Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

evitkamalicka
3. mar 2010

aj my mame tescomu, ale asi sme natrafili na zlu varku ci co, ale vobec nie som spokojna

veronika1982
3. mar 2010

no neviem ci pojdem na buduce lebo mi potom vecer bolo luto ze matej plakal.. no uvidim..

a ja som sa aj chcela pytat ci mata prisla ale potom som nejako zabudla...

lubkatobi
3. mar 2010

vdaka za info, holky..

evitkamalicka a podla coho sa ti zda, ze je to blba varka? a aky drzh tescomy to je?

evitkamalicka
3. mar 2010

lubka my sme to dostali darom....velmi zle sa umyva, na dvoch hrncoch uz mame odbite dno

evitkamalicka
3. mar 2010

a podotykam, ze to dno odpadlo samo, bez toho aby sme s tym buchali, skrabali alebo nieco robili

lubkatobi
3. mar 2010

juj, Smizany su daleko.. je nieco aj na Mieri alebo v meste? tanecny aerobic alebo na fitloptach?

antoniab
3. mar 2010

veronika ja som bola na opacnom konci cela v zelenom dva vrkoce 😀 😀 ja som ta videla zo sestrou sa podobate 😉 uz som bola rozbehnuta k vam len tu sa napit trocha sadnut a uz slo dalsie kolo a nakonci som vas uz nevidela 😒 no sak dame este nejake stretko v utorok by sme chceli ist znova ale uvidim podla malej

hrnce neporadim nemam znackove a som snimi spokojna 🙂

zuzanale
3. mar 2010

Ahojte hrnce mám aj ja tescomu tulipku sú super hlavne pre mňa lebo nemajú sklenené prikrívky ktoré ja nemmusím 😝 jednoducho sa mi nepáčia ... inak ich používam 5 rokov a v pohode žiadne odpadnuté dno sú presné také ako sme ich kupovali akurát vtedy bola cena dosť vysoká a teraz je ohodne nižšia som minule videla v tescu v PP za nejakých 120€ moje stáli 6000 ...

Marceli ja mám coletto 4 a vanička je dosť veľká my sme síce používali len do 6 mes potom sme začali športovú ... no čo som pozerala ostatné druhy kočiarov nemajú o nič väčšiu vaničku jedine že si kúpiš polsky a la tako čo len kočiar má 25kg 😝 ... a ani by som ho nepredala len mm otravuje že musí dávať dole kolesá bo špiní kufor v novom aute 😅

Jani aj ja si zopár takých vecičiek nechávam ostatné predávam lebo ich nemám komu dať ja som zo všetkých najstaršia a kým budú ostatný mať deti ......

maca77
3. mar 2010

Zuzi, ty si mala Lauru vo vaničke aj s fusákom? ... hmm, asi nie ...

.... no ale aj tak ja mám taký pocit, že všetky tie kočiare asi poliaci vyrábajú ... akurát nie také typu 800€ a vyššie 😝

zuzanale
4. mar 2010

Marceli nemala 😅 a coletto ako všetko made in cina poliaci len predávajú inak taký istý je aj od ABC Designu nenapadne ma ako sa volá majú 2 baby u nás a sme porovnali tak konštrukcia úplne tá istá ostatné tiež len farebné kombinácie a značka ina nacapená a nedá sa naň dať autosedačka...

a okrem polského hebeda ma napadá už len Casual play ten má dlhú vaničku ale zas úzku aspoň mne sa zdá no v dnešnej dobe ťažko vtrepeš polročné dieťa do kočiara aj s fusakom jedine že kúpiš niečo športové s preklapacou rúčkou napr Dema Step a neboj aj tie 800€ kočiare sú made in china idú cez pl a potom k nám napr aj Xlander je "polský" aj espiro ...... a teraz je dobrý kurz skús pozrieť na dinosklep čo z neho Zuzka plienky objednávala som počula že tam sú tie kočiare lacnejšie ako u nás

inak u nás sa očkovanie nekoná Laura už je tiež zahuhňaná takže miesto toho ideme k dr po lieky ma to hnevá za esiac už druhý raz a keby len deti tak pochopím ale aj my s mm sme chorý 😝

maca77
4. mar 2010

ahojte

Zuzi, čo som pozerala niektoré 3-kombinácie, tak v porovnaní s austinom mali o nejakých 4-5cm dlhšiu vaničku aj trošku širšiu, tak až vtedy som si uvedomila, že nie sú všetky rovnaké ...
.... Casualplay sa mi veľmi veľmi páči 😵 .... ale nie som ochotná dať zaň toľko korún ... ešte sa mi páči napr. Jané slalom pro ... bráškovi sa koncom októbra narodil chlapček a oni ho majú .... tak keď prídu ho tajne obdivujem, jedine čo sa mi nepáči že majú čierny a vnútro tmavo-sivé, skôr by som brala vnútro nejaké pestrejšie 🙂 ... ale oni zas majú na to príjmy, tak prečo by si nedopriali, no ne?

.. pozerala som aj na tú stránku Dino ... no napr. Coletto ak majú na SVK za dobrú cenu, tak je porovnateľná s tou PL.... presne pred rokom čo bol kurz zlotého taký dobrý, tak to boli naozaj super ceny... ešte aj Casual tam vyšiel 3-komb. cca 500€ ...

ešte mám našťastie pár mesiacov čas, tak určite niečo dúfam že k spokojnosti vyberieme, veĎ je toho až až...

evitkamalicka
4. mar 2010

ahojky,
tak som doma z poradne, vsetko ok, dokonca aj tlak som mala v norme 115/75, vahovy prirastok 0, AFP dopadli dobre, riziko mam 1:4325, dalsia poradna 1.4. a to bude aj velky ultrazvuk

rybecka
4. mar 2010

DObre ranko,
Zeny ja len kukam aky mate super prehlad v kociaroch 😅 ja nic mne kupil kociar moj svagor bola som s nim sice vyberat ale asi ziadna znacka to nie je ale je veeelmi pohodlny a som s nim bola a zatial som spokojna. a nestal tolke prachy 😝 ale len pekne vyberajte je to mile 😵
Dnes ma caka zubar tak idem varit Ondrik spinka. a Matejko je s babkou.

veronika1982
4. mar 2010

ja som sa tiez s vyberom kociara netrapila kedze ho mam od sestry.. ale teraz ked vidim tie rozne tipy tak teraz by som si lamala hlavu nad tym aky kupit.. aj ked mne sa moc niektore nepacia hlavne ked uz je z neho potom sportovy...

anape
4. mar 2010

ahojte baby,
anaja nebola si poslednou katkinou gratulantkou, lebo este ja som vcera nestihla pogratulovat 😔 ... takze katke dodatocne, ale o to srdecnejsie zelame vsetko len to naj naj naj, hlavne nech je zdravucka a stale robi iba radost svojim rodicom 🙂

co sa tyka hrncov, tak ja mam dva od zepteru a k tomu panvicu, to som dostala od mamky a su sice dobre, no nevarim v nich tak ako to oni prezentuju a okrem toho su velmi drahe, ja by som za to tolko nedala a aj mamka sa neskor chytala za hlavu, ze sa nechala zblbnut.... no a dalsie mam take neznackove a tiez sa mi v nich vari celkom dobre...no najradsej by som mala hrniec samovar,to by bol zivot 😀

aj ja by som sla s vami na zumbu, no ked pisete,ze tam chodi vela zien a zle sa tam dycha,tak to ma odradza, pretoze som to raz zazila na teabe (neviem ako sa to presne pise) a bolo to hrozne 😒

a kociar...my sme pri petkovi mali z polska,no potom sme ho predali,lebo nam pripominal nestastnu prihodu,tak pri viki som kupila trojkombinaciu V3 od babypointu,no je tam sportova cast velmi labilna,tak som si kupila od ruky jane slalom trojkolku a to je uzasny kociar, keby som mala teraz kupovat,tak uz chcem len trojkolku, velmi som sa bala,ze to nebude stabilne,ale nie je to pravda, perfektne sa tym manipuluje a dokonca aj jednou rukou a druhou mozem drzat petka 🙂

pekny den vam prajem... ja idem s kamoskami na obed a kavu, papa

zuzanale
4. mar 2010

Ahojte tak my sme doma od dr zásobený ATB 😝

Marceli teraz je kurz ešte lepší pokial viem vtedy bol okolo 4,5 teraz je tesne pod 4 aj mne sa Jane páčia ale tá cena ... som chcela aj od ruky kúpiť no vtedy nikto nepredával a ak chceš od ruky skús pozrieť na babybazár.sk alebo mimibazar.sk no a farba 😝 že čierna no mne moc take farby nejdú nevravím že má byť kikiriki ale čierna eee aj keď ja mám tak trochu kikiriki kočiar 😀

Anička babypoint som zvažovala ale potom som našla recenzie od mamičiek a keď som počula že kolieska vpredu odpadávajú príp sa lámu tak som povedala že nie aj keď kamoška nakoniec kúpila a je spokojna 😨

zuzana32
4. mar 2010

Ste ma navnadili,
maca aj tu je typ:
http://deti.bazos.sk/inzerat/3259421/Predam-Jan...

a maca nebudú náhodou dvojičky?

veronika1982
4. mar 2010

tak zuzi tento vobec neodporucam..hlavne ten sportovy je taky otvoreny hlavne ked fuka vietor... podla mojho kociara viem ze takyto by som si uz nekupila..

susana28
4. mar 2010

Ahojte kočky,

zuzkale, a nevieš cca koľko stoja tie kočíky čo si pridávala linky ale keď kupuješ nový? Teda či je tam nejaký výrazný rozdiel keď kupujem z obchodu alebo z ruky.

Idem mrknúť ako mi vychádzajú plodné dni, či bude dačo z toho keď mm dôjde domov 😉

zuzanale
4. mar 2010

no susan nové ohodne viac veď kuk sem http://kociky.babyland.sk/kociky-babyland.php?u... toto je ich stránka

kukulik30
autor
4. mar 2010

ahojte..ta vy tu o kociaroch 😀

no mne sa velmi pacia kociare Jane , aj Casualplay a Mutsy transporter ,ale rozhodne by som nedala za to tolke prachy, asi len od ruky
ale z tych lacnych sa mi paci aj ABC dizajn 3 tec
napr, neviem ako zuzka le ty mas skusenost,ale ten Colleto austin ma neskutocne malu sportovu cast..par mamiciek predavaju kociar hlavne kvoli tomu 😒su strasne nespokojne ... a zelam skore uzdravenie, zase atb? joj..tak vam sa tie choroby drzia ako kliest😖
evitka, super, ze vysledky ok 🙂
ak by som mala kupovat sportovy extra, tak velmi sa mi paci Britax verve 😵 kamoska ho mala, bola maximalne spokojna, lahky a skladny 🙂
a potom mam rada peg perego len tie nepodarene kolieska, male a tvrde, to mi vadi najviac

maca77
4. mar 2010

jéj aké ste zlaté, dík za tipy 😉

Zuzana, ani nesraduj, že dvojičky 😝 ... bývať by mali kde, len ja by som si už asi teraz objednávala miesto niekde na psychiatrii 😀 a hlavne MM mal z toho veľkú starosť, lebo by sme potrebovali nové auto ... a toto by už bolo fakt ťažké....

Susana, veď mrkni na nete a uvidíš aký je veľký rozdiel v cenách ...

Veronika, a ty máš akú značku? videla som, že tiež trojkolku ale neviem čo to je 😅

kukulik30
autor
4. mar 2010

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6953503&tab... toto je celkom fajn, len tie predne kolieska su take dzive 😝 😀

kukulik30
autor
4. mar 2010

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6917248&tab... toto sa mi paci a celkom dobra cena, i ked aj to je vela,ale zase ma aj vajko 😉

zuzanale
4. mar 2010

Livi že malú veď Laura má už 11mes a od 6 mes je len v športovej a teraz aj naobliekaná je v nej mne sa malá nezdá a vyhovuje mi hlavne rýchlo nastavuje poloha aj ked sa nedá dať uplne do ľahu ... a strieška je super tiež lebo má takú akože slnečnú clonu ktorá v zime zas chráni pred vetrom mne osobne bude za ním lúto...

maca77
4. mar 2010

Livi, tie malé kolieska by sme asi polámali pri prvej vychádzke 😀

.... všade u nás porobili minulý rok cesty, dokonca teraz na jar majú ešte jednu pri nás dokončiť, ale my sme bohužiaľ na kopci, cesta provizórna a keĎže je nás tu len pár nových domov, tak sa novej cesty tak skoro nedočkáme ... a kvôli tomu nemôžem mať na kočiari malé kolesá ...

MM zatiaľ navrhuje takýto ... buď zelený skombinovaný s kruhmi alebo potom ten čierny (či tmavo šedý) s kruhmi ...
http://www.mimibazar.sk/nove_fotografie.php

zuzanale
4. mar 2010

no Livi na ten cam by si asi nanahovorila 😅 😝

zuzana612
4. mar 2010

Ahojte, vidim ze je tu velka debata o kocikoch 😀 Aj ja som zatazena na kociky, ale ako som si vravela ze si kupim nejaky super kocik ked budem tehu, tak som jeden zdedila, aj ked je super, nemenila by som ho a druhy som si kupila tiez od ruky, nic moc, ale brala som ho len koli vanicke na tych prvych par mesiacov. Ale stale pozeram kociky ze keby nahodou este jedno a boli by prachy.........

Aj ked po dnesnej navsteve gynekologa neviem, neviem. Povedal mi ze pri tomto druhom cisarskom mi uz vela nechybalo aby som nedostala rupturu maternice, lebo pri operacii zistili ze ta stara jazva po matusovi sa mi uz zacinala trhat. Takze ak by som bola rodila normalne, tak tam bola velka pravdepodobnost ze by som skoncila s rupturou. Ale ze nic nie je vylucene, len min. rok by mi neodporucal otehotniet a potom ak by som to tretie chcela, tak ze by som mala ist na rontgen matarnice a potom by mi povedali ci teda mozem, alebo ci je to velke riziko. Kazdopadne by to bolo rizikove tehotenstvo a porod by sa uz automaticky skoncil cisarskym 😖 Tak uvidime.

Inac moje dieta spi uz skoro 5 hodin v kociku, od nejakej pol desiatej, iba chodim pozerat ci este zije. Ale tuto noc spala zle, muselo ju nieco boliet, asi brusko lebo do polnoci plakala hadam kazdych 10 minut, tak som ju mala pri sebe v posteli. Z druhej strany Matus ktory sa uz ani len nepyta ci moze ist ku mne, rovno sa prevali cez postielku a uz je pri mne 😀 Tak som spala medzi 2 detmi, ziadny priestor lebo obe boli na mna nalepene, tak viete ako som sa vyspala. Teraz je matus aj so starkou a sestrou u susedov (segrina svokra je suseda) tak mam chvilu pokoj.

maca77
4. mar 2010

CAM nechcem, nepáčia sa mi tie umelé kolesá 😒

Zuzi-LE, máš už vytypovaný nejaký iný? ... a teraz rozmýšľam, že aj keď kúpiš iný, tiež kolesá zašpinia kufor, či nie? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre