Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

maca77
16. jan 2010

ahojte

Susana, vieš aj mňa to štve, že musím chodiť na uzv zas k inému lekárovi 🙄 ... aj objednávku na určitý čas by som brala ... veď aj furt plná čakáreň je ... ale ... ale neviem, ku komu by som išla... u Krajňáka tiež furt plno ľudí, objednávka za 7€ - podľa mňa dosť ... Osif tuším berie 4€ .... dokonca naposledy som bola u Osifa bez objednávky - to robí len ultrazvuky v utorok poobede, takže to tam išlo naozaj rýchlo ...

ešte sa chcem opýtať, ktorá ste rodila v spišskej tento rok - chodili ste posledný mesiac do poradne na polikliniku, či každá k svojmu lekárovi?
...bože mám teraz dilemu, kde pôjdem rodiť 😖 som si myslela pred 2rokmi, že takýto problém už riešiť nebudem 😀

sophie1981
16. jan 2010

susana......noo.......sa cudujem, ze sa neozvalo este viac bab.....na tvoju reakciu o Okalym...bo ja som tu uz raz roztrzku mala..... 😕 ...odvtedy sa nevyjadrujem vobec,.....ja Okalyho nepoznam, nikdy som pri nom nebola.....moj prvy gyndo bola Dvorakova, ale po druhom potrate som jej jednoducho prestala doverovat a myslim, ze je to dostatocny dovod, ked pacienta jednoducho nedoveruje doktorovi(tym nemyslim ze je zla odbornicka ako detska g. je super), je na spravnom mieste ho zmenit......tak som sla k Lichvarovi...toho som spoznala este v starej nemocnici, pri prvom potrate mal on sluzbu....nejako to vedel ludsky so mnou zvladnut....a som spokojna...aj ked ako sa teraz dozvedam, mne ziadne ohmatkavanie ceciniek pocas tehu nem robil..... 😀 😀 😀 😀 .

tak Katka je vonku s tatikom, ja by som mala upratat...babka je chora, dedo na nakupe,tak tronim na nete, no preco nie... 😀

este k tej cukrovke...ja som na testy nebola.....pretoze v tom case som bola v UK....tak len vezmu krv a ak sa v krvy neukazu zvysene hodnoty, tak na glukozu neposielaju.....tak som to aj tu vsvetlila, dala papierik z UK a bolo...takze ja neviem co glukozovy test je...ale pri druhom sa tomu uz asi nevyhnem....jedine, zeby sme zasa sli do Londyna, kedze tam sa nam pocat podarilo na druheho supa.....tu uz piate kolo taham a nist...asi skocim ku zuzaninmu m. kedze je teraz chudacik sam... 😀 😀 😀 😀 😀

sophie1981
16. jan 2010

maca, ja som posledny mesiac uz nebola tehotna.... 😀

anape
16. jan 2010

ahojte baby,
aj ja chodim k dr.okalymu a som maximalne spokojna s jeho pristupom a aj ustretovostou a v podstate mi nevadi ani to,ze sa na utz chodi k dr.osifovi,ved zase tak casto to netreba,takze sa da 🙂 a pocas tehu som to brala tak,ze aspon sa na babo pozru az dvaja odbornici 😉

prajem vam peknu sobotu, ja by som dnes chcela zajst ku kamoske na kozmetiku,som nebola vyse roka a veeelmi mi uz chyba

sophie1981
16. jan 2010

pisala Zuzana...ze je na pasoch a stale nic.... 😝

maca77
16. jan 2010

Bibka, no jasné, tak teba sa tá otázka netýka 😀 😀 😀

Zuzana, ešte ma napadlo, že po 6-nedelí sa berie ster z krčka maternice ...

ojojoj, tak nech sa ten drobec rozhýbe, nech tam Zuzana zbytočne neleží
.... ja som tak mala pri Adamovi, v piatok príjem a že keď cez víkend nič, tak v pondelok vyvolávačka .. ale on sa asi zľakol a v nedeľu bol na svete 😅

sophie1981
16. jan 2010

ja som Zuzane pisala, ze sa boji o svoju pipnu a caka, kym to bude zase cisarak....ona asi nechce prdku zasivanu.... 😀

kukulik30
autor
16. jan 2010

ahojte ...drzim palciska Zuzke, joj, nech uz ma po tom 😀

anaja81
16. jan 2010

Ahojte,
u nas ako klasika kazdu sobotu rajony....nemam to rada teraz, ked som uz okruhla a nemotorna, lebo funim jak... a to mam pred sebou este 3 mesiace.

Ja teraz chodim k Lichvarovi tiez a som s nim nadmieru spokojna a cicenky mi pozeral raz hned na zaciatku, ked som prisla, ze som tehotna...on ma tiez dost vela zien, rano zacina o 7.00 a ja tam uz cakam od 6.40 a vzdy uz su zo dve zienky predomnou...ale do tej 8.00 som vzdy vybavena a ako odchadzam od neho tak uz sa tam pekny pocet nahrnie.

Idem pokracovat v upratovani, ze to mam cim skor z krku a poobede oddych....prajem peknu sobotu

sophie1981
16. jan 2010

baby, myslim ze pri tolkych tehulkach je teraz u kazdeho gyndosa plno a musi sa cakat.....ale to je dobre...teda aspon ked som ja chodila do poradni, boli sme zvacsa nekolorky.........boli sme zvacsa len obcianky..... 😀 ....ale zase je pravda ze na nedonosenom bolo na izbe 6 deti a z toho moja katka a este jeden chlapcek nem colour.... 😖 ...a na sotastnych izbach....som radsej neratala.... 😝

susana28
16. jan 2010

Baby, viečo čo, radšej už uzatvorme tú debatu o gynekológoch, tak, že nie je dôležitá, ktorá ku ktorému chodíme, resp. ku ktorému sme chodili. Ale podstatné je to, že každá z nás má lekára ktorému verí a je max. spokojná. Myslím, že je len logické, že každej vyhovuje niečo iné 😉

Bibka, už keď si nadškrtla tú tému o zošívaných "pipinách" 😀 , ako ste dopadli vy, ktoré ste rodili prirodzenou cestou? Lebo mňa zošili tak, že keď sme s MM boli prvý krát spolu po pôrode, som mala pocit, že je to 100 krát horšie ako po "prvý krát". Zakaždým dosť krvácam, samo potom je MM preč zase nejaké tie 2-3 mesiace, takže za tú dobu sa to všetko zrastie a stále dokola. Dúfam, že pri druhom bábe ma takto nezošijú, nehovorím, že chcem mať haničku jak lavór, ale nech tam teda nejakú "dieročku" nechajú 😀

Možno máš naša Zuzka aj rozum, keď si to takto pekne vymyslela a počká si na cisaráčik 😉

susana28
16. jan 2010

Jéééémine ja už radšej nebudem písať, bo toľko preklepov, že mne netreba riešiť gynekológa ale asi očného 😒

maca77
16. jan 2010

jasné, ved svoj názor tu môžme napísať každá .... len sa hlavne kvôli sprostosti nepohádajme 😝

.... a možno tieto riadky potajomky číta práve niekto, kto ešte nebol u gyndoša a pomôže mu to vo výbere 😅

... zašitú pipinu mi ani nespomínajte ... lebo toho sa asi teraz bojím najviac... ani nie samotného pôrodu - len aby bol taký rýchly ako pri Tamke .... ale potom toho zotavovania a keď si predstavím, že si nebudem môcť na zadok sadnúť a ledva chodiť budem - doma MM a 3 deti ... no predstava "úžasná" 😝

sophie1981
16. jan 2010

zasite pipiny......noo.......aj nas to bolelo, ale kedze my mame tatika doma....teda ja a moja pipina 😀 , ma sa o nas kto zaujimat 😀 , tak sme to nejako rozjazdili a uz je to v poho.....ale 'tenkrat poprve' bola hrooooooooooooooza, a aj po druhe, tretie....stvrte uz boo lepsie.....mohol gel, a to dost.... 😝 .........ale pre mna bolo ovela horsie to sitie ako kontrakcie a porod....a potom sa s toho zotavit, nakolko na nedonosenom som za Katkou musela chodit z izby matiek na izbu deti, tak nehrozilo,ze mala bude so mnou v posteli....tak sa mi pod stehy naliali take modriny, ze som sa aj sla po 4 dnoch dat skontrolovat, lebo som mala pocit, ze som praskla dole...ked sme dosli domov, uz to bolo fajn, babka mala volno, tak som si 3 dni vylezala a rozchodila pomalicky......

maca...neboj, tretie bude najlahsie a najrychlejsie...uz vies do coho ides, vies co a ako.... 😀 .....potom manzle pofuka a bude dobre...

susana28
16. jan 2010

baby som rada, že sme si "to" vysvetlili, lebo nebola by som rada, ak by sme nemohli vyjadriť svoj názor.

Bibka o Zuzka zatiaľ nič nové?

sophie1981
16. jan 2010

susana....Zuzana nic nove...... 😅 .....caka, kedy to pride.......ono, to aj tak nepride ale to urobia..... 😅 😀 ..

inac, zuzany........ked tak pozeram kolko vas tu je....uff..chaooos......a to premyslam ked bude dievcatko na Zuzankou.... 😝 .....

lydia22
16. jan 2010

ahojte tak konečne sa idem zapájať aj do tejto témy neviem na čo som čakala 🙂 som rodená spišiačka s krásnym 7 mesačným synčekom tak sa teším ako si tu s vami poklebetím.

evitkamalicka
16. jan 2010

jeej ahoj Lydka 😵

lydia22
16. jan 2010

inak čo sa týka gynekológa tak ja chodím ku Kozlovi - som s ním maximálne spokojná,má síce dosť veľa pacientok ale to je asi všade približne rovnaké,
po pôrode som bola riadne zošitá až sa mi urobila poriadna modrina a na zadok som si nesadla dobre 3 týždne a môj doktor mi pri kontrole povedal že som zašitá ako po novom takže prve milovanie nič moc 😒
no čo sa dá robiť môj pokladík mi stál za to 🙂

lydia22
16. jan 2010

ahoj Evi teším sa že aj ty si v tejto téme 🙂

evitkamalicka
16. jan 2010

ako sa mate?

lydia22
16. jan 2010

no celkom dobre práve je Tomáško s tatinom na prechádzke a ja čakám návštevu príde mi kamoška s mužom tak chystám občerstvenie.tak nebudem tu dlho lebo prídu o pol hodiny.
a vy ako? ako ide tehuľkovanie, máš nevoľnosti?alebo je to rovnaké ako priAdamkovi?

evitkamalicka
16. jan 2010

my super, nevolnosti nemam, citim sa dobre....akurat sa mi pecie domaca pizza, drahy mal na nu chut

susana28
16. jan 2010

Lydka ahoj 😉 neviem či si dobre pamätám, ale spomínam si na teba z mojasvadba.sk, takisto ako aj na paťku31. Páči sa mi ten kolobeh, ako sa zo stránky moja svadba postupne presúvame na modrého koníka a modrú strechu 😉

lydia22
16. jan 2010

mňam! ja som robila minulú sobotu tiež som dostala na ňu chuť tak prečo si nedopriať 😵
o kalórie sa zatiaľ báť nemusím kedže som schudnutá 😀
bodaj by to tak zostalo čo najdlhšie.............

evitkamalicka
16. jan 2010

lydka ja som zatial este nepribrala mam -0,5kg comu sa tesim, lebo pri Adamkovi som uz mala o takom case 2 kila navyse

lydia22
16. jan 2010

no ved každé tehu je iné.....
a musíš mi potom aj napísať čo všetko si varila Adamkovi alebo mi dáš nejaký tipček na dobru papanicu pre malého lebo niekedy mi dochádza fantázia stále len zemiak, mrkva, brokolica, špenátik,ryža, cestovinka a mäsko no ale čo iné takému malému papkačovi nechcem nič prehánať ved na všetko má čas.potom sa ti ozvem čo dobrého by si spravila ty, budem musieť teraz končiť a dufam že zajtra sa mi podarí sadnúť za pc.
tak sa maj krásne a pozdrav drobca a tatina. pa pa

gajana1
16. jan 2010

Ahojte kočky vidim že sa rozrastate
ja som len prišla pozrieť či nie je niečo nové zo Zuzanou ale ako vidim ona čaka na ten cisarak

veronika1982
16. jan 2010

joj ta vy ste sa rozpisali..

k tomu zositiu by vam vedel moj manzel povedat.. ten to vsetko videl v priamom prenose.. neviem na co tam sice pozeral ale dodnes tvrdi ze mi nezavidi.. a na druhy den po porode mi povedal ze aku vysivku tam mam.. a tak ako pise bibka to sitie bolo pre mna horsie ako porod ale potom som to zvladala fajn a ja som si hned sadla na rit hoci som bola dotrhana aj zvnutra aj zvonku kvoli tej infekcii...ale dost mi pomohol rosalgin, taky roztok s tym som si to striekala..a hlavne vetranie a sprchovanie..

maca teraz uz neposielaju posledny mesiac hore na polikliniku...teraz uz chodis k svojmu az do porodu.. aspon si myslim.. ja som to sice tiez nestihla...

vitaj lydka.. vy mate take cierno biely kociarik? lebo vcera v meste som stretla taku babu..tak neviem ci si to ty alebo nie

veronika1982
16. jan 2010

podla fotiek som ta spoznala tak si to ty.. 😀 😀 takze nabuduce sa ti pozdravim ok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre