Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

zuzana612
17. mar 2010

Ahojte, ja som tu az teraz, dnes sme mali prvy hroznu noc, neviem ci Natalku bolelo brusko alebo co, ale do jednej rano bola s placom hore kazdu chvilu. Tak som sa nastvala, dala dole remence nech si pokopka, zobrala som ju ku sebe do postele a spala do pol siedmej rana. Zato ja som ako zbity pes. Samozrejme ze teraz spi uz 2 hodiny, myslim ze ju uz pocujem........Matus isiel spat teraz, takze zase je to na striedacku a ja si s nimi nepospim 😖

Maca, vsak druhy chlapec je super, aspon bude mat kto robit okolo domu 😀

Ozaj baby, nepoznate niekoho kto by chcel predat oblek na sv. prijimanie? Teraz v maji ide synovec a svagrina mu chce kupit novy, ale ja ju odhovaram ze je to koli tomu jednemu razu zbytocne.......

susana28
17. mar 2010

Na polhodku sme vybehli s Vani do záhrady, a špinavé ako čuňnky sme boli 😀 . Joj aby sa to všetko čím skôr osušilo, bo tie bezcielne prechádzky po ulici nie sú pre nás to pravé orechové 😒

Anka tak pevné nervy pri deťúrencoch sa nedaj vytočiť 😉 a na krčnom nech vás dajú do laty, a máte pokoj od všetkých viróz 😉

maca77
17. mar 2010

Zuzi, aj ja hľadám pre Adama, tiež nás čaká 1.sv.prijímanie ... v Spišskej na Zimnej ul. oproti Divadlu som videla v jednom obchode obleky ... neviem či ten obchod má tiež číňan, ale čo som pozerala na kombináciu nohavice+vesta, tak sú poľskej výroby a celkom sa mi pozdávali - cena cca 17-18€ za takúto kombináciu ...
... práve zajtra tam chcem ísť, lebo konečne budem mať aj auto k dispozícii a ešte mi treba zajsť s Adamom na kontrolu na ortopediu, takže to chcem využiť ... dám ti potom vedieť ako sme pochodili 😉

susana28
17. mar 2010

Marcela tak samozrejme blahoželáme k synčekovi 😀

Zuzka Huta - chúďatko natálka 😒 a chúďa aj mamina, veľa toho neoddýchneš, keď nemáš doma Daniela. Tak len pevné nervy k tomu všetkému 😉

zuzana32
17. mar 2010

Maca, a kde ide na prijímanie.
Lebo môj Michal bol minulý rok a museli mať povinne tie biele rúcha.
Už ani neviem koľko som zaplatila na fare za jeho požičanie, a pod ním mal Michal oblečené nohavice a košeľu.

sophie1981
17. mar 2010

caute zeny...ja dnes fofry...dedo dnes ide domov...teda uz su na ceste, tak som bez auta.... 🙄 ...rano prala, pratala, potom letela na nakup, aby dedo nevravel,z e je prec 3 dni a sme mimo...navarila lecky s kapustou, polievka ziadna, niet casu, teraz letik k zubarke, na preventivku plus dokoncit zub a odnies katkinu prihlasku......potom utekat kupit knedlu, po obedy pre plynarov, frcat do tomasoviec na stavbu, nakrmit to tam, a potom si snad aj ja sadnem ku kavicke.....Katka teraz zalomila, zasa doobedu nespinkala, tak dufam, ze potiahne aspon 2 hodinky....idem, bo niet casu...tak zatial zeny.... 😉

anaja81
17. mar 2010

Ahojte,

Marceli, tak aj ja ti gratulujem ku chlapcekovi a ulpne ta chapem ako sa musis citim, lebo aj ja som bola dost sklamana ak mi dr. vravel, ze to nebude dievcatko 😒 ....no ale ako to Pan Bozko zariadi tak to bude....mi uz to nijak neovplyvnime

V nemocnici ostavam nadalej, tak ako som vas informovala naposledy.... a to som sa dnes dozvedela novinky od Skerlika, bo ma vysetroval......takze musim este takto fungovat na liekoch aspon 1tt a potom ma zacnu riesit, to znamena...ze mi vysadia liecbu (mam na mysli tych 18 tabliet denne) a pomalicky sa budem pripravovat na porod....lenze porod - sekcia, lebo maly sa neumudril a neotocil sa tak ako mal....ta nie som vobec nadsena, no ale co uz narobim....na jednej strane sa nebudem trapit ale zasa zo zotavovanim to bude dlhsie a na druhej strane ja osobne by som radsej rodila spontanne ale zase ktovei ako dlho by som sa trapila, ale skor by som bola fit.....vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody 😝

Zuzka-Huta a Mata...ak si dobre pamatam vy ste rodili cisarsky,vsak?.....mna by zaujimalo ako to bolo tych prvych par dni po sekcii, ako ste to zvladali a veci okolo toho...diky 😉

maca77
17. mar 2010

Zuzana32, aj Adam bude mať rúcho, preto chcem aby mal pod ním oblečené nohavice, košeľu, vestu .... nie klasické sako... aby bol potom tiež slávnostne oblečený ako všetci ostatní 😉

zuzana32
17. mar 2010

aha, tak bielu košeľu na Adama ak chceš mám, môžem požičať.

antoniab
17. mar 2010

anaja pred sekciou je dobre sa dobre vyspat ja som si pytala diazepan tak som spala jak babatko potom zalezi aku budes mat narkozu ja som sa rozhodla pre celkovu rano mi dali klirstir a nacievkovalima nebolelo po svojich som sla na salu tam som lahla napichli ma zacali dezinfikovat brusko a na viac sa nepamatam uz som bola mimo ked som sa zobudila bola som uz na izbe citila som sa jak po operacii 😝 😀 😀 bolelo ma brusko bolo mi zima ked to zacalo polavovat tak uz mi bolo teplo a pytala som sestricku vypnut ohrievac a aby zomna dala dole druhu perinu a strasne mi vadila flasa na bruchu ale dnes som zanu vdacna lebo mi pekne kleslo brusko a kamoska co rodila den predomnou mi to strasne zavidela 😀 prvy den som celi prelezala len som sa prevracala zo strany na stranu v posteli trocha na jeden bok na druhy az druhy den rano ma sestricka vzala umyt /myslim tvar dole ma umyvali sestricky/a poobede uz mi vytiahli cievku a zacala som pomali chodit na wc a hybat sa cim skor sa zacnes hybat tim to bude lepsie najhorsie je postavit sa z postele ci pretocit sa ked kychnes tak to boli ci sa smejes proste nelutovat sa a najlepsie bolo ked mi dali malu a ta sa zakuckala abo nieco to som sa na tej posteli vedela obratit jak nic to bola najlepsia terapia 😉
na treti den ja som citila uz iba jazvu inak pohoda chodila som pekne vystrera citis to aj teraz ma obcas boli jazva popravde som cakala ze to bude horsie
mamina po operacii zlcnika mi dala radu ked uz budem moct chodit tak to rozchodit nepremazovat sa boli to a co
budes mysliet na maleho a zabudnes na vsetku bolest 😉 ja som malu prisebe nemala mne v LE mi ju nosili len na kojenie tak neviem ako to je v SNV takze som nemala starosti ohladom babatka 🙂

antoniab
17. mar 2010

baby jak to je s vigantolom a kanavitom ja nato zabudam dokonca vigantol uz neberieme dosiel a k deckej ideme az v stredu ci mam tam zajst pre tie kvapky je to dolezite 😅

veronika1982
17. mar 2010

caute.. tak uz sme opat doma.. stretli sme sa s kubkou a maly tobiasko je taky zlatucky..

a po navsteve u katky sa nas matej zaucil tak rehotat ze vcera mi to vecer uz slo na nervy..a dnes som si myslela ze uz na to zabudol ale nezabudol.. neviem ako na to prisiel...a bibka dufam ze ked sme odisli tak ten neporiadok co si spominala nebol po nas lebo ak hej tak nabuduce si upraceme.

zuzi tak potom som sa s tvojou sestrou nestretla lebo ja som tam robila v roku 2002

maci blahozelame k pipikovy jupi jupi jupi...

a medulka este pracuje? ved uz mala odist..

mati.. tie kvapky su velmi dolezite.. to nesmies vynechat ani jeden den. ha ha 😀 😀 😀 😀 😀 ale nie v pohode do stredy vydrzis..

adi tak este potiahni tyzden aby bolo vsetko ok..

kukulik30
autor
17. mar 2010

matka, keby si povedala vcera , ze nemas vigantol , mohla som ti priniest an zumbu..ja ma doma po samkovi skoro 3/4 flasky..len musim kuknut expiraciu
a mimochodom ja som pravidelne zabudla kvapkat 😅 😀 a Samko je ok 😉

pata31
17. mar 2010

Ahojte...nestiham nejako dnes, bo mala doobedu poriadne nespala a poobede sme boli na navsteve u kamosky, co ma maleho o 5 tyzdnov mladsieho, tak sme ich pofotili (fotky su na fb 😉 ) no len ma zaujal ten vigantol a kanavit...ja nic take nemam, to je na co???????????????

sophie1981
17. mar 2010

veronika...nem po vas...si mala vidiet, co madam dokazovala, ked ste odisli....rozhadzovala sa ako na smetisku.... 🙄

tak som rada ze dnesny hektocky den je za nami.....dedo je uz doma...konecne si idems pravit kavicku avylozit nohy....sme boli este s katkou krmit kacky a mi prefuklo hlavu......mam v uchu zaliahnute.... 😝

ako citam tie vase pocity po cisaraku, tak by som vravela, ze cisarak je lepsi ako spontanny....lebo ja som sa nevedela s postele postavit skoro dva dni......aj som odpadla v kupelmi.... 😔 ...a to som si tiez vravela pred porodom, ze sa nebude premazlovat, ze mam vysoky prah bolesti....a prd...som sa dva dni nevedea spamatat a to som rodila 2,5 kilove dieta....no a potom mna stehy boleli dobre dva tyzdne....je sice pravda, ze na tretiden som uz behala po chodbach s porodky na nedonesene a potom na nedonosenom k malej na izbu.....myslim, ze kazdy to ma indivindi.... 😉

zuzana32
17. mar 2010

Paťika veď vigantol a kanavit sa fasuje na prvej návšteve v poradni 😉

pata31
17. mar 2010

ale to preco mne nedali? 😕

zuzana32
17. mar 2010

a ku komu chodíš?

pata31
17. mar 2010

ku Nagyovej

antoniab
17. mar 2010

veronika tak fajn lebo vigantol sme nepapali uz dlho 😅len som sa hanbila priznat 😝 lebo kvapky mi skisli a ked sme boli u detskej tak som ju pytala druhe a ona nato zabudla tak sme odisli len s mastami na ekzem ale ked citam ze pata nic take ani nema tak uvazujem ci jej to pripomenut 😒

jaj este som mala napisat k cisaraku ze som dostavala taku mini infuziu proti bolesti a na noc injekcie 😀 😀
inak je to fakt individualne ale hlavne som tim chcela povedat ze clovek musi chciet a niekedy je to fakt aj naopak ze je horsi spontany nez cisarak a zas naopak
ja som bola hlavne stastna ze to je zamnou lebo posledne 2mesiace boli otras 😝 strasne vela stresu 🙄

zuzana32
17. mar 2010

a ja chodím vedľa k Salajovej, ale pokiaľ viem tak to predpisuje hneď každý pediater.
A náhodou si si nezaplatila jednorázovú dávku?

antoniab
17. mar 2010

jednorazova davka to sa da 😕 preco mi to nik neponukol 😒

pata31
17. mar 2010

my sme dostali ten rybi tuk jednorazovu davku...to je toto? ale potom preco niekto dava asi kazdy den a my len raz? to je cudne.. v pondelok idem k dr, tak sa jej na to spytam..

zuzana612
17. mar 2010

Ahojte, tak magio uz nainstalovane, budem mat co pozerat kym bude matus spat, lebo Lili bude pozerat somnou 😀

Anaja, ja som mala oba cisarske a nestazujem sa ani na jeden. Oba som mala so spinalkou, celkovu narkozu by som nechcela, lebo som videla baby po celkovej, mali podstatne vacsie bolesti ako ja. Lebo ich hned po operacii preberu a potom im zacnu davat nieco od bolesti, ale mne trvalo 4 hodiny kym som zacala citit nohy a medzitym mi uz davali infuzky od bolesti, takze to bolo v pohode. A samozrejme pri spinalke vidis male hned po narodeni. Ja som lezala na JIS-ke cele 2 dni, prvych 24 hod. som sa nemohla postavit, az na druhy den rano a to bolo krute, ale dalo sa to vydrzat. A potom som sa uz sama pytala trosku pochodit, dokonca som isla aj hore na novorodenecke dat malej papat lebo sa vtedy rodilo vela deti a nemali sestricku ktora by mi malu doniesla. Ked ma prelozili na izbu, to bolo 48 hod. po porode, tak som uz behala. O sedeni a chodeni na wc ani nehovorim, lebo ked nie si dole zosita, nemas problem 😀 Jasne ze mas bolesti napr. pri vstavani z postele a aj ti to dlhsie trva, ale ako pisala Mata, cim skor rozbehat, tym lepsie. Pri Matusovi som si kupila aj stahovacie nohavicky ktore super pomoze lebo stiahnu brucho a potom tu jazvu skoro ani necitis. Pri Natalke som ich mala na sebe len prvy den, lebo na druhy mi sikovna pani Dr. strhla obvaz nech sa mi rana pekne hoji a rana ma dost stipala, tak som ich nemohla nosit. Ale ked som odchadzala na 6. den z porodnice, ani som nevedela ako som rodila. A tiez s mliekom. Vravia ze po cisarskom sa zacina robit neskor. Ani to nie je pravda, staci trosku chciet a mozes mat mlieka dost. Pri Matuskovi sa mi pustilo riadne na treti den a pri Natalke tiez. Dokonca tolko, ze som musela v nemocnici odsavat. A boli baby ktore rodili normalne a mali mlieka malo. Takze vsetko je to individualne. Tak sa neboj, ono je to jedno kade to vylezie von, hlavne nech je zdrave 😉

lubkatobi
17. mar 2010

aj Veronikin Matejko je miluckyyy...

my davame Vigantol kazde rano a ked sme niekedy zabudli dat, tak mal Tobiasko problem s kakaniiiiim... ale u kazdeho je inak..

Kanavit nejak zabudame davat, ale mame ho davat raz do tyzdna

zuzana612
17. mar 2010

Boze, Vigantol, na ten zabudam aj ja 🙄 Zeby mala Lili preto problem s kakanim 😖 Idem jej ho hned zobrat 😀

veronika1982
17. mar 2010

niekto to vyfasuje ako jednorazovu davku. my sme dostali kvapky a poctivo sme do 4 mesiaca kvapkali vecer pred papanim.. potom uz sme obmedzovali davku a nakoniec sme na to zabudli...ale nie sme urcite sami kto na to zabudol.. a kanavit sa daval raz do mesiaca do pol roka..

ludia keby ste videli aku modrinu ma matej na nohe.. sa udrel o take umelohmotne kolajnicky co mame u babky a pustame mu tam taky vlacik.. normalne kopiu kolajnice ma na nohe..a to ani neviem kedy lebo moc neplakal..

a konecne sme zacali prosim pekne tlieskat s ruckami.. sice trochu neskor ako ostatne deti ale predsa..

anaja81
17. mar 2010

Mati aj Zuzi,
dakujem vam za poskytnutie vasich skusenosti, len ja sa osobne neviem rozhodnut, ci si mam dat celkovu narkozu alebo iba tu spinalku.....radsej by som bola za spinalku, ale zaase ja som take trosku posero ked vidim v ordinacii v ruzovej zahrade najaky zakrok, tak hned otacam hlavu.....a tam viem, ze to nebudem vidiet, lebo mi daju plachtu, ale uz len jak sa budu lekari rozpravat "skalpel, rezem brusko" tak ja som hrozne domyslava tak neviem ci to zvladnem...ale zase budem hned vidiet maleho po sekcii....ta neviem....mam na to este 2tt na rozmyslenie 😉

...a Medulka si odpracuvava posledne dni v praci.....od 22.3. ma este zostavajucu dovolenku z toho musi jednu sluzbu vratit sestricke Bernadetke a 28.3. uz cestuje...........jooooooooooooooooooooooooooooj velka skoda takej super sestricky........ale je taka doba, ze clovek musi pozerat aj na to kde to ma vyhodnejsie

veronika1982
17. mar 2010

a zajtra sme cely den bez konika..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre