Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

denisocka
22. máj 2010

ja chcem isť do kenvela ešte raz,kto ma vezme 😅

ak mate baby dievčata,tak nakupite kopu , aj na chalanov-ale na baby viac ,ako vždy

veronika1982
22. máj 2010

a dnes tam musela byt aj nejaka akcia lebo vb reality tam mali auta..my sme tam boli lebo ta lekaren tam ma pohotovost, lutujem ludi co nemaju auto...

denisocka
22. máj 2010

Hej,ta VB NEJAKY BYT CI CO PONUKALA,boly otravny,fuj.aj maskoti a milion letakov

susana28
22. máj 2010

Marcela, je to posledný dom v rade na pravo, potom už je len v zadu činžiak. Ja viem, že ten dom sa doslova a do písmená pýta zbúrať, ale keď si zoberiem čo obnáša postaviť nový dom od základov, a manžel v podstate nikdy nie je doma, a keď chceme ešte naškrabať peniaze na vyše a chceme druhé dieťa, tak istý čas musí ostať von, a murárske práce by mi mala robiť firma, tak môžeme na dom zabudnúť a kúpiť rovno byt. Lebo sestra prerábala, zavolali sme dvoch chlapov, urobili murárske práce bez faktúry - založili zárobňu, na jednom okne špalety, zalepili asi desať obkladačiek, stierku na jednej stene plus máličko materiálu, lebo sme mali kúpený aj tehly všetko sme uzž mali a zobrali 450 eur, a potom boli dokončiť ešte špaletky na takých troch mini okienkach a zobrali 160 eur. A keby mi takýto mali postaviť dom? 😲 Niekedy sa fakt bojím, že rezignujem a skončím v byte 😝

denisocka
22. máj 2010

aj oproti nam si jedny opravuju dom po babke a nebol to veru klasicky stary dom ako maju babky pred 100r, a už preklínaju že ich to stoji majland. z dna na den vybehne položka aj 200tis - ked zistia že strecha či tramy su naprd,alebo že treba zas toto,hento. moja švagrina stava dom podpivničeny, prizemie a podkrovie -vizera jak 3 poschodovy a vyšiel ich s elektriku, strechov ... na 650tis a teraz davali slovaktual hnede plast,okna 150tis .... proste do miliona bývaju,ale zas tam tolko veci maju zadara či za smiešnu sumu od svokra - od elektriky cez vodu,mašiny,a lusi čo im tam robia zadara.

no ale zas - mm povedal,že nikdy nebudeme stavť novy dom,že kto na tom bude robiť,on by nedokazal tak zvolavat stale niekoho a otravovať /šak nam to skoro rozbilo manželstvo,ak možem povedať - to večne kvočenie na stavbe a hlavne ked už muž nemal chuť a čas, chcel byť kus na motorke a s nami a nemohol,bo brat stavia / že ked,tak tiež kupime stary,nech mame dvor , kury,svine a pomaly robíme

susana28
22. máj 2010

Deni a o tom hovorím, poviem na rovinu, že nemáme na to, aby sme si dali postaviť dom na kľúč 😒 a asi by som sa dopracovala k infarktu, keby že mám chodiť po rodine a otravovať aby došli robiť. Lebo podľa seba viem, že dnes každý má toho dosť, a keď ma človek dakus voľna je rád, že môže byť s rodinou. Tak uvidím ako to ešte poriešim, neviete mi poradiť, okrem súdneho znalca, ktorý mi dom ohodnotí, kto by mi urobil rozpočet, že čo všetko potrebujem opraviť a koľko by ma to stálo, také niečo ako projekt, ale nie na nový dom ale na rekonštrukciu, aby som videla na papieri, či by to bol až taký prepadák

denisocka
22. máj 2010

zuzi, neporadim znalca na opravy 😖 možno nejaky skuseny murar,alebo muž ? neviem fakt .... ja by tiež nejaky domček chcela, dvor .... jaj bože , ta debilna bytovka u nas v dedine,to je ešte len pakaren.som myslela že ked sme len 6 rodiny ta lepšie ako činžiak a holy prd

denisocka
22. máj 2010

no dobru noc,idem snívať o Madarase,čo som všetko ešte mohla kupiť v kenvele,keby som mala o 2 roky viac,alebo keby tam boli voziky na nakup .----- lebo 10 veci sa nam do ruk LTT zmestilo 😒

denisocka
22. máj 2010

xiixii ,nie o 2 roky ..... ale o 2 ruky 😀

antoniab
22. máj 2010

jaaaaaaaaaaaaaaaj vas docitat hrozneeeeee 😝 😀 😀

deniska super nakup aj my sme dnes urobili mali zatah na penazenku kupila som si kabelku k satam a vyuzili sme pocasie a sup nieco na gril 🙂

veronika ta co to joj deticky by nemali byt chore ale oni to asi az tak neprezivaju jak my mami 😅 a bez auta ja by som bola ako bez noh total stratena 😝

bibi no co uz ked uz 😀 asi ti kupim snurku na telefon a nakrk 😀 😀 ale co uz prides a vezmes aj to co poslal mm len dufam ze prides nielen medzi dvere ale aj na nejaku tu kavicku 😉

aj my sme zvazovali stary dom a prerobit mali sme moznost ale zelene je zelene a nove je nove 😉

moje dieta buntosilo dnes uz rano o piatej a revala statocne hodinu a pol 🙄 🙄 a doteraz som neprisla nato co jej vlastne bolo 😒 potom na pol hodku zaspala a potom sa to zopakovalo ale to ju uz vzala babka a dnes celi den straaaaaaaaaaasne malo jedla 😒
mavali ste obdobia ze vam deti malo jedli ...? stvrtok som myslala ze je to teplotami a malo je piatok to bolo celkom ok a dnes to bola katastrofa 120ml plnu davku mi zjedla dnes len 2x a potom raz 60ml a raz 90ml dnes papala len 4x ani cajik nechcela ja neviem ci drzi liniu na svadbu aby vosla do siat 😀 😀

denisocka
22. máj 2010

toni,hej to je bežne že raz jedia viac raz menej, ja sa stale zlostim ked papa menej a za par dni sa už zas nevie dožrať a kadi aj 4x do plienky,podotýkam vždy až do čistej 😒

maca77
22. máj 2010

Susana, vieš že som aj myslela o ktorý dom ide? ... ale veď ten už ledva stojí, tam by si potrebovala všetko robiť... a keby si postavila v takej rozlohe nový, nepodpivničený, by ťa to vyšlo lacnejšie jak prerábať takú starinu ... a k tomu ešte viac roboty...viem že to v dnešnej dobe nie je ľahké, ale do prerábania by som nešla...

aj u nás je teraz problém zohnať niekoho aby prišiel aspoň na chvíľu pomôcť ... nám veľa môj otec pomohol aj pomôže, i keď teraz ho veľmi zaťažovať nechcem, lebo bol na operácii s kolenom ... takže aj pri zatepľovaní to bude takmer všetko na MM

antoniab
22. máj 2010

😀 😀 aj my do cistej a najradcsej rano o pol siestej ked mam zalepene oci a ani neviem ci utieram zadok 😝 😀 😀 😀

a dnes co bola aj hore tak si pockala do pol deviatej to asi preto ze ma nezobudil smrad ale plac tak si to nechala na neskor 😀 😀

denisocka
22. máj 2010

mne dnes maly ešte pred príchodom z vonku,za garažom po burke ,takto natlačil do čistej plienky 😀

no idem spať, hadam mm nezaspal,ešte ma musi pichnuť do brucha a potom idem straviť tie 4 rožky s paprikov,čo som teraz dojedla

antoniab
22. máj 2010

denis vy ste mali burku 😕
a co pichas ja som tiez chodila pichat cca posledne 2mesiace 😝 ale do ramena

dobru idem aj ja ak by moje dieta zas rano vymyslalo 😉

denisocka
22. máj 2010

Mali,hroznu aj krupy male padali o 18h. Picham Clexane,minule tehu do ramena,teraz skusam brucho kym to ide.

antoniab
22. máj 2010

fakt no unas nic ale to je dobre lebo sa toho zas dost porobilo 🙂
ja som fraxiparin ci ako sa to pise 😅

inak baby co ste mali cisarak cerstvo zuzana nesvrbi ta jazva mna straaaaaaaaaaaaaaaasne hlavne poslednu dobu mamka hovori ze pride zmena pocasia 😀 😀

a hajde spat 🙂

veronika1982
23. máj 2010

dobre ranko.. tak ja som vyspata do ruzovucka 😀 😀 v noci teplota 39,5 zaspaval na rukach. a az nad ranom mu teplota klesla a o pol siestej plac a museli sme vstavat. no ak sa to da nazvat spanim tu jednu hodinku ked si zratam co som pospala dokopy..

mati a to aj mne dojdu veci teraz? ze sa pripravim a tiez by som dosla. mati aj mna boli jazva ked pride zmena pocasia a to som rodila normalne takze u vas to moze byt...

antoniab
23. máj 2010

dobre ranko

@veronika1982 ano aj tebe 😉 a kludne prid a ako matej uz bez teploty

inak stale plati to pozvanie na kolaciky po svadbe 😉

jej skusam som sa az teraz docitala ocmo to je vcera som nechapala preco to tam poniektore mate 😅 😀 😀

des to vyzera na krasny den iked vnoci som sa obavala ako lialo 😝

denisocka
23. máj 2010

ahojte,

ja si furtr neviem predstaviť ako to bude po porode v SNV na tom romingu , že od začiatku s babom na izbe . kde su sperchy? - tiež to maju 2 izby spoločne ako na gynde? a kupať babatko tam treba každy den a doniesť pre neho aj osušku? či to oni kupu niekde na novorodeneckom?

susana28
23. máj 2010

Deni nie izby na pôrodnici nie sú spojené so sprchou, ale na chodbe hneď zo začiatku za cigánskou izbou, ktorá je hneď pri dverách sú sprchy, na ktorých máš čísla izieb, napr. sprcha - izby 1-4, sprcha - izby - 5-8, atď. Takže žiaden konfort, a to je vlastne spojené 2 WC plus 2 sprchy 😒 Jedine keby, že si zoberieš nadštandart, tak tam maš sa mi zdá vécko so sprchou pre sebe. A čo sa týka starostlivosti o dieťa, tak ja som porodila v nedeľu o 16,15 hod. a v pondelok po obede mi malú doniesli a už mi ju nechali, ono ak nemáš žiadne komplikácie po pôrode, tak ti ju väčšinou na druhý deň donesú. A vlastne od vtedy som už riadne nespala, cca v noci dve hodinky, takže vlastne kolotoč ktorý sa ti začne až doma, ak v pôrodnici nemáš dieťa pri sebe, sa ti v tomto prípade začne už krátko po pôrode dieťaťa. Preto niektoré ženy chcú rodiť v levoči, lebo tam dieťa na izbe nemáš.

zuzana612
23. máj 2010

Ahojte, tak nedelny obed navareny, stihla som to aj popri dvoch detoch kedze mm je v kosiciach na zapase, dokonca som stihla aj 2x oprat a vypada to tak ze to stihne aj uschnut. A teraz v klude obedujem, zatial co deti spi. Dufam ze ich neurieknem a stihnem aj poriadok po sebe urobit 😀 A vcera sme konecne stihli prelozit plot, aj rakosie zalozit, tak to zase vypada o trosku lepsie. Este naviest zeminu, zasadit travicku a bude to super. Ozaj, neviete kde sa da zohnat dobra a lacna zemina????

@antoniab, aj ja sa pozvem na kolaciky zo svadby 😝 Ja som teraz taky pozierac sladkeho a som bola prekvapena ked som sa postavila na vahu a zase mam o 1 kg menej 🙂 Dufam ze o mesiac nebude vypadat ako pred otehotnenim s Lili 😒 Mata, aj mna ta jazva svrbi, ale to je podla mna hojenim, ale boliet neboli. Ale skrabem sa hocikedy ako keby som mala blchy 😀

@susan28, baby co ti radili radsej postavit novy ako prerabat stary maju pravdu, hlavne ak ten stary je uz fakt na spadnutie. My sme postavili novy na stary, ale samo ze sme museli pomenit okna aj na starom, aj zateplit musime vsetko,teda nemusime ale ako by to potom vypadalo 😀 tak nas to stalo hrozne vela penazi vsetko. ALe zase v nasom pripade uz bude hotove vsetko von a dnu sa bude robit pomaly ako budu prachy, ale urcite tam pojdu nove vsetky rozvody, vsak predsa to uz ma 40 rokov, nove omietky, radiatory, a na starom mas raz tolko roboty, pretoze najskor musis vsetko stare vysekat a vyhodit von. A ak nechces nejaku velku haciendu, teraz su celkom dobre ceny na tie nizkoenergeticke montovane domceky 😉

@denisocka, ja ti neporadim, ja som rodila v Ruzomberku 😉

@veronika1982, tak nech sa Matejko rychlo uzdravi, Natalia ma tiez riadny kasel, davam jej 2x denne Mucosolvan, ale nastastie nema teploty

denisocka
23. máj 2010

baby,odchádzam do Kenvela za hodinku,ak ma tam niektora zbadate ,tak sa ozvite,ja vas nespoznam ani keby som sa pokrajala 😀

denisocka
23. máj 2010

neprši v snv?

susana28
23. máj 2010

@denisocka tak v snv sa zatiaľ zatiahlo a občas zahrmí ale zatiaľ len tak slabúčko, a zdvihol sa aj vietor, tak možno čoskoro začne pršať 😒

Zuzka Huta - sa nečujduj, že chudneš, veď behať okolo dvoch detí je väčší spalovať energie, ako tri krát v týždni do fitka 😉 A som už písala, že si útlučka a chudučká, tak môžeš papať aj viac tých mafiniek a šišiek 🙂
Zuzi a už pomaly triezvem z tej mojej predstavy zrekontršuovať starý dom 😝 Asi to urobím tak, že ten domček kúpime kôli pozemku, a kým ujo žije, tak nech žije, medzitým došporíme koruny, potom to raz zbúrame (keď to samé nespadne 😀 ) a možno postavíme aj ten nískoenergetický, alebo možno aj tak urobiť, že by sme postavili za týmto domom, ale zas keď ten raz zbúrame, tak bude dosť do zadu od cesty postavený. Ale isté je že chcem práve ten pozemok, lebo vyjdeš z domu a si v lese 😉

denisocka
23. máj 2010

no ja ešte čakam,kedy sa svokrovci dostavia,idem si zdriemnuť

zuzana612
23. máj 2010

Zuzi, ked tak velmi chces byvat v Hute, zatial ti prenajmeme nas spodok, co povies 😀 😀 😀 Ale zase cakat kym niekto zomrie, aby si uz vtedy nemala 50rokov a vyrastene deti a uz sa ti stavat nebude chciet 🙂 A preco prave v Hute??? Ja som si tu stale nezvykla a neviem ci si aj niekedy zvyknem, pre mna to stale nie je domov, ja to berem ako prechodne bydisko. A ked ideme do Liskovej, tak poviem detom, ze ideme domov 😀 Daniela ide vtedy slak trafit. Ale pravda je ze mi traja mame stale trvaly pobyt v Liskovej 🙂

antoniab
23. máj 2010

@zuzana612 mala som napisat ze to pozvanie plati pre vsetkych 😉 tak som to myslela 🙂

zuzi no blchy dufam nemam 😀 😀 no vidis mna nenapadlo ze to moze svrbiet aj hojenim lebo ma svrby stred a ten je taky cervenkasti a boky su uz pekne zahojene 🙂

unas teraz tak sprchlo 😲 no co uz zas vykukuje slniecko 🙂

susana28
23. máj 2010

@zuzka Huta - prečo Huta? Mne sa páči práve ten pozemok o ktorom hovorím, lebo vlastne už je to v lese, nemôžem si pomôcť ale ja určite nie som mestský človek, ako tie radové zástavby, dom nalepený na dome, to nemusím. Ale v jednom máš pravdu, nikomu nechcem zatláčať oči, aby som ja mohla realizovať svoje plány. Asi sa budem musieť zmieriť s realitou, a poobzerať sa po niečom inom. Zuzi a tebe sa nepáči len v hute, alebo spiš ako celok? Keby si mala možnoť si vybrať tak kde by si chcela ísť?

anape
23. máj 2010

ahojte kocky,
u nas vsetci spia, len ja tu cumim do pc, ale volala som s kamoskou a idem k nej na kavu, lebo moje lasky budu urcite spat take dve hodinky
@denisocka aj ja som rozmyslala ist pozriet do kenvela, no odradza ma,ze tam bude urcite vela ludi a ze zase by som pominala vela penazi 😕

zuzka ja ti tak zavidim, ze si mozes dopriat vela sladkeho a este aj chudnes....skoda, ze u mna neplati, ze pri dvoch detoch sa lahsie chudne ☹

peknu nedelu vam prajem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre