Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

evitkamalicka
23. dec 2009

ahoj dievcata,

prajeme vam vsetkym krasne a pokojne Vianoce

ja prave varim kapustnicu na zajtra, lebo je super ked troska odstoji

veronika1982
23. dec 2009

ja som k.o.....akurat sme dokoncili suhajdy...

a bola som pri kamoske co ma dvojicky.. tak jednu som hojdala na rukach a druhu v kociari.. panecku tie boli drobunke.. este nemaju tolko kg ako mal matej pri narodeni tak to bolo take mile a zlate.. a ked som jednej prezliekala kosielku no mala som na male.. bala som sa... joj stale myslim na nich ake su malicke a zlatucke..

joj mne treba zehlit a balit matejovi darceky a o podlahach ani nehovorim ake su...a co nech su.. ved jezisko bude pozerat kde je stromcek a nie na podlahy...

sophie1981
23. dec 2009

zuzanka...lili je super...tk daj natalku a budeme ju volat Lili..... 😉 ....

my sme dnes postavili stromcek a nas runtos uz postahoval bambule zo spodnych vetviciek.... 😝 ....tak svetielka a bambulky mame az od vyssia..... 😖

zuzana612
23. dec 2009

Tak ja som akurat starkej dobalila prvu varku darcekov, cize oblecenie a take kraviny pre vnucikov a zajtra budem balit hracky. Uz som jej 100x povedala ze to prehana, ale co uz. Vsak na jedneho vnucika minula okolo 60 euro a to ich ma 5, a o chvilu 6. A potom cim viac darcekov dostanu, tym menej si to vazia. A nasi si vcera kupili tu tv, takze sme nemuseli zhanat darceky pre nich, prispejeme im na TV a mame pokoj. Nejak sa im to nepacilo ze im chceme dat peniaze, ze oni od nas ziadne peniaze nechcu, ale ked som im to vysvetlila ze v tej hodnote by aj tak nieco dostali a dostali by on kazdeho z nas nejaku kravinu ktoru ani nevyuziju, tak uznali ze to bude asi lepsie ked im teda prispejeme na novu tv 😀 Alebo ked chcu, nech si kupia k tomu este nieco ine, napr. nove DVD-cko ktore sme im pokazili 😀 😀 😀

Bibka, mne sa Lili tiez paci, len som si to skor spajala s menom Rozalia, Liana a tak, ale myslim ze sa to hodi aj ku Natalii. A Natalia Tökölyová sa aj celkom hodi k sebe 😀 Tak uvidime.

No nic, idem sa ja asi vyvalit, uz prisiel Daniel tak nech sa stara o synatora, vsak ho nevidel vyse 2 tyzdnov, tak nech si ho trosku uzije 😀 Ja som z toho mojho dietata niekedy totalne na nervy 🙄

rybecka
23. dec 2009

Ahojte,
tak aj my stromcek postaveny ale mensi a na stoliku pri Ondrikovi ktory uz chodi popri nabytku nie je sanca na normaln 😅 ja idem este zehlit aby som zajtra mohla len upiect kapra mm navari kapustincu a vianoce su tu joj este balit darceky 😝 zabudla som.
zuzana Natalia je kraaaaasne meno ale aj Rozalia take nezvycajne.
Zienky krasne sviatky Vam prajem plne lasky a pokoja prezite ich so svojou rodinkou a nech ste vsetci zdravi a Bozieho pozehnania.
Zajtra nebudem zapinat net aby som sa venovala rodinke 😉 tak dnes vam to zelam a potom ideme do Gelnice k svokre takze tu nebudem.

sophie1981
23. dec 2009

zuzanka.....mne sa paci Natalka......aj s priezviskom ide...

nic, Katka uz spinka...dnes spala 2x po 30 minut, tak zalomila uz o pol osmej......tak sa idem aj ja vyvalit, kym spi, lebo u nas cert nikdy nespi.... 😀 😀 😀 😀 ..

dpbru noc......zajtra sa na chvilku stavim......rano ideme ku svokre po darceky 😀 , poobede ideme domov, chystat rybku.....mnam,...

antoniab
23. dec 2009

anape ked to nateba prislo az na sale tak to je fajn namna prisli bobky uz teraz 😀 😀 ja ani neviem coho sa bojim a ci sa bojim ci je to tou nostalgiou vianoc tento rok bol narocny ale tim ze sa mi viac nedari nez dari je clovek depresivny a nie pozitivny 😅

ale tesim na kapustnicu mnami mnam 🙂

vsetkym prajem krasny a pohodovy stedry vecer v kruhu svojich najblizsich 😵 😵

veronika1982
24. dec 2009

ahojte... tak aj my vam chceme popriat krasne a pokojne sviatky.. detickam bohateho jeziska a ostatnym pokoj, zdravie, pohodu..

mne sa uz varia zemiaciky a vajicka na salat.. tatik uz ide na vianocny zapas..

my sme vcera vecer postavili stromcek a dnes rano sme ho zapalili a zobrali mateja k nemu... ruky, nohy mu lietali... potom sedel v stolicke a viedol so stromcekom debatu.. ha ha...este mi treba darceky pobalit a popratat byt.. no neviem ci to do piatej stihnem...

zuzana612
24. dec 2009

Ahojte, aj my Vam prajeme krasne Vianoce, hlavne aby ste ich prezili v zdravi a pokoji.........

U nas budu asi vesele, kedze sa Matusko v noci zobudil s teplotov 38,5 a velkym placom, tak som toho moc nenaspala, teraz este s Danielom haja ale uz mu ide teplota zase hore 😖 Este stastie ze som dala ocovi vcera vybrat antibiotika co mu dr. predpisala pre pripad ze by mu kasel neprechadzal a dostal by aj teploty. Ja ako keby som vedela, zacala som mu ich davat uz vcera vecer 😖 No nic, uz krici z postele maminka, tak idem k nemu. Ale ja sa tu urcite este zastavim 😉 Tak este raz krasne vianoce vam prajeme..........

antoniab
24. dec 2009

ahojte

Vôňa medu, ihličia, dobrôt plný stôl,
atmosféra vianočná, liek na každý bôl.
je to čas vianočný, keď stromček sa ligoce,
zo srdca prajem Ti prekrásne Vianoce.

--------------------------------------------------------------------------------
Na okno nám mrázik kreslí,
Vianoce k nám pokoj vniesli,
pod stromčekom darček malý,
nech Vám úsmev stále žiari.

este raz prajem krasne vianoce 😵 😵
praje Martina

kukulik30
autor
24. dec 2009

Pozehnané a milostiplne vianocne sviatky a Novy rok nech prinesie do vasich rodin to, po com najviac tuzite... 😵 😵 😵 Prezime ich v laske, pokoji a zdravi 🙂

gabkazabka
24. dec 2009

Stastne a vesele vianocne sviatky prajeme vsetkym 😵

zuzanale
24. dec 2009

Letí k Tebe darček z neba,sú v ňom veci, čo Ti treba,pokoj, láska, šťastie,zdravie, neha,Ježiško má rád aj Teba,každú slzu- kvapôčku,premení Ti na vločku.....
prajem všetkým šťastné a veselé Vianoce

Pati blahoželám k malej Tamarke všetko dobré hlavne zdravíčka a mliečka 😉

sophie1981
24. dec 2009

ahojte...

Stastne a pokojne Vianoce Vam vsetkym v nasej konikovskej rodinke prajeme.....detickam vela splnenych priani a darcekov......Katka, teta Bibka a ujo Jozko.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nech zije kapustnica a pangasius..... 😝

pata31
25. dec 2009

Ahojte, dakujem vsetkym za gratulacie 😵 😵 😵 😵 ...pustili nas az dnes, lebo sa mala narodila az vecer, takze este nemala plne tri dni, tak teda az dnes...ale prezili sme to, aj ked mi bolo smutno vcera...
a mlieka mam, ze by som aj trojcata uzivila 😉
skusim neskor pridat fotecky, ked sa bude dat..

slaviq81
25. dec 2009

Jej vitaj späť 😵 Aj s uzlíčkom 😵

zuzana612
25. dec 2009

Ahooooooooj Pata, tak vitajte doma, este raz gratulujeme a prajeme vela zdravia a ja ti tak trosku zavidim ze si uz doma a s malou a ja musim este par dni alebo tyzdnov cakat 😖 Samozrejme sa tesime na fotky. Ale aj tak vas pustili nejak skoro, v Ruzomberku sa ostava v nemocnici po klasickom porode 5 a po cisarskom 7 dni.

My sme stale s Matuskom chori tak sa snazime liecit, ale moc sa nam to nedari. Vianoce vcera prebehli super, maly sa vytesoval z darcekov, ked videl vlacik, tak zacal kricat jeeeeeeeeeeeee, vlacik 😀 Nemal chybu. Kedze nas je doma plny dom, tak mam aj kedy si trosku oddychnut, aj ked stale chodi potom po dome a vykrikuje maminka, kde si 😀

rybecka
25. dec 2009

Ahojte,
jej Pata tak uz doma aj s Tamarkou 😵 vitajte,
Aj u nas bolo krasne s detmi ma to svoje caro Matejko bol nadseny dostal svoje vytuzene smetiarske auto 😀 a Ondrejko sa vytesoval z baliaceho papiera ze ho mohol jest 😀 😀 vsade rychlo lozil aby dostal na papier.
tak mi dnes odchadzame k svokrovcom po dalsie darceky 🙂
Pa pa

pata31
25. dec 2009

Zuzi, no u nas pustaju, ked ma babo 72 hodin a je vsetko ok...aj babo, aj mamina...
pridala som fotky a idem konecne lahnut...

zuzana612
25. dec 2009

Pata, Tamarka je naaaaaaaaaadherna, ked som videla po dlhom case takeho maleho drobceka, tak sa este viacej tesim na toho mojho, ktory si momentalne robi v bruchu asi discoteku 😀

veronika1982
25. dec 2009

pati vitaj doma.. tamarka je nadherna...cela mamina...a co porod aky bol.. teraz oddychuj a davaj pozor na ciciny aby nebol zapal.. ja som vcera opat musela dat prsne vlozky lebo mlieko sa lialo a lialo...

my sme boli u babky a potom u prababky a teraz sme doma.. zajtra ideme ku svokre.. a prisli sme na to ze nas matej ma dlhy jazyk.. dnes ho zase vyplazoval a az po bradu ho ma.. 😀 😀 a stale hovori tata.. najprv si to nacvici potichu a potom spusti nahlas.. ha ha..

vcera bol podareny ako sme ho dali sadnut pod stromcek tak sa zbadal v bambulke tak pozeral na seba.. a najvacsi uspech mal hovoriaci psik...choditka co dostal od babky sa boji a v domcek s loptickami ho nejako nezaujima...

a zacina stvornozkovat ale nie smerom dopredu ale dozadu.. 😀

tak este pekne sviatky prajeme..

kukulik30
autor
25. dec 2009

Patka, jeeeeeeeej, blahozelam k Tamarke, krasny vianocny darcek, vitajte doma 😵 😵 😵

antoniab
25. dec 2009

ahoj
patka mala je krasnucka nech robi mamine len a len radost 😉

zuzka tak si narade aby som sa nepredbehovala lebo nocne spanie sodoma gomora a strasne ma boli chrbat 😅

pata31
26. dec 2009

dakujem baby 😵 este stale nemozem uverit, ze to take zlate dievcatko mi v brusku narastlo 😉 a dokonca ani nedostatok spanku mi nevadi...teraz sme dost kakali, bo mamka si dala trochu jablk.dzusu, tak uz druha noc fajne prekakana 😅
a porod...no vo stvrtok som tam dosla, zastupca mi hned povedal, ze upravia tlak a asi v piatok vyvolaju, ale v piatok primar povedal, ze cez vikend este tlak sledovat a az v pondelok sa vyvola, ak do vtedy nic...no som si vybavila u zastupcu, aby uz v nedelu so mnou nieco robili, aby sme boli 24.-teho doma, bohuzial bola mala vysoko a aj ked som mala kontrakcie, tak nie dost silne, tak mi dali vecer magnezko a nieco na spanie, aby som bola v pondelok fit, tak potom rano mi dali zase vyvolavacie tabletky, tak uz sa to rozbiehalo viac, aj mala uz mala nizsie hlavicku, o pol tretej som isla zase na kontrolny zaznam, som myslela, ze len na chvilu, mobil som nebrala, no zastupca mi praskol vodu a uz som nikde nemohla ist, ani dat vediet mm, ze uz sa to riadne zacalo...a som tam lezala az do tej deviatej...ako tie posledne kontrakcie to bola riadna sila, som povedala mm po porode, ze uz nechcem dalsie deti!! 😉 😝 no a chudata u nas doma, nevedeli cely cas, co so mnou je, az tesne pred porodom zavolal mm na salu, tak mu povedali, a potom po porode zase...a potom mi sanitarka doniesla mobil, tak uz som konecne mohla smskovat, volat 😉 a este to sitie fajne stipalo, hlavne tie vonkajsie stehy, este dnes si nemozem poriadne sadnut 😅

zuzana612
26. dec 2009

Ahojte, tak ja som bola dnes na pasoch v nemocnici a samozrejme ziadne kontrakcia, nic, takze v stredu zase do poradne. Keby ma tak otrasne nebolel chrbat a k tomu este choroba aj moja aj Matusova koli ktorej cele noci nespim, tak by som sa nejak prekonala na tutumutu, ale v tomto stave je to to posledne na co mam chut, takze budem musiet pekne cakat kedy to na mna pride seme, alebo kedy mi pomozu. Utesujem sa len tym, ze do mesiaca to urcite bude von 😀 K tomu vsetkemu este bratov Simon dostal vcera kiahne a den predtym boli s matusom spolu, tak cakam ci ich chyti aj on alebo nie. Aj ked radsej teraz, ako ked uz bude male na svete.....

Pata, tak to si musela mat riadne nervy aj ty aj cela tvoja rodina kedze nevedeli co je s tebou a nemala si im ako dat vediet ze uz ides rodit. A mm nechcel byt pri porode? Mna ak to chyti ked bude Daniel v spisskej, tak pochybujem ze to stihne, lebo kym sa mu dovolam a kym sa dosype, tak bude po vsetkom. Uz teraz si viem predstavit ake chytim nervy ked budem v porodnici a nebudem sa mu moct dovolat ze kde je 😀 Tak ho uz preventivne varujem, ze ak sa mu nedovolam ked to na mna pride, tak mu ani nedam vediet ze sa mu uz dieta narodilo 😀 Lebo niekedy mu volam aj pol dna kym sa mu dovolam. Vsak teraz by mal mat mobil pri sebe 24 hod. denne, no nie 😀 Pozerala som nove fotky Tamarky, krasne sa usmieva. Ja som zvedava ako bude vypadat toto druhe, ci sa bude podobat na Matuska, alebo bude uplne ine........

Moje dieta zase spalo az pol hod. teraz pri nom lezi starka a spieva mu aby este zaspal, ale myslim ze je uz po spani. Dostava take zachvaty kasla ze sa na to zobudi a je po spani. A takto je to aj v noci, dufam ze mu konecne zacnu zaberat antibiotika, lebo mi ho je tak luto ked vidim ako ho dusi......

sophie1981
26. dec 2009

aahojte.....no...pocasie uzasne Vianocne nie??... 😀 ...

u nas sviatky v pohode, darceky sme este nerozbalili, pockame na sestru kym pridu a rozbalime spolocne na silvestra.... 😀 ...ale vianocne stromceky maju uspech vsade......vcera rano si mm neuvedomil, ze mame kriak, dal Kacu do pavuka a o sekundu uz sme len poculi ako bambule lietaju po obyvacke.....nastastia vsio nerozbitno....

Patka, vitam doma....uzivaj si drobenku....bude velmi rychlo rast..... 😉

musime sa pochvalit, Katka sa pusta do chodenia......celkom slusne jej to ide......ked sa jej chce a sustredi sa, tak prejde aj zo 4-5 krokov......tak len cakam, kedy spadne tak, ze sa udrie a bude sa bat.....vade sa najde, po styroch uz ide ako raketa.....tak aj ja beham ako raketa za nou.... 😝

tak utekam kuknut, co robi.....

a spime straaasne zle.....v noci sme aj 3-4 hodinky hore.... 😝 ...len mrnci, prevaluje sa, sada si, stavia sa pri stene...asi ju poviazem.... 😝

pata31
26. dec 2009

Zuzi, mm nechcel byt pri porode, jemu je z takych veci zle, by ho tam museli kriesit...a ked ti mam pravdu povedat, aj som rada, ze nebol, sak medzi kontrakciami som stale zadriemala a ku koncu som uz bola z toho uplne mimo, neviem, co by mi tam pomohol, akurat by sa on trapil, ze mi nevie pomoct...a sestricka a aj dr.Habasova boli zlate, takze to mi dost pomohlo..
a baby, ja mam tolko mlieka, ze dnes uz druhu dvojdecovu flasku idem dat zamrazit a v pondelok musim ku dr, tak to vezmem do porodnice, ze za liter davaju 200sk, tak este aj zarobim 😀 😀

zuzana612
26. dec 2009

Pati, to je super ze mas tolko mliecka, ale ja byt tebou tak si ho necham. Ja som mala tiez zo zaciatku hrozne vela, zamrazila som aj 2 vyzivove flasky za den, ale ked mal Matus nejakych 4-6 tyzdnov, tak bol na cice kazdu chvilu a aj tak bol stale hladny, tak som vytahovala jednu flasu za druhou aby som videla kolko pije, tak sa rychlo minuli. Raz som mala aj obdobie kedy som chcela ist kupovat umele mlieko, ale nastastie sme to prezili. Tak si ho radsej pre istotu pekne nechaj. Ja som v porodnici odsavala ako blba lebo hned na zaciatku sa mi tak naliali cici ze som ich mala ako skalu a maly ju ani chytit nemohol, tak som potom radsej vkuse odsavala a to mlieko som im nechavala tam a ani som sa neopytala preve 3 dni cim prikrmuju v noci Matuska, lebo mi ho v noci nosili len raz kedze som bola po cisarskom. Tak potom posledne 3 dni som im doniesla mieko a povedala nech ho daju Matusovi ked bude hlady.

Bibka, to je super ze Katuska uz zacina behat, ani verit sa mi nechce ze uz bude mat 10 mesiacov, ako hrozne rychlo to leti. Mne odkedy Matus zacal lozit tak v pavuku nechcel byt vobec.

Ozaj, ako prezivate vianoce prejedanie sa??? Ja som asi nikdy na vianoce nezrala tolko ako teraz. Normalne sa bojim postavit na vahu, ale vkuse musim nieco jest, miesam sladke so slanymi, zajedam salatom a udenym masom a tak 😀 A zalievam to becherovkou s jablkovym dzusom. Ale len tak decentne 😀 Este ze sa ma kto postarat o Matuska, aj ked vkuse ked ma nevidi tak vykrikuje maminka kde si, maminka pod sem a tak. Sa ideme na nom usulat ako sa mu zo dna na den rozvazuje jazycek. Aspon ze uz prestal hovorit do riti 😀

pata31
26. dec 2009

Zuzi, no to mas pravdu...tak si teda necham radsej to mliecko a uvidime...ako dlho vlastne vydrzi v mrazaku? 3 mesiace?
a mne prejedanie nehrozi, kedze skoro nic nemozem, resp. davam pozor, aby malej nieco neublizilo...
a maly hovoril do riti??? 😀 😀 😀 😀 podareny!!!! 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre