Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
20. jan 2010

no, my nesledujeme cestu, ani sa nehrame.....ona neznasa sedacku.....tak som mysela, ze zacat trenovat, nech cusi sama na kratku vzdialenost....ked budem potrebovat niekde ist(napr. k Janke na kavicku, do HUty... 😀 )

Veronika, teraz som dosla domov...pola som dat prababke predpisat lieky, omrknut kde ma k babka krcnu a teraz pojdeme po bede do poradne....

rybecka
20. jan 2010

No ved pridte na cafco 🙂 spravim vam fajne latte 🙂 po ceste zoberes Veroniku a Katka nebude vzadu sama 😉 vonku isto mrzuto stiahla som Ondrejka do chodby aj s kociarom lebo mi ho bolo luto nechat von ked tak fuka
a teraz nemozem nic robit len cakat kedy vstane 😅 aby som ho nezobudila tak sa vam mozem venovat obed navareny zo vcera 😉
uz vam nieco deticky aj hovoria 😕 lebo mi nic len ava 😀

sophie1981
20. jan 2010

jasne......ze hovoria...nasa sa vcera naucila vybrane slova po s a dolustila krizovky c 2......teraz ju ucim vyratavat malovane krizovky..... 😀 😀 😀 😀 😀 .....

my len tak kricime.....ka, de, ne, jedine slovo co zvykne opakovat je ata......co to znamena neviem.....ale kedze Ondrejko ava, tak si budu rozumiet... 😀

slaviq81
20. jan 2010

cafce 🙂

Bibka, moja Lara musi vacsinou cosi chrumat ked je v autosedacke, inak je nervna 😝 A sedi sama vzadu. Teraz mi tu stlaca backspace a maze vsetko 😠
Rozprava vela, ale nikto jej nerozumie 😀 Ale tvarime sa ze ju chapeme 😉 Rada zameta podlahy, neviem ci bude robit v housekeepingu alebo co 😝

Idem povesat pradlo a dat sa trosku dokopy, dnes vyzeram otrasne 😝 Neviem co sa stalo 😕 😀 😝

slaviq81
20. jan 2010

Jani, super uces, keby to tak ostalo na stalo, nie? 😅 A mas Dolce Gusto?

rybecka
20. jan 2010

nie ja nemam ,
Dolce Gusto ale coffe machine 😉 a vyborne latte je zneho naucila som sa ho v Anglicku 😉

rybecka
20. jan 2010

Ale najlepsiu kavu vie moj muz on je na to orginal vyskoleny v Rakusku. chvalim sa co 😀 😀
Tak kto pride na kavu ??? 🙂

slaviq81
20. jan 2010

Aha, lebo kamoska ma Dolce Gusto a kavicka je suprova. Len keby tie naplne neboli tak sakra drahe 😝 Ale na jar pridem na tvoje latte 😉

evitkamalicka
20. jan 2010

aj ja mam Dolce Gusto a kavicka je mnam

slaviq81
20. jan 2010

Evit, tak v lete zas pridem na kavu k tebe 😉

evitkamalicka
20. jan 2010

slaviq to by si musela dojst do Šale 😀

slaviq81
20. jan 2010

To mi je jasne, preto pisem ze v lete 😉 Urobime si vylet 😉

evitkamalicka
20. jan 2010

oki cakame vas, snad akurat vtedy nebudem rodit

slaviq81
20. jan 2010

Neboj, poponahlame sa 😀 😀 😀

Padam uz, dieta demoluje byt 😝

susana28
20. jan 2010

Ahojte 🙂

Ale ste toho popísali. Takže k téme kočiar versus život v meste. Už sa radšej ani nevyjadrujem, len asi by sa oplatilo spýtať tých majiteľov obchodov, či ten zákaz je aj nejak ošetrený zákonom 😠

Dieťa v aute a jedlo, tak aj ja občas dávam, ale naposledy keď som pozerala ordináciu v ružovej záhrade, a bola tam jedna mamina, ktorá urobila kiks s autom na ceste, a vzadu syn s cukríkom, a nedopadlo to moc dobre, tak sa trochu aj bojím, takže len v nevyhnutom prípade 😉

Ale niečo ma trápi. Tak dnes sme boli s Vaneskou na tie opakované odbery. A dnes tam nebol ten mladý primárik ale taktiež mladá doktorka. Počúvajte aký masaker pri odbere krvi. Vraj jej pichli injekciu v zlom uhle a výsledok: všetka krv čo mala ísť do skúmavky im tiekla na plachtu. Nechcite vedieť ako to vyzeralo a ako som sa ja cítila, keď som na to pozerala. A kým dačo z toho nachytali do skúmavky ☹ Ani nejdem ďalej do detailov.

Potom som sa tej dr. opýtala čo sa stalo s tým odberom zo septembra. Tak kým sa rozkoktala, napokon z nej vyliezlo, že laboratórium v BA v tom čase riešilo spory s poisťovňami, a potom sa pustili do tých našich odberov, a im prišla správa že zlé výsledky a vraj majú v snv opakovať odber krvi.

Pýtala som sa aj na tú možnosť syndrómu. Tak povedala, že zrastený druhý a tretí palec na nohe je jedným z atribútov tochto ochorenia ale že väčšinou je tam aj viac znakov. Tak som sa pýtala, že čo napríklad (ale to všetko ťahať ako z chlpatej deky) tak napríklad problém s chôdzou rečou a pod. A tiež povedala, že je to veľmi vážne ochorenie. Tak som sa jej pýtala, ako sa ten syndróm volá, a ona, že teraz mi nič nebude hovoriť, aby ma zbytočne nestresovala. Šak ja som na pokraji s nervami, viac ako tri mesiace sme čakali na výsledky a teraz budeme čakať ďalšie tri mesiace.

Bože, baby ukľudnite ma, že všetko bude ok ☹

anape
20. jan 2010

ahojte baby,

janka s tym priceskom si vyzerala fakt super 😉 ,tym nechcem povedat,ze bez neho vyzeras zle 😕

kociar a obchody....skoda reci,ako v dobe kamennej 😠

zuzka musis verit, ze vsetko bude ok, ved tu aj niekto spominal,ze ma tiez zrastene prstiky a ze to nijako neriesil a je fajn
a mala ti uz rozprava? lebo nas petuso zhruba v takom veku zacinal tvorit vety a bolo to krasne
drzim palce,nech je mala v poriadku 🙂

a kedy ideme na tu kavu?

zuzanale
20. jan 2010

Tak pozerám že len my brbleme viee ráno tatika vyprevadiť krikom ttataaa papapa a odušu pri tom kývame ja som mamam ale len vtedy keď niečo chce alebo sa zlostí ,babááá to jej tiež ide hlavne keď telefonujem a keď podskakuje niekde pri nábytku tak hopa hopa 😀 ale sa teším že aspoň jedno dieťa mi brble a bude skôr rozprávať lebo Timka sa rozkecala až skoro 3ročná.... ozaj aj vaši drobci škrípu zubami ????? Laura odkedy jej vyšiel ten horný tak nič iné len škrýpe 😝

Zuzi tak ja by so tam na tvojom mieste iný cirkus narobila a nedala si u nich dieťa týrať a odbornosť pozerám tiež maximálna ja viem že dieťaťu je ťažké zobrať krv ale totooo 😠 😠 😠 radšej si vybav odborníka inde hoď do googla určite ti vyhodí niečo v PO, KE alebo BA možno aj PP základné info ti podajú aj telefonicky alebo emailom zvyčajne s tým nemajú problém takže klud a choď inam 😉

veronika1982
20. jan 2010

my momentalne hovorime na vsetko ne,ne,ne a krutime pritom hlavou..niekedy ked sa ho nieco opytame tak povie ne ne a niekedy to fakt sadne. ha ha..a ukazuje nam nonono s rukou..a najnovsie si spieva s radiom a vcera ked mu tatik zacal spievat tak matej krutil hlavou a krical ne ne ne...

som zvedava kolko vazi katka..

a zuzi mi neskripeme lebo nemame cim..

zuzi neboj vsetko bude ok.

antoniab
20. jan 2010

ahojte

ja pouzivam tie baby born plienky len su nam velke tak lekarka odporucila pozriet sa po mensich len sme ich nikde nenasli tak to uz nejak dobojujeme uvidime v piatok kolko sme pirbrali 😉

my este nechodime vonku zda sa mi ze je zima na tak mini babo ale uz by som rada 😒

susane neboj vsetko bude fajn chce to len verit ja som verila a moja bambulka je ok

no a mi este nerozpravame 😀 😀 ale plakat vieme statocne

sophie1981
20. jan 2010

uz sme doma.....vsetko ok, mame 75cm.....vazila najprv 8700g, ale vravim sestricke ze nem dobre, nohy trcia z vahy na stole....tak sme ju posadili a ma necelych 9 kil..... 😉 ....takze super sme pribrali.....Katka bozkala mudr. a aj jej stetoskop..... 😅 ......tak normal ako vzdy....

aj my skripeme zubami, najcastejsie v noci, ked to strasne pocut.....

Susana, neboj bude dobre...nesmies hned mysliet na najhorsie...mojej kamoske sa narodil syncek bez prstika na nohe a su ok.....len sa nestresuj....

anaja81
20. jan 2010

Ahojte,

Susane, musis verit, ze vsetko bude dobre a hlavne nepodliehaj panike.

A s blabotanim sme my asi zatial najtichsi 🙂 ...ale mi kvalitne kopkame a hlavne vecer okolo 10 hodine, uz mu hovorim,,ze je niekedy presny ako svajciarske hodinky.

Ja som dnes kupila detsky prasok Lovela a pomalicky zacnem s pranim a moj manzel je taky aktivny, ze on uz chce, aby som prala co najskor, ze chce pozehlit plienky on (riadna aktivita, co poviete?)...a nemyslite si, ze je to dost skoro zacat s pranim?

susana28
20. jan 2010

Baby ďakujem 😉 To som potrebovala počuť. On keď som sa už trocha spamätala z toho nie veľmi príjemného zážitku, tak si tiež myslím, že keby to bol nejaký syndróm, tak by sa už hádam prejavil. Veď Vaneska má 2r. a 2m. Behá, tancuje, robí kotúle, vedie so mnou krásne dialógy a ešte krajšie monológy 😀. Vie zahrať smutnú, veselú aj nahnevanú. Podľa mňa takto choré dieťa nevyzerá. Takže tie tri mesiace, kým budeme vedieť výsledky, sa budem snažiť na to nemyslieť. Ale aj tak si na nete pozriem kde ešte je tu poblízku genetika.

susana28
20. jan 2010

Andrea tak lovelu sme používali aj my. A totálna spokojnosť 😉 . Tak ja som sa do takýchto "prác" púšťala nejaké dva - tri týždne pred pôrodom. Nie, že by som bola poverčivá, ale zas mám rada čerstvo poprané a vyžehlené vecičky.

susana28
20. jan 2010

Hej aj preto, lebo ako sa blížil môj čas, tak som už bola totálne na nervy a potrebovala som sa zamestnať aby som prišla na iné myšlienky.

sophie1981
20. jan 2010

ide niekto von??...my pojdeme asi tak o pol hodinku...este jej dovarim brokolicu, spapa a ideme.....len nemame s kym a kde.... 😕

sophie1981
20. jan 2010

inac k tej kave ste mi taku chut spravili....v anglicku rodina, u ktorych som byvala mali dolce......kym som nebola tehu, tak som dokazala aj 4-5 kav vytisnut z neho a vypit...mnam......teraz uz nemam...ale zato som si naslahala mliecko a pijem fajnove latte....ech janka.....robis chute....inac kava je aj jedna z veci co mi velmi chyba z anglicka ☹ ....starbucks 😉 ...mnaaaaaaaaaam... 😝

sophie1981
20. jan 2010

andrea, ja som prala tiez ako ty......chcela som to este stihnut pred stahovanim, lebo som vedela ze potom uz cas nebude.......aj dobre som spravila, mala som nachystane a chytilo ma to skor.....a veci vonali....ja som poprala, ozehlila a zabalila som do tych vakuovych vriec....

susana28
20. jan 2010

Bibka ty si robila v anglicku operku? A tam si sa spoznala aj s našou Zuzkou 😀 Lebo niekedy mám z toho hokej, že kto s kým sa pozná a odkiaľ, či ste sa spoznali len cez MK ale už ste sa poznali aj predtým?

susana28
20. jan 2010

Bibka, veď vecičky od sestry ako perinky, košieľky a pod. som mala poprané oveľa skôr. Len pár týždňov do pôrodu som nevedela čo so sebou, a tak som to prala od znova 😀 Bibka, tebe sa Katka narodila predčasne? V ktorom mesiaci?

sophie1981
20. jan 2010

jaaj, susana...komplikovane....zuzane som v uk 'ukradla' robotu 😀 ....tam sme sa spoznali vdaja jednej nevludnej anglanke..... 😀 .....no a tam sme prisli na to ze svet je maly a madam chodi s panom T.......takze sme sa museli stretnut v Londyne, zit v polocnom byte, delit sa o mojho manzela 😀 , aby sme sa teraz mohli kamaratit tu na vychode slovenska...Zuzanke sme boli aj na svadbe...joooj, tak dobre bolo..... 😉 .....

s Veronikou som sa spoznala tu na konovi......ona bola nasa rosnicka jednym casom.....informovala o pacasi v PP.....teraz nam zdiela co z vysky vidi.... 😉 ...k nej mame s katkou nadpriemerny vztah, kedze sme cele leto boli ako siamske dvojicky a trpeli horucavu spolocne cele dni... 😝

Janku poznam z videnia zo skoly..... 😅

Livia je kolegina mojej mamky a bola aj mojej sestry.... 😅

Mata je moja spoluziacka so skoly, kde sme spolu nejako v puberte nevychadzali...ale dospeli sme a teraz sa nie raz na tom v duchu pobavim, ako sme sa 'zrali'.... 😀 😀 😀 😀

sem-tam tu zabludila aj daska...uz tu dlllho nebola, ona je zasa suseda.... 😀

ostatne vsetko tu s konika......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre