Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

maca77
21. jan 2010

ahojte 🙂

susana28
21. jan 2010

Bibka, ale veď Iliašovce (tam tuším býva Janka) sú len tuto za rohom. A Janka chodí predsa nakupovať aj do SNV, tak len sa dohodnúť a je to. A Zuzka hádam sa čoskoro vráti do chalúpky v Hute 😉 , a to máš ako keby si kameňom dohodila 🙂

Bibka, keď budeš hovoriť so Zuzkou, tak ju pekne odo mňa pozdravuj. A ak nájdeš ešte tú jej adresku, tak super 🙂

maca77
21. jan 2010

myslím, že Zuzka sa do Huty vráti tak o 3mesiace ...aspoň podľa toho ako hovorila 😉

veronika1982
22. jan 2010

zuzi my mame tu knihu doma...a precitanu spolu s mm... nechas dieta plakat kym nezaspi samo.. hej vecer sa to da ale nie o pol noci ked je ho pocut... takze sme pekne tu knihu odlozili.. ale odstup spanku sa snazime dodrziavat ale ked chce spat o piatej tak ho dam...my vstavame ako kedy.. momentalne dnes sme boli uz o piatej hore.. obidvaja s mm sme az kricalii na neho...no a potom doobedu spi hodku, potom sa obedu a hra a poobede spi hodinu a ked sme von tak dve a potom uz ide spat o siedmej alebo neskor..

no musime janku stiahnut niekedy k nam a odsla by si aj ty s katkou.. obidve to mate tak na pol ceste...co vy na to? zuzi a mozes dojst kludne aj ty

kukulik30
autor
22. jan 2010

Ahojte...ako sa mate? som sa tu sulala jak blazon, ked som citala o vasich cecikoch...no somenula som si na tie casy 😀 😀 😀 😀 😀

susi, aj o malej som si citala, ako sa trapite a museli ste ist na opakovany odber 😒 ☹ ..neboj, bude to fajn, urcite, ved sama si pisale, ze na nej nic nevidis, krasne rozprava, mas spatnu vazbu....bude to fajn 😉 🙂 verim tomu

veronika , my by sme sa tiez nanominovali na navstevu, len musi byt poobede po 12tej, ak sa da 😀 uz sa chystame kazdym dnom, ale stale nam do toho nieco prislo...

my dnes ideme do Dolneho Smokovca na to alergo- imuno vysetrenie akurat je pocasie, ake je 😖 do kelu....ale ide so mnou aj mamka, lebo nemam rada, ked idem sama so samom, nahodou mu bude zle ....zeby bol niekto poruke..tak drzte palce, nech su dobre cesty

kukulik30
autor
22. jan 2010

Bibka,a tebe som este dlzna za ten kremik proti zime, co si anm tu minule nechala...,myslim na to, takze sa vyrovname 😉 ok, a ziadne namietky nechcem pocut 😠 😀 tak ci tak by som si ho kupila, ked nam dojde ten , co mame.... 🙂

zuzana612
22. jan 2010

Ahojte, idem vas aspon pozdravit, aby ma tu nenacapal nejaky doktor ked mam dieta na izbe. Ale tvarila sa ze spi, tak nech jej to vydrzi 😀

Dakujeme vsetkym ktore ste nam drzali palce, aj za vsetky gratulacie, ako vidite zazraky sa deju aj v nasej rodine. Ked mi povedali ze je to baba tak som povedala ze neverim 😀 Ale hlavne ze je zdrava a krasna po maminke 😉 Daniel by mal vlozit aspon jednu fotku, tak tak hadam aj urobi. Ja uz beham skoro ako srnka, tak trosku zranena 😀 Ale je to v pohode, akurt kym sa vytrepem z postele to chvilu trva. Vsak ked pridem domov popisem nejake detaily. Mali by nas pustit az v utorok, tak to tu tych par dni vydrzim a ak si najdem chvilu cas, tak si vytlacim co ste tu za tie dni popisali, myslim ze to bude aj na celovecerny roman 😀 Ale je to super ze sa tu debata rozbehla. Tak ja idem na izbu, mam dolezitu pracu, a to odsavat mlieko kedze sa mi uz zacali riadne nalievat cici, tak aby mi neztvrdli, dnesny den bude moja najlepsia kamoska odsavacka na mliecko 😀 Tak vam prajem pekny den.......

maca77
22. jan 2010

ahoj Zuzanka, tak to je super, že sa rýchlo zotavuješ a malá ti robí radosť .... a vidíš, zázraky sa naozaj dejú ... super 😵 😵

rybecka
22. jan 2010

Ahojte,
no ved ja sa uz chystam k Veronike tiez velmi dlho a to mam par minut autom . ale ked Matej je teraz chory takze opat nic, a Ondrej mi chodi spat o 10 tej rano a spi tak hodinku a pol a to uz potom musim ist po Matejka do skolky tak ja neviem doobedu to nejak nejde jedine poobed okolo jednej a to tiez len na hodku potom deti idu opat spat 🙂 komplikovane co 😀 😀 😀
aj Liviu by som uz chcela vidiet a Bibke musim vratit nosic. a neviem ako to vsetko z organizovat 😅
no musi prist to leto ze kocikujem Ondrejka a zaroven aj stretko alebo tak nejak 🙂
a minule som myslela aj na Ivanku ze uz sem nepise 😕
idem varit kym drobec spi. tak zatial babenky 😉

sophie1981
22. jan 2010

hura...upratane.......zajtra mozem zasa..... 😝

Zuzanka, len odsavaj....usetris na sunare.... 😀 😀 😀 😀 ....sa tesim na to foto..uz vcera som chcela tvojho chlopa zacat terorizovat, ale zlutovala som sa, kedze sa tara o Matusika.... 😅

idem......obliect madam a trochen von....

janka, ja ked budem mat auticko, tak urcite pridem...chapem, ze niekde ist s jednym kusem je lahsie ako s dvoma.... 😀 .....

tak padam.......mala vytlacila nieco....tak idem kuknut aku size..... 😝

veronika1982
22. jan 2010

tak my sme zalahli o pol deviatej do postele a zobudili sme sa az teraz.. ja som uz bola k.o ved od piatej hore.. uz ma smaralo o steny...cipana tak dlho som nespala ani nepametam...

anape
22. jan 2010

ahojte baby,
konecne som vas docitala,lebo debata sa tu v poslednych dnoch riadne rozbehla,ale to je len dobre 🙂

my nemame nic nove, stale taka klasika,ze petusko ide rano do skolky, my sa potom s viki este aspon hodinku pelesime v posteli,potom ideme ranajkovat a nieco uvarit,viki ide nasledne spinkat a ja mam trosku volna,co vacsinou ale vyuzivam na upratovanie,zehlenie a tak 😝 ,no a potom uz pride petko a do vecera sa hrame, nasi chodia spat az okolo 8mej

aj ja by som vas chcela stretnut,len mi pride blbe,aby sme sa vsetky natrieskali do veronikinho bytu, radsej by som bola za to stretko v squash-i

evitkamalicka
22. jan 2010

zuzka krasna bambulka 😵

susana28
22. jan 2010

Ahojte 🙂

Veronika moja, ja som z tej "KNIHY" odpozorovala len tie intervaly ktoré sa majú dodržiavať medzi jednotlivými spánkami. A ešte to, že keď dieťa dlhšie poobede spí, tak sa netreba báť a zobudiť ho. Aby nemalo problém zaspať večer. Priznám sa, že raz ale fakt len raz som vyskúšala tú metódu, že nechať dieťa plakať. Ale po desiatich minútach som to nezvládla a utekala za malou. A cítila som sa ako nanič matka. A tiež som vynechala aj to, že treba dieťa nechať samé v postieľke a odísť z izby. U nás to nebol problém do jedného roka. Lebo malú som uložila, dala čajík, odišla z izby, po 10. minútach prišla skontrolovať. Ale po roku akoby si začala viac uvedomovať všetko čo sa okolo nej deje, najmä tmu, zvuky a tak. Takže odvtedy fungujeme tak, že si pozrieme rozprávočku na dobrú noc, dáme pusinku, zhasneme svetielko a ja chvíľku sedím pri nej kým nezaspí. Ale do 10-15 min. už spinká, takže fajn. A neviem hoci už mám 32 živo si pamätám na svoje pocity, keď som mala 3-4 roky. A tiež si pamätám na pocit úzkosti a strachu, keď som mala spať sama. A viem, že keď som mala päť, zrazu som dospela 😀 . Takže som sa rozhodla, že nebudem svoje dieťa takto podaromne týrať 😒

Livka veľmi pekne ti ďakujem za podporu 😉 a držím palčeky, nech vám to vyšetrenie v Smokovci prinesie konečne aj nejaké výsledky, a nájde sa účinné liečenie na tie Samkové neduhy 😉

Zuzanka má krásnu slečnu 🙂

veronika1982
22. jan 2010

zuzana mala lily je nadherna.. len preco ste jej nedali meno lili? a vyzera ako mesacne babatko.. je rozkosna..

my ideme vymrznut von.. ja mam pocit ze mna namiesto mateja trapia zuby.. zadny zub nie a nie sa prerezat.. tak si mastim dasna s matejovou mastickou..

susana28
22. jan 2010

veronika? tebe sa ešte prerezávajú zuby? 😀

kukulik30
autor
22. jan 2010

Lili je krasnucka...fakt a ako ma otvorene ocka, ciiiii, vacsinou maju prilepene oci novonarodene babatka a tato herecka normalka pozovacka do objektivu 😀 😵 😵 😵

my sme to dnes zvladli, Samko zaspal po ceste tam, hned sme tam trafili 🙂 tak som rada a v sredu tam mame byt rano o 7.15 na krv nalacno...

antoniab
22. jan 2010

zuzana Lili je peknucka a nech jej ta dobrota ostane nech len papa a spinka nasa taka dobra bola len v nemocnici 😝

mi dnes mame za sebou poradnu a rastieme ako s mliecka 😀 😀 uz mame 2950g tak sa vytesujeme len to nase brusko by sa malo umudrit 😒 a dostali sme vitamini budeme uzivat od dovrsenia 21dni az do roka vitamin K a D aj vy take uzivate myslim deticky 😕

susana28
22. jan 2010

Livka blehoželám k dobrým orientačným schopnostiam, to ja aj v Spišskej poblúdim 😀 A ináč aj vám vyhadzovalo problém so stránkou? 😒

kukulik30
autor
22. jan 2010

matka, super, pekne priberate, onedlho dozeniete ostatnych papkacov vo vahe a brusko sa hadam casom umudri 😉 a beriete asi Vigantol, nie? to sme mali aj my 🙂

zuzka, hej vynimocne som trafila, ale to som bola sama prekvapena..lebo inak moje orientacne schopnosti su na bode mrazu, este aj mamka ma chcela navigovat uplne inym smerom, ale som sa nedala a trvala som na svojom...a mala som pravdu, moj instinkt nesklamal 😀 cudo...asi som si velmi dobre vopred nastudovala trasu, pekne dedinu po dedine 😀 😀 😀
mne zatial nic nevyhadzovalo, bez problemov som sa na stranku dostala, ale obcas sa to stava 😒

veronika1982
22. jan 2010

ked som cakala mateja tak sa mi zacal tlacit von zub mudrosti.. pred tym mu pomohli tak ze mi prerazali dasno ale pri druhom uz to robit nemohli kedze som bola tehotna.. tak sme to nechali tak nech sa sam dostane von.. a uz mu treba len kusok aby vysiel cely von...

ach ten vigantol... hlavne davaj kazdy den... 😀 😀 a kanavit raz do mesiaca..

hej dnes poobede mali nejaky problem a tusim ma problem aj moj syn lebo od jedenastej este nespal a ja som uz na prasky.. a to sme uz aj vonku boli...a kedze uz je neskoro na spanok tak ho budeme az do vecera musiet udrziavat...

pata31
22. jan 2010

Ahojte...a my neuzivame ziadne vitaminy...akurat na poslednej poradni nam dr dala ten rybi tuk...
no a my dnes tiez nespime, resp. asi tak po pol hodinke, 10 minutach...neviem, co jej je, aj sme sa uz vykakali a stale nespi poriadne, ju musim na rukach nosit 🙄

pata31
22. jan 2010

jej, Lily je zlatucka 😵 😵

antoniab
22. jan 2010

patka vy mate tiez problemy s bruskom a beriete nieco ?

kanavit len raz za mesiac nie za tyzden 😅 a ten vigantol kazdy den ak som to pochopila 2kvapky a kanavit jednu tak ste to brali ?

pata31
22. jan 2010

ja jej davam akurat infacol, vecer pred papanim, to aby sa vyprdela dobre...a davam jej aj cajik feniklovy.
a akurat dnes ju asi boli brusko, asi som vcera nieco pojedla...ale zase ani vcera nechcela poriadne spinkat, ale aspon na prechadzke pospala, no dnes sme neboli, bo je riadna zima...

antoniab
22. jan 2010

cajik davam aj ja mi papame sab simplex ci ako sa to vola ale odporucili mi aj baby calm tak uvidim lebo to prve velmi nezabralo 😒

susana28
22. jan 2010

Maťka nám tiež nič nezabralo, a infacol na prvého šupa, dávala som pred každým jedlom až do jedného roka, a nevedeli sme čo je mať problém s bruškom. Sú to také pomarančové kvapky, máš k tomu kvapkadlo, a dáš kvapku do pusy, dokonca aj keď ti bábo plače. 😉

sophie1981
22. jan 2010

caute, tu som...som bola s akcou von, stretli sme svokru v hypernove, katka obsahla hracku z Kiku..... 😅 ...a este sme pomrzli troska von a sli domov...nasa je veelmo nervozna, myslim,z e mame prvy problem zo zubom....hocikedy sa z nicoho nic tak zalostne rozplace... ☹ .....tak asi zubok, lebo kakala, papala....aj a pekne hraje, len ked zahryzne do niecoho, tak ojojooooj....

jej Lili je kraaasna 😵 😵 😵 ....aj cem! 🙄 ....lili preto, lebo zuzane sa to tak paci zdrobnenina od natalii....lili....mne sa to tiez paci....v anlicku som mala Lily Rose......teraz mame kamosku Lili.... 😀

mata, aj my bravame(haha pozn. pre p. veronku 😀 )vigantol kazdy vecer 2 kvapky, Kanavit do pol roka raz mesacne.... 😉

Livia, super ze je vsetko oki-doki.....sa tesiiim... 😵

sophie1981
22. jan 2010

a Mata, my sme s bruskom nemali nejake extra problemi......ale my sme kazdy den masirovali olejom......vtedy sa vyprdela statocne...ale vlastne, ona stale prdela...(po ockovi 😀 )......(no teda aj po mamke, kedze sme spolu popijali feniklovy cajik).....castokrat, kym bola drobnucka, sme vecer po okupani, ked zaspala cakali kedy prdne, lebo sa na ten prd sama zobudila a zlakla sa......sme s toho mali s mm srandu....
skus aj ty pit feniklovy cajik, cez mliecko poprdka...nam myslim aj to pomohlo.....denne som vylabala min. pol litra feniklooveho........ale pozor, ked zacnes vysadzat ten caj, budes mat s crievkami troska aj ty problem..nebudu prdiky.... 😀 😀 😀

sophie1981
22. jan 2010

jeeej, Pata..Tamarka je kraaasna.......krasne okata.....juj, baby co mate take vonave babatka...nuchajte, buchajte aj za mna...bo ja by som ich zjeeedla.... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre