Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

maca77
8. jan 2010

ahojte

Zuzi, tie bolesti typu predmenštruačných sú podľa mňa už príznakom, že o chvíľu bude drobec pri tebe 😉
mne také začali o 17,00 h. potom do polnoci prestali a o 3,45 bola malá na svete 😅

... tak sa už pekne chystaj 😉 ... a neboj, do pôrodnice isto stihneš dôjsť ...

... ja som kávu pri Tamarke tiež obmedzovala ... dala som si len ráno slabšiu a to kvôli tomu, že ked som vypila silnejšiu alebo neskôr poobede, tak malú som "dobila" jak Duracelky 😀 ... tak som potom nepila ani žiadnu kofolu či coca colu 😅

na niektoré deti to nemá vplyv, musíš vyskúšať sama, či to má vplyv na malú alebo nie

zuzana32
8. jan 2010

ku káve:

Pri všetkých deťoch som pila iba nescu s mliekom, a výsledok Michal spal, Matej to bola hrôza, a Katarína bola zlatá,
Ja osobne si mylsím, že slabučká nesca s mliekom bábu neuškodí, nepreberie.
Katku kojím doteraz a ráno - poobede si dám nescu s mliekom a spí stále rovnako 😉

megy2
8. jan 2010

..no snazilkujem,ale ked sa na to zameriavas tak asi to ide pomalsie 😅 😅 .....zuzka ja by som chcela byt na tvojom mieste ale az tak o mesiac 😀 😀 s vonavym babom v naruci,drzim palce nech je to cim skor a v pohode....

anape
9. jan 2010

ahojte baby,
tak zase som nasu temu nasla zalozenu az na druhej stranke 😕

megy ty by si si to chcela velmi zjednodusit... len pekne poporiadku moja 😀

aj ja som pila jednu kavu denne pri obidvoch tehotenstvach, v podstate som aj musela, lebo som mala nizky tlak a kava mi pomahala, ale nemala som pocit, zeby nejako deticky reagovali na kavu

co dnes porabate?
my sme chceli ist do polska, pozriet do nabytku, ale maju otvorene len do 14tej, tak sme sa neplasili... vyzera to tak, ze budeme lenosit doma, kedze vonku je take o nicom pocasie 😒

utekam daco uvarit, lebo cas ma tlaci 😝

a kedy pojdeme na kavu co sme dohadovali pred vianocami?

pekny den zienky 🙂

zuzana612
9. jan 2010

Ahojte,

ja som sa aj pri Matusovi aj pri tomto druhom pocas tehu nalievala colou a ciernym cajom a potom to aj tak s mojimi detmi vypada. Energie maju az-az. Ale ked ja kavu nepijem vobec a cola mi pomahala aj na unavu aj na zaludok, tak som musela 😀 A pocas kojenia som sa snazila tomu vyhybat, ale zavse som si dala tak pohar coly raz, 2x do tyzdna ked som uz bola fakt hotova....

Anka, a do akeho obchodu ste chceli ist? Maju aj nejaku webovu stranku? Nam treba stolicky do jedalne kedze tie co som kupila pred pol rokom sme vratili. Nasli sme celkom pekne v ASCU, tak uvidime. Do obyvacky si davam nabytok robit ku kuchyni z tych dvierok co mi ostali z kuchyne, dufam ze do 2 mesiacov bude hotovy kym sa vratime do Huty. Aj ked neviem ci by som nemala odpratat aj ten co mam pri tom mojom demolatorovi 😀

Teraz som ho dala spat a idem dat dole stromcek, lebo ho ide cely osklbat. Co si ho minuly rok poriadne ani nevsimol a to mal 10 mesiacov, zato tento rok ho sklbe ze az 😖 Mohol by si pospat tak fajne ako vcera 3 hodiny, ale 2 dni za sebou mat 3 hodiny klud, to by som chcela asi vela 😀

No a kludne mozte tu kavu natahovat este dalsie 2 mesiace, a urobime ju potom u mna 😉

zuzana612
9. jan 2010

Baby, prave som si pozerala stranku ruzomberskej porodnice kde su fotky novorodencov a jedno dievcatko co sa narodilo som musela dat do mojho albumu bracek alebo sestricka, lebo som vzivote nevidela babo s takym harom 😀

veronika1982
9. jan 2010

ahojte. so mnou bola na izbe baba a jakubko mal este vacsie haro...

ja som bola u nasich lebo som sla na pohreb kamaratkinemu ockovi.. mal strasne vela ludi a krasny pohreb.. ☹ ☹ matej sa napapal a dala som mu este mliecko a sla som.. o 10 min mi vola mamka ze matej zaspal.. takze super. mozem ho aj nabuduce nechat..a teraz sme uz doma a matej sa hraje s babkou a ja som zehlila.. a inac uz nespime ani 3 x denne.. staci mu len raz cez obed.. 😀 😀 😀

sophie1981
9. jan 2010

caute zeny..... 😀

anka, ja mozem kedykolvek.....teda okrem 20-teho, vtedy mame poradnu.... 😅

my sme boli pri babke v markusovciach...ale uz sme doma...super.....a dnes som bola v le odniest Mati odsavacku.......nezmenila sa vobec.....na to ze mala cisarak je super.... 😀 .......vsetke vas pozdravuje a ze ked dojde domov, tak hodi foto do albumu.......som taka zvedava...dalsie babo na ocumovanie a tiche zavidenie.... 😀 😀 😀 😀

tak utekam kuknut za runtosom, bo podozrivo ticho je..... 😕 .......tak zatial...

veronika1982
9. jan 2010

joj viete co sa mne v noci snivalo? ze som cakala babatko a ze dr. prisiel za mnou na izbu a povedal mi ze mi budu robit sekciu ale ze nevedia kedy.ja som sa strasne zlakla a sledovala som pohyby a babo sa nejako nehybalo. na druhy den rano prisiel za mnou zeleny ze idem na salu, tak som mu povedala ze necitim pohyby. a potom zrazu som mala babatko a neuverite ale vazilo 6800 g a povedali mi ze to preto som necitila pohyby lebo ze bolo velke a uz sa nemohlo hybat. ha ha...a hned ma pustili domov a sla som rovno s nim do madarasu na kavu.. blbost jak svet.. 😀 😀

mozete prist aj ku nam na kavu..

sophie1981
9. jan 2010

Katka uz spi..... 😕 ...po prvy krat v jej zivotnej historii spinka o 19.00........co k tomu dodat.......tak dobre vychovane dietatko mam...... 😅 😀 😀

veronika....noo....neviem....aby tie bociany toho roku na trinastke nehniezdili..... 😉 😀

zuzana612
9. jan 2010

aj my uz ideme hajat, som nejaka unavena.

Veronika, mne sa pocas celeho tehu snivaju nenormalne kraviny, keby sa mi aspon nejake cisla v lotte prisnili 😀 A 7 kg decko, este ze ti urobili cisarsky 😀 😀 😀

Bibka, aby nebola Katuska o chvilu hore a nerobila vam potom spolocnost do polnoci 😉 Ked mi Matus zaspal okolo siedmej, vacsinou sa o osmej zubudil a do jedenastej vystrajal

maca77
9. jan 2010

ahojte

joj Bibka bociana mi ani nepripomínaj ... teraz som bola možno 3dni tehotná a prisnilo sa mi, že ma naháňal bocian veľký ako ja ... už som vedela, že daco neni v poriadku 😝 😀

Zuzi, a ty čo tu ešte? drobec čaká asi na nejaký pekný dátum 😉

veronika1982
9. jan 2010

no a my sme zaspali az teraz.. ozdaj herec musel vidiet otvorenie plesu.. 😀

no bibka som zvedava co zajtra napises aka bola noc..

no nech si ziadne bociany hbiezdo nerobia

maca77
9. jan 2010

veronika, ale oni radi hniezdia na takých vysokých miestach 😀 😀 😀

anape
9. jan 2010

ahojte,
tak ja tu este strasim 🙂

ja som dnes vyuzila,ze je zle pocasie a nikam sme nesli,tak som sa bola ja trochu skulturnit tj.nafarbit vlasy a upravit obocko a tatik sa venoval detickam a predchvilou som zotierala podlahy,lebo nemalo vyznam to spravit rano,ked su obidva detvaky cely den doma,lebo teraz by to vyzeralo tak isto ako pred umytim

zuzi chceli sme ist do nabytku delta meble v nowom sanczi,cenovo tam asi nie je nejako lacno,len sme tam boli pozriet,splasili sme sa a objednali nejaky nabytok a doma sme zistili,ze sme preratavali zlym kurzom a tak to bolo o cosi drahsie,tak sme to zrusili a mame tam zalohu,ktoru nam vratia,tak nam treba pre nu ist

veronika co sa tak velmi branis? 😀

bibka a ostatne kocky, tak sa dohodneme v priebehu tyzdna kedy dame stretko pri kave

dobru noc a peknu nedelu vam prajem, my sa chystame na navstevu do KE,takze sa tu cez den neukazem

zuzana612
10. jan 2010

Ahojte, stale sme tu 2 v 1, aj ked v noci som zase mysela za uz idem, zobudila som sa na celkom fajnu bolest brucha a aj krizov, tak reku pockam co bude dalej a zase nic 😖 Tak mna sa asi tak rychlo nezbavite, ale aspon budete chodit onuchavat moje babatko ked Tamarka a Timea uz budu velke slecny 😀 Teda, ak to moje bude 4 kg tak to bude sice jedno ze je najmladsie, ale bude najvacsie 😀 A kym prideme do Huty, tak bude mat hadam aj 7 kg 😀

Pozerali ste vcera Hostel??? Ja som to este nevidela, tak som si na to pockala a potom som isla taka nas.... spat ze az. Nejaky debilny amici co to videli si urcite myslia ze to na Slovensku ozaj tak je. Aj ked s tymi malymi ciganmi mali pravdu, len to by museli prist do Letanoviec a nie do Bratislavy 😀

sophie1981
10. jan 2010

zuzana....ty co este stale strasis...booze, ty si davas na cas...to ja by som uz mala aspon mesiac po porode..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .......Jozko tu vravi, ze ked Daniel nevie pomoct svojej zene rozbehnut porod, ze on dojde..... 😀

hostel som videla v anglicku na bejbaci a Anthony si zo mna potom stale utahpval, ze z akej krajiny to pochadzam...ja som s toho bola tiez riadne na nerv.....on vedel, ze to nieje pravda, nakolko vychodnu europu pozna, ale ako vravis, pozrie to nejaka Emma A. a jasne ze tomu uveri....kedze mi raz rano s radostou oznamovala, ze pozerala dokumentarny film a tam bolo ze SVK je na tretom mieste ako najzabudnutejsia krajina........a ze rumunsko je na prvom, ze oni tam urcite ani elektrinu nemaju..... 😝 😝 😝 😝 😝 😝 ....no nic...aspon ze sa vdaka tomu filmu Habera nabalil, ked vysudil prachy za zneuzitie jeho piesni.... 😅

rybecka
10. jan 2010

Ahojte,
Zuzana dobre natahujes aj s malym 😅 ja uz cakam kazdym dnom a este aj moj manzel sa stale pyta ci uz si porodila 😀 ale viem ze uz to chces mat za sebou ked si seba predstavim ake dlhe je to cakanie daco hrozne kazdy den cakas ze ides a furt nic ja som mala pocit ze ostanem tehotna uz navzdy 😀 😀 😀
no dnes je nedela celkom pekny den na porod aj tak vonku je onicom tak chod rodit co budes v takyto necas robit? 😅

slaviq81
10. jan 2010

caute kocky, nemam cas vas citat, ale jednym okom sledujem ci sa uz Zuzka rozsypala 😕 A nic stale 😀 😝

veronika1982
10. jan 2010

zuzi zajtra porodis.. ja som sa az minule dozvedela ze ked som sla rodit tak mamka volala do porodnice nech uz so mnou nieco robia a oni jej povedali ze nemozu so mnou nic robit lebo ze mam pravidelne kontrakcie a na vsetkych sa usmievam tak ze cakaju kedy dojdu bolesti. ha ha..

oj my dnes hnackujeme.. vcera som mu dala krupicu s mliekom tak hadam som mu neposkodila...

a katka ako bubala?

zuzana612
10. jan 2010

Aspon niekto teraz na mna casto mysli 😀 😀 😀 Dnes to urcite nebude, poobede pojdem ku kamoske aj so sestrou, iba ak si nieco vypijem a ako zakon schvalnosti, pojdem do porodnice pod parou 😝 Matuska som tiez prenasala tyzden, takze piatok buduci tyzden to isti 😀 V stredu pojdem do poradne, potom ma dr. posle do nemocnice na konzultaciu, tam mi povedia ze mam prist vo stvrtok rano a ze v piatok mi urobia CR. Zo stvrtka na piatok dostanem kontrakcie, nebudem sa otvarat, takze aj tak skoncim na stole 😀 Ktovie, ked si to budem namyslat, mozno to tak aj dopadne 😕 Vecer vyskusam horuci kupel. Ale aj tak by som nechcela ist skor ako v stredu, lebo Daniel ma v utorok skusku v Kosiciach, tak by som ho koli porodu sem dnes alebo zajtra netahala, a potom by som bola na neho riadne naserinkana ze som si to musela odtrpiet sama. A takto bude musiet v stredu poobede prist aj tak, lebo ak pojdem vo stvrtok do nemocnice, tak nebude mat byt kto s matusikom. Ale uz sa tesim ked toho drobca uvidim. Ako to asi bude vypadat, ci bude svetle ako Matusko alebo pravy opak a bude to maly cigan ako cely zvysok Danielovej rodiny 😀

A kedze mam teraz energie nejak vela, idem este rychlo upiect strudlu kym som dala Matuska spat, pozametat koberec v kuchyni a tak.

Inac my sme mali dnes mensiu nehodu, drobec ma oskrete licko, lebo porozhadzoval hracky, potahal stolicky po celej hale a potom okolo toho lietal a spadol na taku haluz na ktorej sedi vypchata liska. Este stastie ze na to nepadol okom, lebo by sme asi leteli na pohotovost. A zacina mi celkom dobre papat, a hlavne uz co to zje aj sam. V piatok 2 knedle s gulasom, vcera 2 placky, tak som zvedava dokedy mu to vydrzi 😀

zuzana612
10. jan 2010

Ozaj Bibka, ze dakujem Jozkovi za ponuku, ale to asi radsej este par dni potiahnem ako ked si mam predstavit ze by som mala teraz robit tutu-mutu 😀

sophie1981
10. jan 2010

Veronika...Katka spala....noo......nezobudila sa o 20......spala pekne......do jednej rano bola na cicke asi len 4x......celkom fajn.......ale o pol druhej som sa zobudila na to ze si tlieska...otvorim oci a madam sedi vedla mna, oci velke ako cibula, caka striehne kedy otvorim oci ja a tliesk a smeje sa...tak sme potom zaspavali...podarilo sa az o 3 rano...... 😝 ...a spala do pol osmej......dnes ma zobudila pusou.....zacala vsetko pusinkovat...hracky, nas, ponozky......no vsetko..... 😀 ....

Zuzana...bude sklamany chudak moj manzel...si brusil zuby ako napadne hrocha.... 😀 😀 😀 😀 😀 ....ale nie, porodis v Utorok, uvidis...utorok je fajn....aj ja som rodila v utorok..... 😀 😀 😀 😀

Katka este spinka, sme boli troska von pomoknut, lebo doma sa to cely den neda.......sli sme mrknut na Hornad a fluder.....no...panabeka, som sa hned prec pratala.... 😝

inac, kedy dame to stretko???......co anka pisala..... 😕 ...ja by som sla..... 😉

zuzana612
10. jan 2010

Tak my sme uz z navstevy doma, Matusko je okupany v postielke a myslim ze aj rychlo zaspi, lebo je riadne unaveny. A az na prvych 5 minut ked rychlostou blesku stihol preliat caj z pohara do salky s kavou, ani som nevedela ze tam je 😀 S bratrancom Filipkom sa pekne hrali, tak som si aj oddychla, pokecala, takze pekne stravena nedela. Teraz uz len zalahnut a oddychovat. Zajtra idem na pasy, ale ako vzdy, povedia mi ze je vsetko ok, ziadne kontrakcie, tak ze mozem ist spokojne domov 😖

Uz som videla fotky malej Timei, zlatucka babika, fakt som hrozne zvedava ako ide vypadat ta moja 😀 Tak na dnes sa s vami lucim, idem hajat, lebo som tiez nejaka zmorena.

antoniab
10. jan 2010

ahojte
tak nas dnes pustili 🙂
vsetkym dakujem za blahozelania hodila som par foto s prveho dna ked bude cas tak dohodim viac mala je ponervozna neviem ci doslo vela ludi alebo ci ju neboli brusko lebo este nekakala ako casto ma byt stolica?
dufam ze si zvikneme a bude to fajn

bibi dakujem za odsavacku strasne mi pomohla uz jeden prsnik ok pekne kojime a druhy odsavam a tiez uz sa dava dokopy tak som spokojna 🙂 dufam ze sa to bude uz len zlepsovat

zuzana612
10. jan 2010

Mata, tak to je super ze ste uz doma, nejak rychlo vas pustili, v RK sa lezi po cisarskom 7 dni. Ako vidis ja tu este stale strasim a este asi par dni budem, ale co uz, aspon sa este par noci ako tak vyspim 😀 Tak este raz vsetko dobre, vela mliecka, nech mala krasne rastie a pribera....

antoniab
10. jan 2010

Zuzka mna prepustili uz vcera ale malej dnes este brali krv a ockovali tak som nanu cakala tu pustaju ked sa citis ok aj 4 den
neboj pride to a budes stastna 😵 😵
ja som rada ze to uz mam za sebou strasne som sa bala 😅

sophie1981
11. jan 2010

jeeej, ahoj Mata, super, ze ste uz doma...mala je uzasna.....juj, drobcek..... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Zuzana, tak zajtra uz ides rodit....citim v kostiach.... 😀

veronika1982
11. jan 2010

dobre ranko.. timea je krasna.. deti po cisarskom su take pekne.. nie su vobec dokrcene..

a my sme dnes nejaky nervny...to bude zase den..

vcera sme boli na navsteve v poprade a mame teraz vo zvyku ist spat az o deviatej.. od siedmej sa prevaluje na posteli unaveny a prevaluje ocami a zaspi az o deviatej..

sophie1981
11. jan 2010

veronika...moje dieta nebolo pokrcene..... 🙄 .... 😀 .....chlapci supokrceni.... 😝 😀 😀 😀 😀 😀

mata, a nechyba ti brusko??...ja som mala dost dlho smutocnu depku za tehu......doooost dlho ma to drzalo..... 😅

a my sme vcera zaspali o pol deviatej......sa madam hrala na skryvacku sama so sebou......a rano ma zobudila tym, ze mi pchala cumel do ust..... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre