Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

veronika1982
6. júl 2009

ahojte.. tak my sa hlasime po dlhom vikende.. do soboty bolo vsetko ok... mamina si poobede z chaty odskocila na byt lebo tatik s dedom komplet vsetko rozobrali a z bytu uz nie je byt...no v nedelu sa zacalo trapenie. matej spal len hodinku a potom plakal... vecer po kupani plakal hodinu v kuse a uz sme nevedeli co mame robit tak sme ho zbalii a sli na pohotovost.. od rana mal taku zelenu stolicu.. nastastie sluzila nasa doktorka takze to bolo v pohode a dnes rano sme sli na vytery a odniesli sme na polikliniku vzorky zo stolice.. matej sa pri odbere krasne usmieval na pani doktorku. zatial odber na virusy je v poriadku takze este cakame na vysledky ohladom bakterii... a nasli sme si rucky tak si ich cmulame...

sophie1981
6. júl 2009

uz sme dooomaaa.......ale nohy ma boliaaaa.....zase papkame....... 😨

veronika.....no tak snad to bude ok a len to bude nejake nic.... 😀 .....

som katke kupila pukacky,,...som neodolala aj ked viem ze nemaaa ziadnee vlasy....zatial poziciame matejkovi.... 😀

janka...ceresnovy dzem=silny zaludok=kopec cervikov na hladine...... 😀 😀 😀 😝 😲

kukulik30
autor
6. júl 2009

Janka, ja robim presne takto...ale ja to pomixujem, ked sa to povari a uz je to makke, tak sup ponorny mixer a mixujem mixujem mixuejm, kym to nie je jemne....aj s tymi cervikmi 😀 😀 😀 a potom dam ten gelfix podla receptu a pokracujem ako v recepte 😉

Čerešňový džem

Potrebujeme:
1 kg vykôstkovaných čerešní, 0,40kg cukru, 1 Gelfix 1:2, čajovú lyžičku kyseliny citrónovej
Ako na to:
Čerešne zasypeme cca 100g cukru a necháme pár hodín odstáť (uvádza sa pol hodina, ale môžete kľudne aj cez noc..), následne z časti postláčame (aby ostali aj väčšie kusy) a dame variť. Masu privedieme do varu, necháme za stáleho miešania povariť dve minúty a následne pridáme Gelfix rozrobený s dvoma lyžicami cukru. Varíme ďalších 5 minút. Potom pridáme do masy zvyšok cukru a varíme do zhustnutia, t.j. cca 30 minút. Na záver pridáme ešte čajovú lyžičku kyseliny citrónovej, zamiešame a plníme do umytých sucjých pohárov. Vychladnúť necháme hore dnom.

kukulik30
autor
6. júl 2009

Veronika, tak to je dobre, ze virusy uz su vylucene...hadam to bude dobre 🙂

bibka, nasmu Samovi uz o chvilu tiez bude treba pukacky, alebo lepsie povedane, budeme zapletat vrkoce 😀 😀 😀

sophie1981
6. júl 2009

Livia...ta co setrite na kadernikovi, alebo chces mat s neho dievcatko???? 😅

slaviq81
6. júl 2009

Dobrý deň 🙂

Ja som robila minulé leto višňový džem - vykôstkovala som, šupla do hrnca, kydla cukor a varila. Potom gelfix a hotofo 😀

Akurát nám kuriér doviezol autosedačku, tak sa vytešujeme, o chvíľu ju pôjdeme dať do auta.

Kočky a neviete kde majú lacné marhule, lebo chceme zavariť. 😕

kukulik30
autor
6. júl 2009

ne, len mi je luto ostrihat a vyzera oela krajsie ako maugli nez ked je vysapany na kratko..to mne nelubi 😅 ja mu pristrihujem iba ofinku a zvysok len nechavam volne rast, sem tam upravim noznickami 😀

kukulik30
autor
6. júl 2009

slavka, super 😉

veronika1982
6. júl 2009

joj sme chceli ist von ale vonku prsi...

ja uz mam nervy z matejovho kakania... az mi je do placu..no nic idem prebalovat..

a katka je uzasna v tych plavkach a kludne si poziciame sponky...len neviem co by mm na to povedal..

sophie1981
6. júl 2009

slavk...super.....takze mozme hodit stretko??? 😀

veronika, no...len prebaluj, aspon nemusis dolovat zo zadku trubickou ako ja..... 😀 ....

tatik isiel pokocikovat a ja hnijem na konovi...no ale idem rychlo aspon troska porobit, nech nevyzeram ako lenivka.... 😝

slaviq81
6. júl 2009

Môžme hodiť stretko 🙂 Všetky čítate??? 😅 😅 😅 ****S-T-R-E-T-K-O****

sophie1981
6. júl 2009

""""""""V-O S-T-V-R-T-O-K....... 😀 😀

rybecka
6. júl 2009

Dakujem za tipy idem skusit ale az zajtra uvidime ci z toho nieco bude 🙂
my teraz na cicke ako vzdy
Veronika tak dufam ze to nic vazne nebude.
my zasa kakame na zlto ale casto a riedke asi je to z tych ceresni co som pojedla
😀

rybecka
6. júl 2009

hej vo stvrtok sa ide na trhy 😉
kde je ten stanok s pivom???,, 😅

kajacz
6. júl 2009

ahojte babenky... 🙂
Hlasim sa zo Slovenska, sice sme došli v sobotu poobede, ale až teraz som si našla chvílku pozriet sa tu na vás...
Dnes príde moja mamka z Rakuska, takže zase nebudem mat vela času...ale ked sa pokazí počasie, tak sem určite skočím viac... 😉

diankav
6. júl 2009

ahojte baby neviete mi poradiť či nieje v Spišskej niečo kde by mi opravili kočiar vlastne mi treba obšiť striešku z vnútra ☹ ☹ ☹

veronika1982
6. júl 2009

bibka lepsie trubicku ako takto.. uz som fakt zufala...ked pojdeme dole na vahe tak neviem..

kukulik30
autor
6. júl 2009

veronika...len nech vela pije , davaj mu aj castejsie mliecko- v mliecku to urcite nebude, skor nejaky bacil, alebo nieco take , ono to urcite polavi, len sa nesmie dehydrovat a hlavne, ze mu ta smecta chuti 😉

no som zvedava na to stretko vo stvrtok 😀

evitkamalicka
6. júl 2009

ahoj kocky...nepotrebujete niekto cestovnu postielku? Nasi kupili pre Adamka, ale nechce v tom spat takze potom kupili klasicku drevenu a tato im doma zbytocne stoji

ivana2009
7. júl 2009

pekne dobre ranko 😀 😀 😀 😀 😀
veronika oj boze nic horsie ako chore babo ☹ ☹ ☹ a dnes ste spinkali ako?
Bibka ta katuska aka cajoska v plavkach 😉 😉
katka vitaj na Sk 😀 😀 takze si prisla potrhovat 😉
vcera som sla spinkat o 22h lebo nas Matus akosi zaspava dost neskoro 21.30h a okupany je uz o 20h 😒 😒 😒

veronika1982
7. júl 2009

uz sme aj my hore.uz nam to zacina pomaly hustnut ale farba je stale rovnaka a aj vona... ☹ ☹ ☹

matej praveze spinka v pohode. zobudil sa o pol druhej a potom o pol piatej..

a o ktorej bude vlastne to stretko.stanok je pri banickej skole

sophie1981
7. júl 2009

dobre ranko......

u nas uz pozehlene, odlozene veci, ciastocne upratane.....este podlahy a mame to....poobede dojde sestra s rodinou a psom, takze aj tak si myslim ze moja snaha bola na nic...ale aspon doobedu este v upratanom....

😀

Katka este spinka.....vstala rano o 4.......a rozhodla sa, ze nam potrebuje nieco surne povedat, tak zacala taaak nahlas gagotat ze sme sa s nej rechtali.....zlata bola...ale tak vazne na nas pozerala....potom este zalomila, potom zase budicek, hlad a teraz zase spinka....

ups, uz nespinka......uz na mna gula ocka...

ev ka...nasa nechce ani v drevenej spat.... 😝 ....

sophie1981
7. júl 2009

predpokladam ze poobede.... 😉 ...to stretko.... 😀

vcera sme boli vecer na stavbe...katku sme nechali s babkou....ale ja si raz na ten pocit nemozem zvyknut, ked ju niekde necham....si pripadam taka neuplna..... 😕 .......takze sme len pozreli, ci su okna cele a ci sa nikto nevlamal do stav. budy a domu a ficali sme s5....... 😝

kukulik30
autor
7. júl 2009

Dobre ranko 🙂

nas Samko sa nam dnes naordinoval do nasej postele, tak sme sa kus tlacili, hlavne, ze on je vyspaty do ruzova 😀 ani neviem kedy a kuknem vedla seba a na kraji postele lezi nase dieta, som myslela, ze odpadnem...uplne na krajicku, ani si nedal namahu prejst cezomna do stredu, stacil mu krajcek...aj som ho v noci preniesla naspat do jeho postele do detskej, ale o hodinku bol uz opat pri nas, tak som to vzdala a spali sme spolu 😅 aspon si rano pospal pekne 🙂

evka, dik, my nepotrebujeme, raz sme potrebovali cestovnu,ale kedze kupovat sme ju kvoli par vyletom nechceli, tak sme pouzili ohradku na spanie, aj tak nakoniec skoncil spolu s nami v posteli 😀

kukulik30
autor
7. júl 2009

evka a zabudla som napisat, predvcerom som videla vasho Adamka, kocikovali babka s dedkom, asi isli s mesta okolo Lidlu a my sme sli do mesta ...tak sme sa minali, strasne zlatunky je bobcek, vysmiaty ako leco 😵

evitkamalicka
7. júl 2009

dobre ranko

kukulik veru boli na prechadzke, si ho teraz uzivaju

kukulik30
autor
7. júl 2009

tak ty mas veget potom 😀

evitkamalicka
7. júl 2009

livi no ako sa to vezme, kedze chodia do roboty

kukulik30
autor
7. júl 2009

ale apon obcas, aj to sa rata 😉

evitkamalicka
7. júl 2009

livi to hej, vsak aj doma mi manzel vela pomaha takze sa nestazujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre