Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

susana28
14. jan 2010

Bibi, tak to buď rada, že malá chce chodiť v kočiariku. My ako sme kúpili trojkombináciu, tak som ju aj šupla švagrine, ktorá čaká bábo v júni. Potom som kúpila trojkolku, a tá mala tiež len jednu premiéru a asi tri reprízy. Potom som pochopila, hoc by som kúpila kočiar priamo z marsu, aj tak by to bolo na prd, lebo vaneska kočiarik nechce. Takže sme sa od narodenia vozili taxíkom vo vajíčku. Ale v máji MM rupli nervy, a povedal, nech si už konečne vyberiem auto. No a ja ako rodený strachopud, som hľadala čo najmenšie, tak som kúpila twingo automata. A teraz zakaždkým keď vyberám drobca zo zadu, a "zakaždým" si otrieskam hlavu 😠 tak sa pýtam, že kde som mala rozum, že som kúpila také malé krpaté auto. Ale čuším a tvárim sa akú dobrú kúpu som spravila 😀

zuzana612
14. jan 2010

Bibka, ked ja asi pockam radsej na ten cisarsky 😀 😀 😀 Tade to pojde von asi lahsie 😀

Ja som tiez dala Matusa do sedacky od 0-18 asi od 8-9 mesiacov, lebo vajicko mu uz bolo male 😕 A tiez mame problem s dlhsim cestovanim, lebo aj pre neho je to utrpenie sediet hodinu priviazanemu v aute 😖

No uz vykrikuje z postielky maminka. Sice spal 2 hod. ale este by si mohol polezat 😀

susana28
14. jan 2010

Baby, keď budem mať druhé dieťa, tak asi kúpim také niečo:
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=7293284

zuzana612
14. jan 2010

Zuzi, ja by som to mala kupit este asi aj teraz, lebo moje dieta vobec nepozera kade chodi, on si hlavu buchne min. 5x za den 😖

zuzanale
14. jan 2010

Bibka ja som objednala 9-36 s výstelkou pre menšie deti švagriná mala takú 0-18 a píšu že to je do cca 3och rokov ale neter s Timkou sa do nej nevopchali už ako 2ročné takže na 1rok sa mi ju kupovať neolpatí keby že mám len 1dieťa tak hej a Laure ani tak nevadí že je pripútaná len ona chce sadnúť a nie byť v poloľahu čo vo vajíčku musí ....

Zuzi z češtiny si nič nerob u nás frčal macko pooh a ten sa dal zohnať v češtine tak nám Timka minulí rok mluvila ale ju to prešlo a v škôlke teraz už úplne a blbé slovíčka to sa neboj škôlka naučí tatik minule bol titulovaný ako hlupák a keď v aute mm povie pozri jak ten jazdi Timka už len skonštatuje ujo debil 😀 😅 ..... a minimax my síce nemáme ale naši majú tak ja potom už len zháňam sťahujem a napalujem čo Timka zapýta keď sa jej niečo zapáči ale odkedy je v škôlke tak už chvalabohu nemám doma televízneho maniaka

susana28
14. jan 2010

Zuzka, veď práve aj nám sa to stáva dosť často. Pomaly do dvoch rokov som všetky stoly, hrany mala potiahnuté tou penovou gumou čo sa dáva na rúrky. Také sivé to bolo. Vyzeralo to u nás ako u blbých, ale kašľať na to. A teraz bez srandy rozmýšľam, že ak by sme mali druhé tak takúto prilbu kúpim, lebo Vanesku som sa bála púšťať samú, keď začínala chodiť. Lebo z tých jej pádov som mala väčšiu traumu ako malá 😖

susana28
14. jan 2010

Zuzka LE (to akože zuzanele) 😀 mne ani tá čeština nevadí, ale to že keď mi tak povie, že hlupačka aj s podtónom tak neviem ako mám reagovať. Ak hrám mrtveho chrobáka tak to zopakuje aj 100 krát. Mám pocit, že skúša moje nervy. Tak keď potom zahrám prísneho rodiča. A pošlem ju preč tak príde s plačom, že nech jej prepáčim, a sľubuje že už nebude maminke nadávať. Tak jej to prepáčim. A za chvíľku sme tam kde sme boli.

Mamky moje hádam aj skúsenejšie ako vy riešite takéto situácie? Tvárite sa, že ste nič nepočuli, ale prevychovávate hoci aj prísnejšim slovom? 😕

Hej a Vaneskin najnovší kúsok? Naučila sa pľuť. No kde to videla. Príde ku mne, nazbiera si slinky a pľuvne mi rovno medzi oči 😀 Ja neviem či to je nejaká ranná puberta. Ale samo hneď sa ospravedlní, a to už má byť ako vyžehlené.

zuzana612
14. jan 2010

Zuzi, ja sa niekedy robim ze nepocujem ked Matus povie do riti, niekedy ho to prejde sameho a niekedy tiez to bude omielat kym mu nepoviem dost, a ked mu poviem dost, tak to bude hovorit este naschval. Tak tiez neviem co je lepsie. Tak sa snazim pred nim nehovorit skaredo, aj ked v aute sa to neda 😀 Sa cudujem ze este nehovori somar, debil, idot a tak 😀 Vcera sa hral s vlacikom na zemi a ked sa mu nieco nepodarilo, tak to bolo same do slaka, do papeka, do kelu a tak 😀 ALe vsetko lepsie ako do riti. Pritom ma take radary ze akonahle povieme nejake blbe slovo, tak to hned zaregistruje a uz opakuje. Ale povedz mu ze nech donesie nocnik, alebo nech ide cikat na wc, tak vtedy je hluchy a slepy 🙄

anape
14. jan 2010

tak som tu zas 🙂

zuzka ja som s doktorkou macejkovou spokojna 🙂
co sa tyka toho ako riesim,ked petko povie nejake skarede slovo,tak najprv ho upozornim,vysvetlim,ze to je zle a len skarede deticky tak rozpravaju a tak, no a ked nepomaha,tak to ignorujem a toto vacsinou zabralo vzdy 🙂
a este k tomu plutiu... v poslednom case sa aj petkovi parkrat stalo,ze si odplul,no nie na niekoho, ale na zem, ze to tak robia velki chlapci v skolke 😅 , tak som ho upozornila, potom trosku aj zvysila hlas a preslo 😉

jani drzim palce, nech je dobra zabava a poriadne sa vytancuj a aj dnes si to uzi 🙂

bibi aj my sme s viktoriou boli krmit kacicky a dali sme im toho dost vela 😀, ale co vidim,tak vela ludi ich krmi,takze su uz prezrate 😀

no idem si dat kafe a nieco robit, kym viki spinka

veronika1982
14. jan 2010

aj my sme prisli na to co sme uz davno nerobili a to nepustali sliny pri brm brm brm.. a od vcera to robim v kuse a mame az brucho mokre..

doobedy sme boli u kamosky a matej potom zaspal tak som sla cez mier domov a pred kopcom som prisla na to ze to nem dobry napad..v polke kopca ma zacalo smykat ale potom som to nejako vytlacila a hore som lapala po dychu..

no tie nase kacky su fakt vypasene.. boze ved to ich krmi skoro cely mier a oni bestie uz su vycvicene ze vyjdu az hore...

joj jani.. milujem tie pripravy na svadbu.. v kadernictve si oddychnes u kozmeticky pomaly zaspis v kresle.. 😀 taky relax..ja by som aj dosla pozriet ale treba mi chystat veci na navstevu takze sa tesim potom na foto

susana28
14. jan 2010

Nuž ja som už len zvedavá na to, čo to bude, keď Vaneska pôjde do škôlky. Tak sa naučí asi ešte viac. Ináč v poslednej dobe, pozerám po internete škôlky v SNV. Ale som sklamaná, dosť majú biedne tie inter.stránky. Hoci na Kozinci máme škôlku 5 min. od domu. Ale neviem, či malú dám práve tu. Chodili tu aj segrine deti, ale nič moc. Teda je honosná, možno jedna z najlepšie zariadených školiek. Len sa mi nepáči pedagogický prístup. Možno sa už to teraz zmenilo, keďže podľa nového deti majú byť viac pripravené na prvý ročník ZŠ.

susana28
14. jan 2010

Len som prišla nakuknúť ale ako vidím nikde nikoho 😖 Tak vám aspoň posuniem tému 😉

anape
14. jan 2010

zuzi moj petko chodi na kozinec do skolky 🙂

antoniab
14. jan 2010

ahoj
tak nasa Timea sa v noci posrala a to uplne sama 😀 😀
no zas je celi den nervna a mam ju na cicke kazdu polhodku len mi pride ze nemam az tak vela mliecka prsniky niesu az tak naliate 😅
idem pridat foto 😉

maca77
14. jan 2010

ahojte

idem vás dočítať 🙂

Suzana, veľmi so škôlkou nenašpekuluješ ... vždy budeš s niečím nespokojná ... podľa mňa je najlepšie dať malú tam, kde to máš najbližšie a ak nebudeš spokojná, tak to budeš riešiť napr. o rok 😉

Matka, no vidíš toľko radosti s pokakanou plienkou 🙂 ... aj naša Tami bola často zo začiatku taká nespokojná, tak som jej dala len takých 10-20ml čajíku a hneĎ sa upokojila, lebo tiež chcela byť na cice ale ani veľmi neťahala ... a aspoň sa mi medzitým utvorilo mliečko....

rybecka
14. jan 2010

Ahojte,
akurat mi Ondrejko zaspal od rana od 10 tej nespal az teraz 😝 a vecer zase bude do 22 hod hore a ja chcem ist vonku 😖 dufam ze si babka poradi 😅
NO ja sa priznavam moje dieta je v autosedacke v smere jazdi uz od 5 mes. lebo vo vajicku rycal a ked som mu dala novu ale dala som ho do polohy lah( obe sedacky mam polohovatelne aby mohli fajn spinkat ) takze bol ako vo vajicku tak super spokojne babetko mi cestujeme dost casto lebo kazdy tyz. do mesta na nakup a potom k babke do Gelnice a to jest 50km kazdy mesiac niekedy aj dvakrat tak si zvykol a uz je to parada
Ked povie Matej skarede slovo ja ho stale upozornim ze to nie je pekne ze len skarede deti takto hovoria ospravedlni sa a uz to nezopakuje ma vselijake uz slovicka skolka nas uci 😅 😝 ale este do riti nevralvel len do kelu 😅 to pouzivam ja a davame si doma sakra pozor co rozpravame 😉
Zuzana ta prllba nema chybu super napad 😉

sophie1981
14. jan 2010

caute...uz sme doma....v poistovni najprv nikto nic nevedel, lebo pan, co s nami uzatvaral zmluvu je uz v PP....tak som sa takym @vludnym@hlasom spitala, ci to mame ist az do pp s jemne nadvihnutym obocim na pravej strane...tak pani ze zavola....nakoniec obvolala vsetko v pondelok pride technik a snad ho budeme moct dat opravit..... 😖

moje dieta nenadava.......takze neporadim...ona zatiallenpusinkuje vsetko dookola...... 😀 .....

tak idem, bo my sme dnes nervooozny.......uz nech je ten zubo von, este taka nebola nervna...uz som aj ja s nej nervna....

idem este kuknut foto ...

pata31
14. jan 2010

Ahojte, moja bambulka tejto noci moc toho nenaspala, to jak naschval, bo mm isiel rano o 4 na sluzobku 🙄 zase ju brusko pobolievalo, tak sme tiez boli kazdu chvilu na cicke 😔 ...a cez den to dohanala...som stihla aj navarit, povysavat, pozehlit, aj na prechadzke sme boli, kuknut na kopci, a teraz cakam, kym sa zobudi, ze pojdeme kupkat 🙂

susana28
14. jan 2010

Anka tak ako to teraz vyzerá v tej našej škôlke. Už sa viac pracuje s detičkami? A hlavne do koľkej je škôlka otvorená. Lebo čo ja si pamätám, tak keď sa prišlo po dieťa okolo tretej alebo nedajbože po tretej už tam bolo decko samé, alebo s ním učka už čakala pred škôlkou 😀 Anka a hlavne nespomínaj pred učiteľkami nespokojnú "matku" lebo napokon sa ešte rozhodnem, že malú tu predsa dám, a oni mi na "prociveň" ju nevezmú 😀 Anka a to ty odkiaľ nosíš baby na kozinec?

Bibka, ty si šťastná matka, keď máš také poslušné dieťatko 😀

Paťka, ty si šikuľka 😀

Maťka blahoželáme, že sa malá "naučila" kakovať. Počkaj o nejakú dobu, budeš riešiť "nočník" to už ti drobec postúpi do druhého levelu 😀

susana28
14. jan 2010

Maťka, tak Timka na fotke s prštekom v pusinke nemá chybu. Zlatučká je 😉

sophie1981
14. jan 2010

susana...pri tolkych ludoch co to tu citaju, no, neviem ci sa to pani ucitelky nedozvedia..... 😅 😅 😅 😅 😅 ....

sophie1981
14. jan 2010

no a poslusne dieta...kto si ako vychova tak ma.... 😀 😝 ...sa mi frajeruje nie??..ked mame necely rok...uz teraz sa bojim obdobia vzdoru.....kedze ja mam dost slabe nervy..... 😕

zuzana612
14. jan 2010

Ahojte, idem sa s vami rozlucit, teda rada by som sa, ale mam take obavy ze zajtra tu este napisem ked ma poslu domov 😀 Ale radsej sa pripravim aj na tu moznost ze sa to moze stat a budem len rada ked si ma tam nechaju, ako pri Matusovi som na to pripravena nebola a isla som domov naserinkana. Pre istotu nebudem rano ani jest, vsak co keby mi chceli este zajtra urobit cisarsky 😉 Ale skocim rano do obchodu kupit nieco dobre, ked sa na mna vykaslu, tak nech sa aspon poriadne najem, no nie? Samozrejme ze ked budem vediet co somnou bude poslem Bibke sms-ku nech vam da vediet. Tak si na mna zajtra spomente, ale nemusite skor ako o deviatej rano, lebo o pol osmej tam sice mam ist na prijem, ale kym sa dostanem k nejakemu dr. tak to bude urcite min. 9 hodin kedze predtym byva velka vizita. Neviem koli comu tam mat prist uz o pol osmej. Tak sa teda majte, idem este skontrolovat tasku do porodnice, ci tam mam vsetko a tak.

evitkamalicka
14. jan 2010

Zuzi drzime palce, aby si to mala co najskor za sebou

veronika1982
14. jan 2010

ani my nenadavame.. darmo s bibkou mame super vychovane deti.. aj ked nas je nervak ale zase pri obliekani sme kludny.. katka sem tam nervaci. ha ha.. som teraz za bonzaka..

ani my este nespime.. a tak sa nam paci byt v postielke a chodit v nej ze az.. len keby tam chcel aj spat,.,

zuzi drzime palce..a porod 16. aj my sme 16-teho

susana28
14. jan 2010

Bibka no na to som nemyslela, ale nuž zas je tá demokracia, nie? 😀

Zuzanka, tak ti držím palčeky, nech si ťa tam už aj nechajú a maličké máš čim skôr v náručí. Ale hlavne nech vám všetko dobre dopadne.

A veronika zase ďalšie super matka, no len si to baby užívajte, kým môžete 😀

sophie1981
14. jan 2010

ziadne rodenie...nemam auto az v pondelok pride znalca naobhliatku....

susana28
14. jan 2010

Bibka, a čo ty sa chystáš asistovať Zuzke pri pôrode namiesto Daniela? 😀

pata31
14. jan 2010

Zuzi, drzim palce, aby si to mala co najskor za sebou! 😵

Mata, Timuska je zlatucka 😵

jejda, ta nasa mala za tie tri tyzdne uz narastla...uz jej zacinaju byt male niektore vecicky... 😕 ani sa nenazdam a uz nam pojde do skoly 😅 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre