Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
19. jún 2010

my sme hore od.....neuverite....od pol stvrtej.......no a zaspala este od 6-7....des..... 😲

lydia22
19. jún 2010

Ahojky tak my hore od 5:45 boze tak sa mi chcelo spat ale Tomi nie a nie,teraz uz haja tak som zvedava dokedy,este ze mm je doma bo ja som nejaka chora,skriabe ma v hrdle,kycham,smrkam,no des a este to pocasie! My mame zo vcera bryndzovu polievku a syrove fasirky,malemu som dala varit hovadzinku s ryzou a hraskom.najradsej by som zalahla do postele,no ale da sa? mi

veronika1982
19. jún 2010

my sa asi ideme obliect a ideme do madarasu..pride niekto?

antoniab
19. jún 2010

ahoj
no vidite vase deti vcera skoro zapali a rano sa uz skoro hlasili zato my sme spali do osmej 😀 😀
potom sa mi podarilo donej vtlacit atb. cez lyzicku

tiez zvazujeme co z nacatim dnom mala ide teraz spat a potom uvidime 😒

susana28
19. jún 2010

Ahojte, na ja som sa ešte od rána neprebrala, hrôza to počasie, na nohách spím 😒 😝

maca77
19. jún 2010

ahojte

tak ja radšej neprovokujem, že Tami vstala o 10-tej 😀

my dnes ideme poobede k našim blahoželať, tak aspoň na neskoré popoludnie máme program ...
... kuracia polievka sa varí, bude aj na zajtra ... dnes ešte navarím halušky a asi sa pustím do žehlenia, keĎže vonku sa nedá ísť 😒

susana28
19. jún 2010

@maca77 že do desiatej 🙂, a to ti tami kedy večer chodí hajať?

veronika1982
19. jún 2010

tak my sme uz doma. v kutiku bolo super ale potom tam uz bolo vela ludi a matej sa naucil pekne chodit po schodoch ze uz nechodi po kolenach ale sa drzi zabradlia a po ceste sme kupili farbicky a omalovanky..

sophie1981
19. jún 2010

maca...ze do desiatej...to my sme uz u zuzany zavadzali..... 😀

katka spinka, nasi maju nejaku akcnu sobotu, mm este v RV, idem ja spat......co uz..... 😝

maca77
19. jún 2010

@susana28 večer šla spať až po 22-ej, lebo poobede nedajbože bolo zaspať a potom ťahala do 16,45 ... no a ráno zas dlhšie ťahala ... som sa rozhodla že dnes cez obed bude bez spania, veď potom sa vyhrá s bratrancami a sesternicami ....

... len ja neviem ako to zvládne v pondelok ráno ... o 7,30 u zubárky 😀 😀

lubkatobi
19. jún 2010

veronika, aj my sme boli v madarase, ale sme ta nevideli..

spali sme do pol deviatej, ale isiel spat az o deviatej

denisocka
19. jún 2010

Treba v madarase v kutiku papuce?uz deti nemozu bose?

veronika1982
19. jún 2010

@denisocka mozu bose

veronika1982
19. jún 2010

my sme sa akurat vratili z akcie z popradu a bolo super. kamos ma velikanskeho psa a matej hned ze je to konik. a potom mu ten pes cmulal cumel a behal po zahrade tak sme ho potom len vyvarili. potom matejov krstny vytiahol gitaru a bicie a sa spievalo a tancovalo. len skoda ze tam pod tatrami bola kosa a my ako spisiaci sme sli letmo obleceny tak matej potom mal na sebe vsetko co sa dalo obliect. ha ha..teraz vypil asi smiesne mlieko lebo tu beha a smeje sa a vydava cudne zvuky.. 😀

denisocka
19. jún 2010

@veronika1982 uz som sa zlakla,bo napisane v prezuvach

zuzana32
19. jún 2010

Ahojte,
tak my sme sa nedávno vrátili z celedenného výletu.
Štartovali sme ráno o 8.00 k mojej babke do Helcmanoviec.
Dokonca aj počasie sme mali super - začalo pršať až keď sme odchádzali domov. Cestou tam to síce vyzeralo hocijako - v Hute pršalo, na začiatku Hnilčíka nie, a od polovice až do polovice Nálepkova lialo. V Henclovej už nepršalo - svietilo tam slniečko.
Sem - tam sa u babky zamračilo - poobede spadlo asi 10 kvapiek a potom pieklo slnko o sto šesť.
Bolo super, navarili sme guľášik, postavili stan, decká boli celý deň vonku na záhrade.
Teraz sú už okúpaný (všetci - okrem mňa) Matej už spi, Katarína tam diskutuje v postieľke so zvieratkami (rozpráva im čo celý deň robila).
Práčka perie a ja idem do vane.

veronika1982
19. jún 2010

@denisocka ja matejovi nosim papuce aby sa mu lepsie chodilo..a ja som na boso

susana28
19. jún 2010

@zuzana32 zuzi mi to pripadá ako scifi, že slniečko pieklo, lebo v snv celý deň svinské, hnusné počasie, sa mi podarilo s vaneskou na 20 min. vybehnúť na záhradu aspoň na hajdačku, a už začalo liať 😝 Helcmanovce tuto za rohom a taký rozdiel v počasí, ale fajn, že ste si stihli užiť aspoň peknú sobotu, lebo nedeľa má byť zas o ničom.

Ináč baby, do pôrodnice v snv treba brať aj tú jednorazovú podložku na posteľ?

@veronika1982 škoda že ste nenafotili toho psa s dudlíkom 🙂

zuzana32
19. jún 2010

@susana28 veď aj pred tromi týždňami sme boli u babky a tam fajn počasie a tu lialo od 14.
Čo Helcmanovce sú za rohom, ale minulú nedeľu som bola v madarase., a vyjdem vonku sucho a ako sa ide na Tarču boli mokré chodníky sa pýtam doma MM či tu pršalo, a on na mňa čumel jak na blbú, a že Ty si kde bola šak lialo. keď som mu vravela, že pred madarasom bolo sucho tak nechcel veriť.

maca77
19. jún 2010

@susana28 ja ti neporadím, či treba, lebo som v SNV ešte nerodila ... ale aj mňa poteší každá odpoveĎ

... a ešte mi nikto neodpovedal - čo sa týka manžela pri pôrode v SNV, či to stačí nahlásiť, keď prídem na samotný pôrod, že MM chcem mať pri sebe 😕

... a momentálne je v pôrodnici taká situácia, že si rada, keď máš vlastnú posteľ ... ha-ha ... že na izbách sú po štyri, po pôrode si aj 24hod. na sále, lebo ťa nemajú kam dať na izbu, nadštandart nehrozí .... akurát mi to švagriná povedala, lebo sa rozprávala s jednou našou kámoškou - tej sa v stredu narodil chlapček...

maca77
19. jún 2010

Janka by nám mohla poradiť, veď má tam teraz švagrinú, no nie? 😉

denisocka
19. jún 2010

@maca77 asi stači povedať ked dojdeš rodiť, nema to význam dopredu 😉

veronika1982
20. jún 2010

@maca77 no maca mm by ma mal take kvazi skolenie a potom to tvoj dr. napise do tehu knizky ze ho absolvoval a ze kde byt pri porode..my sme boli v ramci poradni u nasho dr. a on mu vysvetlil tie doby porodne a povedal mu ze kde ma stat a co ma robit..a potom to zapisal do knizky..

a ziadne podlozky netreba..

zuzana32
20. jún 2010

Dobré ránko, tak opäť máme krásne počasie 😠 😔 ☹
To aby sme si nezvykli na slniečko. A to je zajtra prvý letný deň.

denisocka
20. jún 2010

ahojte,to je zas pičasie na píííp

denisocka
20. jún 2010

hops , počasie 😀 ... idem vypípať škarede slovo a vložím ho do počasia 😀

anape
20. jún 2010

ahojte baby,
zuzka tak v zozname pise, ze si mas doniest aj podlozku, ja som so sebou aj mala, no v obidvoch pripadoch mi sanitarky dali nemocnicne, ze si mam svoje odlozit 🙂

co sa tyka manzela pri porode, tak mm tiez bol tak v skratke pouceny co a ako,takze aj v knizke to bolo naznacene a platilo sa az "na mieste cinu", no mozno by pustili keby to aj nebolo zaznacene, hlavna vec, ze zaplati 😕

deniska si to vystihla super s tym picasim 😀

pekny den vam prajem.... mne muz navrhol,aby som si spravila volno, ze nas pozyva na obed, takze supeeeer 😎

denisocka
20. jún 2010

@anape možno to začnem aj používať ,že nie počasie ale pičasie

maca77
20. jún 2010

ahojte

možno bude stačiť, keď môj dr. napíše do knižky, že MM už 1x pôrod absolvoval 😅

susana28
20. jún 2010

@maca77 asi na tom niečo bude, lebo švagriná rodila v levoči, a hovorila,že tam bolo veľa žien zo spišskej, bo vraj, majú plný stav. Ale šak sme mali veľkú pôrodnicu, tak keď ju zrušili, a nechali to tam schátrať, tak nech si teraz poradia ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre