Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

denisocka
15. apr 2010

Baby,v mamine boli vsetky flasky male 125ml?

veronika1982
15. apr 2010

my sledujeme ten velky zeriav z nasho okna aj ked nevieme co sa tam deje ale mozno zajtra pojdeme omrknut ked pojdeme kupit kolaciky lebo dojde zajtra prababka zablahozelat.. my uz sme doma z hypernovy a kupili sme nejake ozdoby a matej teraz zaspal tak si idem aj ja zdriemnut lebo ta prechadzka nas unavila po 3 dnoch zavretych..

denisocka
15. apr 2010

tu je naš rupsačik z draka . dnes sa gynda nekoná, takže musim vydržať na STK do zajtra 😒

pata31
15. apr 2010

Ahojte...tak sme doma, cakali sme v cakarni dve hodiny...no katastrofa, otras, ked tam maju male babatka tak dlho cakat..Tamarka mi tam uz plackala, potom mi aj zaspala na rukach, spala asi pol hodky...no ale sme cakal od pol druhej a o 15:25 som sedela v aute....a to tak debilne brali, ze jeden dospely a jedno babatko, ked mali brat len babatka!!! 😠 😠

pata31
15. apr 2010

no ale aspoň ze tam uz ani ist nemusime, mame to ok 😵 ale som taka vycerpana z toho, asi si dam kavu...a mala tiez nervna, ale spinkat nechce 🙄

denisocka
15. apr 2010
denisocka
15. apr 2010

jaj našla,pozeram že mi tu svietiš 😀

pata31
15. apr 2010

hej, nasla, ale zatial som jej nepisala, nenasla som, ze kde...musism lepsie pokukat 😉

denisocka
15. apr 2010

tak pod obrazkom,spravu

denisocka
15. apr 2010

aha,to tam nieje,tak do diskusie,alebo na plochu.napíš jej aku maš vlnu a aky hruby hačik a na aky obvod chceš

denisocka
15. apr 2010

Co je potrebne doniest k porodu pre dieta v Snv?

anaja81
15. apr 2010

Ahojte zienky,

deni, do porodnice potrebujes 25ks plienok (2-5kg), vatove tycinky, navlhcene utierky, detsky olej z lekarne, mast na zadocek, detske mydlo a kefku na vlasky...mas to uplne kompletne, lebo nedavno som prisla z porodnice a v mobile som si nasla este sms-ku, kde som mala poznamku sama pre seba....a vecicky pre babatko ti staci doniest v den odchodu z porodnice alebo den pred tym....zbytocne ti to tam bude za ten cas zavadzat a len sa budes musiet so vsetkymi tymi vecami stahovat z izby do izby po porode.

Zajtra ideme k lekarke sa prevazit, tak som hrozne zvedava kolko sme za ten tyzden pribrali.....a dr. nam da uz sprievodny listok k ortopedovy a ked sme tam boli minuly tyzden, tak hned mi sestricka vravela, ze pojdeme v dr. Vybostokovej ale ja by som radsej sla k tomu dr.Fabianovi.....ak si dobre pamatam tak Pata ty si tam bola s malou u Fabiana?.....co myslite, mam jej povedat, ze chcem ist k dr. Fabianovi a nie k Vybostokovej?.....mne by to aj viac vyhovovalo kvoli dostupnosti, lebo na novej poliklinike mam aj pediatricku a vraj, ze Vybostokova je dost drsna k detickam 😨 ....neviem, nechcem kecat, ale som to od niekoho pocula.

pata31
15. apr 2010

Anaja, ved to je tvoja vec, kam pojdes ku ortopédovi, ti to nemoze nakazat dr...a ku komu chodis vlastne?
Hej, aj dnes som bola u Fabiana, strasne dlho sme cakali, ale uz zacali nejako inaksie objednavat a my sme boli ojednany asi este podla stareho, tak nas tam bolo vela a este aj dospelaci 😠 inac je Fabian zlaty, len to cakanie tam...

pata31
15. apr 2010

jeej, a boli tam dnes aj tie trojcatka, take boli malinkate este 🙂 a tiez tam s nimi fest dlho cakali, uz boli nervozne...

anaja81
15. apr 2010

s malym chodim k dr. Kovalovej.....a k dr. Fabianovi sa treba objednavat?

pata31
15. apr 2010

hej, ku fabianovi sa treba objednat, bolo tu aj cislo niekde, par stran dozadu...a sak jej normalne povedz, ze k Fabianovi chces ist, myslim, ze by nemala mat s tym problem...

lydia22
15. apr 2010

Adka aj my chodime ku Kovalovej a ona nas automaticky poslala ku Vybostokovej mozno jej dohadzuje pacientov,ale myslim ze je to tvoja vec ku komu pojdes.tak drzim palceky aby Marko pribral.

anaja81
15. apr 2010

no sa zajtra uvidi ako dopadneme, ale ozvem sa, ze chcem ist ku Fabianovi....ved tak jak Pata vravela, mozem si vybrat ku akemu lekarovi chcem ist

anaja81
15. apr 2010

a pridala som zopar fotiek nasho drobca, tak kto chce moze pozriet 🙂

maca77
15. apr 2010

ahojte

tak ja som sa nedávno vrátila z nemocnice ... našťastie si ma tam nenechali ... jupí... a aspoň viem, že všetko je OK ... natrafila som na dr. Habasovú ...
Deni, ty chodíš k nej, či k nejakej inej?
... veľmi milá ....
...krčok uzatvorený, na pásoch neukázalo žiadne kontrakcie, máme už cca 920g ....
... takže kľudový režim, lebo pri zhoršení hospitalizácia...

maca77
15. apr 2010

Adi, fotky som už stihla pozrieť... zlatý je Marko 😉
... ozaj ako pokračujete v kojení? dúfam že sa darí...

pata31
15. apr 2010

jejda, segra mala fest stastie, dnes letela s detmi naspat do Belgicka, aj s mamkou a leteli na obed a ze o tretej zrusili vsetky lety...to si neviem predstavit, ze by ostala s troma detmi vysiet na letisku... 😕 😅

denisocka
15. apr 2010

maca super,ja idem až zajtra. ja chodím k Lukačovej , habasova je taba blondínka?

denisocka
15. apr 2010

anaja,maly jr e krááásny 🙂 a dik a zoznam,idem si to opísať . tie vatove tyčinky obyčajne,či take hrube jak pre babo,

maca77
15. apr 2010

Deni, hej taká blondínka 😉

veronika1982
15. apr 2010

adi maly je zlatucky...

my sme poobede vysli trochu von a potom sme sa doma saleli a skoncilo to placom lebo matej spadol a zo zubkami sa buchol do pery tak mu tiekla krv..ale uz ho to asi neboli lebo uz opat cmula cumel svojim sposob ako je zvyknuty..

idem este trochu dat byt do poriadku ze zajtra sa mu mozem venovat... 😀

antoniab
15. apr 2010

ahojte
adi mali je zlatunky jaj uz si ani nepamatam ked bola timea taka mala 😅

som sa chcela vyteperit dnes von a kym som dosla vonku do kuchynky po kocik tak zacalo prsat tak som si dala namaju a vyteperila malu na balkon aspon dufam ze sa zacne konecne vycasovat 😠

no otec hovoril ze zrusili vsetky lety a zajtra maju letiet domov znami tak to asi nepoletia 😒

bibi ak nemas komu predat tie botasky tak ja ich vezmem spat niekomu ich ponuknem 😉

pata31
15. apr 2010

anaja,kde ja som uz videla tie fotky? ze by na fb?? 😕 🙂 zlatucky je maly 🙂
ja som dnes pozerala na tie trojicky, jake malinkate su a este aj jedno dievcatko, to malo 2,5kg ked sa narodila, ale taka malicka bola este teraz...tak rychlo rastu tie deticky...

baby, vy ake mate autosedacky? 9-18 ci 9-36kg? lebo si neviem predstavit taku malu polrocnu dat do autosedacky, ktora je aj pre velke deti...

anaja81
15. apr 2010

Deni, tie klasicke tycinky co pouzivas doma, lebo vraj tie co su s tym hrubsim na konci, ze vraj nie su dobre....tak mi bolo povedane.

Maci, no to nase kojenie...nic moc....odsavam a papame z flase a popritom ho musim aj dokrmovat, lebo az tolko co Marko denne zje, moje ciceny nevyprodukuju ☹ 🙂 ...a to kazdy den pijem caje na podporu tvorby mlieka, denne vypijem 2l a viac tekutin, zaprazenu polievku jem taktiez - uz mi ide hore krkom, dam si aj sem-tam cierne pivo a mlieka nincel....ta neviem a tym padom ho musim dokrmovat aj Nutrilonom.

maca77
15. apr 2010

Pati, v autosedačke od 0-13kg čiže v tom vajíčku ti malá vydrží takmer do roka 😉
my máme doma aj od 9-18kg, tú sme kupovali ešte pri Adamovi a teraz sme kúpili od 15-36kg
... keby sme tú do 18kg nemali, tak by som asi hľadala takú od 9-36kg ... oni majú tuším aj 5-bodové zapínanie,aj nejakú vyberateľnú vložku, ktorá sa dáva kým sú deti menšie ... ešte máš čas, tak skús popozerať na nete, prípadne niekde v obchode 😉

Adi, to je škoda, že malý cici nechce ... a odsávaním tvorbu mlieka až tak nepodporíš ako keĎ si bábo samo vytiahne ...

ináč kým som ležala na tých pásoch, tak som počula ako sa vedľa rozprávali sestričky, lebo si odovzdávali služby a rozprávali, že sú veľké problémy s novorodencami, lebo sú lenivé a nechcú ťahať ... tak určite sa týmto trápi veľa mamičiek 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre