Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

zuzana612
17. jún 2010

Ja som Mata nemyslela ze to nie je jedno aku mas vysku, hlavne ze nejaku mas. Ale ze ja by som nemohla studovat nieco co by ma nebavilo len koli titulu a nikdy by som to nerobila. Pre mna by to bolo zbytocne mrhanie casom a peniazmi. Ak ist na skolu, tak na taku co viem ze ma bude bavit. Viem ze by ma bavilo robit projekty domov, ale na to uz fakt hlavu nemam, sama matika, fyzika, statika.........alebo interierovy dizajn, ale to by som musela zit v zahranici a nie na sk, lebo tu by som z toho nevyzila 😖 Skolstvo nehrozi, aj ked maju ucitelia kopu vyhod a to ich stazovanie mi uz ide na nervy, vsak maju 4 mesiace platenej dovolenky tak neviem co placu. Ale ja by som to v ziadnom pripade robit nemohla, dnesne deti su otrasne a ucitel nema ziadne pravo, nemoze nic. Asi budem musiet fakt ist aspon na nejaku anglinu, ked sa tu pozbierame vsetky co chceme ist, tak koli nam otvoria jednu triedu navyse 😀

veronika1982
17. jún 2010

ja ked som chodila na vysku tak so mnou studovala kamoska ktora mala mesacnu dcerku a chodila ju kojit na intrak. a potom som mala este kamosku ktora studovala len pre papier kvoli robote a prave ona ma naucila ako pouzivat tahaky. ha ha..ja som studovala externe popri robote a poviem vam bolo to o drzku. v robote som nedostala dovolenku tak som si vsetko musela odrabat cez nadcasy alebo soboty. v zime sa to ako tak dalo ale v lete sa mi nechcelo v sobotu sediet v robote. a zase po robote domov a ucit sa alebo pisat nejake prace. som rada ze to uz mam za sebou a ked tak by som si uz dala len nejake postrgradualne studium ktore je len 2 roky. ale to by som potom mohla ucit len na strednej skole a aj to len v odbore v ktorom mam vystudovanu VS. a ja ekonomiku ucit nechcem.

my sme boli doobedu v meste a kupila som si fajn saty na leto a k tomu take balerinky, a potom este jedno take dlhsie tricko a k tomu leginy cierne a biele, matejovi knizocku a sli sme domov. v autobuse sa mu rano velmi pacilo. teraz uz bubka tak idem si spravit kavu a zehlit.

janka tak drzime palce nech si to svagrina rychlo odrodi. a aj ja sa dnes asi dozviem nejaku dobru spravu lebo zase sa mi snivalo s rybyckami.. 😀

antoniab
17. jún 2010

@zuzana612 tak ja ti dam pracu ked postavim dom sa mi pacilo ako mas zariadene doma ladenie farib atd.... 🙂 🙂

jaj ja keby som mala studovat to co chcem tak to by som najprv musela vediet co chcem 😀 😀 😀 mna bavi anglina a jazyky tak to chcem rychlo vyuzit biba pridas sa

susana28
17. jún 2010

@veronika1982 ak sa ti bude chcieť, tak hoď foto šatiečiek čo si kúpila, bo mne bude treba dačo na krstiny, ale chcem také, čo sa budú dať aj bežne vynosiť, teda nebudú ležať v skrini. 😝

rybecka
17. jún 2010

@denisocka zacali mierne bolesti 😉

veronika1982
17. jún 2010

@susana28 kupila som ich u cinana na vychode ako boli kedysi domace potreby a stali len 7 eur..a su take ze ich mozem nosit len tak vonku..a ked sa mi bude chciet tak hodim foto..len neviem kedy ha ha.. 😀

veronika1982
17. jún 2010

@rybecka tak uz to zacina

rybecka
17. jún 2010

@veronika1982 tak prajem jej to nech to uz ma za sebou je dost nervozna predsa od rana cakat na nieco lepsie je ked sa to rozbehne samo normalne mam strach za nu 😅

susana28
17. jún 2010

Tak ahojte, konečne vďačná téma, že štúdium. Tak v poslednej dobe veľa bývalých spolužiačiek doštudovali tú sociálnu prácu a majú diplom, ale či to aj niekedy robiť budú to pochybujem, takže tu je tá taktika, čo spomínala zuzka huta, jedno čo študujem ide o titul. A tiež súhlasím s martinou, že titul je dôležitý, lebo v dnešnej dobe, stredná neznamená nč, len neverím, že na slovensku sa uplatní tá hromada ľudí, čo skončila sociálnu prácu, to by pomali každý tretí občan na sk mohol mať vlastného sociálneho pracovníka, a mňa ten odbor ani vôbec neláka, to skôr MD a D, ale si neviem predstaviť, že by som zvládla Vanesku, druhé malé dieťa (dúfam, že aj bude), ďalej riešiť bytovú otázku, domácnosť, mm vonku, tak to v mojom prípade asi nie. Lebo ja na štúdium potrebujem kľud a pohodlie, ináč z toho vôbec nemám radosť. Ja si to kompenzujem rôznymi internetovými stránkami napr. PORADA.SK alebo E-ACADEMY.CZ a odbornou literatúrou. Aj keď papier mi nikto nedá, ale verím tomu, že raz podniky, ktoré vyhlasujú konkurzy, tak sa budú zaujímať o to, čo ten uchádzať vie, a nie či má alebo nemá papier o vysokoškolskom štúdiu.

susana28
17. jún 2010

@antoniab super kočiarik a tá farba, ste si všimli ako letia všetky odtiene fialovej? Maťa už si bola s malou u doktorky? Ako ste dopadli?

sophie1981
17. jún 2010

Katka este len teraz zaspala......panecku, tolko toho pojedla, som varila obycajnu paradajkovu omacku so syrom na cestoviny, tak zjedla dve porcie, k tomu 4 obrovske kusy brokolice......za tym este pojedla spenatovej polievky z tatikovho taniera...... 😕 ...kde sa to do jej maleho bruska vtesnalo neviem..... 😅 ....

my sme boli von, vzali sme aj kamosku Lauru, tak sa baby povozili v kociku......dokonca sa len raz pobili, o pol dvanastej sme odovzdali malu kamosku mamke a nasa kata chytila druhy dych...

som si spravila kavicku a idem si na pol hodku nohy vylozit, bo verim, ze o chvilu bude hore.....este mi treba kupelnu vyriadit a postelne vyvesat....nech mam co zehlit pri odsudenych.....

sophie1981
17. jún 2010

k studiu,.....ja chcem studovat pg, predskolsky vek, nanajvys prvy stupen.....ak sa podari.....zameranie na anglinu, kedze teraz tento jazyk dost leti......a chcela by som aj ostat pracovat v tejto oblasti...ale naskor to vidim pri pase niekde v Embracu..... 😔 ....uvidime ako budeme na tom financne....

zuzana612
17. jún 2010

moje deti tiez spi, aj mne treba poriadit kupelku, ale sa mi nechce, ale aspon koberec z nej som oprala kedze sa Matusovi podarilo ho uz par krat ocurat 😖

S tou socialnou pracou mate pravdu, kezdy druhy clovek u nas to studuje len koli titulu a co s tymi ludmi? Moja svagrina studuje co ju poznam, 2x chodila na nadstavbu do Kubina, tiez socialnu pracu lebo robila na socialke, potom ju prepustila, zacala studovat v Bystrici andragogiku, popritom mala druhe dieta, takze brat s nou asi pol roka chodil kazdu sobotu do Bystrice aby mohla popri skole maleho kojit. Minuly rok skoncila scervenym diplomom, robi na akademii vzdelavania kurzy za minimalnu mzdu a teraz ku koncu Juna ma vypoved lebo to rusia. Mama jej robi na urade prace, ale praca pre nu ziadna. A takto je to na sk 😖 Ja som povedala ze ked nebudem moct najst robotu, nemam problem ist na pas do Embraca alebo do pokladne do Kauflandu, ale urcite nebude sediet doma a cakat kym nam zoberu dom, lebo som moc hrda na to aby som robila predavacku. Ja vsak verim ze sa to zmeni 😖

Mata, len to si asi nevidela zvysok domu, moju uzasne kiki riki izbu, taku si uz objednala Bibka do svojho domu 😀 😀 😀 ALe to by ma fakt bavilo, zariadovat, prerabat, potom to predat, kupit nieco stare a zase prerobit..........len na to by musem mat clovek prachy 😒

zuzana612
17. jún 2010

Bibka, tak tam skoncime obe, pri jednom pase, bude nam veselo. Kto sa prida????????

zuzana612
17. jún 2010

Boze, moja agentura v Kensingtone musela vyhrabat niekde moje CV, lebo mi uz prisli 2 ponuky na pracu 😀 Jedna na 10 tyzdnov do UK, nejakych 350 euro na tyzden a druha do Luxemburgska, 25OO euro na mesiac 😖 Nemat deti, tak uz som tam 😒 Takato praca by ma este bavila, keby to bolo niekde na SK 😀 2 male deti, ubytko a strava zadara, k tomu auto a este 2500 euro na mesiac 😀 Mozem akurat tak snivat dalej 😖

sophie1981
17. jún 2010

nahodou, ja som robila upratovacku, aj v pokladni.....len ja som si vravela, ze do obchodu uz nikdy....hlavne kde mas hmotnu zodpoednost, ani do kasy...lebo ludia vedia tak oklamat ze az.....a platit z minimalnej mzdy este manko...to som uz raz zazila...nikdy viac......zasa pri pase v embracu si to viem predstavit...lepsie nieco ako nic....

inac, Zuzanka...tu kikiriki izbu neprosim..... 😅 ....ani stvorceky...u teba to je pekne, len nam by take iste nepristalo.... 😀

sophie1981
17. jún 2010

noo, zuzana...dobra ponuka...ved nechaj deti danielovi, nejako ten mesiac vydrzi.... 😀

antoniab
17. jún 2010

asi aj ja 🙄 🙄 ale racsej sa hodim na druhu matersku 😀 😀

susan doktorke sme dnes volali tak rozbor hovienok potvrdil ze rotavirus to nieje som rada a vysledky vyteru jej neprisli dnes to polavilo zatial len 6 nakanich plienok mam dnes pocitat 😝 a zajtra mame prist prevazit a dohodneme sa ako dalej a zavola tam ak jej zajtra neposlu vysledky vyterov

gabkazabka
17. jún 2010

aj ja sa pridavam do Embraca 😝 .Baby,neviem,ci to este plati,ze s titulom to ide lahsie....Ja som vystudovala VŠpedagogicku-ucitelstvo pre 1.stupen ZS.Praca ma velmi velmi bavila,ucila som 3 roky....az pokial som sa pre nedostatok miesta nedostala k ciganskej triede. ☹ Odvtedy uvazujem o ukonceni mojej ucitelskej kariery....lebo na Slovensku je to tak,ze mozes mat aj tri tituly,ale ked nemas znamosti tam kde treba,tak si v prdeli.... 😠

sophie1981
17. jún 2010

tak bude modry konik v embracu..... 😀

zuzana612
17. jún 2010

presne tak Gabika, a ked mas znamosti, tak sa dostanes na dobry flek aj bez skoly a mozes byt tupa ako ceruzka, hlavne ze za tebou niekto stoji. Preto zeniem chlapa aby rychlo skoncil skolu a zohnal si nejaky dobry flek 😀 ja sa potom poprinom zveziem. Budem mu robit osobnu asistentku a kludne moze niekto povedat, ze som to miesto dostala cez postel 😀 😀 😀

denisocka
17. jún 2010

@rybecka no idem tlačiť aj za nu,že do 16.00 ma po tom 😀

sophie1981
17. jún 2010

ja viem, ci to tak vsade funguje.....mm ma znamych v embracu, a furt robi cez agenturu...ani pod embraco este nepresiel...takze ja uz ani tomu neverim..... 😝 ......

janka....mne s vyvolavackou zacali bolesti vecer o 6, porodila saom o dvanaste...tak len dufat, ze bude sikula a vy superrychlorodiace zeny a nie ako ja...bo to bude denisa este dlho cakat na vysetrenie.... 😀

antoniab
17. jún 2010

@zuzana612 😀 😀 😀 dobre cez postel

lubkatobi
17. jún 2010

ja som ucila a prekladala taliancinu a aj ucila anglcitinu deti v skolke 7 rokov a aj dospelych par rokov, mam certifikaty, ale chcela by som si urobit aj statnicu z anglcitiny, tak uvidiiiime, ci to vyjde..

kedze v SNV znamosti nemaaaaaaaaaaaaaaaaame 😖 , tak sa pridavam do paaaaaaaaaaaaaaaaasu k modremu koniku v Embracu.. 😀

sophie1981
17. jún 2010

no parada...cela zmena nas bude pri tom pase... 😀

denisocka
17. jún 2010

@sophie1981 ty si porodila za 6 hodin od tabletky? a bolesti si kedy dostala ?

denisocka
17. jún 2010

a čo vy tu planujete isť všetky do Embraca ku pasu???? mam kamošku v 3plus či jak,vraj tam je lažo plažo

sophie1981
17. jún 2010

denisa, mne odisla voda o jednej poobede, o tretej som dostala vyvolavacku.....o siestej slabe bolesto...o siedmej dobre bolesti....o desiatej svinske bolesti......o pol noci vytlacila boba von.... 😀

mata, mate tam niekde poblizku aj mothercare?...myslim kde tm byva...bo maju pekne cizmicky za 5 libier,..... 😀 ...a nam uz budu o chvilocku nase male...

http://www.mothercare.com/Mothercare-Blue-Welli...

veronika1982
17. jún 2010

no ja som raz ked sme v byvalej robote nemali dostatok ludi a roboty bolo vela tak stala som pri pase a hlava sa mi tam tak tocila ze az...takze ja vam budem robit majsterku a dozerat na vas. no nic idem von lebo dieta sa mi stvera na balkon..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre