Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
18. máj 2010

mata dik.....

maca77
18. máj 2010

Bibka, ale kachle sú teda furt poriadne drahé ... som si myslela, že ceny išli trošku dole, ale vôbec ... my sme síce ten náš krb teraz prerábali, lebo sme neboli spokojní ... pred 9timi rokmi, keď sa začali stavať s teplovzdušnými vložkami, tak sa robil akurát tak jeden typ, všetko sme kupovali v Košiciach, bližšie nič nebolo ... no a teraz sme chceli len sedaciu časť a hore rímsu obložiť tými kachľami, no keď som videla cenu za 1ks (650-750,- Sk) tak mi vyšla suma za pár kusov 500€, hneď som od toho upustila ... a poriešili sme to inak...

... ale ke´d sa ti také kachle nahrejú, tak to je paráda... mnohí aby ušetrili, obkladajú tie vložky hebelkami či iporkami (tie biele), lenže oni sa vôbec nenahrejú a keď zhasne v kozube, tak je hneď zima... treba radšej investovať do šamotu, ktorý sa nahreje a potom sála teplo...

no a ešte sme zisťovali, ako je možné, že v PL na trhu kúpite kozubovú vložku za polovičnú cenu... tak sme sa dozvedeli, že na trhu predávajú tie, ktoré neprejdu kontrolou a majú niekde skytú vadu, aj keĎ to nie je navonok vidieť

sophie1981
18. máj 2010

maca....su drahe...ale zasa ked kupis pekne kachle, uz nemusis obkladat...kjedze ako pises, straca to vyhrevnost......a nam pod schody asi skor kachle ako kozubovu vlozku...ja prieduchy nechcem.....ved uvidime co bude..to je este daleka buducnost....

maca77
18. máj 2010

myslíš prieduchy dole alebo hore do izieb? my máme potiahnuté aj hore do detskej a do spálne, takže máme aj hore teplo ....

a aj keď je to u vás ešte ďaleká budúcnosť, to nevadí, lepšie pohľadať informácie skôr, ako potom narýchlo niečo kupovať

susana28
18. máj 2010

Ahojte, vás ešte pršteky nebolia o toľkého písania? 😀 ale zas som sa aj zrelaxovala, kým som vás prečítala 😉

Baby, kde kúpim peknú klasickú perinku, také niečo slávnostnejšie čo by bolo vhodné na krst? Lebo som kuk na internet, ale našla som len na českých stránkach a tie ceny - 499-899 cz, tak nemám chuť kupovať niečo také drahé a ani to nevidieť, aby som nekúpila mačku vo vreci 😒 A ako krstná mama, čo mám ešte kúpiť? Teda okrem perinky mám kúpiť aj košiľku, sviečku a aj oblečenie? a tá deka čo sa na perinku dáva? tam by mal byť nejaký náboženský motív? to kde kúpim?

Bibka, a ty si nepísala,že nevieš tancovať? :- Ale možno som to zase doplietla, a písala iná baba. A ak predsa, tak ťa obdivujem, lebo ako sa ja poznám expert na trapasy by som sa tam asi fakt strápnila 😀

A len mne sa to zdá, ale andrea tu už dlho nebola. Ktovie asi ju malý Marko (dúfam, že som drobcovi neskomolila meno) zamestnáva.

sophie1981
18. máj 2010

susan...staci pekna klasika perinka...bez ziadnych krizikov..... 😀 ........u nas je zvyk ze krstna mama kupuje perinku, oblecko, kosielku, svicku a ak je to dievcatko tak nausnice, ak chlapec tak sa dava ˇdo perinkyˇ.....a tancovat ako tak viem.......ale straposit sa urcite straposim tam ......ale co uz...ked uz von tak pochmurno nech aspon sranda bude..... 😀

susana28
18. máj 2010

Bibi, pochybujem, že by tam chodili, len profesionálne tanečnice 😉 skôr sa tam idú baby odregovať, a či budeš skákať v rytme s ostatnými alebo budeš samostatná jednotka je v podstate jedno 😉

sophie1981
18. máj 2010

no tak sa pridaj.... 😉 .....ale nie idem skusit...je to tu na 5 zedeeske, co je 5 minut od bytu, tak ak by nahodou Katka vystrajala, so blizko.....co myslim, ze bude revat..... 🙄

antoniab
18. máj 2010

a ja dnes na zumbu nejdem lebo by mi praskla hlava 😝

susana mne nasi kupili perinku v pl stala tusim 10eur kmotrovci mi uz nekupovali nechcela som iba kosielku sviecku tortu a nechali jej spravit namiesto kosa taku tortu z plienok plus body macik hrkalka tam bola flaska a peniazky dostala kedze nausnice ma pomne a ta decka ta sa uz tiez nenosi a malu som do perinky obliekla normalka kosielka overal dve ciapocky kedze to bolo v zime no ale mi sme krstili ked mala mala cca 2tt myslim ze foto je v albume a na fb tiez 😉
to oblecenie na krst je krasne alebo podla mna zbytocne vyhodene peniaze kedze to tak male babo velmi nevynosi tot ked je to biele

jaj mala prave objavila ze ked potiahne hrkalkou tak sa jej zatoci vrtulka a teraz nato cumi jak na zjavenie 😀 😀 😀

zuzana612
18. máj 2010

Taaaak, Janka uz odisla, ale aspon na hodinu som sa mala s kym porozpravat 😉 Dokonca vystihla zelenu vlnu sem aj spat, tak nemusela stat v kolone 😀

Lili som uz dnes asi piaty krat uspala, som zvedava kolko pospi teraz, lebo dnes je to s jej spanim hroza, a to som myslela ze v takomto pocasi bude spat aspon 3 hodiny 😠

My chceme tiez klasicky krb, prieduchy mi netreba lebo ked pootvaram dvere, tak myslim ze budem mat teplo v celom dome aja to chcem hlavne na prikurovanie tu kde sme cely den, v izbach nepotrebujem 20 stupnov. Tiez sme rozmyslali nad kachlami, ale k mojmu stylu zariadenia by sa nijak nehodili

zuzanale
18. máj 2010

Susan perinky stoja samotná od 15€ hore a suprava košielka perinka a čiapočka od 20-25€ vyššie popozeraj v detských obchodoch v Mladosti ja so kupovala v delte aj v baby centre maju určite ale priprav sa aj na to že budú za súpravu pýtať aj 50€ 😅 ja som kupovala taku supravu 6 rokov dozadu krsňatám ale výhoda bola že sa mi to vrátilo a kmotra mi už nemusela kupovať aj keď nie všade je zvyk aby krstná tieto veci kupovala obliekajú predsa rodičia a krstná kupuje košielku a sviečku do krstu tie kúpiš v cirkevných obchodoch ja naj na letnej u známych v don boscovi položka za obe cca 10€ deku ti netreba bude teplo to sa už teraz nenosí takto skôr letia tie šaty do krstu ako mala Bibkina Katka ...... inak kuk do albumu Laura tu na koňovi tam mám foto perinky aj s košieľkou s krstu tak mrk ako to vyzerá 😉

veronika1982
18. máj 2010

tak bibka ides na zumbu? tak to je super.. a traposti nebudes. nebudes sama..

som citala ze je uz aj o 16.30 tu na zs v smizanoch celkom fajn cas ale ked mna ta zumba nejako neoslovila.. ja som skor za take taebo alebo aerobic..

my sme spali 2 hod. idem teraz spapat olovrant a idem s matejom na mier..

susana my sme mali do krstu sice pozicanu perinku aj s takym futrom. tusim niekedy to velmi letelo. bolo to take vsetko satenove.. ale ked som videla ostatne deticky ako boli len v perinkach, ziadne prehozy tak mi ten moj matej pripadal taky cudny..sice to co mal bolo velmi pekne ale uz by som volila nieco jednoduchsie..a urcite ako krstna by som dala spravit tu tortu z plienok.. je to super a hlavne ako byva zvykom tak torty podonasaju babky a potom sa jedia alebo vyhodia.a tak aspon takto je toto uzitocnejsie.. na nete je kopec takych co robia tie torty..a velmi pekne kosielky vysiva pani vedla delty v brane..ale vo svetielku je tiez velky vyber

rybecka
18. máj 2010

Bibka tak super vidime sa tesim sa 🙂 Zumba 😀
U Zuzany bolo fantasticky aj mufiny boli mnamka len skoda ze som musela isttak skoro prec 😖 nabuduce sa z drzim dlhsie a LIlije krasna a chce byt stale na rukach no herecka je to cvici s mamkou.

pata31
18. máj 2010

Ahojte...tak pozeram, ze bolo stretko, ale aj tak by som nestihala, bo mala mi spala akurat o jednej...no ale dufam, ze najblizsie sa uz aj mne podari prist 😉 no a bola som doobedu v meste pozriet satky, tak som jedny kupila, aj ked to nie su presne take, ako som chcela, resp, uplne ine 😀 ale sa mi fest pacia...a ja som taka kvietockova, tak to asi preto 😉 😀 a stali len tri eura u cinana 😉 tak pridavam fotecky malej v nich a este aj ako sa snazi si dat nozky pod seba...no za chvilu mi tu uz asi bude liezt 😕 🙂

maca77
18. máj 2010

Susi, čo kúpiš do krstu, to je podľa mňa teraz na dohode ... čo kto potrebuje ... jasné, že tie základné vecičky ku krstu asi stále kupujú krstní (sviečka, košieľka, perinka) .... napr. pri Adamovi nám krstná kúpila perinku, potešilo ma to, že aj keĎ mala krajku, tak nie takú moc čipkovanú, jak našitá záclona 😝 😀 a tú som použila dokopy tak 3krát, takže pri Tamarke som vravela, nech ani ďalšiu nekupuje ... krstná jej namiesto toho kúpila zavinovačku do autosedačky .... no a potom sme dostali kopec oblečenia, len škoda že najmenšie veľkosti a nestihli sme to ponosiť a bolo mi tých vecí strašne ľúto ... tak som sa tešila, že ich využijeme teraz, ale smola, musím kupovať zas niečo v modrom ... no a krstná sa poučila, takže teraz kupuje všetko o číslo väčšie 😅

a čo sa ešte kupuje? pár kúskov oblečenia, balíček kozmetiky (najlepšie je opýtať sa čo používajú), plienky, náušničky pre dievčatko, nejaká hračka alebo napr. kolotoč na postieľku, topánočky-capačky ..

Janka, si mi narobila chúťky s mufinkami 😅 .... žeby sme zajtra my Zuzku prepadli, keD si náhodou všetky nepojedla? 😎 😀

maca77
18. máj 2010

a tie deky ako prehoz cez perinku sa už asi ani nepoužívajú ... nevidela som to odkedy je Adam na svete..

susana28
18. máj 2010

Tak všetkým ďakujem,že ste boli také zlaté a poradili mi. ale keď tak pozerám, čo všetko mi bude treba kupovať tak sa asi na to vaničku, čo som tu pred časom dávala link vybodnem a stopnem objednávku, lebo sa asi nedoplatím 😀 Ono ja už som krstná synovcovi, ktorý bude mať 16 rokov, a to som ja vtedy mala 16-násť, keď som ho bola krstiť, a všetko za mňa vtedy kupovala mama 😉 a vtedy sa ta deka ešte dávala. No a Vanesku sme krstili keď mala jeden rôčik, takže ona už išla nahodená ako kočka v kožuchu, takže deka v tomto prípade nebola potrebná a s nami krstili ešte jedno miminko a to v deke bolo, keďže bol koniec novembra, a tá deka bola nábožensky motivovaná, lebo celá rodina mala niečo s cirkvou spoločné, otec toho bába sa poznal so všetkými farármi, a čítal aj z evanielia, takže oni to brali asi ako tradíciu, a nie za prežitok 😉

A dnes som baby sa pochlapila, nakrájala som uhorku, dve papriky, redkvičky, paradajky, fetu, dala trochu majolky, okrenila a vznikol z toho šalát, ktorý sa dá aj zjesť, dokonca môžem povedať, že aj chutí 😀 Tak možno predsa len niečo zo mňa bude, keď vyrastiem (teda keď sa pustím maminej sukne 😀 )

sophie1981
18. máj 2010

taky salat budem aj ja jest.....

Janka, nevidime sa na Zumbe, bo ja idem tu na sidlisko....n ie do Smizian.... 😅 ...ale slubujem, ze budem na teba intenzivne mysliet...... 😀

susana28
18. máj 2010

Maťka, Zuzka LE, tak som mrkla do vašich albumčekov, a zlaté boli tie vaše slečny v perinôčkach. Tak keď na to pozerám, asi je fakt najjednoduchšie pokrstiť dieťa, kým je ešte v perinke. ale zatiaľ asi nebudem kupovať ani perinku ani oblečko, lebo v podstane viem len že švagriná má termín 4.6 a nič viac, ani to, či to bude chlapec alebo dievča. a tobôž nie kedy budú krstiny, keďže brat robí vonku a domov chodí každé dva mesiace, a predpokladám, či nebudú mať podobný problém ako my s vaneskou, že nikdy nebol náš tatino doma keď sa krstilo, ani braško, ktorý nám bol za krstného 😒 Takže na začiatok keď sa malé narodi a bude to dievčiatko tak kúpim náušničky, tým vlastne vrátim to čo dali krstní rodičia našej vani, a keď chlapček tak sa asi spýtam čo by chceli, no nie? 😉

susana28
18. máj 2010

Bibka, tak prajem šťastnú premiéru na zumbe 😉

rybecka
18. máj 2010

ved aj ja idem na mier 🙂

zuzanale
18. máj 2010

ja už šalat zjedený 😀 ale len kyslu sotanu som si doň hodila....

Susan ono fakt o dohode keď som vtedy kupovala ja tak sme delili napoli s krstným takže ma to až tolko nestálo a tomu druhému sa už len do obálky a drobnosti lebo oblečko do krstu bolo od staršieho oni mali hneď po roku druhe tak sa ďalšie oblečko a perinku neoplatilo kupovať no a potom som ho podedila ja a krstili sa v ňom obe moje dievčatá aj neter zo synovcom lebo fakt sa len na krst používalo aj perinka veď si videla síce s krajkou ale relatívne jednoduchá... no a moje dievčatá dostali retiazky lebo náušničky so si chcela kúpiť ja no a + nejaké oblečko a drobnosti .....

sophie1981
18. máj 2010

ha tak sa stretneme.... 😀

sophie1981
18. máj 2010

tak uz doma ....

dojmy?.....no je to super, clovek sa spoti, vyskace, zasmeje....ale na moj vkus straaasne prepchata telocvicna......osobne si myslim, ze by to chcelo limit. pocet ludi a nie napraskat do telocne vyse sto ludi...ale zasa.....dobry zarobok ma baba.... 😅 ....na konci sa smykala podlaha......co zacal pot sadat..... 😝 ...ale super na natreasanie......Livia ako proficka.......Janka tiez.....a ja...no vdaka bohu, ze tam bola kamoska....som netraposila sama... 😀 😀

Katla to zvladla super....ked som prisla, sa hrala s babkou....bez placu a slz....

zajtra ideme skusit hip=hop k bdskam....a potom sa rozhodnbem kde budem chodit.....aspon raz do tyzdna poskakat a vypotit kysele zizalkz... 😀

kukulik30
autor
18. máj 2010

ahojte 😀
bibka k Bdskam sa chystam uz aj ja nejaky ten mesiac,volala ma jedna znama, len sa neviem zladit...a tam to je o kolkej a ktore dni? a nahodou, vobec ste netraposili..na to , ze si boli 1.krat ockom som kukla a voooobec to nebolo zle 😉

sophie1981
18. máj 2010

livi, dospelacky maju utorok a nedelu o 7 myslim.... 😉 ...

sophie1981
18. máj 2010

len skoda, ze teraz by som zozrala ako vola.... 😝

kukulik30
autor
18. máj 2010

o 7mej?...mne raz hovorila znama, ze o pol piatej, preto mi to velmi navyhovovalo..ale o siedem by to slo 😵 ..ale v nedelu 😀 lebo ja chcem aj jedno aj druhe... 😀
ja som tiez na zaciatku myslela, ze vyzeriem pol chladnicky ,ale uz sa to upravilo....a dokonca som aj schudla trochen 2 kg... 😵

kukulik30
autor
18. máj 2010

bibka si napisala, ze zajtra ides ma hip hop..takze v stredu je ?lebo napisala si utorok, ale to je dnes 😅 ci? som ta nepochopila?
ja zajtra nemozem...tak mozno nedelu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre