Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

vladka1828
14. okt 2012

@lucka2101 hej mali sme ho v harichovciach, lebo sme chceli aby ju krstil ten farár, čo nás sobášil🙂...on je veľmi ochotný, milý a sympatický....na náuke sme boli len raz v sobotu pred krstom 🙂

zuzkafipakova
14. okt 2012

@lucka2101 🙂 no tak to mame rovnake termíny stretneme sa v porodnici 🙂 a k akemu lekarovi chodis ja mam okalyho a ty?

lucka2101
14. okt 2012

@zuzkafipakova ahoj, no je mi z toho trosku smiesno lebo tiez chodim ku okalymu

lucka2101
14. okt 2012

@zuzkafipakova ked chodis ku okalymu tak sa ta chcem spytat ci ti uz dal papier na matersku a ci ti uz povedal kedy presne ku ktoremu datumu nastupujes na matersku, lebo mne zatial nic nepovedal ani nedal a teraz neviem podla ktoreho terminu budem nastupovat na matersku lebo v tehu knizke mam 14.12 ale osif mi povedat ze 7.12 tak teraz neviem a podla toho v ktorom som tyzdni tak by som mala nastupit 26. 10 ale ked bude brat 14.12 termin tak az 2.11 nastupujem na matersku, diky za odpoved

zuzkafipakova
15. okt 2012

@lucka2101 no nic mi nedal a ani nevravel teraz 17.10 idem k okalymu tak budem o nieco mudrejsia 🙂 tak ti dam vediet

ika84
18. okt 2012

ahoj, tiez som zo snv a termin na december, chcem sa spýtat ci máte nejake viac info o porodnici ako je na nete...mam vela otazok 😀

vladka1828
18. okt 2012

@ika84 a čo by si chcela vedieť....ja som tam pred mesiacom rodila, tak možno by som ti vedela odpovedať 😉

ika84
19. okt 2012

@vladka1828 ci davaju resp. musim mat nemocnicnu koselu na porod a pobyt
ci mozem mat latkovky, vsade pisu len jednorazovky
ci mozem mat dieta pri sebe alebo mi ho zoberu
ci mi ho prilozia hned na kojenie, ci je tam niekot kto sa mi bude ohladom kojenia venovat
ci existuje nejaka sanca nemat nastrich ked o to poziadam
ci mozem mat manzela pri sebe po cely cas ci len pri tlaceni a ci musi mat kurz predporodnej pripravy
a mozno nejaku dobru skusenost s nejakym lekarom..resp kto ta rodil a ci si bola spokojna
nuz celkom dost snad aspon nieco sa dozviem aj ked viem ze je to tazko lebo kazdy ma inu skusenost 😉
dakujem

vladka1828
19. okt 2012

@ika84 - nemocničnú košelu mi dali pred pôrodom, (ja som prišla do pôrodnice a hned som šla rodiť), po pôrode a prvej sprche si už dávaš svoju 🙂
- ohľadom tých látkových ti neviem povedať, pretože ja som tiež mala jednorázové plienky....
- hned po pôrode mi položili dieťatko na mňa, potom ho vzali (vyšetrenie, umytie...) a kým som ešte ležala na pôrodnej sále s tou studenou fľašou na bruchu, tak mi ju priniesli ešte raz či sa prisaje ku prsníku - nechali mi ju tak na 5 min.
- ja som porodila ráno o 6 a Soničku mi v ten deň priniesli zhruba 3x na kojenie ( a nechali mi ju vždy asi hodinu).....sestričky boli veľmi milé a pomohli mi, aby sa malá prisla
- ohľadom nástrihu tiež neveiem, pretože mňa nastrihávali....a osobne si myslím, že je lepšie asi nastrihnúť ako sa potom potrhať
- môj manžel nemal žiaden kurz.....prišiel so mnou do pôrodnice, no poslali ho ešte domov, zavolať som ho mohla zhruba hodinku pred pôrodom a ostal pri mne, až kým ma nepreniesli na izbu, čo bolo super, pretože po pôrode tam musíš ešte 2 hodiny ležať, tak som tam mala aspoň oporu 😉
- mňa odrodila taká mladá doktora, ale už si nespomínam na meno - a bola som s ňou veľmi spokojná, aj sestričky boli v pohode 🙂 ja som celkovo nemala žiadnu zlú skúsenosť s našou pôrodnicou
tak snad som ti aspon trocha pomohla 🙂 tak si ešte uži materskú dovolneku, lebo bábätko tu budeš mať o chvíľu 🙂

vladka1828
19. okt 2012

@ika84 ešte som ti zabudla napísať, že na druhý deň po pôrode mi už Soničku nechali na izbe.... 🙂 s kúpaním mi prišla pomôcť sestrička 😉

ika84
19. okt 2012

@vladka1828 dakujem

lucka2101
20. okt 2012

@vladka1828 ahoj, chcela som sa ta opytat ci v porodnici si bola na normalnej izbe, lebo viem ze su navstevne hodiny iba v stredu,sobotu a nedelu a na izbu ze nepustia, preto by som ja chcela ist radsej na nadstandardnu. Pustia navstevu aj na normalnu izbu ci nie? nevies nahodou?

vladka1828
20. okt 2012

@lucka2101 ahoj luci - ja som bola na normálnej izbe - a máš pravdu, tam návštevy nepustia.....je to trochu zle vyriešené, pretože v sobotu som už mala malú celý deň na izbe, avšak návšteva za mnou na izbu nemohla prísť a na chodbu nás s detičkami nechceli púšťať, aby nedostali prievan..... prišlo mi to také čudné, pretože dieťa na izbe predsa samé nenecháš 😖

mirka2706
4. nov 2012

Čaute baby nepoznáte nejakú šikovnú cukrárku zo snv alebo okolia ? Takú, čo pečie výborne tortičky chuťovo ale, čo aj perfektne vyzerajú ? 😉

ericka310
4. nov 2012

@mirka2706 Nam torticku robili v cukrarni v Smizanoch (www.cukraren.cerny.sk). Chutovo vynikajuca a aj vyzorovo tiez super, tak ako sme si zaziadali....cena cca 30 eciek.

freebsd
6. nov 2012

@ika84 ak mate nejake poziadavky treba ich povedat ked pridete na prijem a na porodnej sale, vacsinou sa ich snazime splnit )))) s pozdravom PA.

martaa4s
7. nov 2012

@mirka2706 ahoj, mne robila jedna baba v Danišovciach, torta bola chuťovo a aj na pohľad fantasticky.

ika84
7. nov 2012

@freebsd to je dobra sprava, nechcem nic mimoriadne a viem ze vela mi nesplnia ale je dobre vediet ze sa aspon snazi 😉

mirka2706
12. nov 2012

@martaa4s a daju sa niekde pozriet jej torticky pripadne kontakt? dakujem 🙂

martaa4s
12. nov 2012

@ mirka2706 posielam Ti link, dúfam, že ti pôjde ok ... je to jej album - pani sa volá Silvia Podracká Jedličková 😎
http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.253...

martaa4s
12. nov 2012

@martaa4s
@mirka2706 príspevok vyššie 😀

mirka2706
12. nov 2012

@martaa4s dakujem 😉

martaa4s
13. nov 2012

@mirka2706 rado sa stalo 😀

lucka2101
14. nov 2012

ahojte, neviete nahodou po novom kolko sa plati za nadstandardnu izbu? pretoze zvysili poplatky v porodnici zruba asi mesiac, viem akurat to ze ked otec je pri porode tak to dakedy stalo 34 eur a teraz po novom stoji 50 eur. Preto sa pytam ci neviete kolko po novom stoji nadstandardna izba pretoze asi urcite aj ten poplatok dvihli, viem o tom ze stala 14 eur na noc nevie niekto kolko teraz? diky za info

lydia22
14. nov 2012

@lucka2101 za izbu sa plati 10eur na den,ze bolo 15eur ale kvoli telke ktora nefunguje to znižili,aj ja ju chcem ale je naval,a ten otec pri porode nemam slov zderstvo,pred 3 rokmi ked bol muz pri prvom porode to stalo nejakych 500 korún.

lucka2101
14. nov 2012

@lydia22 dakujem za info. pozeram ze kazdu chvilku mas termin tak drzim palce aby vsetko dobre dopadlo

freebsd
15. nov 2012

otecko pri porode stoji po novom 25 eur..))) Neviem e preco to bolo 50eur ale teraz je to tak.. Nadstandard izba 10eur lebo nie je signal na telku....

lydia22
15. nov 2012

@freebsd lebo ja som z viacerych zdrojov pocula tych 50,tak som rada ze to nie je pravda.bodaj by mi ta izba vyšla a aj predplatena dr.

lucka2101
16. nov 2012

@freebsd ahoj mozem sa opytat ze odkial vies ze po novom je 25 eur??? pretoze ja som to citala u lekara a aj dokonca sestricky som sa pytala lebo mali to vypisane na nastenke a sestricka mi povedala ze ano ze z 34 eur na 50 eur to dali dokonca precitala mi to z papiera ktory mala na stole a povedala ze strasne vela zakrokov zrazelo este napr, ked chces mat svojho lekara pri porode tak to zdrazelo zo 100 eur na 150 eur. a ze ten cennik je platny zhruba mesiac, dik za odpoved

lucka2101
16. nov 2012

@vladka1828 ahoj vladka prosim chcem sa ta opytat kolko si ty platila ze manzela ked bol pri tebe pri porode ? lebo zmenili ze vraj poplatok ja viem ze 50 eur ale ze nie ze iba 25 eur, platila si este po starom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre