Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

antoniab
8. apr 2010

dakujem za priania 😉 jaj zase o rok viac 😝

pati uz sme 2 den uplne na UM 😒 skor ma zaujimaju tie mliecne kase a detska vyziva ta sa tiez povazuje uz za dokrm? a radili ste sa z lekarkou alebo ste sami zacali 😒
nezacnem teraz len chcem mat info aby som sa nato pripravila a aby som to spravne pochopila zacina sa od ukonceneho nie zacateho mesiaca hej ze ked je napisane ze 4mesiac tak az ukonceni nie zacinajuci nieze si otravim dieta 😅
a este by ma zaujimalo ak ste niekto boli uplne na UM mam uz cajik davat kazdy den lebo doteraz som davala len niekedy a vraj pri UM je to ine tak neviem ono mala mi teraz celkove malo papa hlavne rano 2papania vypije len kolo 60ml potom aj 100ml a vecer aj 120ml

tak my uz mame zvysenu teplotu tak dufam ze ostane len pritom 🙄

denisocka
8. apr 2010

susana neviem,ale ale ja som mla ačiri po kramoch a bum -bola som v tom,na 8DC sme mali sexík

denisocka
8. apr 2010

či si myslíš,že si tehotna teraz? ako teraz nechapem tvojej otazke 😅

antoniab
8. apr 2010

susan ja som si to tiez sledovala a ciri som zas mala tesne pred mrchou a podarilo sa ono to nieje vzdy ako z ucbnice aspon ja niesom ucebnicovy tip 😝

denisocka
8. apr 2010

antonia a tu mrchu si potom dostalči nie?

kukulik30
autor
8. apr 2010

susi a na tie stolicky sme tiez minule sadli a nas upozornila, ze nesmieme...a to az do 90 kg??? 😕 😅 ..no ale nevadi, sak su to detske stolicky, tak nech im vydrzia, ale zase ked sa tam par krat spustim, tak to hadam nie je tak hrozne...sak ked sa tam salia detiska starsie, oni ako skacu..a maju niektore mozno tolko kg ako ja 😀

susi a ovulka moze kludne prist aj skor 😉 takze snazilkovat treba stale 😀

gabkazabka
8. apr 2010

joooj,som napisala dlhy prispevok a mi ho vymazalo 😠 😠 😠
Takze este raz...
Mati,Ninka bola od zaciatku len na umelom mliecku.Ak ti pise napr. na vyzive ze od 4. mesiaca,znamena to vzdy od ukonceneho stvrteho,teda od zacinajuceho piateho mesiaca...My sme zacali az od ukonceneho piateho mesiaca davat prikrm a to na obed varenu mrkvicku,potom o 2 dni sme pridali zemiacik,potom brokolicu...atd.S ovocnymi prikrmami sme zacali asi tyzden potom.A s kasami na veceru asi az od polroka,ale velmi uz nepamatam,tak si niesom ista.Kazdopadne som sa vzdy riadila podla rad doktorky,vsetko som s nou konzultovala.Mozno by si mala zajst za nou,ked ma hodiny vyhradene na poradnu a na vsetko sa jej opytat.Ja som to tak urobila.
Jaaaj,a este k tomu cajiku,myslim ze moze v pohode kazdy den cajik,preco nie?Ved nam vzdy lekarka povedala,ze cim viac pije tekutin,tym lepsie....no ale zase co lekar,to iny nazor.... 😒

gabkazabka
8. apr 2010

Jej Livka ma novu foto 😵
A som sa vam zabudla pochvalit,ze sme sa asi pred 2 tyzdnami stretli k Livkou v meste a spoznali sme sa 😵 .Akurat Nina zjedla Samkovi skoro vsetky cukriky 🙄 .Nabuduce zje Samko Ninke 😉

kukulik30
autor
8. apr 2010

matka, ale zase pozor, pred mrskou tesne to nie je mozne, teda , ze si otehu ..kedze ovu prebehne a musi tam prebehnut ten proces...teda lutealna faza ta je vacsinou nemena cca 10-14 dni, ako kto....minimalne 1O dni je potrebnych, aby doslo k oplodneniu, naslednemu presunu a do maternice..kedze vajko putuje cca 9-10 dni
preto je zvycajne dost velky problem, ze ma zena velmi kartku LF, tym padom nemoze otehotniet...optimalne je 12-14 dni 😉
takze zrejme si musela otehu trosku skor...

kukulik30
autor
8. apr 2010

Ako vypočítate plodné dni pomocou menštruačného kalendára?

Kalendár počíta plodné dni na základe menštruačného cyklu. Aby ste mohli určiť svoj menštruačná cyklus, potrebujete poznať prvý deň menštruácie, dĺžku menštruačného cyklu a dĺžku luteálnej fázy, ak ju poznáte. Na základe týchto informácií menštruačný kalendár vygeneruje kalendár, kde vyznačí plodné dni zelenou farbou. Tieto informácie sú len orientačné.
Čo je ovulácia?

Ovulácia je vypustenie vajíčka z vaječníka. Deje sa tak väčšinou okolo 14 dňa z 28-denného menštruačného cyklu. Keď je vajíčko vypustené, je schopné oplodnenia 12 až 48 hodín pred svojim zánikom. Toto je najlepšia doba na oplodnenie.
Kedy nastáva ovulácia?

Ovulácia nastáva väčšinou 14. deň od prvého dňa začiatku krvácania. Čas ovulácie v rámci menštruačného cyklu je podmienený luteálnou fázou, ktorá zvyčajne trvá 12 až 16 dní. Čas ovulácie môžte vypočítať tak, že od dĺžky menštruačného cyklu odrátate dĺžku luteálnej fázy. Na čas ovulácie má vplyv veľa faktorov ako stres, choroba, diéta, zvýšená fyzická aktivita, ktoré môžu zmeniť čas ovulácie.
Ako ovulácia ovplyvňuje plodné dni?

Obdobie plodnosti začína 4-5 dní pred ovuláciou a končí 24 až 48 hodín po nej. Je to pretože spermie môžu žiť v tele približne 4 až 5 dní a vajíčko môže žiť od 24 do 48 hodín po jeho uvoľnení z vaječníka. Žena je najplodnejšia v deň pred a v deň ovulácie. Znalosť plodných dní pomáha zvýšiť šance otehotnenia, alebo naopak vyhnúť sa nežiadúcemu otehotneniu.
Čo je luteálna fáza?

Luteálna fáza je časťou cyklu, ktorá začína ovuláciou a končí tesne pred začatím ďalšiho cyklu. Zvyčajne trvá 14 dní a nemení sa. Luteálna fáza je pomenovaná po teliesku zvanom luteum, ktoré rastie vo vaječníku, kde bolo uvoľnené vajíčko pri ovulácii. Teliesko luteum produkuje progesteron, ktorý pripravuje maternicu na tehotenstvo. Luteálna fáza musí byť dlhá aspoň 10 dní, aby podporila tehotenstvo.
Ako sa dá určiť luteálna fáza?

Jediná možnosť, ako určiť luteálnu fázu je pomocou špecifického hormonálneho vyšetrenia.
Čo, ak nepoznáte dĺžku luteálnej fázy?

Ak si nie ste istá dĺžkou luteálnej fázy, predpokladajte, že trvá 14 dní. Táto dĺžka platí pre väčšinu žien.

denisocka
8. apr 2010

no,dlhy članok 😀 ale na moje PCO a nepravidelmny cyklus 32 - 48dni to je nič. ja som posledne 2 cykly mala na 32den , predtým na 48den . no a po poslednom menzese ,ktorý trval od 9.11 - asi 6dní som mala sexík 8Dc a potom už 24DC som sa citila divne,ale myslela som si,že mi preskakuje,kedže som si vždy myslela že okolo 20dna mam asi ovulaciu ak vobec mam . a na 29DC som už mala teda jasne // . takže som otehotnela hned po kramoch,ktre teraz neboli ani take silne žeby sa mi olupovala sliznica maternice ako iknokedy, teda asi každe druhe kramy mam silne a každe druhe iba krvacam 7dni

antoniab
8. apr 2010

no poslednu mrchu som mala dnes je tomu presne rok na narodky som dostala jak darek 😀 😀
som napisala ze tesne ale nie 2 dni som myslela ale bolo to 10 dni si to pamatam lebo to bol taky mesiac ze sme tutu mutu len raz 28.aprila a 10maja som si urobila test a bol pozitivny chcela som tim povedat ze to nieje vzdy na ten 15 den jak sa v knizkach udava 😉

denisocka
8. apr 2010

aha 😀 ta všetko najlepšie 😀 , čiže ak som pochopila,otehotnela si 20DC

pata31
8. apr 2010

Cafte, ja som ostrihaná 🙂 musim sa odfotit, ale az neskor 😉
som videla Bibku v meste s rodinkou, Katka akurat vyhadzovala ozdobnu koru z pod stromceka 😀 ja som si skocila kupit priadzu, ze spravim ciapku neterke 😵
inac my sme splodili malu na moje narodky pred rokom a potom na velku noc som zistila, ze som tehu...to bolo myslim ze 26.4. 😉 a tiez som mala vtedy dlhsi cyklus o 5 dni...ale som si merala teplotu, tak som o tom vedela 😝

anaja81
8. apr 2010

Ahojte,

Mati, vsetko najlepsie k narodeninam.....ja mam za dva dni tiez a vobec si to neuvedomujem, ze som o rok starsia, lebo sa na to necitim....uvedomujem si to len ked niekde uvadzam datum narodenia 😵

Dnes sme boli s malym 1.krat u lekarky a pribrali sme "az" 20g od utorka co nas prepustili z nemocnice....a vravela mi, ze mam mu davat jest kazde 2,5hod. co sa mi zda dost casto.....viem, ze dojcata maju jest kazde 3 hod. ale moj drichmos mi vcera v noci vyspal 6 hod. a aj to som ho musela uz budit a tuto noc mi vyspal 5 hod.....myslite, ze to tak mozem robit, ked sa mi nezobudi na papanie?...BABY RADTE, KTORE UZ MATE VACSIE DETURENCE!!!!! 😉

A este mam jednu otazku?.....radili ste mi, ze mam napisat nejakej annag ci ako to bolo.....to je kto a kde jej mam napisat.....vobec som o nej este nepocula

denisocka
8. apr 2010

ahoj tu https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/ alebo do IP . ja už ani neviem ako to bolo v noci,ale tuším sa budil. a nieje zle davať papať viac a častejšie,aby sa mliečko rozbehlo, a maly pribral ako riadny chlap 😉

susana28
8. apr 2010

Baby ja si tiež myslím, že asi je nepravdepodobné aby som otehotnela, to bude tým, že som vysadila antikonc. a menzes asi trochu blbne 😒

Deni a áno, chem byť tehúúúúúúú, tak hádam o mesiac 😉

denisocka
8. apr 2010

zuzka,prajem ti skore otehotnenie,ja som len myslela,že sa pýtaš či niesi tehotna ked si mala sex týžden pred kramamy a kramy prišli - že či niesi tehotna aj napriek kramom,tak som pochopila čo píšeš

susana28
8. apr 2010

Deni, veď som uvažovala nad tým, či by to bolo vôbec možné takto otehotnieť 😉

denisocka
8. apr 2010

no možne by bolo,čoby nie , zaleži aky menzes si mala,či len slaby,či normálny a ked si zajtra ocikáš test,mala by si mať odpoved

lydia22
8. apr 2010

Adka tak annag je v teme mysli babatka ak sa nemylim,pohladaj poradila uz viacerym tema sa vola dakujeme annag.a daj na radu dr.bud ho na papanie lebo dost malo pribral,musi zosilniet.neboj len prikladaj. A keby si nahodou musela davat UM nebud smutna.tak drzim palceky.

susana28
8. apr 2010

Deni tak prvý deň tak trochu silnejšie a ostatné tri dni, aby sa nepovedalo 😉 A možno len tak zo srandy si urobím tehu test a padnem na zadok, keby boli dve čiarky 😀 A ty to kde bývaš? V krompachoch?

susana28
8. apr 2010

Som dačo poserkala na FB 😠 Stále keď si dám pridať nové fotky, ma otravuje pc, či si nechcem naištalovať dajaký program na rýchle pridávanie foto. Tak reku sprobujem, som to naištalovala, a potom som chcela pridať fotky, tak mi vyhodilo okno, vybrať fotky, a čo ďalej, fotky sice vyberem ale nie je tam žiaden ďalší krok, napr. napr. pridať abo čo? Ste daktorá to už neskúšali?

denisocka
8. apr 2010

suzi,sprav si ked boli ine a hlavne slabšie ako inokedy,ešte par centov maš

denisocka
8. apr 2010

byvam v studenci

antoniab
8. apr 2010

adka mne lekarka kazala prikladat malu kazde 2hodinky to som dodrzovala tak cez den v noci som ju nebudila alebo som ju pomali nakrmila v polospanku a dodnes to tak je sice uz papame kazde 3hodky aj 4 ale v noci ju nebudim ked sa zacne velmi mrvit tak jej idem urobit flasku a v polospanku nakrmim a spi dalej 😉
ale 20g je malo co ti povedala doktorka 😒

kukulik30
autor
8. apr 2010

deni, no jasne pri PCO je to ine...ale ta lutealna faza je nemenna, to som iba chcela vysvetli, ze ak ovu prebehne na nejaky den/nemusi to byt zrovna 14dc, to je len pri spravnom , ukazkovom 28 dnovom cykle a 14 dnovej LF/, tak treba ratat + 10 az 14 dni, kym pride menzes 🙂 ...tebe ovulka moze vyjst aj nemusi..pri PCO je to uplne nadivoko...dlhe predlhe cykly, ovulka niekedy dost neskoro, alebo vobec 😖 ale super, ze vam to vyslo 😵

kukulik30
autor
8. apr 2010

susi, ja myslim, ze ty nam onedlho zaslasis //, o tom vobec nepochybujem 😀

denisocka
8. apr 2010

A ta lut.faza moze byt aj pocas kramoch?bo ja tomu nerozumiem

sophie1981
8. apr 2010

a zasa vecer..... 😕 ....ten cas leti.....

se boli von s Matejkom za liviou....tolko deti tam bolo na ihrisku az des.... 😝 ....no na poobdne hranie ta nic-moc.... 😝 😝 😝 😝 😝

baby, ja uz nic nevravim o otehotneni......my uz snazime 8 esiacov a nic.... ☹ ..ale uz som si vravela ze neriesim a uvidime co bude...lebo aj tak moj vysneny rozdiel medzi surodencami je v pase..... 😔 😔 😔 ....clovek mieni.....Pan Boh meni.......co uz s tym narobime..... 😒

idem zalahnut...ulozit kacik.....a ja idem tiez spat...zajtra ma byt pekne, tak nech mae energie na cely den.... 😉

pata, ze si sa nestavila.... 🙄

a volala som zuzane...uz su v hute.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre