Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

maca77
23. jan 2010

no jo, Zuzana s Danielom urobili dosť veľkú prístavbu či nadstavbu, takže celkovo to bude velikánsky dom ...

tak to sa potom na toho koňa aj my kuknúť prídeme 😉 😀 😀

sophie1981
23. jan 2010

z kona bude gulas....pockam, kym nejaky zdochne.... 😅

sophie1981
24. jan 2010

bre ranicko.... 😉

veronika1982
24. jan 2010

bre ranko... my klasika od siestej hore.. uz sme s mm nestastny..

ale domcek mate nadherny.. joj uz sa tesim ku vam na navstevu..

veronika1982
24. jan 2010

no my uz sme hore.. idem balit veci a ideme ku mamke...

anaja81
24. jan 2010

Ahojte, vsetkym prajem prijemne nedelnejsie predpoludnie,

ja mam dnes fajront s varenim obedu...podujala sa svokra...aspon v tom je vyhoda, ked clovek byva so svokrou 😀

Bibka, uz som si skor popozerala vas domcek na modrej streche a toho tyzdna som bola odviest manzela na vlak v Tomasovciach....tak som sa obkukavala okolo ci nahodou neuvidim kde to staviate vasu haciendu, ale nikde som si ju nevsimla....kde sa rozrasta ten vas ranc? 😵

...a s tlakom nemam problem....tak ako pred tehu tak aj teraz ho mam rovnaky....skoro vzdy cca 110/70...tak v tom asi problem nebude, ale ved sa v stredu u dr. dozviem viac

sophie1981
24. jan 2010

my sme vstali o stvrt ne sedem....... 😕 .....tiez v norme.....teraz vstala tak sa o pol hodinku pojdeme napapat, zbalime veci a vyrazime do madarasu do toho kutika, bo co budeme robit...a este nam treba kupit darcek pre deda......zajtra ma 59.... 😕 ...juj.....

19. februara ideme na 50-tku mm krstnemu, 27. aprila mm tete a strykovi, noekedy v polovici aprila svokre.....tak, tozato, ze som len hundrala, ze nikde nejdeme...no a v auguste asi na svadbu.... 😝 .....ha, potrebujem pozicku len na darceky..... 😅

susana28
24. jan 2010

Ahojte 🙂

Tak my sme dnes tiež už od pol šiestej hore, ale zas žiadna tragédia. Si pamätám, že keď sme boli deťmi tak tiež sme už boli hore oveľa skôr ako rodičia. Hoci Vaneska zvykla pospať aj do siedmej a pol ôsmej. Nuž asi nám idú ešte nejaké stoličky, bo sme nervózne, nič nám nepasuje a plačeme pre každú blbosť. Takže sa snažím udržať nervy na uzde, veď keď chceme aj druhé dieťa, tak tie nervy pri dvoch deckám budem musieť vedieť ovládať na 100% 😉

Bibka my sme boli včera v Madarase, hoci len na nákup a ešte sme sedeli vo vláčiku. Ale dnes sa mi moc nechcelo. Lebo keď som pozrela o ôsmej na teplomer a videla som tam -15 stupňov, tak ma aj prešla chuť. Stačilo mi včera, keď som na mrazela oškrabovala auto dobrú pol hodinku, a to už bolo pol desiatej. 😒

Sa už teším, keď bude teplo a budeme chodiť do ZOO za zvieratkami 😉 Potom môžeme zorganizovať celú skupinu, šak keď začnú vrešťať tak sa to medzi tým zverincom stratí 🙂

maca77
24. jan 2010

ahojte

jedno dieťa mi spí, druhé išlo s MM lyžovať, tak mám chvíľku kľud 🙂

oj Bibka, že budíček o 6,15 😝 ... mňa ráno Tami budila o 7,30 a som jej vravela, že ešte bubame, tak vypila čaj a nakoniec ešte zaspala a zobudila sa o 9-tej 😅
...domček bude parádny ... si viem predstaviť, podľa tých fotiek ako sme sa aj my tešili z každého dokončeného poschodia, potom strecha, okná .... ale som rada, že sme už vo svojom i keď teraz tak počítam, že sme už tu šiesty rok a furt len dokončujeme, dokončujeme, dokončujeme ... ale sme sami ... takže keď sa nám chce robiť, tak robíme (keĎ ovšem je za čo) a keď sa nám nechce, tak zabuchneme dvere a ideme niekam preč 😅

ešte ma napadla taká vec, či ste nerozmýšľali nad pôžičkou zo ŠFRB? 😕

sophie1981
24. jan 2010

uz sme doma...paradne bolo...katke sa naramne pacilo a zavelila som mm, ze budeme chodit kazdy vikend, ked nebude co na robote......soboty vraj su discoteky , v nedelu divadielka...uz sa plati 1EUR, co nieje az tak zle, lebo teraz tam uz nechodi kadekto..... 😉 ....katka nahanala deti, hadzala lopticky a najviac sa jej pacili smyklavky.......to bolo jasotu....potom sme si dali kavicku......a aj celkom super prechadzka tam a spat....cestou tam spala, cize bola odychnuta a cestou spat zaspala od unavy, tak sme mali zasa klud.....dobry den sme mali...aj ked je tiez nervna, lebo uz mame prosim pekne 5 zubov....som dnes nasla spodny prerezany...cely cas som sledovala hornu lopatku, kedy vylezie a tu hla, spodny zub sa narodil..... 😀 ....teraz sa bavi s dedkom a ja idem do vane sa vyvalit..... 😉 😉 😉 😵

tak idem kym ma dieta nepotrebuje, ze zrelaxujem.....

Maca, uvazovali sme, ale tam musi byt prac. zmluva na neurcito, co mm dostane mozno az niekedy koncom roka.....a potom este cakat ci bude penazi vo fonde, ciich vlada nepresunie na nejake zateplovacky, mesiac na schvalenie zmluvy, mesiac kym sa vybavi kataster, mesiac, kym dojdu peniaze kym schvalia uver.....a myslim, ze minimum je teraz 700 tisic.....co by sa aj zislo, ved dalo by sa spotrebovat, ale zase neiviem ci zohname az tolko faktur, kedze cash tam nedavaju.... 😒....tak asi pojdeme po hypo.....ved ta splatka za pol miliona na 30 rokov nieje nic strasne.....ludia ziju s milionmi nakrku.....ved uvidime......zatial riesime to kurenie.... 😝

susana28
24. jan 2010

Bibka, my sme boli v tom detskom kútiku v madarase zatiaľ len raz 😉 , ale Vaneska sa tam veľmi páčilo. V piatok príde mm domov na víkend tak rozmýšľam, že by sme tam zašli. A aj dnes tam bol nejaký program pre detičky? Alebo to tam majú vypísané, že čo sa kedy organizuje? Ktovie možno že nalákame aj ostatné babenky a urobíme hromadné stretko v madarase.

To je výzva 😉 tak sa skúste vyjadriť.

sophie1981
24. jan 2010

ahoj susana........dnes bola rozpravka....taky dvaja to hrali......bolo to mile......Katku najviac bavilo sediet na malej stolicke v prvom rade vedla deticiek..... 😀 .....a vzory na pokrovci......

ja by som aj bola za stretko....tam je fajn a teraz je to aj ohradene, takze decka neutecu a je tam aj maly satnik na topanky(uz za ohradou a za pani co vybera poplatok), cize veci su strazene.... 😉 .....my urcite zacneme chodit castejsie...dnes si tam Katka nasla kamosa rocneho.....si spolu cmulali lopticky..... 😀 😀 😀 ....a mala chodila a vyskala koho vydela, snazila sa utekat za vacsimi deckami....zlata bola.....lepsie ako doma stvrdnut v obyvacke.... 😉 ...takze ja som za.... 😀

susana28
24. jan 2010

Ok, bibka takže zatiaľ sme dve, a to už je skupina, nie? 🙂

sophie1981
24. jan 2010

susana...ono, tunajsie stretka boli momentalne vo trojici...zvacsa sme dorazili len ja, Veronika Livia....... 😀

rybecka
24. jan 2010

ahojte,
aj my sme boli s Ondrejkom v Madarase v piatok sa mu veeeeeeelmi pacilo a doobedu tam ani ludi neni tak to by mohlo byt aj stretko celkom fajn pripajam sa ale musi sa mi Matejko vyliecit ze ho supnem do skolky a ja s Ondrejkom vyrazim 🙂
idem spinkat inac ja som dnes sa bola Korculovat a bolo uplne fajne aj s mm a Ondrikom on spinkal a Matej pri dedovi musim zacat castejsie 😉 chodit.

kukulik30
autor
24. jan 2010

ahojte 🙂 dnes sme boli na Hrebienku, sankovacka jak hrom, sme leteli ako vichor dole 😀 😀 😀 super dnik, som si oddychla maximalne..krasne slniecko svietilo, i kedmrazivo bolo statocne 😝 ale nevadi..zima musi byt 😉
ja som za stretko v madarase, nas Samo je tam cely uneseny, uz tam schytal aj mensi monokel 😀 nabralo ho nejake dievcatko zo smykalky,ale nechtiac...nas Samuel sa mota , tam kde netreba..ako vzdy 😀
my mozme poobede , i ked dooobedu je tam najlepsie, lebo malo ludi...tak sa rozhodnite 🙂

maca77
24. jan 2010

Bibka, my máme pôžičku cez SFRB, celkom dobre nám vyšlo, lebo sme začali s papierovačkami asi vo februári, v apríli sme to tam zaniesli a za 2mesiace sme mali peniaze schválené ... v tom období boli peniaze, ale nejak bol malý záujem o tieto pôžičky.... i keď cez nich je lepšie, ke´d už máš stavbu začatú, lebo skolaudovať presne do 2rokov je o držku,ale nejak sme to zvládli ... len som prekvapená, že je tam ohraničené nejaké minimum ... jedny tu od nás tiež brali tú pôžičku, chlapík bol zamestnaný ale ona v tom čase len na dohodu, tak im vtedy namiesto 600tis. dali len polovicu ...

fajn že to tak poriešili v tom detskom kútiku, lebo hockedy som nevedela či deti strážiť, či topánky 😝

a nááhodou som sa aj ja raz dovalila na stretko u Zuzany.. a ešte v takom hnusnom počasí, bo sa sľúbili viaceré a nakoniec nedošli ...škoda...

sophie1981
25. jan 2010

juuj, prepac Maca....som zabudla...na jedno z 50-tich..... 😀 😀 😀 😀 ...takze zatial stretko v madarase...myslim, ze aj Anka bude suhlasit.......je to asi narovnako daleko pre nach chodiacich, ci Smizany, ci Madaras, ale do madarasu je bezpecnejsia cesta..... 😉

inac, my sme dnes vstali o tristvrte na sest...takze uz mam upratanunkuchynu, este dopratal izby, povysavat, umyt podlahy a ranny ritual je a nami..... 😉 ...a Katka je bez ranajok...zacala straaaasne rozhadzovat jedlo po celej izbe....na dva krat som jej zakricala nono, a dala som ju do izby......ale nepomohlo,...tak je bez ranajok...aj vase deti to robili??..ako ste to riesili?

susana28
25. jan 2010

Ahojte 😉

Tak to sa tu už dávno nestalo, že som našla našu tému až na druhej strane 😒 Takže postupne! Sa mi páči, že madaras má zatiaľ úspech, a ako sa zdá aj to stretko vyzerá byť reálne. Takže len sa teraz dohodnúť na dni, a či do obedu alebo po obede. Takže u nás je to tak, že do obedu sa snažím byť s Vaneskou už o 11.00 doma, aby sme sa stihli poprezliekať, umyť a napapať a o 12:00 v posteli a spať. Lebo už mám odskúšane, že stačí čo i len raz narušiť zabehnutý režim dňa, a decko je ťažké dať potom do kopy. Takže keby sme chceli byť v kútiku minimálne hodinku tak to by sme sa museli stratnúť aspoň o 9:30 😉 A čo sa týka po obede, tak napr. od 16.00 lebo o 15.00 olovrantujeme, potom už sa len obliecť, šup do auta a do 5 min. sme tam. Takže ja to vidím asi tak, že si vymeníme mob.čísla a tá ktorá bude v madarase prezvoní ostatným alebo niektorým a kto stihne ten sa pridá. Lebo asi dohadovať konkrétnu hodinu, tak to je ťažko, lebo všetky detičky majú asi ináč naprogramovaný dník 😉

Maca, keď berieš koruny z ŠFRZ musia byť zamestnaní obaja manželia? A PZ na dobu neurčitú?

zuzana612
25. jan 2010

Ahojte, tak nas pustili uz dnes, v stredu idem vyberat stichy a teraz sa vybalujem. Mala spi, Matusko tiez, tak treba vyuzit volny cas 😀 Este sa ozvem, len som vas chcela pozdravit........

sophie1981
25. jan 2010

susana, nemusia byt zamestnany obaja, len tam je podmienka, ze nesmies prekrocit max. limit prijmu.....neviem kolko to je....maca bude lepsie vediet...

a ty este nemas nase cisla?...ha, my uz tu povymienane asi rok mame,....vodis co zi zameskala..... 😉

Zuzanka, super ze ste uz doma...sa tesimna tvoje pisanie ako to je mat dve deti....sice zatial ste doma....dedko a babka vypestuju..... 😉 😉 😉 😉 ....uvidime, kdy bude auto hotove a dojdeme pozdravit malu Lili... 😉

susana28
25. jan 2010

Bibka no vidíš, vidíš. Ja som tu medzi vami "ostrieľanými" takýto novic 😀

Zuzka tak sa radujem s tebou, že ideš domov. Konečne budeš mať pri sebe oba dietky. Hej a daj vedieť aká bola reakcia Matúška na malú sestričku.

antoniab
25. jan 2010

ahojte
no citam ze niekto mal super nedelu
nas boli este pozriet tak sme mali navstevu no a uz by to malo ustat 😝
mala sa neustale puci tak neviem ci som nieco zjedla bo len tlaci a raz za den aj vytlaci 😀 a stale je hladna 😅

ja som tiez za stretko a v madarase super mi sme este neboli vonku uz co by sme mohli tak su minusove teploty a to sa bojim ved teraz je unas minus 6 🙄 🙄

susana28
25. jan 2010

Len tak na rýchlo som si pozrela stránku ŠFRB. Nuž ale asi nič pre nás. Lebo ako som to pochopila, tak z toho sa dá financovať asi nová stavba domu, či bytu. A musíš mať min. 20% svojich finančných prostriedkov, a ešte musíš preukázať schopnosť zaručiť sa za úver. A to buď nehnuteľnosťou alebo ručiteľom. Pod tou nehnuteľnosťou sa rozumie nehnuteľnosť, ktorú chcem kúpiť, rovnako ako pri hypo?

sophie1981
25. jan 2010

ano susana.....a tak sa da.....ale musi to byt novy byt alebo dom pred kolaudciou a musis skolaudovat do dvoch rokov..... 😖 .....takze bude kupit fungel novy byt(co tu v snv nem) alebo stavat dom.....ktory za dva roky musis skolaudovat.... 😝 co doba dva roky je dost LTT

maca77
25. jan 2010

ahojte

čo sa týka podmienok SFRB už niektoré podrobnosti nepamätám, resp. zákony okolo toho sa menia dosť často, teda i podmienky

ručiteľa musíš mať a to do doby, kým nemáš napr. dom skolaudovaný a následne list vlastníctva, to znamená že my sme mali 2ručiteľov a potom sme založili ako ručenie dom a tým pádom sú už ručitelia "mimo hry"

a viem že sa dalo tuto pôžičku využiť aj na rekonštrukciu domu, nemusela byť len novostavba

čo sa týka stretka, tak to treba naplánovať minimálne deň vopred ... lebo keď by mal náhodou každý taký prísny denný režim, tak nemáme šancu sa stretnúť 😀

Zuzka, napíš potom čo a ako Matúško, ako sa mu páči bábika? 😵

rybecka
25. jan 2010

Ahojte,
tak ja dnes bola ulekarky a zistili ze Matej ma nejakeho bacila co sposobuje stale tie sople a kasel.
tak mame ATB a dufam ze sa nenakazi aj Ondrejko takze dalsi tyz. je doma 😒 😖 ta skolka nam ale dava riadne zabrat same choroby z nej mame. 😖
Inac nic noveho. som nejaka unavena a treba mi velmi vela zehlit 😝

anape
25. jan 2010

ahojte kocky,
nejako nestiham sem chodievat ked mam doma obidve deticky, no konecne som vas docitala,lebo ste sa riadne rozpisali 🙂

zuzi vitaj doma aj s malou princeznickou 😉

jani nech je matejko cim skor zdravy a nech sa prelieci poriadne,nech vas potom choroby dlho obchadzaju 🙂
my zatial tahame uz druhy mesiac bez choroby,tak to hadam teraz nezarieknem 😕

aj ja som za stretko v madarase, sem-tam tam zajdeme, detickam sa tam paci, no treba na nich davat sakra pozor,lebo su betari a viki uz odtial mala aj monokel 😒

pata31
25. jan 2010

Ahojte...vy teda pisete, ze ani nestiham citat 🙂
chcem sa spytat, ci neviete, kedy berie dr.Fabian deticky na klbiky...moja dr vravela, ze asi vo stvrtok od obeda, ale chcem si to potvrdit, ale nemam ani cislo a mm tam nestiha zajst 😅

a ten infacol sa teda uz snazim davat zakazdym pred papanim, no nejako stale zabudam 😅 spomeniem si, az ked dopapa 😖
Nasa bambula cely vikend dospavala stvrtok a piatok, kedy toho moc nenaspala a dnesnu noc uz zase nemala spania, resp. sme zakazdym kakali, bo sa len pucila a pucila a spanok nikde...ale aspon cumlicek obcas funguje, tak som sa aj rano naranajkovala, kym ona cumlikovala v kreslielku s vibraciami 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre