Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

susana28
12. apr 2010

No tak to máš super aliby, bo keď ťa aj niekto požiada, tak nahodíš strašne skormútenú tvár a odpovieš:" strašne rada by som šla, ale žiaľ nemôžem " 😀
Ale čo sa týka deni, tak tí ľudia by mohli mať aj trochu pochopenie pre ženu v jej stave, si myslím, že teraz majú iné problémy ako nejakú birmovku, nuž ale čo už, ľudia sú takí 😠

sophie1981
12. apr 2010

caute zeny....sa hlasim....som si dnes poonuchovala malu Natalku......Zuzana, ze ako pekne a dobre jej spinka.....a ona spala mozno nejaku hodinku dokopy..... 😅 ...asi sa tesila, ze ma nvstevu.... 😀 😀 😀

Veronika...tak skore uzdravenie.....sa nabehate na tu pohotovost....

my stale sople, ale v norme......se-tam bublinka, sviecka, ale inac pohoda... 😝

videla som anku...zmenila auto.....ma normalne dostala do pomykova...... 😀 ...a ciapky som kupila v kik...ale v sobotu som prisla na to, ze v byvalej sps banickej predava pani tiez krasne ciapocky a aj sa fajn cenu...a straaasne fajnovy material....my sme kupili za 5 eur siltovkovu.....paradnu.... 😉

tak idem dat spinkat kacku.....keze dnes mala s Matuskom namahavy den...... 😉

denisocka
12. apr 2010

suzan,dakujem za pochopepie 😀 mam v plane jej dať už v piatom retiazku a nech si za mna hlada zaskok na omšu

kukulik30
autor
12. apr 2010

susi, ono je to tak, ze ja by som aj birmovku chcela, ja som veriaca ja som celkovo neskoro mala krst a svate prijimanie / v 19tich/ ...nehanbim sa sa to, sama som k tomu dospela, nik ma nenutil..... ale zaroven respektujem ostatnych,strasne vela mojich znamych su ateisti,asi aj vycsina, kedze som v tomto prostredi vyrastala a mam ich strasne rada, su to dobri ludia a medzi veriacimi sa najde vela takych, ze .... 😖kazdy sme nejaki, kazdy nech kona podla svojho vedomia a svedomia 🙂ani ajn nie som 100% 😀 ojoooj, od toho mam daleko 😀 😀 😀
a preto by som nenutila niekoho , ak to nechce, ak to pre neho nema zmysel 😒 ...ak sa to robi len preto, ze , bo musia byt vsetky sviatosti, tak to je o nicom 😖 preto chapem, ako sa citi Deni...
chapete, co som tym chcela..bo sa uz mocem 😀 ale ak by mna niekto poziadal, a mala by som birmovku, rada by som sla, ak by mi to bol blizky clovek , lebo je to moje presvedcenie.....ak by som bola na mieste Deni, asi nie..ale zaroven chapem aj ten tlak rodiny, je to neprijemne 🙄

kukulik30
autor
12. apr 2010

bibka ty de kukas, ti mavam z busu, div nevyskocim cez okno a ty nic 😀 😀 😀 😀 sli ste po Sturovom nabrezi 😉 a my sme sedeli v buse smerom do mesta...

denisocka
12. apr 2010

tak tak,je to nepríjemne. ako píšeš . to je ako niekoho nuťiť isť za krstnu a vrdiť,že len sa postaviš na krste so sviečkou ...a nutiť a nutiť . 😔

sophie1981
12. apr 2010

livia...a to si ty bola...ten bus siel taaaak rychlo...som nestihla registrovat....a taaak ma boli hlava, ze ani by so ta nespoznala...sme akurat sli od zuzky..... 😉

kukulik30
autor
12. apr 2010

hej a mam kamosku ...velmi dobru kamosku, ktora je hinduistka 😀 , dost vazne sa tomu venuje .. je to skvely clovek 😵 ona respektuje moju vieru a ja jej 🙂

denisocka
12. apr 2010

ved keby tu bolo viac možnosti , a nielen byť bud krestan a lebo ateista,tak hned som minimálne budhistka 😀

denisocka
12. apr 2010

varim na zajtra halušky s kapustou,tak tu sedím a odbieham do kuchyne a porušujem kludovy režim ,tak hadam sa mi to nevypomstí. lebo takto hrozi žeby sme pomreli cela rodina hladom

kukulik30
autor
12. apr 2010

deni a preco nie...ved kludne 🙂 ta kamoska vyrastala v katolickej rodine, neskor zacali s jogou aj s otcom a sama sa nejak nasla inde a teraz je maximalne spokojna...vravim si, ze nasla to svoje 🙂

kukulik30
autor
12. apr 2010

a uz bola nedavno v Indii , sa boli mocit v Ganghe 😝 ....taka prisla vytesena, juj, som rada, ze je stastna...
a prinesie mi jej kamoska satku ,taku origos indicku ..som si zajednala 😀 lebo tam isiel dalsi turnus...

kukulik30
autor
12. apr 2010

mnam halusky s kapustou 😝 😝 😝 s kyslou? tu ja mooozem 😀 😀 😀

denisocka
12. apr 2010

jasne s kyslou ........... akurat manžel nesie maleho cez jedalen z kupelne a maly kričí,že chce mňam mňam ...cíti kapustu 😀

kukulik30
autor
12. apr 2010

no sa mu ani necudujem,ja sa idem osalit za kyslou kapustou 😀 😀 😀

denisocka
12. apr 2010

tak ta pozývam,mam velý hrniec 😉

kukulik30
autor
12. apr 2010

juj, keby ten Studenec nebol tak od ruky, tak som tam 😀

denisocka
12. apr 2010

tak nabuduce sa dohodneme a prideš a urobím 🙂

idem si kus lahnuť,kým maly zaspí a potom si dam za tanier halušiek

susana28
12. apr 2010

Tak uzavriem tému "s nožom na krku za birmovnú matku" 😀 Lívia to som vlastne chcela povedať aj ja, podľa mňa za krstných, či birmovných rodičov by mal ísť niekto ku komu máme veľmi blízky vzťah, a kto nás dokáže zastúpiť na poste rodičov, ak by sa nám raz niečo stalol. Preto ma chytá amok zúrivosti, keď počujem frázy, ako , teraz budem citovať deni " veď len prídeš postavíš sa, a......" 😠 Nechápem čo je za zmýšľanie, ľudia, ako by zabudli význam sviatostí krstu, či birmovania. Lepšie by urobili, keby to nechali radšej na svoje deti, nech sa sami rozhodnú, čo vlastne chcú, až budú v rokoch, keď budú tomu aj plnohodnotne rozumieť. Ja som to videla sestriných deťoch, lebo o ni pod pojmom napr. sväté prímanie či birmovka vidia drahé darčeky od krstných či birmovných rodičov. 😒

Bibka, tak dúfam, že deň v hute s deťmi stál za to. A tvoja kačenka vyzerá na to, že s chalanmi si poradí hravo 😉

kukulik30
autor
12. apr 2010

deni, tak tak ...na oplatku ta pozyvam na moje bryndzove pirohy 🙂
veru pekne oddychuj, ved uz si sa dost okolo pece motala, nedrazdi krcok 😉

veronika1982
12. apr 2010

tak aj my uz bubkame.. matej nechcel pit ani mliecko ale nejako som ho potom prehovorila ale o spanku ani slychu tak sme obuli papuce a este behal po byte len zrazu sa tak zgrcal ze vsetko tieklo potokom. ty kokso moje dieta po prvy krat zvracalo.. sme ostali v soku z toho. manzel cely ogrcany lebo ho mal na rukach...a zaspali sme tradicnym sposobm ako za posledny dni v mojom naruci a ja som ho pusinkovala aj ked som mala obidve dierky zapchate.. teraz som sa trochu naparila v boxe tak uvidime ci to pomoze a idem spat...

skoda ze sme nemohli ist aj my do huty...

livia tak ako pekarnicka co ste uz piekli.. mm vcera piekol chlieb a nejaky vysoky sa mu spravil...

rybecka
12. apr 2010

Zeny ja tu jem salat a vy o pirohach a haluskach mnamky mi robite 🙂

veronika1982
12. apr 2010

jani aj ja som mala na veceru salat...takze vitaj v klube zajacikov..

kukulik30
autor
12. apr 2010

veronika, pekarnicka fici, super vecicka sa vytesujem z nej...prvy chlebik zo zmesi a teraz cez vikend z vlastnych prisad celozrnny s vlockami..a babovka, tu sme hned zjedli a cakame v stredu navstevu, tak upeciem zas 😉 peciem hlavne podla receptov odtial http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php 😵 a babovka s mimibazaru 🙂

denisocka
12. apr 2010

Veronika,zvrackal z mlieka,nenut ho ked nechce.ked ma hlieny tak jedine sa zgrca,este ze sa nepogrcal v spanku

baby,co stoji taka pekarnicka?a to aj cesto vymiesi?ci to v rukach miesite?

Kukulik,milujem bryndz.pirohy,len nemam na ne nervy.mnam

kukulik30
autor
12. apr 2010

deni, zavisi od toho, aka pekarnicka, viem, ze su aj lacnejsie a dobre pecu, aj drahsie....my mame tuto http://www.obchodny-dom.sk/panasonic-sd-255wxe/... je drahsia, ale su aj lacnejsie verzie a pochvaluju si 😉
a vsetko urobi, nasypes suroviny , nastavis program a a vyberies cerstvy chlebik 😵
deni ja pirohy robim skoro kazdy treti tyzden 😉 takze nem problem 😀

denisocka
12. apr 2010

Uz som sa zlakla ze kazdy 3.den. A lacnejsie su asi za kolko?

kukulik30
autor
12. apr 2010

cca 50 €...a svokor minule kupil nejaku v Lidli, Silver crest, vraj je velmi dobra, a tusim spominal 30€ 😕 tak neviem ci nedristal 😅, ale urcite kupis do 70 €

kazdy 3.den to by som bola ina velkovyrobna 😀

denisocka
12. apr 2010

tak za 30evri,to je bezva.a princip pecenia maju vsetky rovnaky?vysypes a upecu? A co sa tam da okrem chleba piect?aj vianocka?

kukulik30
autor
12. apr 2010

babovky, mazance..alebo len cesto na pizzu ti pripravi, alebo kadejake cesta vymiesi na zaviny, vianocky, banketky, bagetky, a ty len nachystane cesto uz vyberies a das do tvaru a upecies v rure 😉
Vianocku je lesie vypliest ale napr mazanec je sladky kolac biely a ten sa pecie v pekarnicke.. http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2505
aj cesto na knedle a niektore robia aj marmeladu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre