Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

susana28
22. feb 2010

Ahojte 😉
Ráno to vyzeralo sľubne, slniečko krásne svietilo, som akurát mame hovorila, že už cítim jar v ovzduší 😀 Potom sme išli do obchodu, tak prvá facka ma čakala pri aute, nielenže som šijbu mala zvonku zamrznutú ale aj z vnútra 😠 To sa mi ešte nestalo, nechápem jak to je vôbec možné, takže mi za nechty zašlo kým som to oškrabala. (kartou z benzínky, takže zbohom body za tankovanie) Potom keď sme vyšli z billy, tak nás skoro odfúklo, a som to hneď okomentovala, že "cítim , že bude snežiť " 😀

Zuzanka LE,
šak hej 150,- eur mesačne, sa mi teraz panenky pretáčajú, bo chceme našporiť na byt abo dom, MM potrebuje auto, ja tiež chcem vymeniť twingo, bo keď plánujeme druhé, tak by to už bolo pre mňa malé autíčko. A tak mi je ľúto dávať od seba 150 eur. Ale neviem sa rozhodnúť, či to zrušiť, nechať poistku len malej, prísť vlastne o všetky vložené prachy(20 mesiacov x 92 eur). Ale zas pokračovať a platiť ďalej a možno po roku, dvoch príde obdobie že nebude z čoho, tak stratíme ešte viac.
😠

susana28
22. feb 2010

A ešte k tým látkovým plienkam. Tak rada by som to pri druhom bábätku vyskúšala, ale je pravda, že to bude asi riadna makačka. Tak už teraz sa postupne tej myšlienky vzdávam 😀 Bože obdivujem naše maminy, tak napr. my sme boli štyria, a ja s braškom dvojičky, čiže naraz dva bábätka. Veď to muselo byť na ošalenie, a ešte bez automatickej práčky 😒 To bola fakt obetavá práca pre detičky. A naša generácia riadne zlenivela 😠

spisiacka
22. feb 2010

baby diky za nazory 😉

zuzanale
22. feb 2010

Susan no fakt nechápem čo to za úchvatne poistky a podmienky ich zrušenia 😠 a zmeniť len systém sporenia na nižšie sumy sa nedá???
a auto my sme staré predali a namiesto platenia poistiek platíme od decembra leasing 120€ za fungel nové takže peniažky sú investované do bezpečnosti na ceste a aj dievčatá nové autosedačky nafasovali 😉

Mati no úroky ti možno nejako máličko výhodnejšie cez stavebné výdu len problém je v tom a my sme preto aj stavebné rušili že ak berieš úver prve tuším 2roky máš medziúver tam sú aj úroky vyššie a potom prechádzaš na úver ta sú už o trošku nižšie ďalšia vec že splácaš ešte aj tie peniaze ktoré si im už dala .... teda takéto podmienky boli pred pár rokmi ak už nie sú tak beriem späť ale radšej si to over lebo stavebné ti pekne spievajú kým ťa chytajú ale potom 😒

maca77
22. feb 2010

veru s tým stavebným sporením si to treba poriadne preveriť!!! myslím, že systém platenia sa tam nejak nezmenil ...
... ja som mala tiež stavebné sporenie, ale po 6rokoch sa dali peniaze vybrať, tak som to využila ...

zuzanale
22. feb 2010

Marceli sa mi zdá že Maťa dávala sporenie na malú a tam musíš do 18 tky šetriť alebo v prípade zrušenia vydokladovať bločky a ešte ti ich aj polovicu neuznajú 😝

susana28
22. feb 2010

Zuzka Le, veď už sme prišli na to, že peniaze ktoré sme vložili do postiek sme mohli použiť na slušnú akontáciu a zobrať autíčko na leasing. Nuž dúfam, že sa poučíme, že rýchle rozhodovanie na prd rozhodovanie 😠

zuzanale
22. feb 2010

no Susan preto aj neznášam takých otravov čo vyzváňajú pri dverách a toto je výhodné podpíšte a hlavne keď sa ti deculo narodí otravujú najviac ja keď niečo chcem tak obehám zistím zvážim a potom čosi podpíšem inak nehrozí.... a fakt sa nedá nejak zmeniť produkt a výška sporenia aby ste to nerušili a neprišli o peniaze? nepýtali ste sa ?

zuzana612
22. feb 2010

Ahojte, my mame dnes zase plny dom vnucikov, dokpy ich tu ma starka styroch 😀 Moji dvaja plus jedno sestrine a jedno bratove. Tak je veselo, Teraz ti daja krpci spia tak je ticho a najstarsi Adamko sa hra s Natalkou, tak mam trosku kludu aj ja. Doobedu som bola Natalke zalozit ucet a dala som jej tam 500 euro a asi to tam aj dlho v takej sume ostane, a zrusim aj matuskovi tych 20 euro mesacne co posielam kym nezacnem robit. Lebo ked si to poratam ze ich poistky+sporenie+moja poistka a moje dobrovolne nemocenske poistenie, tak to by som kazdy mesiac potrebovala 170 euro len na poistky co je momentalne neunosne..........

Potom sme sa boli s mamou prejst, zobrali sme vsetky deti a boli sme v jednom malom obchodiku u nas v dedine a mama kupila Natalke super ruzovu teplakovu supravu aj s trickom na 6-9 mesiacov a iba za necelych 7 euro. Ta pani ma taky fajny obchodi, ziaden cinak, cisto veci vyrobene na Sk alebo v CR. A este lepsia sprava pre mna bola, ze ked sme sa vracali domov, mama sa zastavila na obecnom urade a nas obedny urad este stale, aj v case krizy dava prispevok pri narodeni dietata 5000 sk, teraz to bude asi nejakych 170 euro, Tak to teda potesi. Keby som mala pri sebe obciansky, tak si ich aj hned mozem zobrat. Tak v stredu tam budem ako na koni 😀

veronika1982
22. feb 2010

tak a ja si idem dnes vybavit ucty na socialku....to je hrozne s tou instituciou... 😠 aj ked uz teraz viem ze s tymi argumentami co na nich mam moc nepochodim ale idem to skusit....

zuzanale
22. feb 2010

Veronika no na nich len posurfovať po nete naštudovať a potom to na nich vybaliť a najlepšie ešte aj žiadosti im tresnúť rovno vypísané 😅 aj tu na konovi v paragrafoch kopec dobrých rád v témach nájdeš 😉

sophie1981
22. feb 2010

veronika a co so socialkou??? 😕

inac aj my sme mali stavebne sporenie, brali se medziuver na kupu pzemku, ale kedze sa to nedalo vydokladovat zmluvou museli sme zhanat bolocky z celej sumy....cize aj s nasich vlozenych 115 tisic....uver bol 230 tisic, splacali sme uroky aj z nasich penazi..........ked som si preratala kolko mi dal stat a la statna premia akolko som preplatila len na vlatnych peniazoch za 7 rokov splacania...nooo, ziadna slava....takze ja uz nikdy stavebne sporenie neberiem...to radsej hypo..... 😝

my sme boli doobedu von, v hypernove, kupili sme sviecku na tortu..... 😵 .....ked sme vysli z domiu, bolo krasne a celkom teplo...a cestou spat som uz mrzla.... 🙄 ...uz nech je jar.........no a se sa napapali, prvy krat som dala malej cestoviny s pestom, tak sa napapala, chutilo jej....no a samo ze brokolica..... 😝

teraz spinka, ja idem nachystat jest a snad stihnem aspon na 10 minut sadnut.....od rana som sa nezastavila...... 😀

zuzana32
22. feb 2010

Ahojte,
no presne asi tak to je, že splácate úroky aj z vlastných nasporených.

A k počasiu sa radšej nevyjadrujem. Ráno to už dýchalo jarou, a za pár hodín 😠 . A môj manžel šiel na služobku v tenšej bunde a poltopánkach, trochu hrubších.
Asi si už myslel, že zima je preč 😝 . Len som mu vravela, aby ho cestou neprekvapil sneh. A hlavne aby tam kam šiel nebolo ešte viacej snehu, a nevystúpi ani z auta 😀 😉

veronika1982
22. feb 2010

ale platila som si dnp..a pocas materskej som si ho uz neplatila a bola som na tom ze ani pocas rodicovskeho nemusim platit.. ked som nastupovala na matersku tak som to prerusila a teraz mi prisla domov vyzva ze musim doplatit poistne od oktobra az po januar.. doteraz mi ani jedna upomienka neprisla.. keby mi poslali upomienku uz za oktober tak by som to hned zrusila ale oni nie naraz mi poslu za vsetky mesiace.. tak som tam rano volala a ze to musim teraz vsetko uhradit a az potom to mozem zrusit.. mozno ze je to aj moja chyba lebo som bola na tom ze aj pocas rodicovskeho to nemusim platit ved to je moja dobrovolna vec ci si to platim alebo nie..a na druhej strane ma mohli aj oni upozornit.. ja im teraz nemozem taku sumu uhradit naraz...

sophie1981
22. feb 2010

jeeejda...tak to nasere.... 😕 ...ak si platila max tak za tie esiace to je iste riadna palka....nic, treba ist na marodku, ze si to vynahradis.... 😉

susana28
22. feb 2010

Zuzka čo sa tých poistiek týka, tak jedine čo nám poradili, je preru 😉 šiť poistenie na niekoľko mesiacov, ale s tým, že keď vyprší doba prerušenia musíš všetky mesiace naraz doplatiť. Takže za december a január som nezaplatila, ale teraz to asi všetko doplatím, lebo keď mi bude treba vyrovnať tri poistky naraz tak asi zošediviem 😠

Zuzka Huta, ty si si platila dnp, počas tehulkovania s Lili? Lebo ja sa chcem dať teraz poistiť z max.vymeriavaceho základu, že keď otehotniem, tak budem mať dobrú materskú. A po pôrode si to poistenie prerušila alebo zrušila? Aby nedošlo k nedorozumeniu ako je to teraz u Veroniky? Zuzi tak to máte super s tým príspevkom od obce. Ta ešte dobre že si nerodila v SNV, lebo by si viec čo dostala. 😠

Bibka ja ti pošlem asi svoje decko na obed, nech vidí, že detičky majú papať všetko

veronika1982
22. feb 2010

ci pana.. som v mojom kratkom zivote este s nikym neviedla taky rozhovor ako s pani na socialke..ty kokso...to je sila a skoncila som tak ze vsetko je moja chyba lebo ja som chcela byt dnp a ja som mala prist uz s nastudovanym zakonom a opytat sa.. a ked som jej povedala ze preco oni mna neupozornili na to tak ze to predsa nie je ich povinnost a ze kvoli takej smiesnej sume nebudu vsetkym posielat upozornenia a ze vraj ani nemaju cas na to.. no pre nich smiesna suma ale pre mna smiesna teraz nie je.. ked som jej povedala ze som tam chodila s mesacnym babetkom od dveri ku dveram a ze nikto mi nevedel poriadne nic povedat tak mi povedala ze som mala asi smolu na nespravne dvere.. 😀 😀 😀 mne az pot po chrbate tiekol...a ked som sa jej spytala ze ci im v systeme neukazuje neplaticov tak sa zasmiala ze ci poznam ich program ze im to neukazuje..a potom jej hovorim ze co ak by mi nic take teraz neposlali a o rok by mi poslali horibilnu sumu ze co by som potom robila.. tak sa zase zasmiala a zase mi zopakovala ze to nie je jej problem ale moj a ja si ho mam vyriesit..

no nic pockam si teraz na rozhodnutie a potom poziadam o splatky..a sla som si to hned zrusit a seriem na vsetky ich prachy..

zuzana32
22. feb 2010

Veronika, nič s tým neporiešiš, ja viem že to naštve. A aká to je suma?
Môjmu manželovi minule prišiel nedoplatok zo zdravotnej poisťovne, za nejaké 12 dní, keď skončil vysoku a čakal na vojenčinu. Poctivo to tam šiel vyplatiť, čo je už pekných pár rôčkov naspäť.
A pekne sa tetušky opýtal, či aj naším spoluobčanom niečo také posielajú.
Že jemu tam chýbajú nejaké 12 dní, ktoré nevedel zdokladovať, a tým ... čiernym štát dáva všetko. 😠

pata31
22. feb 2010

Veronika, no tie zeny na socialke su strach a hruza 😠 ..cest vynimkam! inac mna by asi tiez nenapadlo, ze to si treba po materkej zrusit... 😕

my sme dnes boli v poradni a mala uz ma 5420g 🙂 takze pekne priberame 😵

veronika1982
22. feb 2010

no pati tak bud si to zrusis alebo budes pokracovat v plateni dalej..

susana28
22. feb 2010

Veronika nám nenapadlo odhlásiť manžela zo všzp, keď začal robiť v zahraničí, mali sme vtedy iné problémy a zabudli sme. Potom som poslala mangela do zdravotky nech zistí ako to je keď sa chce dobrovoľne poisťiť, lebo bol poistený len v zahraničí, a na sk za ošetrenie si musel platiť plnú sumu. Ták ste mali vydieť radosť toho úradnička keď zistil, že lapil neplatiča. A keď prišiel mangel domov sa ho pýtam : "tak koľko nás bude stáť to dobrovoľné poistenie?" A aká bola odpoveď? :"19.500 Sk - nedoplatok na poistnom + penále 😒 Tak už si teraz také srandy ako oznamovacia povinnosť do poisťovní a lekárom pamätám lepšie ako výročie svadby 😀
Tak moja zlatá veronika buď rada, že si prišla na ten svoj"nedoplatok" relatívne zavčasu. 😉

rybecka
22. feb 2010

aHOJTE,
vidim ze tu riesite same poistky a socialky brrrrrr neznasam to takze sa nevyjadrujem aj ja som malal nedoplatok 6000 ale som to nezapaltila lebo ja som mala pravdu a odisla som z tej zdravotnej poistovni 😅
u nas nic nove muzi spia od najmensieho po najstarsieho 😀 a ja ako vzdy sama vdova . ja by mohla aj frajera si najst a chodit v noci niekde do ulic 😅 nikto by nic nezistil 😀 Kedy ideme do namornika zeny??? 😀

susana28
22. feb 2010

Janka ale zas ty budeš mať na veľkú noc veselo, nie? Traja chlapi v dome. 😀

veronika1982
22. feb 2010

jani vies kedy? ked budeme opat vsetky baby tehotne v jedno case tak ako to bolo vtedy...ha ha..sucho konstatujem ze tak skoro asi nie.. jani ty mas aspon vyhodu ze ti zaspia deti aj s tatikom.. ten moj vydrzi pri tatikovy 6 sek.. ale zase ked som sla dnes do socialky tak boli spolu doma a pekne sa hrali ale akonahle som vosla do bytu tak zacal byt umrcany a hned chcel cicik... 😀

rybecka
22. feb 2010

no a mam dalsich troch bratov 😝 ked vyrastu moji drobci tak mam sa coho bat ale ja uz zvyknuta stale to bolo drasticke normalne vonku s hadicou alebo vedra 😝 😀 akurat ked som bola len tehotna tak sa zlutovali co ti poviem chlapi su jak male deti radost z toho ze az 😅 myslela somi si ze ked si zalozime rodiny a budeme dospely ze ich to prejde a si predstav nie oni sa tesia aj toho roku ako ma zleju lebo minuly rok som akurat porodila no nezabijes ich 😅

veronika1982
22. feb 2010

joj jani tak to musis mat fakt vesele.. ale ja si konecne pridem na svoje.. my sme boli doma len baby takze oco ked chodil po kupacke tak si pytal aspon dve vajicka aby nam doniesol domov.. ale tento rok pojdem ja s matejom po kupacke a konecne budeme mat doma aj my cokoladove vajicka.. joj ja budem mat viac radosti ako matej s tatikom..

minuleho roku som sa obisla bez vody zato babke sa uslo aj za mna a ja som sedela s vylozenymi opuchnutymi nohami a smiala sa. ha ha

sophie1981
22. feb 2010

veronika...takl mas pekny den za sebou.... 😀 😀 😀 😀 😀 ..nasla si si novu kamaratku na socialke.... 😀 😀 😀 😀 ....ja si na socialnu nemozem stazovat...krstna mi ta robila, tak ked mi nieci trebalo...sup, najprv klopana na jej dvere, a potom protekcne so mnou sla vsade.....a vsade boli mile panicky....leeeeeeeeenze, krstna sla na dochodok min. roku.... 😨 ....tak asi aj ja okostujem, ze co to tam za zverinec.... 😀 😀 ..

vzp nespominajte......my sme vpadli do zmeny zakona, ked sme boli v UK....totizto ked sme sa zahlasili na UPSVaR ako dobrovolne nezamestnany, tak vtedy este stat platil odvod do roka.....alebo tak nejako...ale kedze v january dosla novelizacia zakona a ten poplatok od statu sa zrusil a my samozrejme ani tusaka sme nemali, tak sme to nezmenili a nenahlasili zmenu platitela do 6 dni.......samo, ked sme dosli domov, tak sme tam sli....no a hura ako pislala susan.....mali sme nedoplatok a este nam aj pokutu dali 10 tacov kus......no...taaaaaaaaaaaaaak ma nasrali.....som sa jej pytala, ze co robit, ked dostane NIN....tak mi vravi ze do 6 dni nahlasit zenu....a ja ze neni sanca, lebo tam v UK po pohovore nedostanes karticku nin hned....ale dojde ti do 4 tyzdnov....ale platnost je odo dna pohovoru.....takze nem sanca nahlasit....az po mesiaci...tak mi pani sucho odpovedala, ze co, tak si zaplati pokutu.... 🙄 🙄 🙄 🙄 ......clovek je von a vsetci si myslia, ze co to je zaplatit tu pokutu, tam pokutu.... 😝 ....

janka, ja by som sla do namornika..... 😀 .......uz by som aj chlastat mohla.... 😅

nic, zeny, idem ja zalahnut ku Katke a docitat, ci moju hlavnu kniznu hrdinku bellu zozeru upiri alebo vlkolaci..... 😀

dobru noc

susana28
22. feb 2010

Veronika a keď už budeš tohto roku s Matejkom po kupačke chodiť, budeš ženy či chlopoch oblievať? 😀

Bibka a čo z toho je horšie? Ten upír alebo vlkolak? 😀

Majte sa, idem zaľahnúť lebo žalúdok ma dnes opäť riadne potrápil 😝 Keď príde mm domov, už naozaj idem ku dr., bo to není normálne aby mi stále bolo zle od žalúdka 😠

Dobrú nôcku vám prajem.

antoniab
22. feb 2010

zuzanale unas sa stavebne momentalne vyplati urok nam vypocitali 4,7 na hypo 5,9 a nechcem brat medziuver ale uvere nato musis mat nasetrenu polovicu cielovej sumy momentalne ponuky bank co som na hypo dostala boli dost mizerne nehovoriac otom ze najlepsie aby som rucila aj 3nehnutelnostami 🙄 🙄
najlepsie by to bolo bez poziciek ale rada by som byvat do 30 😅

a ja budem na kupacku konecne doma a budem sa tesit ze nas aj niekto pride oliat 😀 😀
dobru noc 😉

maca77
22. feb 2010

Susana, podľa mňa ti poradili prerušiť platenie, aby neprišli o takú sumu, akú máš dohodnutú ... skús si zistiť takú možnosť o zníženie cieľovej sumy a teda i mesačných splátok ... myslím, že sa zmluva dá takto zmeniť a aspoň neprídeš o vložené peniaze a ostane ti aj poistenie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre