Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
2. nov 2009

veronika...poradna na Katarinu..... 😉

zuzana612
2. nov 2009

caute, my sme obehali s mamou obchody, zastavili sme sa u segry, Matus len pred chvilou zaspal a to som ho chcela zobrat ku dr. tak neviem dokedy bude spat. Ja cakam na zimne gumy ktore mi maju kazdu chvilu doniest, tak dufam ze som objednala dobru velkost 😀 Poobede sme chceli ist zagratulovat Simonovi ale tiez su vsetci chori, tak neviem kedy pojdeme. Zajtra mozno pride na cely den segra, tak bude veselo.

Inac aj ja som hrozne spala, ja som cumela do steny od pol stvrtej, zaspala som okolo pol siedmej na 15 minut a dost. Takze vecer budem zase o siedmej hotova.

sophie1981
2. nov 2009

hura mame digi......konecne viac kanalov ako 5....... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...sme konecne ukecali nasich...och, keby sme uz byvali vo svojom..... ☹

veronika1982
2. nov 2009

no pod jednym prideme aj karafiatom ku katke...a inac aj my mame digi vyse 200 kanalov a poviem ti ze nic tam nie je..vcera sme asi ani telku nemali zapnutu a ak hej tak mm si aspon nasiel sport a obcas pozrieme hbo a tot vsjo...

a mali sme krasny vyhlad v sobotu na ohnostroj nad hypernovou.. uz sa tesim na silvestra ak budeme doma..

a inac matej zaspal sam v postielke.. sice len prednedavnom ale uspech...

rybecka
2. nov 2009

veronika ako si to dokazala ze ti zaspal sam v postielke aj ja chcem aby tak zaspaval.
on len vonku aj teraz je vonku na slniecku sa vyhrieva 🙂 a spi. My sme si objednali tiez digi asi tak pred 4 mesiacmi a nic zatial ze vraj mame cakat 😖 dokedy to netusim dufam ze do vianoc to spravia.

pata31
2. nov 2009

Ahojte...aj my mame digi 😵 a mm sleduje na axn hviezdnu branu, je totol namotany na to...ale horsie, ze aj kus ja s nim 😉 😀 hra tam ten herec - McGayver ci ako sa to pise 🙂 😀

Veronika a to pri akej prilezitosti bol ohnostroj? to som ani nevedela... 😕

sophie1981
2. nov 2009

pata.....Halloween..... 😀 😀 😀 😀 ...slovensko sa poamerictuje...... 🙂

ja sa najvoac tesim programom v anglictine.....aspon oprasim a ako tak budem udrziavat to co som sa naucila......a samozrejme aj Katke rozpravocky ma tesia....uz zacala cucat na reklami...mozno o chvilu bude aj rozpravocky pozerat..... 😅

a mimochodom...aj moje dieta spinka v postielke....zaspala sama..... 😝

pata31
2. nov 2009

ako chapem, ze Haloween robia, ale preco ohnostroj? to aby ti mrtvi videli z nebicka?? 😕 😉 😝 😀

antoniab
2. nov 2009

ahoj 😉
uz sme doma len som nemala cas sem zajst
patka pekne ti to tam svieti 😵 😵 ti si brala diazepan na tvrdnutie bruska bolo to ok dnes mi ho predpisal gyndak
zuzana co to ze si stale chora nech to rychlo prejde a ste z drobcom ok
vsetkych pozdravujem a dodatocne prajem vsetko naj k meninam narodeninam a okruhlim mesiacikom 😵 😵
a mozete mi poradit co je potrebne zbalit do nemocnice ?

veronika1982
2. nov 2009

no zober si zupan a kosele najlepsie s kratkym rukavom a hlavne vzdusne lebo sa budes potit ako kon. potom papuce a ja som si zobrala aj do sprchy slapky. potom vlozky, toaletak a hyg.potreby. pre babatko ti treba pampersky, krem na dupu, olejcek, spilky do nosa a do usiek, utierky, cumlik, odsavacku na mlieko, popripade ciapocku a rukavicky. ja ked som sla rodit tak sa mi strasne upchal nos tak mi tam zhanali kvapky do nosa.. a baby urcite doplnia zbytok

antoniab
2. nov 2009

veronika dakujem
nocna kosela sa musi dat rozopinat hore ?
baby mala ste niektora problemi s prietokami predpisal niekomu lekar oxyphyllin ja som dnes dostala aj ten aj diazepan aj zvisenu davku magne mala som zle prietoky a placenta nam rastie rychlo a malej sa vraj pozastavil vivin ktomu to tvrdnutie bruska
vsade pocuvam ze v tehu ziadne lieky a zrazu dostanem tolko liekov za jeden den ze som trocha mimo ☹

pata31
2. nov 2009

Antonia...no ja som brala diazepam, ale vsetci dokola do mna hucali, ze to nemam brat, tak som po dvoch dnoch prestala a brala som len to magne a to mi pomohlo...teraz si dam uz len tak jednu, niekedy dve denne, podla bruska, ci tvrdne ci nie...
ale u teba to je asi nieco ine, tak radsej ber, ked ti to dr predpisal... 😕 a najhorsie su lieky v prvom trimestri, teraz to uz je bezpecnejsie...
a nocna kosela sa musi rozopinat hore, kvoli kojeniu... 😉

veronika1982
2. nov 2009

no musi sa rozopinat hore ale ja som mala jednu taku a ked som potrebovala dat cecku von tak mi nesla lebo gombiky boli privysoko.. najlepsie su tie co su urcene na kojenie len stoja vela..a neboj sa ved aj keby si bola v nemocke tak tam ta tiez dopuju liekmi..a dr. urcite vie co ti ma predpisat..oj ja mam obavy.. kamoska sa mi mala dnes ozvat ci ide rodit dvojicky a neozvala sa mi a uz zacinam mat trochu obavy.. tak hadam dopadne vsetko dobre a baby budu zdrave vsetky tri.. skoda ze medulka je este asi vo francuzsku ak nie a nahodou cita tak nech mi napise co je nove..

sophie1981
2. nov 2009

Ahoj Mata......tak zle prietoky nie su sranda, z placenty zije mala, tak len pekne ber vsetko co ti predpisali.....mala uz je dost velka, aby zvladla aj tuto zataz liekov bez problemov........uz je to riziko mensie ako v 1-2 tirmestri...tak len klud a pekne sa sanuj.....nech to potiahnete este aspo 7tt....bude to jednoduchsie hlavne ked sa drobo narodi...nebudu ta hnat na vsetke vysetrenia co sme si odskakali s malou........tak nozky hore, vela papaj a oddychuj.... 😉 ..

kosela najlepsie s gombickami.....ja som si to tam uz ani nezapinala, ale behala som len tak s cecami kade-tade.....tam ti to bude uplne jedno...budes unavena, smrdava, spotena ale zaklad ze stastna.... 😉

idem posadit urodu a padam k mm......

rybecka
3. nov 2009

dobre ranko 🙂
akoto ze tu nikto rano este nebol? 😕
Matej je uz v skolke Ondrej s dedom vonku a ja pijem cafe.
ja som tiez mala koselu s rozopinanim na gombicky ale ako pise Bibka presne aj ja somsa tam tak citila rozgrajdana bolava a stastna 😀

ivana2009
3. nov 2009

ahojte tak mame sa faj akurat som vas docitala 😀
Mame uz druhy zubok vonku ,tak soplime odsavame atd,ale inak je zlatucky kazdy den prechadzka ako vzdy teraz spnka a mama ide nieco navarit tiez papkame len sem tam a malo ale po kusku to ide 😀 😀 😀 naj ma vyzivku a cicu 😀 😀
veroniku som vobec nevidela,ale hadam saraz vyberiem aj na zapad a pokecame v ramci prechadzky 😉 😉 😉 Dakujem za gratulacie 😀 😉 😉 😉 😉

zuzana612
3. nov 2009

Ahojte, tak my strasime dnes uz od siestej, tak som dala teraz matusa spat. Uz sme 3x odsavali sople, celu noc ho dusilo ako mu tie sopliska stekali do hrdla, no proste horor. Dnes tu doktorka nie je, tak pojdeme zajtra a zajtra pojdem asi aj ja ku svojej nech ma aspon popocuva a da mi nieco na kasel, aj ked vlastne skoro nic nemozem. Musim pohladat tie homeopatika co som brala pred pol rokom od kasla, niekede by som ich mala este mat. Mala by som si ist lahnut ku Matusovi kedze nemam ziadnu robotu, ale ani to sa mi nechce 😖 Uz nech je toto chorlave obdobie za nami, dufam ze ked fazulka vylezie von, tak budeme vsetci zdravi, aj ked tomu neverim 😖

gajana1
3. nov 2009

Ahojte
zuzana612 chcem sa ťa spytať či nevieš kde v Ružomberku je predajna s polskymi kočikmi. DIKY

antoniab
3. nov 2009

ahoj
dakujem za informacie musim si este jednu koselu dokupit lieky beriem ved lekar vie co mi dal iked som sa lakla lebo na pribalovom letakuje ze tehotne neuzivat ale vraj sa to tehotnym dava tak dufam ze lieky zaberu 😉

sophie1981
3. nov 2009

holaaa.......my sme boli v merkury v PP rano...kupili sme 2x hajzlik, umyvadlo a bateriu.......zase nieco do domu.... 😵 😵 😵 😵

mata.....ja som sa tak pozatavila nad tym, ked mi midwife v Uk kazala uzivat canesten mast na mykozu....tam je tiez napisane ze nie pre tehotne a kojace matky.......tak som sa v lekarni pytala, ci to isto mozem, ze tam je pisane ine...lekarnicka mi vravela, ze pisu to tam preto, aby si to tehule vojvolne neordinovali, ze ked povie lekar, vie preco......asi tak.....inac ked sme sli cez stvrtok, snazila som si spomenut kde to byvas...viem ze raz sme ta cakali v prvaku ked sme sli na lyziarsky a ty si vysla s ulice.....je to ta prva od benzinky smerom na snv???Eriku viem presne kde...ale u teba som mimo......ze nabuduce budem vediet kam ist na kavu..... 😀 😀 😀 😀

zuzana612
3. nov 2009

Maca, to nejak poznas, ten obchod 😀 Ja podla nazvu obchodu by som to vobec nevedela, ale uz viem kde to je. Davidovi sme tam kupovali motorku.
Moje dieta islo so starkou na cintorin, predpokladam ze zaspal lebo dnes spal asi az 45 min. takze parada. Este ze tu mam tu starku, lebo ja som z neho uz hotova. Stale beha po dome hore, dole, do garaze, dnu, tak cely den ho len vyzliekam a obliekam lebo v garazi je dost chladno a ma tam tu smykacka, tak nech neochorie este viacej. Som to nasla na nete, tak sme to kupili fakt za super cenu, lebo najlacnejsiu co som nasla stoji cez 8 tisic. Este by sme mu mali asi z povaly povesat nejake lana 😀 Skoda ze sme nenechali priznany krov, to sme mohli povesat lana po celej obyvacke nech sa ma nasa mala opica kde liepat 😀 Idem hodit foto tej smykacky...

sophie1981
3. nov 2009

kde ste???

veronika1982
4. nov 2009

tak my sme boli cely den mimo vcera... od deviatej rana sme cakali na krcnom kym na zoberu. pani dr. brala podla poradia.. az o jedenastej sa nad nami zlutovala jedna babka a ta nas pustila.. vdaka bohu lebo ja som uz mala slzy v ociach.. matej uz bol nervozny.. uz je to ok. vsetko je v poriadku. potom sme sli ku nasej dr ta nastastie tam nemala nikoho takze to bola rychlovka.. sli sme ku babke a matej tam od unavy zaspal tak som cakala kym sa zobudi.. po ceste sme stretli slavku s larou tak sme sa s nimi prechadzali a paradne sme vymrzli..

najnovsie mame to ze strasne stipeme a tatik ma uz krk doskriabany a dostipany...a ja mam par modrin na ruke.. a zabudla som mame nove kamosky. vcera sa nam narodili natalka a karolinka.. su sice strasne drobucke ale oni to rychlo dobehnu.. 😀

sophie1981
4. nov 2009

dobre rano....nooo, Katke sa narodila dalsia konkurencia...... 😀 😀 😀 😀

inac, kde ste??...role obriadene a konik v prdeli....mna boli zub...zajtra idem rezat korene...teda mala by som...uvidim,....ale neprestava boliet.......bojim...radsej by som sla rodit..... 😀

no nic...nikoho tu niet....idem aj ja prec... 😝

zuzana612
4. nov 2009

Ahojte, tak ja som dnes stihla obehat uz gynekologa, obvodnu aj rehabilitaciu. Drobec je ok, uz mame1,4 kg 😀 Dokonca je aj hlavickou dole otocene, takze zatial to vypada na normalny porod. Samozrejme ze som neodolala a opytala som sa co to bude, ale aj tak nebolo vidno 😀 😀 😀 A kedze mi uz ultrazvuk robit nebude, tak sa dozvieme co to bude az o nejakych 9-10 tyzdnov 🙂 Hlavne ze je vsetko tak ako ma byt.

veronika1982
4. nov 2009

my sme boli na mestskom urade odhlasit nas z trvaleho pobytu a prihlasit na novu adresu. dedo si zatial odskocil z prace a postrazil mateja.. prisli sme domov a moje dieta hladne ako vlk.. normalne mi zacal plakat ked dojedol cely zemiak, stvrt mrkvy a kalerab... musela som mu dat mlieko.. ale ten otvaral pusu ze som nestihala naberat.. ha ha.. bol podareny...

maca77
4. nov 2009

Zuzi, tak tebe už ani nikto neuverí, že to pohlavie na uzv nikdy nie je vidieť 😀 ... ale hlavne, že je bábo v poriadku.... 😉

sophie1981
4. nov 2009

zuzana, tak stale je tam sanca ze je to baba......oni su totiz hanblive a schovavaju sa..... 😀

my mame poradnu za sebou..vaha 8100g, dlzka neviem, nejako som nepostrehla,bo dzukane tahala vsetko okolo a musela som sa sustredit, aby nerozobrala ordinaciu.... 😅 ..

zub boli ako svina....a to som uz bola u zubara....

kucinka8
4. nov 2009

Ahoj. Za slobodna som sa volala Andrea Pacigová. Aj keď neviem či sa jedná o mňa, ale upútala ma tá správa ,kde cajak hladá Andreu Pacigovú. Ozvi sa mi, možno že sa vôbec nepoznáme a je to len náhoda. Ale od muža som odišla aj ja a bývala som v Hute. Takže ... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre