Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

denisocka
23. jún 2010

teraz sme dokončili zavesenie mojej vlastnoručne ušitej zasteny 😵 a chrobaka z Ikei,ešte to one čo vysí z plafona zelené oválne s dierami nemame,lebo v plafone su nejake železa a kamen a nejde to prevrtať,cela izba v prachu a dieta 1cm 😔

maca77
23. jún 2010

@denisocka výšku materskej si vypočítaš ako 55% z hrubej mesačnej mzdy ..
... a preto potrebujú na UPSVaR aj potvrdiť tlačivo zo SP, že ak ti vychádza materská menšia ako je rodičák, tak doplácajú do takej výšky ....

denisocka
23. jún 2010

tak z poradne s papierom mam kde isť najprv ?

maca77
23. jún 2010

@denisocka na UPSVaR ... tam si zaznačí od kedy máš nástup na materskú + dá Ti tlačivo, ktoré musí potvrdiť sociálna poisťovňa ...
... papier od dr. (tj. žiadosť o materské) odnesieš zamestnávateľovi, on ho potvrdí+k tomu dá ešte jeden papier-potvrdenie o príjme ... a tieto 2 tlačivá + tlačivo z UPSVaR je potrebné doručiť na Sociálnu poisťovňu ...
.... ja som to posielala všetko spolu a na tlačivko z UP som capla papierik, že prosím potvrdiť a poslať späť na moju adresu ....
... žiadosť o materské+potvrdenie má zaslať zamestnávateľ, tak pýtaj v robote, nech ti k tomu pribalia aj tlačivo pre UP, aby si to nemusela zvlášť posielať (len im tam napíš aby ti ho domov poslali, lebo to už musíš znovu ty zaniesť na UP)

... snáď som to napísala "po lopate" 😅

denisocka
23. jún 2010

@maca77 no prd tomu rozumiem. Ked som sla so simonom,dala som papier do roboty o MD A FINITO

veronika1982
23. jún 2010

poobede sme sa sli prejst na mier a pokecali sme s bibkou a katkou. potom sme dosli domov a tak ste ma navnadili na pranie ze som vyprala sestrin kociar..

matej teraz zaspal a my pozerame tenisovy zapas rekord storocia kde je stav 51:51 a hraju ho uz 507 min..

denisocka
23. jún 2010

@veronika1982 aj mne terba oprat kočík 😀 kto sa hlási dobrovolne

susana28
23. jún 2010

Baby tak som to samo do piatku nevydržala a teraz som sa testla a síce tá čiarka nie je taká tmavá ako kontrolná ale je už ju pekne vidieť 😉 Ináč kedy mi stačí íst na gyndu? Lebo keď som čakala vanesku, tak som išla na konci ôsmeho tt ,a doktor mi urobil akurát utz na ktorom mi potvrdil, že som tehu(to som už vedela), a na odbery ma objednal až o skoro štyri týždne, a tiež až potom mi dal materskú knižku. 😒

denisocka
23. jún 2010

@susana28 gratulujem, no ak vydržíš,tak počkaj na ten 7-8tt pre potvrdenie akcie ♥ a odbery sa beru až v 12tt

maca77
23. jún 2010

@susana28 tak to je super, že je čiarka krajšia 😉 🙂
... aj teraz ti stačí ísť k dr. ako si bola pri Vaneske, aby potvrdil že je bábo na správnom mieste a pravdepodobne poradňa o mesiac ....

susana28
23. jún 2010

@denisocka - ďakujééééém 😀
@maca77 - ti poviem, že ten test hneď lepšie vyzerá 😉 A aj teraz pôjdem keď budem aspoň 8 tt, lebo skôr sa asi ani neoplatí, švagriná aj segra boli, keď im menzes meškal asi týždeň a doki tam nič nevidel, tak kázal prísť až o 4 týždne 😉

denisocka
23. jún 2010

Ak teoreticky nastupim na md 3.7.,tak za cely 7.mesiac este dostanem RD A AJ MD?

denisocka
23. jún 2010

Ak teoreticky nastupim na md 3.7.,tak za cely 7.mesiac este dostanem RD A AJ MD? ?

zuzanale
23. jún 2010

@denisocka nejdem ťa zmätkovať ale ja som papier čo ma vypísali na materskú kópiu nechala na UPSR v LE a originál dala zamestnávateľovi ten poslal na soc oni poslali papier o priznaní materského a v akej výške a ten som potom odniesla dodatočne na UPSR lebo kým ti príde to potvrdenie tak to aj mesiac trvá aby sa to zbytočne nezdržovalo ... inak to potvrdenie o priznaní a výške materského si treba zrobiť kopiu lebo keď pôjdeš znovu na rodičak tak budu chcieť zas potvrdenie zo socialky ja som mala kopiu tak založili tú..... a materskej sa nevzdávaj aj keď ti výjde minimálna zvýšený rodičák aspoň dačo potom vykompenzuje...

@susana28 skor ako v 8-9tt asi nie max čo tak ti môžu zobrať krv... a tehu knižku tiež dávajú až po 12tt

veronika1982
23. jún 2010

@susana28 ja som bola v 6 tt to mi spravil utz a objednal ma o 2 tt do poradne to som bola v 8 tt a tam mi brali krv a vystavili tehu knizku a na druhy den som uz lezala v nemocnici. este ze mi v poradni vytlacil fotku prcka a tak som cele dni v nemocnici pozerala na fotku..ach to boli casy..

zuzanale
23. jún 2010

@denisocka jj dostaneš oboje 😉 ale prerátaj a ak ti to vychádza na začiatok materskej už teraz 27dmeho tak naháňaj dr o potvrdenie...

denisocka
23. jún 2010

A ako sa da vzdat materskej?ja som z toho pako.

denisocka
23. jún 2010

@zuzanale podla kramoch md 3.7., a podla usg 27.6. Tak ktory datum je lepsi financne?

zuzanale
23. jún 2010

@denisocka nie ktorý finančne to je jedno v oboch prípadoch dostaneš oboje aj MD aj RP ešte by som povedala že 27 lepšie lebo už od toho dňa máš materskú čiže od 3tieho by si mala o pár dní menej ..... ale zvyčajne sa vypisuje podla termínu vpísaného v tehu knižke a podla toho prvého nie tých posunutých mne to tak vypísal pri oboch tehu kedy budeš rodiť to už je potom sociálke jedno 😅

zuzanale
23. jún 2010

a vzdávať nie ale ty si písala že či sa ti vôbec oplatí lebo máš minimálnu 😕 v každom prípade oplatí

denisocka
23. jún 2010

Cize ak pojdem 27.6.tak dostanem za 6.mesiac cely rodicak aj celu md?

denisocka
23. jún 2010

Len ma este zaujima,kedy s tym papierom na up. Ci mozem aj 2.7.? Ci to uz neni neskoro.doslaka

susana28
23. jún 2010

@veronika1982 - a to prečo si bola v nemocnici pre boha? 😒
@zuzanale - ináč tehotenstvo sa počíta od prvého dňa poslednej menžtruácie?

sophie1981
24. jún 2010

dobre rano...

nejako sa mi nechce spat...ma zadusa moj kasel...ble... 😝 ....

veronika tu je ten link....
http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv...

mne dal tehu knizku az v 10tt tehu, ked som sla domov do anglicka.... 😅 ....a u dokiho som bola v 7tt a bol tam len vacok, tyzden neskor kazal dojst, a bolo srdiecko.... 😵 ...joj a ja ceeem byt tehulaaaaaaaaaaaaa

baby, ma napadlo, nedame sa na sukromnu temu?...aj tak tu piseme len my particka.... 😉

zuzanale
24. jún 2010

@denisocka nie len celý rodičák materská sa dáva na deň podla počtu dní čiže počet dní od 27 do konca mesiaca... a na papieri by malo byť napísane dokedy ho treba zamestnávatelovi resp soc poisť odniesť.... ale asi hneď 😕
@susana28 no hej takto to rátajú aj keď je to občas blbosť 😝 lebo otehotnieť sa dá aj mimo tých ich prepočtov keby so ja mala prepočítavať plodné neplodné tak isto deti nemám 😅

kukulik30
autor
24. jún 2010

cauko 🙂
dobre ranko..ako? dnes nam konecne vykuka aj slnko, ja o chvilu padam do roboty 😉
Bibka som ta vcera na zumbe postradala 😀 ...dnes idete na to vystupenie?ci ste to zrusili kvoli chorobe?
deni, krasna postielka...sikulka 🙂
vcerasom prvykrat zavarala maso, dufam, ze to vydrzi na dovolenku 😅 robili ste to uz niekto?

sophie1981
24. jún 2010

@kukulik30 livia, ideme......aj na zumbu v piatok uz dojdem..... 😉

denisocka
24. jún 2010

@zuzanale no tak potom je výhodnejšie isť 3.7.,lebo za 3dni dostanem cely rodičak a 27dni MD

veronika1982
24. jún 2010

dobre ranko..my sme zase prespali celu noc. 😀

@sophie1981 vyzera to dobre ten kociar.. 😀 ako to prepocitam na EUR?
@susana28 mala som hematom na maternici. ale potom sa vstrebal a po 5 dnoch ma pustili domov a marodovala som mesiac.

a som za sukromnu temu

denisocka
24. jún 2010

a možem aj ja do sukromnej? aj ked niesom vaša priama známa 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre