Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

veronika1982
5. máj 2010

ahojte.. aj ja uvazujem ze co ideme robit ci ideme na mier ci budeme doma...

antoniab
5. máj 2010

dobre rano 🙂

aj my sme uz hore my sme spali celkom ok len mala sa strasne prehadzuje poslednu dobu vobec nespi pekne 😒 ale co si stazujem keby som mala noc ako zuzka padam na hubu 😝

zuzi co je to za znacku ten tvoj cierny kocik biba mi to hovrila ale som zabudla bol super lahky tak asi pobrazdim anglicky ebay 😉

gabkazabka
5. máj 2010

Ahojte,
my sme dnes spali do 8:00 😲 .Co dnes robite?Nechystate sa niekto do mesta?

zuzana612
5. máj 2010

ja som si este bola na chvilu zdriemnut pri Matuskovi, aj som zaspala, ale kedze Lili sa zobudila, tak som musela vstat 😖 Ale predpokladam ze o chvilu pojde do kocika, ak nebude prsat tak ju vyhodim von, tam spi lepsie

Mata, je to mountain buggy, je fakt super, ja som s nim spokojna a to uz ma nejakych 6 rokov, teraz su uz s polohovatelnou ruckou a urcite su tam aj ine vylepsenia...

pata31
5. máj 2010

Ahojte, my sme hore od osmej, celkom som sa vyspala..aj ked ani si nepamatam, ako mala po tretej papala 😅 a o tretej som chytila sok, bo som otvorila okno a vletel mi dnu nocny motyl a sa niekde schoval a doteraz som ho nenasla, tak som zvedava, ze kedy urobi na nas nalet 😕 😅
inac dnes konecne dojde mamka z Belgicka, teda dufam, ze nezrusia medzitym lety.....a donesie mi aj tie vysielacky, co som chcela a mam ich dokonca zadara od segrinej kamosky, tak sa tesim, ze zase usetrene...a aj nejake oblecko ma mamka doniest, co tam pokupili v sekacoch 🙂
a asi dnes upeciem konecne maffinky, ked uz mam ten plech 😉

gabkazabka
5. máj 2010

Pati,ja by som sa zblaznila z nocneho motyla,ja sa ich bojiiiiim 😅
Upec mafinky,su fakt vyborne 😉
Ja asi idem do mesta poprechadzat sa

pata31
5. máj 2010

no sak ja sa tiez kus bojim, resp. sa mi to hnusiiii 😝
dieta nechce spat, sa len nervaci... 🙄

susana28
5. máj 2010

Ahojte kočky 😉

Dnes keď som sa zobudila, som myslela, že bude celý deň ľabať ale už sa to počasíčko dajak vylepšilo. Tak kľúče od auta som odovzdala susedovi, on je automechanik, a robí na charite na mieri, tam majú autodielňu. Tak dúfam, že do piatku mi to autičko zrobí 😉 a tak som dnes vytiahla našu trojkolku a išli sme do coopu s vaneskou, ale späť sme už šli na taxíku, lebo potrebovala veľmi cikať a by mi nevydržala 😖 A dnes som videla plech na 6 mafín v coope za 6,99 eur. V kaulfande plech na 12 maffín ale tam nebola cenovka, tak som sa na to vyserkala . Paťka ten plech čo si kúpila v madarase stál 3,99, a na koľko maffiniek je?

Zuzi, ta čo bolo s natálkou? Bruško ju bolelo, alebo čo? Na zúbky ešte priskoro, nie?

zuzanale
5. máj 2010

Ahojte Laura konečne spí to počasie jej robí nerv doobedu pospala pol hodky a teraz trošku sprchlo tak zaspala ale neskutočne dusno je.......

Susan a nič tak cikať do trávičky u nás fungovalo polievanie aj teraz občas mamka som poliala trávičku 😕 😅

pata31
5. máj 2010

Susi, to je na 12 muffinov, v kauflande stoji ten plech 8 aj nieco, tiez som sa minule pri pokladni pytala, bo tam nemali cenu..

susana28
5. máj 2010

Zuzka LE - tak mi stále máme ten náš blok a cikať chceme len do plienky 😝 Minule som ju dávala do vane, sme išla dať spršku, a mi hovorí mami chcem cikať, tak som chcela využiť situáciu, a hovorím jej, že môže aj do vane, vodička ciky potom pláchne, ale ona mi na to, tak nechaj,ja vydržím. A či veríš, či nie, tak sme sa oprchovali, poutierali, nakrémovali, vlásky vyfénovali, a až potom išla cikať. No nič, tak len sa snažím byť trpezlivá, a čakám, kedy to prekonaná. Lebo prísnym slovom v tom zmysle, že Vaneska mamka ti plienku nedá, chodí sa cikať na nočník alebo záchodík, som sa dopracovala len k tomu, že dieťa sa mi prestalo pýtať, a bola schopná zdržiavať niekoľko hodín 😔

Pati, oni všeobecne s cenovkami v kauflande majú neskutočný bordel 😠

gabkazabka
5. máj 2010

Cafte,
my uz sme doma z prechadzky,fajne bolo von,len teraz to uz vyzera na dazd......
Ja mam ten plech z kaufu a veru stal okolo 8,5 eur,ale je kvalitny...keby som trosku vydrzala,mohla som mat za 3,99 😖
Ninu som dala spat,ale pochybujem ze zaspi,lebo nad nami susedia davaju bezpecnostne dvere a buraju stenu tak je tu vela hluku 🙄

anape
5. máj 2010

ahojte kocky,
ja som si dnes bola nakupit kvietocky do zahradky, tak sa z nich vytesujem a rozmyslam ako si to tam upravim 🙂 .... idem daco pozehlit a potom po petka, na anglictinu a tak...sme bez tatika, tak to budeme mat pernejsie 😒

zuzka to ste kvoli cikaniu volali taxik a utekali domov, ved ste sa mohli niekam zasit a cikat do travicky 😀

kedy dame nejake stretko?

gabkazabka
5. máj 2010

ja mam pocit,ze v kauflande maju bordel vo vsetkom,vcera sme tam boli vecer na nakup 😨
zuzi,ja si myslim,tak ako pises,ze prisnym slovom to asi nevyriesis,podla mna treba dohovarat,ale nie zakazom....neboj,ono to jedneho dna pride mozno samo od seba,ja som tiez kricala na ninu,ze nesmie do plienky a teraz mi na zachod nesadne ani za svateho 🙄

zuzana612
5. máj 2010

Ahojte, moje obe deti spia, tak parada. Akurat odisla suseda, Matus sa pytal spat uz aj sam a Lili som dala von do kocika a prikryla pre pripad ze zacne prsat a ja si to neskoro vsimnem 😀 lebo pred chvilou svietilo slnko a teraz je tu uz taka ciarnava, ze az. Ale nevadi, nebudeme musiet polievat vecer travu a tuje 😀

U nas tiez kricanim ohladne wc nic nevyriesime, teraz uz aspon vacsinou povie ze ciakal som 😀 ale az ked je po. Zase je to trosku aj moja chyba lebo keby som ho dala ja kazdu pol hod vycikat, tak by to bolo ine. Lenze komu sa chce kazdu chvilu rozpinat body a stahovat plienku? ALe cakam nech sa pekne otepli a budeme trenovat 🙂

gabkazabka
5. máj 2010

Zuzi,
chcela som sa ta opytat,minule si spominala,ze si potahovala tortu z Mmf hmotou.Ako sa ti s nou robilo?Lebo chcem piect nine na 2. narodeniny a neviem,ci robit tu hmotu z cukrikov,alebo objednat K2...

gabkazabka
5. máj 2010

oprava :s mmf hmotou

susana28
5. máj 2010

Zuzi Huta - aj u nás to tak bolo, že prv sa naučila povedať cikala som, a potom "vaneska bude cikať" 😀

Gabi, čo je mmf hmota?

gabkazabka
5. máj 2010

to je hmota,ktora sa robi z jojo cukrikov-na potahovanie tôrt namiesto marcipanu
😉

zuzana612
5. máj 2010

Gabika, robilo sa mi s nou fajne a Matusovi veeeeeeeeeelmi chutila 😀 A este som piekla tortu par dni skor ked som mala cas, dala som ju do mraznicky a vytiahla den pred oslavou aby som ju dozdobila a na taku zamrznutu sa mi to davalo super, pretoze som to mohla aj pritlacit a neostala mi tam diera 😀

gabkazabka
5. máj 2010

Zuzi a z ktorych cukrikov si robila?Z lidlu-dulcia?Aj si ich umyvala od farby a cukru?A dali sa formovat aj ozdoby? 😕 Lebo som niekde v diskusii citaka,ze sa blbo formuju postavicky....a este z kolkych baleni mi treba urobit na tortu velku cca A3 a vysoku 10 cm?A este ked si potahovala nerobili sa ti na bokoch zahyby?
Tlko otazok naraz 😀 🙄

gabkazabka
5. máj 2010

nina mi normalne zaspala pri tom obrovskom hluku 😕 😲 .Asi ju zmohla ta prechadzka,len som zvedava,do ktorej bude spat

zuzana612
5. máj 2010

Gabika, ja som robila z Haribo smolkov,neumyvala som ich lebo som chcela modru farbu a robila som z toho cisto len pokrytie torty,zaidne figurky, tak neviem ako sa z toho toi. A nerobili sa zahyby, ale ja som mala okruhlu tortu, tak neviem na stvorcovej. Ja som pouzila len pol balika, tak jeden balik ti bude urcite dost

gabkazabka
5. máj 2010

Zuzi,dakujem 😉 .Zajtra zbehnem do Lidlu kupit cukriky a asi vyskusam z polovicnej davky a potom o mesiac budem robit naostro 😵
A este:valkala si to na folii potretej cerou,alebo si pod to davala solamyl s cukrom?

smarti
5. máj 2010

Ahojte, prepáčte, že sa vám tu vopchám. Googlila som na nete recepty na mufiny, chcela by som banánové. No a medzi množstvom odkazov mi ukázalo aj vašu diskusiu, kde ste sa bavili o banánových mufinách, vraj sú super. Ja som skúšala recept od Bukovského s celozrnnou múkou - no výsledok stál za nič, ani chuťovo, ani výzorovo. A vy tie vaše tak chválite, neviem už ktorá ste o nich písali, tak chcem poprosiť, či by ste mi nemohli dať recept do IP alebo aspoň odkaz na stránku, ak je to z netu. Viem, receptov je na nete veľa, ale tie banánové čo som robila, tak to ma odradilo od skúšania, že ktorý je ten pravý. Vďaka.

sophie1981
5. máj 2010

😝 caute...trochu som nakukla..strajkuje nam net...ale teraz ide...tak v rychlosti zdravim.... 😉 ..

ja cumel olizujem od narodenia....aj flasu.......aj sa s katkou jazyckovo bozkavame kazdy vecer.... 😝 😝 😝 .....sme na tom zavvysle... 😀

nic, ideme von..ked bude vecer net, tak popisem viac.... 😉

antoniab
5. máj 2010

moje dieta je uz druhy den na nervy 😠 asi ho pojdem vratit aj som bola dnes po mamku na gynke tak som mohla vybehnut hore ze nech si ho beru 😀 😀 😝

kazala som mime kupit ten gel na dasna lebo uz neviem stracam nervy a pocasie onicom takze sme dnes toho ani nenaspali 🙄 🙄

gabkazabka
5. máj 2010

Smarti,v tejto teme str.419,alebo skusim okopirovat ceky zuzkin recept:
Ja mam obycajny plech na muffiny a davam don kosicky na muffiny aby sa neprilepili ku plechu. A ked si kupite pekne farebne kosiky, tak tie muffiny aj pekne vypadaju Ja robim recept viacmenej uz z hlavy a od oka, teda hrncekovy Ked si na to vyberiete nejaky mensi 250 ml hrncek, tak to bude akurat. A ten recept je:

1 a pol hrnceka hladkej muky
1/2 hrnceka hnedeho cukru
1/2 prasku do peciva
1/2 lyzicky skorice, sody bicarbony,trosku soli
1 vajce
1/3hrnceka oleja
2/3 hrnceka mlieka
kusky cokolady
1-2 banany, podla velkosti

Vsetko robim v jednej miske vareskou. Najskor nasypem vsetko suche, potom dam vajce a potom do hrnceka dam od oka 2/3 mlieka a dolejem olejom. Popucim banan, dam kusky cokolady (momentalne tam davam velkonocnych zajacov a potom to rovnomerne rozdelim do kosikov. Pecie sa to okolo 20 minut na nejakych 180 stupnov. Toto je recept na bananove muffiny. Ked robim jablkove, miesto cokolady dam hrozienka a miesto banana nastruham hablko. A minule som robila cucoriedkov, tak som vynechala skoricu a cokolada a dala som cucoriedky. Proste, zo zakladneho receptu mozte urobim hocijake. ALe nam najviac chutia bananove, vsak Bibka

Lili dnes dospava, pekne haja v postielke, aj Matus je celkom kludny a o chvilu pojde spat, tak mam veget aj ja. Navarene este od nedele, pradlo oprate a zehlim az ked sa mi urobi velka kopa

gabkazabka
5. máj 2010

Mati 😀 ze vratit dieta 😀 Ale skus ten calgel,my sme ho tiez pouzivali a bol super....aj ked sa trosku zle rozotieral,ale naozaj zaberal 😉

smarti
5. máj 2010

dík za recept

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre