie1981
28. dec 2009

dobre ranko...konecne sme spali doma.......aj mala to asi ocenila a spala celkom fajn....teraz upratat zase ten bordel po sviatkoch a cakat na silvestra......vo stvrtok dojde sestra, tak nas opat bude cela kopa.... 😅

mm isiel do servosu, vcera nam odislo auto..... 🙄 .....takze super...ked sa dari, tak sa dari nie???.....preco neinvestovat do opravy auta.....dufam, ze to nebude nic vazne, lebo nas tu strasia, ze budeme asi musiet ist napojit auto do pp do opel servisu na elektroniku... 😝 ...tak len cakam na telefon od mm, ze co a ako.... 😕

zuzana612
28. dec 2009

Ahojte, aj my sme spali celkom dobre uz, Matusko mal uz len jeden zachvat kasla v noci, ale trval asi 15 minut, chuda moje som myslela ze sa aj povracia. Ale verim ze sa to uz zlepsuje aj u neho aj u mna......

Ja tiez idem teraz trosku upratat dole, povysavat vsetky tie smeti co sa tam za 4 dni nazbierali kym mama zobrala Matuska do obchodu.

Inac ja sa tento Silvester nechystam oslavovat, vobec nemam na to naladu, tak predpokladam ze si o deviatej lahnem s Matusom spat a pekne ho cely prespim 😀 S malym dietatom sa nikde trepat nebudem, a kedze aj zvysok nasej rodiny je chory tak predpokladam ze kazdy ostane doma. Ja by som ho vsak najradsej oslavila v nemocnici. Som zvedava co mi povie dr. v stredu v poradni, ale nepredpokladam ze by ma poslal domov pobalit si tasku 😀 Aj ked clovek nikdy nevie.........

Dobre, padam povysavat kym sa mama vrati, lebo Matus mi hned vsetky hracky rozhodi naspat po celej izbe a bude po vysavani. Tak pekny den.......

veronika1982
28. dec 2009

dobry den.. mne matej teraz zaspal lebo rano sa mu nejako nechcelo...takze budeme mat vsetko posunute.. poobede ho nedam spat ale pojdeme von lebo mi treba utierky na zadok tak asi skocim do hypernovy..dnes vecer budeme sami doma lebo tatik ide na zapas do martina.. som myslela ze pojdem k mamke na mier ale ona robi tak to mam jedno ci budem doma sama alebo u nich..takze ak chce niekto dojst vecer tak kludne..

slaviq81
28. dec 2009

ahojte, čo nové? 😅

U nás nič, len sa nudím 😝 😔 Už by som asi mala začať niečo so sebou robiť, lebo sa zbláznim. Lara nepočúva nič, iba keď sa jej chce, ale aspoň pekne spinká, aj s papaním sa polepšila, tak som rada 🙂

A čerstvá maminka Paťa ako? Odsávaš? To je riadny zabijak času teda 😀 😝

antoniab
28. dec 2009

ahojte
tak sme dnes po kontrole v rizikovej sme este zatvoreny len krcok uz je 0 tak sme sa dohodli ze sekcia najneskor 12.1 ale 4.1 kontrola a ak nieco tak buduci tyzden a ak to bude ok tak az posviatkoch tak som vdacna hlavne za tento tyzden po 4 mi to uz bude jedno 😅
tak teraz sa uz len nato psychicky pripravit 😝

bibi pozeram ze mas v oblube navstevy u svokry tak ako ja 😅 😝
zuzka tak co teraz na koniec chora nebola si aj pri matusovy na konci tehu nachladena 😕 tak prajem rychle uzdravenie 😉

sophie1981
28. dec 2009

veronika.....ste mali prist k nam sa pohrat...aj my sme sa rano nudili.....zrazu tolko kludu po sviatkoch.....dietatu je mutno za narodom.... 😅 .....a papame tiez o dusu....vsetko by len papala....

mata...supeeer, o chvilku budes mat bambulku pri sebe...sa tesim...este to nejako vydrz a budes to mat za sebou....

zuzana612
28. dec 2009

Matus zaspal mame v kociku cestou z obchodu tak som ho uz nechala tam spat, nastastie si pospal hodinu a pol, ale bude to dlhy den, lebo 2 hodiny uz robi zle. Hracky su rozhadzane po celom dome, mama uz ma z neho nervy, tak parada 😀 Uz nech je vecer sedem hodin a ideme spat 😀

Mata, presne tak, aj pri Matusovi som ochorela tyzden pred porodom. Vlastne pri nom som uz mesiac mala naplanovanu sekciu a teraz este stale neviem ako budem rodit, ale nejak na to nemyslim, vsak nejak bude, len nech to uz je 🙄

sophie1981
29. dec 2009

bre rano......kde ste?

evitkamalicka
29. dec 2009

Dobré ránko 🙂

pata31
29. dec 2009

Ahojte...ja stale musim odsavat a je to teda riadny zabijak casu...ale aspon mala pochopila, ze v noci sa spinka...sme boli kazde tri hodky hore, aj ked vecer jej davam infacol, bo najprv to je stale riadny plac, a toto fajne pomaha...
len mi poradte, co na zaparenu dupku...davam jej stale sudokrem na hrubo, ale aj tak sa nam az pupenceky spravili...v noci som jej to s harmancekovym cajom utierala, ale zatial to moc nepomohlo... 😕

antoniab
29. dec 2009

ahojte 😉

jak tak citam a co som sa napocuvala v nemocke tak s mlieckom je to kriz 😅
ja mam na zaparenini pytiol odporucili mi ho v nemocke ale mam ho pouzit az ked bude zapareni inak mam kozmetiku sebamed tak radcsej nech ti poradia mamicky 😉

pata31
29. dec 2009

asi vyslem mm do lekarne, nech kupi pytiol alebo imazol mi este kamoska odporucila...co myslite, ktore??? 😕

zuzana32
29. dec 2009

Ahojte,

Paťka v prvom rade blahoželám.
A čo na riťku? Je to individuálne, ale mojej Katke veľmi, a to fakt veľmi pomohla fialová vodička a imazol. Keď jej šli zúbky mala to až krvavé. Ako malej som jej po každom prebalení mastila s B - phantenolom, na ktorý nedám dopustiť. Pomáhal aj mne pri boľavých bradavkách aj jej na riťku. Dokonca aj teraz niekedy povie, že bolí ma pišulka daj mi mastičku.

slaviq81
29. dec 2009

ahojte,

Paťa skús masť s rybacím olejom 😉

pata31
29. dec 2009

tu mast s rybacim olejom mam, ale to sa mi zda, ze to sa jej z ritky raz-dva zotrie...
asi skusim ten imazol..
tak diky za rady 😵

kukulik30
autor
29. dec 2009

Ahojte 🙂 u nas zaberal vzdy najviac Imazol, Samko mal tiez zapareniny, ked sli zubky a take krvave, ako pise Zuzana, a Imazol za necele dva dni stiahol krasne 😉

martinka, Zuzka, tak uz ste pomalina rade s rodenim...myslim na vas 🙂

pozdravujem vsetky 😵 😵 😵

zuzana612
29. dec 2009

Ahojte,

Pata, aj mne sa najviac paci Imazol, tiez som vyskusala vsetko od sudocremu po rybaciu mast, ale imazol je asi najlepsi, teda aspon na Matuskovu ritusku 😀

Livia vitaj, nejak nas zanedbavas ako chodis do prace 😒

Mne maly len teraz zaspal, hodinu vykrikoval z postielky a to bola mama s nim skoro 2 hodiny von nech sa vybeha kedze sme neboli skoro tyzden von. Tak dufam ze bude spat dlhsie ako pol hodiny ako zvykne v poslednej dobe 😖 Potom pojdeme ku segre zagratulovat Davidkovi a uz je vecer. Zajtra do poradne, som zvedava co mi povie, ale urcite ma potesi ze sa este tak rychlo nemam nikde chystat 😖

Inac ma zase zacina hrozne balit ten kusok koze pod lavou cicou, v noci som sa zobudila az na hnusnu bolest ako keby mi to tam niekto rezal. Fakt neviem co to moze byt. Na kozi nevidno nic, ci je to nieco zvnutra, fakt neviem. Ani dr. nevie co by to mohlo byt. Dufam ze tam nemam nejaku pliagu zvnutra.

Aj u vas je dnes tak krasne? Tu je uplne idealne pocasie na lyzovanie, modra obloha, slniecko, von okolo nuly, len skoda ze sa nemozem lyzovat 😖

sophie1981
29. dec 2009

Zuzana,....esten sneh chyba k dobrej lyzovacke..... 😅

Pata..ja ti neporadim, zatial sme nemali zaparenu prdelu.....a ked zacervenala, dala som olizat Luce(sestrin hafano)....hned utieklo co tam cervene rastlo..... 😝 😀

my sme mali navstevu, dosiel nas pozriet Matejko, ocumlal katinu flasu, pohral sa, napapal, ukazal nam jazyk a vsakovate grimasy a isli domov...Katka sa teraz hraje s tatikom......o hodinku pojdeme von, nech pospinka.... 😉

Zuzana....som ti vravela ze az na silvestra sa chystaj......a minitu po polnoci to vytlac von.... 😀

kukulik30
autor
29. dec 2009

Zuzka 🙂 no hej priznavam zanedbavam, ked ja som taka leniva na pisanie a sedenie za pocitacom ze az 😅 mam teraz dovolenku az do 11. 1. tak sa tesim, ze sme doma so Samkom, len skoda, ze snehu nie je 😒sme sa tesili na sankovanie 😖...ked napadal, tak sme von nemohli ist, lebo bol chory a teraz , ked uz mozme, tak nic nie je 😖
a ta koza , uz som ti asi pisala, ale mna to tak palilo tiez a neviem od coho, ci to vnutro sa tak natahovalo, alebo co, ale hnusne to bolelo...asi musis vydrzat, ved uz bude drobec onedlho von 😉

kukulik30
autor
29. dec 2009

hej baby, sak pridte k nam na navstevu doobedu, ked sa nudite, konecne sme zdravi....mame fasa hojdacku v detskej izbe 🙂

veronika1982
29. dec 2009

no super livia.. prideme prideme.. 4.1 uz ide tatik do roboty tak mozno vtedy by sme prisli..

my sme dosli od katky domov a matej zalahol ale uz je hore..a uz mi stihol stromcek pooberat a utekal v pavuku aj s bambulou prec.. si myslel ze som ho nevidela..

a katka je uz velika a sikovna..ako sa jej nozky preplietaju.. a aj cajik nam pozicala.. sice hodila taky divny kuk ale predsa pozicala..joj podarene su tie deti nase..

anape
29. dec 2009

ahojte baby,

pati aj ja sa pripajam k dievcatam, ktore ti odporucaju imazol, tiez nam pomohol, ked bola dupka sem-tam zaparena 🙂 , no a na mierne zacervenania pouzivame sudocrem

tak co, kedy pojdeme na kafe do squashu, az po novom roku?

my dnes trcime doma, lebo sme sa obliekli, nasadli do auta, ze ideme ku kamoske a ako startujem,tak startujem, auto ani naznak, zeby sa chcelo nastartovat... zabudla som odvcera popoludnia kluc v zapalovani a bolo aj zapalene vnutorne svetlo,tak odisla baterka 😒 ... som ja ale "sikovnica"... samozrejme ma to nastvalo, ved mi trvalo kym som pripravila deti a vsetko potrebne na odjazd a nic z toho,tak som si zacala tak mierne nadavat na seba a petko mi vravi, ze mamka uz nehovor dalej 😅

pata31
29. dec 2009

no tak som dala mm kupit imazol...hadam pomoze, bo moje chudatko to uz riadne stipe...uz som jej dala aj iba latkove plienky, ale to zase bola nervozna, bo bola v mokrom...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre