Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

slaviq81
6. jan 2010

Nazdar zienky,
tak sa hlasim zdaleka 🙂 a posielam kusok slniecka 😵 😵 😵

A blahozelam k babatku 😵

zuzana32
6. jan 2010

Jééééj slaviq81 len tíško závidím.
Ja už teraz hľadám letnú dovolenku, aby som aspoň trochu navodila tú letnú atmosféru.
A v ktorej lokalite si?

slaviq81
6. jan 2010

Zuzi, na strednom vychode 😉

Aj my chceme ist tento rok na dovcu, len nevieme kam. Bud Bulharsko alebo Turecko, proste musi to byt kvoli Lare letecky 😅

zuzana32
6. jan 2010

No my sme už boli dva roky za sebou v Mahdii, a strašne sa nám tam páči. Chceli sme ísť toho roku do Egypta, ale znohu oveľa viacej pozeráme Mahdiu.

Kým sme mali chlapcov, tak sme pravidelne každý rok chodili vlakom do Bulharska.

anape
6. jan 2010

ahojte baby,
ja som dnes s detmi sama, tak sme rychlo uvarili obed a boli sme vonku pobehat, teraz som ich ulozila a idem tu trosku upratat, lebo to co dokazu spravit nase dve deti, tak to je iny neporiadok 😀

slavi ja som ani nezaregistrovala, zeby si spominala, ze ides ku drahemu, len raz si pisala, ze balis a uz si aj v teplucku... hned by som menila, nemam rada zimu 🙂 ... tak si to tam s larou a tatikom poriadne uzite 😉
chystas sa byt dlhsie?

zuzka z liskovej sa neozyva, zeby bolo dalsie babo 😕

zuzana612
6. jan 2010

joj baby, na moje babo sa este neteste, moje deti su lenive, im sa von nechce, ich musia tahat nasilu 😀 😀 😀 Zato potom daju riadne pocitit ze uz su tu 😨 Aj ked toto mam dojem ze uz by aj islo von, lebo tak hrozne sa uz par dni mrvi a natahuje, ze mi ide rozparat brucho. No ale uz o tyzden pojdem snad do poslednej poradne ak dovtedy nic a budu somnou nieco robit 😉

maca77
6. jan 2010

ahojte

my sme dnes boli od obeda v PP .... trochu nákupy, trochu návšteva .... a teraz letím, že aké novinky máme a Zuzka furt nič 😀

veronika1982
7. jan 2010

dobre ranko.. ty kokso my sme spali doteraz..ved jasne mlady dospaval vcerajsok. kedze bol bez obednajsieho spanku lebo v aute cestou na strbske nespal a potom v saniach tiez nie a dufali sme ze naspat zaspi ale nic..bolo super len snezilo a vadil mu sneh ked mu padal do tvare. ale bolo pekne bielo vsade..neskor pridam foto..

a bibka sa kde stratila?

zuzana612
7. jan 2010

Ahojte, kde ste vsetky? Asi kazdy este sviatkuje. Len mna uz nic nebavi, ani pocitac, toto cakanie kedy to pride, ako to pride, ci to vobec pride same ma zabije 😖 Najhorsie obdobie celeho tehu, aspon ze ma uz chrbat tak hrozne nebolieva. Aj ked na druhej strane, neviem ci moje nenarodene dieta nie je momentalne bezpecnejsie v bruchu ako bude von, lebo Matus ma momentale destruktivne obdobie 🙄 Vcera vyletela z skrinky jedna salatova misa, dnes dal zo stromceka dole gulu (jednu z tych par rozbitnych co tam este ostala) a nohou ju rozdupal na milion malych kuskov. Proste mu ide karta. Hracky lietaju cez celu izbu a to je jedno ci je to auto alebo kocka, ja som uz zufala, neviem co s nim robit. Nepomaha ani dobre slovo, ani do kuta, ani snaha zaujat ho niecim inym. Najnovsie ho posadim a priviazem do jedalenskej stolicky. Tam zacne slubovat ze uz bude dobry a o chvilu je tam uz opat. Takze male budem musiet mat na ociach stale. Asi zlozim druhu cestovnu postielku a bude v nej v lehatku, ale to budem musiet dat este nejaku sietku aj na vrch, aby ho neohadzoval kockami alebo vsetkym co bude mat po ruke 😒

No nic, idem sa aspon v klude najest ked zaspal. Mama isla dat dalsich 2 vnucikov ostrihat, tak je tu ticho a pokoj. Treba to vyuzit 😀

megy2
7. jan 2010

..ahojte,tak ja som tu poriadne dlho nebola,tak vsetko dobre do noveho roka vam prajem 🙂 a blahozelam k novonarodenym detickam......ja som aktualne chora a lezim doma a tehotna este stale nie 😢 😢 .....tak zuzi budes to mat vesele aspon sa nebudes nudit 😉 😉 .....

anape
7. jan 2010

ahojte,
kde ste vsetky, v poslednej dobe je nasa tema nejako casto az na druhej stranke 😕 , tak ju aspon presuniem dopredu 🙂

my sme s viki same, petko siel prvykrat po prazdninach do skolky a na moje velke prekvapenie rano s tym nemal problem... proste je z neho uz velky chapavy chlapec 🙂

zuzi ak ta to ukludni, tak nielen tvoje dieta je take akcne, my mame doma takmer to iste a to este dvojmo 😀 ... tiez ich nemozem spustit z oci, lebo v zapale hry a nadierania sa moze dojst fakt k nebezpecnym situaciam... najnovsie sa stale kvackaju na tej istej hracke a petko potom viktoriu stuchne alebo capne a minule jej s kockou dal tak po tvari, ze ma pod okom modrinku 😒

megy neboj, babo bude, drzim palce 😉

rybecka
7. jan 2010

Ahojte,
Zuzana ma nestvi kedy chces ist rodit nemusis opakovat po mne 😀 😀 😀 ja tu rychlo chodim pozerat len kvoli tebe ci si uz a ty nic.
akurat pozeram ze dnes mas termin??? 😕 tak ja som tu tiez pisala este o osmej a o polnoci uz odrodene tak to stihas 😀
a Matusko sa ukludin ked donesies domov babo uvidis moj Matejko je velmi mily k Ondrejkovi ale inak tiez maly diablik 😅
Megy bude babo rok 2010 je plodny 🙂 🙂 😉

pata31
7. jan 2010

Ahojte, chcem sa spytat, ci neviete, kde by nam pokrstili malu, ked nie sme v kostole zobraty a este aj buduca krstna je rozvedena... 😅

veronika1982
7. jan 2010

zuzana caka na termin 10.1.2010, alebo 11.1.2010 alebo 12.1.2010.. pekne datumy..ja davam stavku ze v tento niektory den to bude..

hej rok 2010 bude plodny lebo na fcb mi vyslo ze budeme mat babo a aj sesternici a aj kamoske. ha ha takze meggy nezufaj..

a pati pokrstia ti urcite niekde na dedine.. v letanovciach je fajn farar tak skuste tam. a skus aj v snv ale pochybujem..

rybecka
7. jan 2010

Pata
myslim si ze aj u nas v ILiasovciach ti pokrstia malu prid a skus sa opytat mame tiez velmi mileho farara 😉

pata31
7. jan 2010

no diky, baby, len sa tam dostat a pozistovat... 😅

zuzana612
8. jan 2010

Musim vas sklamat, stale som tu 😀 Aj ked vcera vecer ma zase zacalo boliet trosku brucho, ale nic z toho 😖 Dnes mi je fajn, takze ja si pockam na poradnu toho 13-teho a potom snad ma poslu do nemocnice, takze to bude od 13 vyssie 😝 Dnes som zacala aj upratovat kym je mama este doma, vcera som s Matuskom tancovala, a aj tak nic 😖

megy2
8. jan 2010

...nooo tak to som zvedava na ten rok 2010.....vraj ma byt 3svetova to uz ste poculi?????.....to su predpovede..

sophie1981
8. jan 2010

cauteee....tu som.... 😀

zuzana....ale uz by si mohla ist, ze mame program na buduci vikend..... 😀 😀 😀 ......akedze ja ostanem tehotna az ked ty porodis, tak nech je to cim skor..... 😅

vidim, ze vacsina zasa planuje babatka v roku 2010...no......samozrejme, mna vsetke predbehnu...aj tie co neplanuju..... 😝 😀

vcera odisla sestra, tak katka si konecne zase uziva to ze je jedinacik a terorizuje babku s dedkom, kedze cely tyzden sa venovali chalanom a nas cikenky nechali naboku.... 😝 🙄 😕

dnes sme boli s Kackou u kadernika....Katka je na koleno a ja do postupna...konecne sa citim lespie, co sa mna tyka, ale je mi taaak smutno za Katkinou hrivou ☹ .....ale kedze ona je dievcatko, nech ma pekne vlasky a nie take nerovnomerne paperie, co jej pocas sviatkov narastlo...tak to je nove u nas...

megy cau......snazilkujes o dusu??...... 😉 drzim palucha.... 😉 😉 😉

sophie1981
8. jan 2010

vcera k nam dosla sesternica s jej 3-mescnou dcerkou....jooooj,to je super take male babo....drobenka ako Katuska......a zivana mala...Samik, tek je straaasny pohodak, len sedi a obzera sadookola, papa a spi, ale to sidielko sa tocilo, krutilo, chcehctalo...joooj, baby co mate male babiky, tak v dobrom vam zavidim...ak by ste si chceli niektora oddychnut, tak kludne zavolajte...pridem vybavit..... 😀 ...len najprv budem musiet zohnat niekoho k mojmu diablovi......ked tu bol samko, tak ho obila hrkalkami a hrackami po hlave, kradla mu cumliky, utocila na jeho ocka..... 😖

rybecka
8. jan 2010

Ahojte,
tak Bibka vy uz spolu chodite do Kadernika tak to uz hej ja chlapcov striham doma strojcek a ides 😅
Ondrik este nie je ostrihany pockam do leta a az potom ho ostriham aby mu nebola zima na hlavicku 😵
Ja som si kupila Mirenu takze u nas babo nehrozi najblizsie 6 roky 😅 este mi ju treba si dat zaviest joj bojim bojim 😝
Dnes siel Matej s babkou do Polska takze ja veget s Ondrikom super mat jedno dieta mozes sa mu venovat naplno 😵 teraz spinka ja kavickujem a potom chcem dat vianocny stromcek dole aj vsetku vyzdobu ale nechce sa mi 😝

zuzana612
8. jan 2010

Este stale nic, aj ked ma dost casto pobolieva brucho ako pred kramami ale zakazdym prestane 😖 Ale malemu je tam uz hrozne dlho a tesno, lebo cely den mi vypuca kolienka a lakte, normalne mu mozem niekedy chytit celu nohu 😀 Aj teraz sa natahuje ako o dusu a ja zacinam mat depky z toho aby sa to narodilo zive a zdrave ked sa mu nejak na tento svet nechce 😖 Lebo pri Matuskovi som vycitala z prepustacej spravy ze som uz mala zelenu vodu a on sa narodil presne tyzden po termine.

Bibka, berem ta za slovo, ze mi prides drobu povarovat. Vsak mi kym prideme do Huty tak Katuska bude mat rok, Matus 2 a podla toho co pises aky je z Katky certik, tak si budu rozumiet 😀 Aj ked skor sa bojim toho ze Katka bude obuchovat Matusa 😠 Lebo nas Matus sa tiez pusta do starsich deti. Vcera tu bol SImon a nechcel mu volaco dat, tak mu tresol Matus palicou co mal v ruke 😀 ALe dnes je celkom dobry, zatial.........

A vcera vecer ked sme lezali v posteli a nechcelo sa mu spat, tak si zacal spievat a rozpravat a zrazu si zacal hovorit ze Maminka lubi Matika Tokolyho, Matil lubi maminku, starka Mona lubi Matika..........a takto vymenoval celu rodinu kto vsetko ho lubi a koho lubi on. Som sa isla na nom popucit. Uz normalne povie cele vety. Rano sa zobudi a povie mi maminka prosim si mliecko, a ked mu poviem ze o chvilu, tak mi povie ze teraz hned!!! Este keby sa chcel darebacik pytat na zachod. Uz to ostane asi len na jar ked sa otepli, nechcem aby mi teraz behal zacurany po dome.

Maca, este nevies kedy bude ten zapis do skolky????

zuzana612
8. jan 2010

Inac ja mam termin dnes, podla mojho dr. len tu ked som zadala posledny den mrchy tak mi vyhodilo datum 7.1. tak som to o den posunula. Takze este stale sa moze narodit na termin 😀 A hodila som do albumu aj fotky mojho brusiska.
Ozaj baby co ste rodili normalne, ako vlastne zacinaju kontrakcie? Co je to za bolest, alebo ako by som sa mala citit??? Hadam zistim ze mi uz treba ist do nemocnice keby nieco 😀 Lebo pri Matusovi som sice v noci pred cisarskym dostala kontrakcie, ale uz ked som chcela ist za sestrickou ze ma boli brucho tak som zaspala a nesla som 😀 Lebo ma to nejak nebolelo. Az ked ma dali rano na pasy tak im ukazalo ze mam kontrakcie kazdy 3 minuty a vtedy to uz trosku bolelo, ale nebolo to nic moc. Tak aby som stihla prist do nemocnice 🙄 Nieze porodim doma za asistencie oca kedze mama je v robote 😀 Ale sused,kamoskyn muz je zdravotak, tak by hadam pomohol 😉
A ako vypada ta hlienova zatka???

sophie1981
8. jan 2010

zuzana....tolko otazok..inac to brucho...uff....dobry melon........ 😉

mna kontrakcie zo zaciatku tiez neboleli, este ked somlezala na pase som si myslela, ze co tie zeny tak skucia a stonaju, ked to az tak neboli...ale ver mi, ked dojdu tie prave, tak ich rozoznas....... 😀 😀 😀 😀 ...to je mrcha bolest ako svina....to ti neda nevsimnut si 😀 ....mne zatka odisla 2tt pred porodom....taky krvavy hlien....a co, uz ides rodit??? 😉 ..

zuzana612
8. jan 2010

ale nikde nejdem, len sa pripravujem 😀 Akurat som citala na nete ze niektore baby mali tak predmenstruacne bolesti aj mesiac pred porodom, tak sa utesujem tym ze najneskor o tyzden v piatok to snad bude von 😀 ALe uz ma to fakt nebaviiiiiiiiiiiiiiiiiii. Aspon ze Matusik dnes dobre haja, uz spi 2 hodiny tak mam klud. Ale cely vikend s nim sama, nic moc. Daniel nepride kym nebude treba, nadraba v robote kolko sa da, v stredu bol v praci, zajtra pojde, aby mohol potom prist kym budem v nemocnici a potom ked prideme domov. Aj ked teraz mu este zacina aj skuskove, v utorok ide na prvu skusku, tak toho bude mat dost.

pata31
8. jan 2010

baby, to mozem pit kavu? bo si robim taku slabu a vela mlieka do toho...??? 😕
inac konecne mame preukaz poistenca...sme mali listok v schranke uplne na spodku a nikto ju uz tyzden neotvoril, len zakazdym sme vytiahli zhora listy...a ja mozem cakat, ze kedy ten preukaz konecne dojde... 😅 🙄
Zuzi, tie kontrakcie su zo zaciatku take bolesti jak pri mrche a sa to stupnuje potom...aaaaz do nevydrzania na konci... 😅

veronika1982
8. jan 2010

ja neviem ake su bolesti.. na mna prisli hned kontrakcie a tlaky...

bibka neboj ja sa nechystam byt tehotna takze ja ta nepredbehnem.. a my mateja pojdeme strihat ked bude mat rok. chcem vediet ci sa mu budu tocit vlasy tak chcem aby mu podrastli..

rybecka
8. jan 2010

Zuzana ja som mala take menstruacne bolesti 2 dni pred porodom tiez ma tak bolelo a potom ked mi praskla voda a nabehly orginal kontrakcie tak to spoznas neboj sa 🙂 ja som tiez mala obavy ze to nerozoznam ale to sa neda prehliadnut 😅 a mne ziadna zatka nevytiekla alebo som si nevsimla 😅
Pata ja som pila kavu cele kojenie tiez slabu ale pila som 😉

veronika1982
8. jan 2010

ja som pila zo zaciatku bezkofeinovu nescafe a potom som zacal pit nescu s mliekom, a ked som vypila pigi caj tak matej mi nespal.

my mame tatika chorecho tak som zvedava ci to pochytame aj my.

nikaz
8. jan 2010

ahoj pata..... ako sa vam vodi?
k tej kave...ja som pila zo zaciatku len bezkofeinovu.....potom neskor nesku s mliekom.... a ku koncu po skoro roku som si dala obcas male presso s mliekom...ale to bolo asi dohromady 3 x - aj tak mi nechutilo... nejako mi celkovo prestala kava chutit....takze uz len nesca s mliekom - ale to je skor taka biela kava.... aj teraz ked uz daavno nekojim...a v podstate by som nemala znova kavu ... 😀 takze ja som asi s normalnou kafcou nadobro skoncila
😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre