Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sue250
25. mar 2010

a limit je tam 100eur? ako sa da zvysit?

evitkamalicka
25. mar 2010

dalej ti s tym kodom neporadim, lebo u nas to registroval manzel, ja len platim 😅

sue250
25. mar 2010

napriklad posli send money a tam je napisane ze to - mam to chapat ako od alebo kumu ☹

evitkamalicka
25. mar 2010

sue ja to nikdy takto neposielam takze neviem, ja s tym len platim na nete, ale nikdy nie priamo z paypalu, ked nieco kupujem, tak si zvolim moznost platby a ak je tam paypal kliknem na to, ono ma to automaticky presmeruje a stiahne peniaze

evitkamalicka
25. mar 2010

paypalom nemozes posielat hocikomu, len tomu kto ma tiez paypal

sue250
25. mar 2010

aha uz chapem niektore knihkupectva to maju a ja vacsinou vyberam sporotel cize ked kliknem na paypal tak automaticky by mi to stiahlo?

evitkamalicka
25. mar 2010

ano, ked kliknes na paypal, presmeruje ta to na paypal, zadas svoje prihlasovacie udaje, vyhodi ti ten ucet ze kolko mas zaplatit, potvrdis to a hotovo

veronika1982
25. mar 2010

tak uz sme doma. deticky sa nam vyhrali na ihrisku..

DNP je dobrovolne nemocenske poistenie.. t.z ze k normalnemu nemocenskemu si ty este dobrovolne platis z isteho vymeriavacieho zakladu. a potom ked marodujes alebo si na ocr alebo na materskej tak ti socialna poistovne k tomu zakladu co dostanes zaplati este z toho co si platis ty..

sue250
25. mar 2010

aha a nemozes mi zistit u manzela ze kde mam zadat pri registracii to vertifikacne cislo dik

evitkamalicka
25. mar 2010

momentalne nie je doma, este je v robote

denisocka
25. mar 2010

aha,a to je kolko ten DNP mesačne? mne to navrhovala kolegyna,ale kým som sa spamätala ,tak som bola v tom

sue250
25. mar 2010

a uz to mam)))))))))))))ňň tu je link pre takych ako som ja))) ako sa registrovat krok za krokom konecne to pisala zena a nie chlap)
http://www.e-zeny.sk/monika/30-co-je-to-paypal-...

evitkamalicka
25. mar 2010

sue tak super

denisocka
25. mar 2010

ta ja mam taku kartu,ma aj čísla .... ta ja neznam,či to možem použiť na paypal,aj ked som teraz zistila,že ked v SLSP zadam paypal,tak nič nenajde .možno Slsp ani paypal nema

evitkamalicka
25. mar 2010

denis darmo budes zadavat do SLSP paypal, to s tym nema nic spolocne

kukulik30
autor
25. mar 2010

ahojte.....teeeeeeeeeda, som sa narehnila 😀 😀 😀 vy ste ale opice 😀
dnes mi pride instalovat windows bratranec..tak som zvedava, mi hapruje nb....uz ma riadne stve.... 🙄

zuzanale
25. mar 2010

Ahojte my sme doma sme sa fajne prešli akurát že Laura bola hore od 10.45 a až teraz zaspala som zvedavá kedy vstane 😝 a som nahnevaná lebo v Lidli nemali čo som chcela zato Timka vytešuje z nálepiek na sko už ich má na okne...

ja mam odjakživa maestro kartu a som spokojná paypal ma nejak nenapadlo riešiť ja všetko cez net banking.... a banky typu vub a slsp sú mi proti srsti sú síce na trhu najdlhšie ale 😝 aj minule so bola s babkou v slsp sa nevedela vysomáriť z vkladných knižiek a to majú taký systém že no zbohom ja sa jej pýtam ona pol hodiny vpisovala všetko do knižky a nakoniec mi povedala čo so si aj sama zrátala za tú dobu čo som tam stála a jej to ukázalo až po tom vpisovaní ...

susana28
25. mar 2010

Deni, ako povedala veronika dnp je dobrovoľné nemocenské poistenie. Keď si napr. na úrade práce, ale na md, tak nikto za teba to nem. poistenie neplatí, a tak keď maroduješ, alebo si na očr, alebo sa ti narodí dieťa, nedostaneš nič, akurát tak rodičák čo je v mojom prípade 164 eur, bez detských príd. Tak som sa rozhodla, že keď druhé dieťa, tak nebudem sedieť doma za pár šupiek, ja som sa dala poistisť z max. vymeriavacieho základu, ak sa nemýli 1084,55 eur a to poistné je 4,4% teda 47,70 eur za mesiac. Ale keď si tak zoberieš za 9 mesiacov nezaplatíš ani 500 eur a ak je materská pol roka tak dostaneš 6x590 eur. a to si myslím, že sa oplatí a po materskej dostávaš aj ten vyšší rodičák,lebo taktiež ako pri materskej aj v tomto prípade splňaš podmienku, byť nemocensky poistená aspoň 270 dní pred pôrodom.

zuzanale
25. mar 2010

Susan len nezabudni že pokiaľ budeš čerpať zvýšený rodičovsky nesmieš čerpať marodku alebo očr lebo ti ho vezmú takže v konečnom dôsledku aj tak s ludmi vy....

sue250
25. mar 2010

a mozem si to DNP platit teraz ked som na materskej, resp. manzel prerusil zivnost a mohol by platit on zeby po 270 dnoch nastupil na matersku a ja by som sla do prace? komplikovane ze)

rybecka
25. mar 2010

Ahojte,
vy ste tu ale podnikatelky nakupy z Polska z Usa 😝 cipana zeny nezdate sa kedy to stihate?? 😕 Ja dnes prisla od lekarov o druhej poobede domov a teraz som len davala ranajky do umyvacky a postelila som postele a k tomu este Ondrejko ockovanie do obidvoch noziek Matej imunologia a krcne a RTG a ja uz neviem kde mi hlava stoji 😝 konecne som si uvarila caj a mam relax tak na 15 minut. Kym Ondrejko nevstane.
Nastastie Matejkovi nic nezistili tak dufam ze sa z toho dostane on ma stale upchaty nos 🤐 mame len kvapky do nosa.
Ondrejko poradna posledna mame 9,5kg 🙂

sophie1981
25. mar 2010

zeny, vy rozoberate temy....my pouzivame paypal zvacsa na dobitie kreditu na skype....zvysok platim mojou master card este zo zahranicneho uctu, tu na svk mame len klasicky ucet s klasikos karta......kedze tu stahuju poplatky za vsetko, kdez v Uk nestahuju za nic...akurat za prevod penazi z uctu na zahranicny ucet.....no a samozrejme skor sa mi to oplati platit kartou, kedze kurz je ovela slubnejsi ako ked menis v zmenarni za eurace.... 😝

tak uz sme aj my doma...Katka unavena, usmudlana, este sme sa poprechadzali okolo hornadu, obkukovali fluder......o chvilku budu rybary, tak zasa nieco nove na obzeranie bude..... 😉

idem sa natiahnut...ma umordovalo to dieta..... 😝

zuzanale
25. mar 2010

Sue neviem či berieš teraz materskú a si bola zamestnaná alebo berieš rodičovský ak rodičovský tak sa ti oplatí lebo využiješ v prípade keď budeš čakať druhé... a manželovi ak bude pokračovať v živnosti sa oplatí moj oco platí koli tomu že ak zamaroduje tak zo socialky nic moc ale z DNP mu vyjde celkom pekná suma 😉

susana28
25. mar 2010

Janka tak super, že matejko je ok, až teda na ten upchatý noštek 😉 a tiež super, že ocka budete mať doma na veľkú noc 😉

sue250
25. mar 2010

zuzi ja som teraz na dovolenke a potom idem na rodicovsky takze si mozem dat prihlasku DNP?

denisocka
25. mar 2010

susana,ale už teraz mi to je naprd isť vybaviť to DNP? a kolko teda dostanem teraz MD a rodičovsky? 😅

denisocka
25. mar 2010

no mne ked to navrhovala kolegyna,tak mi vela o tom povedať nevedela,ale ja som to odmietla,som myslela že babo sa tak skoro pri mojich problemoch nepodarí,alebo ktovie ako čo bude ... no a platiť ktovie ako dlho 50€ a nakoniec nevyužiť , to by bolo naprd

veronika1982
25. mar 2010

prihlasku si mozete dat asi hocikedy..a platite si to.. len nezabudnite ze pocas md si to platit nemusite ale potom pri nastupe na rodicovky si to musite zase platit.. inak dopadnete ako ja..

zuzanale
25. mar 2010

Sue neviem potom či sa ti oplatí podla toho aký rozdiel by ti vyšiel medzi materskou a a materskou z DNP a kedy a či plánuješ druhé lebo ak stihneš isť na ďalšiu materskú kým bude mať malá 3roky tak máš nárok na tú istu materskú akú berieš teraz.... no a počas rodičaku je DNP nafigu 😅 jedine potom žeby počas roboty keď budeš čerpať očr?

deni nemusíš 50€ to je maximum dá sa aj menej minimum je tuším okolo 20€

zuzanale
25. mar 2010

deni MD dostaneš takú istú ako pri prvom dieťati teda ak si mala na ňu nárok a zvýšený rodičak 256€ ak si brala od začiatku len rodičak tak dostaneš len 164 či kolko to je...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre