Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

kukulik30
autor
12. apr 2010

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2493 tento chlebik som piekla cez vikend 😉
niktore pekarnicky maju aj taky program, ze si nastavis, aby si mala upeceny chlebik na rano , akoby oneskoreny start, vecer nakladies suroviny , nastavis ten program a nad ranom zacne pekarnicky pracovat a chlebik o 6tej hotovy...o hodku vychladnuty a mozes capat 🙂

anape
12. apr 2010

ahojte,
bibka necuduj sa, ked ma vidis v inom aute, lebo u nas auta "koluju", kedze muz ma taxisluzbu 😅
ale musim este napisat, ze si zase pochudla odkedy som ta nevidela, take dievcatko 😉

malym marodom skore uzdravenie a vlastne aj velkym,teda janke 🙂
my sme zatial chvalabohu zdravi, no mna akosi skriabe v hrdle a aj petko rano zvykne dost drazdivo pokasliavat,ale potom prejde,tak uz zrejme su tam nejake hlieny 😒

dobru noc

sophie1981
13. apr 2010

dobre ranko....

ja by som tiez brala taku pekarnicku na chlebik...mnam...asi ukecam deda, nech kupi, kedze vcera bol pri dr, bezillovi a vraj ma hroooozne vysledky na cholesterol a cukor.....nakazal mu prisnu dietu....sak sa ani necuduje po to co vsetko poje tak este dobre ze vladze chodit ....aleze ak bude at dobry tlak, ktory si usi merat 3x denne do mesiaca moze ist do roboty...tak sa dedo tesi......a ja ostanem uz uuuuuplne sama.....dnes siel do pp...tak uradujeme s Katkou.....uz poroztahovalapol kuchyne do chodby.... 😕 ....a ja si kludne pijem kavicku a konikujem.... 😀 😀 😀

takze posledny prispevok k birmovkam.....tiez som zastancom, e nasilu to nejde a a to byt niekto komu doverujes....a si v blizkom kontakte, lebo co ma dieta z krstnej mami, ked ju vidi cca 1x za 2 roky.... 😨 ....aj to nevie kto je ta teta..... 😝

susan...Katka na pocudovanie v pohode s Matuskom......predsa je o dost starsi, si asi uvedomila, ze nema sancu...aj ked snaha o bitku bola na malom skakajucom kuriatku.... 😅

veronika1982
13. apr 2010

dobre ranko...

my mame pekarnicku z tesca za 39 eur a pecieme tam celozrny alebo zemiakovy chlieb. ine sme este neskusali.. a super je na tom to ze fakt si mozes vecer nastavit program a rano uz mas chlebik...

my sme mali noc super hlavne co sa mateja tyka.. ten spal ako zarezany za to ja som bojovala s teplotou...celu noc som nespala.. no nic idem sa obliect a idem ku lekarke nech sa pozrie na mna..

gabkazabka
13. apr 2010

Ahojte,
marodom prajem skore uzdravenie-aj velkym aj malym...Veronika,Nina stale zvracia,ked je chora a zahlienena.A vacsinou grca z mliecka,ktore este viac zahlienuje,takze teraz ked je chora,tak mlieko rano a vecer nehrozi..... 😉
K birmovkam-pripajam sa k vacsine nazorom-asi sa vsetky v tom zhodneme....inac,my s manzelom sme krstni rodicia 6 detom 😲 ,takze na Vianoce a narodeniny mozme brat pozicky na darceky 😒
Pekarnicky-aj my mame pekarnicku,dostala som od svokrovcov na narodky-z tesca,piekla som v nej asi 3x....nejako ma to nechytilo,tie zmesy na chlieb su dost drahe a zakazdym mi ten chlieb pripadal taky akokeby nenakysnuty,alebo zbity,taky vlhky....ale mozno som zvolila zly program,alebo som mala zlu zmes,manzelovi zase velmi chutil...ale necham sa inspirovat Liviinymi receptami,mozno tentoraz vyjde....
Inac,Nina mala vcera zase teplotu 39,uz som z toho nestastna,lebo do 1,9 roka nebola vobec ani raz chora a teraz 2x za sebou berie atb ☹ Teraz teplotu nema,ale z nosa jej tecie o 106 a slzia jej oci 😒

antoniab
13. apr 2010

ahojte

pripajam sa k birmovkam suhlasim s vami unas je to tak ze krsna mi bola pri krste primani birmovke a aj ako svedok na svadbe takze si plni svoje povinnosti vzorne a tak chcem aby to fungovalo aj mojim detom a detto moji rodicia aj jej detom su takto 😉

mala mi od ockovania tak zle spava v noci len sa prehadzuje kope nohami mava rukami vypluva a zas halada dudlik a to ako papa ani nehovorim neviem co sa porobilo a to bolo take dobre dieta 😒 😀

kupila som malej ciapocku v kik ale malu myslite ze mi vymenia nemate niektoskusenosti 😕

susan chcela som predovsetkym vediet kolko je adekvatne platit na dieta ci cca 100e je dost nieco som pocitala v paragrafoch tak som o nieco chytrejsia ale niektore ma zas zarazili kolko by pozadovali neviem kolko utratite na dieta za mesiac vy ale ja strasne malo 😅 asi nanej setrim 😀

denisocka
13. apr 2010

dobre ranko,mne sa take bludy snívali po tých haluškách z kapustou,že amen 😀 a teraz zas desiatujem halušky

antonia,je mi luto že mala je po očkovaný takato nervna,no sa ale nečudujem . my druheho očkovať nebudeme,ten sajrajt mu pichať nedam a maly už MMR nedostane . šimon mi po prevenare začal dostávať tyky do ramena cez den a ked mal len trochu zvýšenu teplotu tak mal tyky celeho tela,takže žiadna sranda,ked sa ti dieťa v noci miká a niesu to febrilne krče . a to nevravím,že mi začal po roku hovoriť a po očkovaní prestal doteraz ! až toho emsiaca začína take že miňa,havo, nemam ... a take jednoduche . takže asi tolko k očkovaniu,hlavne že nieje autista, lebo to tak vizeralo že mu to poškodilo až tak

denisocka
13. apr 2010

baby,nepojdete niektora dnes alebo zajtra do MADARASU?

ak by ste šli a mali by ste čas,tak mi kuknite v SPORTovom obchode pri Bille , či nemaju nejake športove detske menšie rupsačiky "v akcii" max.do 10€ . normálne kvalitny batoh ale maly,pre krpca . dedo sa slubil že mu kupi,ale musim byť rýchlejšia,beo kupi od činaka dajaky rupsak zvieratko za 2€ čo dnu vojde ledva banan

denisocka
13. apr 2010

joj, a ak by ste aj fakt šli, ta mi odfodte na mobil rupsak 😀

zuzana612
13. apr 2010

ahojte, my dnes fungujeme od pol siestej 🙄 Lili vcera vecer zaspala o pol siestej kedze skoro cely den nespala a spala az do pol siestej rana s 3 prestavkami na kojenie 🙂 Teraz sa snazi spat v postielke v obyvacke, ale kedze Matus beha a krici, tak sa casto budi. Matusovi som spravila bunker pod stolom, tak sa tam hra, dala som mu tam chrumky a caj, tak je spokojny. A o pol hod. pojde tiez spat kedze on je hore od siestej. Ja by som si tiez najradsej lahla, ale klasika, Matus zaspi, Lili sa zobudi a som tam kde som bola 😀

Keby bolo aspon pekne pocasie a isli by sme von, ale na zahradu nemozeme kedze prsalo a na cestu tiez nie, tak trcime doma 😖

S tymi pekarnickami ste navnadili aj mna, ja casto peciem babovky, muffinky, tak by som mohla aj chleba 😉

denisocka
13. apr 2010

Ja zhanam plech na mafiny,aky je najlepri?silikonovy?

gabkazabka
13. apr 2010

Deni a neskusala si kuk na Mmb?Mne ten obchod pri Bille pripada strasne predrazeny,teda co porovnavam ceny,tak zo vsetkych znackovych sportovych obchodov je Intersport ten najdrahsi,takze neviem ci by si tam nasla batoztek do 10 eur 😒 ....ale keby som isla,tak ti pozriem
Zuzi,tak krasne ti spinka Lili? 😲 Minule si spominala,ze si piekla nejake bananove mufinky...nedas recept? 😉
Nina dnes objavila v skrini kuchynku,ktoru som jej vydrazila na MMa a chceli sme jej ju dat na narodky.Dovtedy pri nej revala,kym som jej ju nerozbalila 🙄 .Pride tatik domov a dostaneme obe po zadku.... 😝 Myslite,ze ked bude spat a ja ju chytro skryjem,tak si potom bude na narodky(o 2 mesiace) pamatat,ze uz ju videla? 😖

gabkazabka
13. apr 2010

Deni,neviem,ci je silikonovy dobry,ale videla som v Madarase v Kik taky teflonovy za dobru cenu bol,asi pojdem kupit,ked da Zuzka recept na mufinky 😝

denisocka
13. apr 2010

Gabka,hej ten intersport je najdrahsi,ale minule tam mali zlty v akcii,a cerveny tak isty za plnu sumu.mala som kupit. Skoda ze musim lezat,isto by som kupila v maxe .na mmb neviem ako hladat maly rupsak,vyskakuju len tie zvieratkove

zuzana612
13. apr 2010

Ja mam obycajny plech na muffiny a davam don kosicky na muffiny aby sa neprilepili ku plechu. A ked si kupite pekne farebne kosiky, tak tie muffiny aj pekne vypadaju 😉 Ja robim recept viacmenej uz z hlavy a od oka, teda hrncekovy 😀 Ked si na to vyberiete nejaky mensi 250 ml hrncek, tak to bude akurat. A ten recept je:

1 a pol hrnceka hladkej muky
1/2 hrnceka hnedeho cukru
1/2 prasku do peciva
1/2 lyzicky skorice, sody bicarbony,trosku soli
1 vajce
1/3hrnceka oleja
2/3 hrnceka mlieka
kusky cokolady
1-2 banany, podla velkosti

Vsetko robim v jednej miske vareskou. Najskor nasypem vsetko suche, potom dam vajce a potom do hrnceka dam od oka 2/3 mlieka a dolejem olejom. Popucim banan, dam kusky cokolady (momentalne tam davam velkonocnych zajacov 😀 a potom to rovnomerne rozdelim do kosikov. Pecie sa to okolo 20 minut na nejakych 180 stupnov. Toto je recept na bananove muffiny. Ked robim jablkove, miesto cokolady dam hrozienka a miesto banana nastruham hablko. A minule som robila cucoriedkov, tak som vynechala skoricu a cokolada a dala som cucoriedky. Proste, zo zakladneho receptu mozte urobim hocijake. ALe nam najviac chutia bananove, vsak Bibka 😀

Lili dnes dospava, pekne haja v postielke, aj Matus je celkom kludny a o chvilu pojde spat, tak mam veget aj ja. Navarene este od nedele, pradlo oprate a zehlim az ked sa mi urobi velka kopa 😀

gabkazabka
13. apr 2010

Zuzi,hned som opisala recept,ked kupim plech,hned peciem.Dokonca som v Kik-u obzerala kosicky na mufiny,maju od najmensich az po velke a hocake farebne,aj s balonikmi,napismi....len za 1e za 100-200 ks.. 😉
Ja som upratala ten velky bordel,ktory mi spravil niekto v noci 😀 ...a este povysavat a navarit obed-ale ten bude rychly-len cestovinky s paradajkovou omackou 😝 .A nina-klasika-pozera bambulku 🙄

gabkazabka
13. apr 2010

a som zabudla : dakujem za recept 😉

veronika1982
13. apr 2010

ahojte tak ja uz som doma a vyfasovala som antibiotika ktore mozem aj ked kojim. sa dr. smiala ze preco ho uz neodstavim...

denisocka
13. apr 2010

To kolko kosikov vyjde?davas cesto do polky kosika?

zuzana612
13. apr 2010

forma je vacsinou na 12 kosikov a cesto ide asi tak do 3/4 😉

susana28
13. apr 2010

Ahojte všetky 🙂
No dobrú tému ste si vybrali. mafiny, to ako keby ste pred alkoholikom len o alkohole točily. Sa mi až zachcelo, a banánové, jablčkové, čučuriedkové, mi normálne slinky tečú 😀

Baby,ale fakt je ten chlebík z pekárničky takú super? Je dobre vymiesený? lebo ja som teda dosť negatívnych ohlasov na to počula. Teda v tom zmysle ako Deni písala, že je zbytý jak nevymiesený a nedopečený. Keby to fakt tak dobre fungovalo, by som si tú pekárničku kúpila, lebo ja zbožňujem hlavne tie všelijaké čierne a celozrne chlebíky 🙂

Maťa, čo sa týka toho výživného. Sestra sa rozvádzala v r. 2006, a vteda jej na jedno decko vymerali 800 korún, teda na tri deti 2400 sk, a to je samo málo. Potom jej viac ako rok neplatil, dlhuje jej cez 50000 sk. Dala to na políciu, urobili na ex bubu, a teraz platí kedy sa mu chce, ale tých 50000 do teraz nevidela. A keď ide na úrad, že vtedy alebo vtedy nezaplatil, tak jej povedia ale vidíte minulí mesiac zaplatil predsa, tak sa snaží 😠

susana28
13. apr 2010

točily = točili 😝

susana28
13. apr 2010

minulí = minulý 😝

denisocka
13. apr 2010

Susana,moja teta rozvedena,ak ex neplati,ide za kuratorkov a hned dali navrh na exekutora ci ako,a ten to hned odsleduje a nariadi strhavanie z platu.nieje dobre to nechat tak ako tvoja segra

gabkazabka
13. apr 2010

Susi,to o tom nevymiesenom chlebiku som pisala ja 😢

sophie1981
13. apr 2010

gabka...ja som tie muffinky vcera jedla u Zuzany.....mnaaaaaaaaaam suuuuuuuu... 😵 😵 😵 😵

my sme boli troska von, aj ked prsi, ale co by sme sa nudili doma...dali sme waterproof kombinezu, vzali daznik a trojkolku a pobudli sme von dobru hodinku aj so susedkou a jej syncekom....tak sme zokli, najedli sa, dali teply cajik a uz aj spinka dupusa.... 😉 ...ja si idem dat polievku a pokuka nejake nohavky pre Katku na leto... 😉

moja svokra nevidela ani korunu vyzivneho a to sa rozviedla ked mal manzel 5 rokov a jeho sestra rok.......nepomohli ani urady, 😒 ......a pravdepodobne su deti uz aj vydedene, takze ani v tomto smere sa mu nevratia peniaze, ktore mu uz teraz jeho nebohy 'otec' dlhuje......sklanam hlavu pred jeho nevlastnym otcom.....vychoval ho ako svojho....este sa aj na seba vrak podobaju... 😀 😀 😀 😀

gabkazabka
13. apr 2010

joj som dala zleho smejka,chcela som dat toho vyskereneho 😀

gabkazabka
13. apr 2010

No Bibka,asi zbehnem vecer do kik-u kupit tu formu.... 😝

gabkazabka
13. apr 2010

a aj banany a hnedy cukor,lebo to tiez nem mam

sophie1981
13. apr 2010

gabka, ja nemam plech na muffiny,....ja som robila raz a to so tie kosicky naukladala na klasika plech a bolo to v pohode... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre