Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

susana28
20. jún 2010

Ináč včera sa mi skoro udusila jedna z čílskych veveričiek 😒 Som im išla čistiť klietku a strčila som ich do krabice od adidas botasiek, a tam na boku je taká dierka o priemere cca 1,5 cm, a tá moja trúbka tam prestrčila hlavu a sa začala dusiť, som už myslela, že je po nej, ale v tej panike cez slzy sa mi podarilo tú dierku nastrihnúť a moju veveričku vyslobodiť 😖

@ Bibka ale na tebe už vidno výsledky zo zumby 🙂 A som myslela, že idete hore na pohybovacie schody, my sme išli výťahom, som potrebovala pláštenku na kočík, ale som vás tam hore nevidela, ste sa mi niekde stratili 😒

denisocka
20. jún 2010

@maca77 😀 a pri porode ho pošlu domu,že načo tam bude druhý krát 😀

denisocka
20. jún 2010

@maca77 ináč,ja už mám lepaky z tej snv.... najradšej by som odrodila s moju dr, v nejakom kludnejšom prostredi. no možno jul/august nebude tolko porodov 😅

sophie1981
20. jún 2010

caute......
susan...haha.....ze ja som si nejaku zmenu nevsimla.... 😢 ....my sme sli tiez hore, ale najprv sme kukli nabytok, potom ten vypredaj a tak sme sli do kutika....

maca, ja som vravela na sale, ze chcem mm, tak mi vraveli, ze este casu a poslali ho domov a potom to ledva stihol....
😀 ....

rybecka
20. jún 2010

Cafte,
no muz moze ist k porodu aj bez toho aby mal tu pripravu ani moj nemal ani brat a v pohodicke ked sla na salu tak vravela ze chce mat manzela a oni v pohodicke ze ked bude na 4 cm otvorena tak ho moze zavolat.
a jednorazovu podlozku ti daju a ked mozte dievcata tak si dopredu rezervujte nadstandart no ale to mozte ak viete ze idete hore ako ona ze juposielaju na druhy den hore tak tam zavolala a zarezervovala si .
Mate este nejake otazky rada odpoviem chodim tam kazdy den teraz 😉

lydia22
20. jún 2010

@denisocka nemaj zo Spiskej strach neboj všetko bude o.k!!!!!!!!
aj môj muž bol pri porode a nemal žiadnu prípravu a v pohode ho pustili zmena je len v cene 😝 ja som chcela tiež nadštandard ale kedže človek nevie kedy to na neho príde tak som bola na normálke ale v pohode až na to žeby tie sprchy mohli byť pre každu izbu no ale to mohli urobiť pred tým ako to rekonštruovali, ale prežila som 😀 ja som už potom ani neriešila či som alebo nie som na nadštandarde hlavne že som mala po pôrode a malého zdravého pri sebe!!!!!!!!!!!!!!! tie štyri dni rýchlo ubehli čo som tam bola.

denisocka
20. jún 2010

no ved tie sprchy ma seru najviac,ta na gynde su na izbách a tam nie 😖 a viem jak v krompachoch to bolo super,ked si mala sprchu poruke

denisocka
20. jún 2010

@rybecka kam hore,to som nepochopila kam ju poslali

lubkatobi
20. jún 2010

cize v prvej dobe porodnej alebo ked zena nie je este na 4cm otvorena, tak tam nemoze byt mm? 😒

veronika1982
20. jún 2010

no kamoska rodila v krompachoch a velmi si to tam pochvalovala. ze je tam aj malo pacientov a ze maju cas na teba a hlavne ze nelezala na stole od vtedy co ju prijali ale skakala na fitlopte a chodila. kdezto tu ta hned daju lahnut. a aj ja som chcela nadstandard ale ked som tam prisla tak bol obsadeny a potom mi to uz bolo jedno a bolo to aj fajn ze som bola s niekym na izbe a pomahali sme si a tie sprchy no co uz zvyknes si a tak ako pisala lydia tie 4-5 dni ubehnu ako voda a ty nebudes vediet co skor lebo vsetko sa to bude tocit okolo maleho kedze ho budes mat pri sebe..a janka myslela ze ked ju poslali hore to sa tak u nas hovori kedze je porodnica na kopci tak kazdy povie ze ju poslali hore... 😀

janka stretla som ta teraz ked sme prechadzali cez rampy...

my sme sa rano s matejom zbalili, sadli do auta, tatika sme nechali doma nech pracuje a sli sme sa babkou na chatu. matej mi v aute zaspal tak si trosku podriemal. no a kedze tam bol aj synovec tak sa vysalili. teraz sme uz popratali cely byt aby sme zajtra nemuseli a vegetim s nohami vylozenymi..

zuzana612
20. jún 2010

Ahojte, zase tazky vikend za nami. Vcera prisla vecer segra s rodinou, tak ked deti pospali sme posedeli a ked sme zistili ze su uz dve hodiny rano prec, tak sme isli spat 😀 Samozrejme Lili bola o siestej hore, som nemohla rozlepit oci. A ked segra o tretej odisla, tak ja som zaliezla do postele a vstala som o siedmej 😀 Ale podla toho ako sa citim, tak som sa akurat najedla a idem naspat spat. Lili uz spi, tak mozem ist aj ja. V dome bordel, ani len popostielane cely den nebolo 😕

Neviem ci zajtra rano neberem obe deti ku doktorke, kedze Matus zacal v piatok soplit a uz aj kasle a Natalia ma uz tiez sople, uvidime aka bude noc a potom sa rano rozhodnem. Ale radsej pre istotu pojdem, nebudem cakat kedy sa im to zhorsi 😖

sophie1981
20. jún 2010

ja som mala nadstandart...a mozem povedat, ze som dakovala za tu sprchu, ktoru som vyuzivala kazdu hodinu.... 😝 ......aj som na nej stihla odpadnut.... 😀 ......ale bola som na nej necele dva dni, potom sme sli na nedonesene.....a to bolo zase ine kafe.... 😝

neviem, kto tu spominal velku staru porodnicu, ze chatra....ano je to skoda, to uznavam.....ale zasa bolo dost od veci, ze porodnica bola mimo nemocnice.....ked som sla mala MA pocas hospitalizacie a trebalo ist na kyret, museli mi volat sanitku a prevazat do nemocnice na predoperacne....potom zasa previest dole.....a to som nebola sama...takze v tomto smerte je to lepsie....vsetko po ruke a pokope.... 😉 ...ale tej starej je skoda.... 😖

sophie1981
20. jún 2010

jo a susan...ako testovala si? 😅

zuzanale
20. jún 2010

Ahojte ja vás nejak nestíham 😅

k pôrodnici no pokiaľ viem LE ešte rekonštrukciou neprešla len vymenili personál ..... takže moje skúsenosti spred 4och rokov : v LE nehrozí sprcha a vecko samostatné ani na nadštandarde , 4sprchy a 3vecka v dezolátnom stave nezrekonštruované od 90teho sú spoločné aj pre kolorky a vkuse nafajčené po nich sa môže personál potrhať nevedia zatrhnúť 😝 sála 2 stoly oddelené priečkou v prípade rodenia 2žien naraz mm pri pôrode nemôže nepustia o pôrodných stoloch ani radšej nehovorím 😝 Maťa má novšie info rodila pred pol rokom tak hádam má lepší dojem ale pre mňa bol pôrod v SNV oproti tomu v LE luxus 😕 a tie 3 dni po pôrode /lebo ja som sa vypýtala domov deň skôr /sa v pohodičke dali vydržať 😉

a čo sa týka školenia mm môj doky nevedel o ničom takom a ani v pôrodnici sa na nič nepýtali 😕

denisocka
20. jún 2010

Mne bude vadit ta sprcha,mala som hrozne hemoroidy a velmi vela casu som tam stravila.ale 15e v snv za nadst.je aj tak vela

veronika1982
20. jún 2010

a dnes maju vsetci tatikovia sviatok kedze je den otcov.. tak im prajeme vsetko naj. 😀

rybecka
20. jún 2010

@denisocka hore ako na polikliniku tak to tam volame lebo je na kopci 😀

rybecka
20. jún 2010

@lubkatobi no takto povedali bratovi ze nemoze byt pri nej ona uz ale lezala na sale lebo jej odtiekla voda ale na izbe si myslim moze byt

denisocka
20. jún 2010

Ja som bola v kromp.na izbe vkuse do 7.05 a 7.15 som sla na sal. 7.55 som mala po tom

antoniab
20. jún 2010

no opravujem zuzanu v le ma nadstandart vlastnu kupelku novu aj nabytok kozene sedacky stoli telku chladnicku konvicu a plati sa 10eur ja som bola za nadstandart strasne vdacna 😉
co sa tyka spolocnych zachodov a sprch tak mne to neprislo nejak stare a bolo udrziavane v cistom sala je asi rovnaka ale mne ruzova nechybala 😀 a mm moze byt pri porode aj ked su na sale 2 rodicky a v podstate je tam po celu dobu az kym neporodi 🙂
ja som bola v LE spokojna a ak sa neudeju zasadne zmeny tak aj druhe si tam pojdem odrodit 😉

denisocka
20. jún 2010

Baby napiste co mi treba do porodnice,mne aj malemu. Zoznam od anaji sa mi stratil

zuzana32
21. jún 2010

Dobré ránko.
Bŕ - tak vonku je riadna kosa 😒

veronika1982
21. jún 2010

dobre ranko.. to je pocasie. prvy letny den a prsi...

my sme vstali o siedmej a noc sme mali vcelku dobru matej sa napil len 2x vodicky..a naucili sme sa hovorit tejko tejko.. to je akoze matejko..ale to hovori len ked sa mu chce a ked chce nieco... 😀

denisocka
21. jún 2010

to je zas "pičasie " 😀

sophie1981
21. jún 2010

cau....

joj, uz ma ale serinka to pocasie...bude niekedy teplo?...ved to nem normalne, ked chcem dat malej suknu, tak aj pancusky....koniec juna...joj...

otec pre porode...ak mas nadstandart a nemusis lezat na sale, moze tam byt s tebou, ale mne odtiekla voda este pred tym ako som dosla do porodnice, tak som sla rovno na sal....tam az ked je zena na 4CM otvorena....inac nadstandard v snv....ja nieviem, co take nadstandartne tam bolo, teda okrem sprchy a wcka...telka viac zrnila ako isla, chladnicka hucala, rano o siedmej tam bolo ako v pisarni, ked si vedla v kancli tlacili papiere na starej tlaciarni, na zachode bolo citit cigaret od romskych zachodov....jeden prebalovaci pultik, ktory neviem ci niekto vyuziva, kedze aj ja som prebalila na posteli, polo to mejej bolestive pre mna.... 😅 .....ale je pravda, ze navstevy kedykolvek, co bola vyhoda, kedze mm mohol prist ay po 6 kuknut....

veronika1982
21. jún 2010

aj my sme natiahli pancusky.. az my to blbe pripadalo ale co uz. asi sa ideme obliect a ideme von kym este neprsi. uvidime ci sla babka do mesta a ak nie tak pojdeme ju kuknut..

antoniab
21. jún 2010

dobre ranko 🙂

no picasie je na pi...casie 😀 😝 aj ja dufam ze bude aj pekne vcera som malej kupila plavky tak by som chcela aj skusit
my sme vstali o 8mej mala sa v noci strasne prehadzovala neviem co jej bolo 😒 a stale je hladna ais dnes uz zacneme stavou z mrkvy tyzden hore dole a uz ani tak nekakame tak asi zacnem 😒

prave hlasia v radiu ze cez vykend budu 30ciatky zeby sa konecne oteplilo 😕

sophie1981
21. jún 2010

aj my sme vstali o osmej.... 😀

veronika k nam kedy dojdete?......

veronika1982
21. jún 2010

@sophie1981 zajtra?

pata31
21. jún 2010

Ahojte, my dnes mame pol roka 🙂 juuuj, ale to zletelo!!! 😕 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre