Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

zuzana612
20. nov 2009

Ahojte, m sme mali vcera zase plny dom, bol tu bratov Simon cely den, aj tu spal lebo je este stale chory a nema kde byt, na obed prisla aj sestra s detmi, nastastie bolo aj von pekne tak sme sa boli aj trosku prevetrat. Dnes som uz sama s nimi dvoma lebo mama ide do prace, ale uz sa celkom pekne vyhraju. Zajtra by som mala ist est na tyzden do Spisskej, ale ked sa mi taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak strasne nechce 😖

rybecka
20. nov 2009

Dobre ranko,
tak Ondrejko my zaspal v posteli stal sa zazrak 😀 zobudil sa rano o siestej a teraz o 8 rano zaspal opat. dam asi sampanske 😀
Matej odisiel dole k babke takze ja ranajky pohodicka aka tu dlho nebola.
Zienky ake jasle su v SNv? a kde hlavne su? crta sa mi praca a neviem ci mam ju vziat alebo nie .
Na jednej strane super robota a konecne viac penazi ale na druhej je tu Ondrejko a je velmi malicky 😖
Mam dilemu no este musim zisti co mi ponuknu myslim financie ci sa mi to oplati 😒

pata31
20. nov 2009

Ahojte, tak mne sa tej noci snivalo, ze som porodila...a bolo to uplne rychle, vlastne porod bol asi minutovy a potom uz som len malu vnimala 😉 😵 😵

veronika1982
20. nov 2009

ahojte.. no pati ja som mala tiez take sny...

janka tak to je super aj ked si to neviem predstavit zeby sme teraz nase deturence odniesli do jasli... a o aku pracu sa jedna..

bibka dnes nedojdeme lebo pride babka a ja chcem umyt okna a poprat jesenne veci a vylozit zimusne..

my sme boli rano na policii dat si spravit obcianske a matejovi pas... ten sa tam skeril na nich ale fotku ma celkom fajn... zaklad ze sme uz v polsku boli a teraz mu robime pas...

janka a to spal celu noc ondrejko?

sophie1981
20. nov 2009

ahoj.....

boli sme sa prevetrat...katka je mrzuta, asi zuby...tak som ju vzala von pospinkat...na obed mame rybku v zemiakovej kasi, mnam, uz sa tesim...uvidim co na to povie madam.... 😅

veronika, tak buduci tyzden.....v pondelok budem sama doma rano, tak dojdite, budeme cakat... 😉

janka....musis sa rozhodnut ty...na jednej strane chapem...vacsi prijem, viac moznosti pre deti aj pre vas s manzelom, taktiez je to uz druhy rodicak, takze si viem predstavit, ako to je v tvojej hlave byt tak dlho doma a stale jedno a to iste, ja som doma 9 mesiacov, a veruze niekedy by som sla oddychnut do roboty...ale na druhej strane, Ondrejko je ozaj este malicky, ja si neviem predstavit dat Kacu do jasli a to je o mesiac starsia......zase, ked nastupis do roboty, ako budu ochotny zamestnavatelia pristupit a OCR-ky, ktore pri dvoch dietkach budu asi dost caste..... 😕 ...kedze kolektiv pre deti je riziko choroby.....som ti pomohla co??..... 😀 😀 😀 😀 😀

anape
20. nov 2009

ahojte baby,
my sme sa s viktoriou cely den flakali a teraz sme uz doma, deticky pozeraju krtka a ja popijam kavicku,lebo von je take blbe pocasie, ze zaspavam na nohach a to mame ist vecer na nejaku akciu...som z toho trosku mimo,lebo sme takto nikde neboli hadam aj odvtedy co mame petka...cize aj tri roky 😕 😨 😀
k detom pride babka, takze sa mozem zabavit,lebo babke plne doverujem 🙂

jani v spisskej su dvoje jasle, co ja viem, jedny su na zapade1,tam chodil aj moj petko,no prave dnes som pocula,ze maju zakaz brat deti z okolia,tak neviem a druhe su na mieri, tam chodia deti kamoskam a ze vraj je tam tiez natresk... inak je tazko rozhodovat sa co? ja tiez riesim ako dalej,kedze financne na materskej to je hruza 😒 ... musim si zistit ci mna sa tyka ten zvyseny prispevok a ak nie, tak asi tiez budem velmi uvazovat o navrate do prace 😝

antoniab
20. nov 2009

ahojte

no dnes otrasne pocasie taka hmla ked som si rano bola pre lieky na gynde tak v snv to vyzeralo ze opadne ale ked som sa vratila tak to unas bolo este horsie aspon mi neni luto ze musim cusat v posteli 😝

jej jasom si myslela ze jasle uz ani neexistuju 😅

baby mam otazocku aku kozmetiku pouzivate pre babatka alebo co mi nazaciatku vlastne treba kupe sa len v cistej vode zasvati ma niekto dotoho? 😕

bibi za ako dlho ti prislo rozhodnutie s jobcentra o materniti sure grand mne to este neprislo je to tak cca mesiac co cakam 😖

sophie1981
20. nov 2009

holaaa...mala okupana, nakojena, lei pri babke a pozera panelak.... 😀 😀 😀

ide navarit cajik, ze si este pred spanim dam a zaleziem.......sme dnes kupili Katkedarcek pod stromcek....boby.....zatial som ju tahala len po babkynich podlahach........jej sa pacilo naramne,......babke a dedovi menej.... 😀 😀 😀

Mati ja sompoberala maternity allowance, podavala ziadost 2 mesiace pred odchodom na matersku....tiez som dlhsie cakala, tak som tam volala, tam mi pani vravela, ze mi to schvalili, ze dostanem kolko mi vyratali a ze potvrdenie poslu ku dnu zacatia materskej.....ten aj poslali na ang, adresu, ale bohuzial, nasa slovenska posta to cestou na svk zapatrosila a z anglicka cestou na svk ta zasielka zahadne zmyzla...... 😕 🙄 🙄 ...takze ja ten papier nemam doteraz, zatial som ho ani nepotrebovala...momentalne cakam na potvrdenie o ukonceni.....uz by to malo dojst, pretoze peniaze za insurance mi uz poslali na ucet...takze uz to bude spracovane...uz len dufatz e sa to nestrati..... 🙄

ako sa inac citis??...oddychujes??...a kedy dojde manzel?

veronika1982
20. nov 2009

dobry vecer... matej uz spinka.. som ho chcela oblbnut s flasou ale betar vie rozoznat flasu od cicky.. ha ha.. ale vypil 30 ml...

mati ja som mateja kupala v cistej vode a s detskym mydlom.. tusim niveu som mala. a ked mal potnicky tak som dala trosku repiku...

baby poradte..s mm rozmyslame ako sa volala detska rozpravka.. boli to take dve postavicky.. jedna modra vysoka a druha cervena silnejsia.. ale neboli to tie priserky z plasteliny... tieto boli tusim z nejakej skladacky a vedeli sa poskladat ne vec ktoru potrebovali.....pochopili ste ma?

sophie1981
20. nov 2009

veronika...ja viem, ktoru myslis....ale nazov neviem..... 😝

a mati , ku kupaniu, ako veronika...cista voda a mydielko detske.....tiez sme mali nivea, alebo johnsons bed time.....a olivovy olej, na zahybky a potnicky som mala bor alkohol.... 😉 ....

zuzana612
20. nov 2009

Ahojte, mne Matus spi uz skoro 2 hodiny a konecne idem aj ja, som myslela ze budem spat o osmej a ako tak pozeram tak je uz skoro pol desiatej 😕 Som sama doma, oco chodi spavat ku babke lebo jej hrabe v bedni a robi segre zle, lebo zevraj pocuje nejake zvuky a si mysli ze jej to robi napriek sestrin manzel, no proste hroza. Mama je este v praci, tak je tu nezvycajne ticho 😀 Zajtra som mala ist do spisskej ale nejdem lebo sa mi zase nieco poserinkalo na aute, skripe mikoleso tak ho oco rozobral a zajtra chce este druhe a ja cakam ze mi povie ze treba na to objednat nejake suciastky, aby som uz mohla ostat doma a nemusela cestovat hore dole 😀

Fazula sa natahuje a vsetko ma boli. Konecne som odfotila to moje hrosie brucho, hodila som aj fotky a ked si ich porovnavam s bruchom ake som mala pri Matusovi, tak ak sa da pohlavie podla brucha urcit, tak tento druhy zasran bude urcite chlapec, lebo brucho mam presne take iste ako pri Matusovi. Takze dalsi Matejko to isti 😀 😀 😀

No nic, idem ja chrapat.....

Ozaj Bibka, kedy to Jozko zacina robit v BA? Sice teraz ma napadlo ze on tam nebude chodit na aute, vsak? Lebo som myslela ze ak pojde autom, tak ak uz nepojdem do Spisskej, tak by mi mohol doniest Matusov kocik 😉

zuzana612
20. nov 2009

Mata, ja som Matusa kupala s HIPP kozmetikou, lebo sme ju mali v tych krabiciach co sme dostavali pred aj po porode, tak som chcela vyskusat a bola dobra aj pekne vonala, tak som ho kupala s tym gelom a potom som ho aj kazdy den natierala olejcekom aby pekne vonal 😉

rybecka
20. nov 2009

Ahojte,
Zuzana tak to ste uz fajne velky pekne brusko 😉
ja osm pouzivala na zaciatku olej Aviril a na potnicky borovu vodu.a obycajne detske mydielko

antoniab
21. nov 2009

ahojte

dakujem za tipi este otazocka pouziva sa este puder ked sa prebaluje 😕

bibi citim sa fajn snazim sa co najviac lezat ale minule ma strasne bolelo pod pravim rebrom tak som vygooglila ze by mohlo ist o hellp syndrom tak som hned nabehla k tete nech mi premera tlak zviseni tlak by to potvrdil no stale je nizky ale to ma len tam tlaci mala a teraz aj ja na sebe vydim ze mi rastie brucho tak tak sa aj svali natahuju ale bojim sa aby bolo vsetko ok potom sa az velmi sledujem citam po nete no katastrofa ked budem taka histericka pri malej tak chudak moje dieta 😅 😅

manzel pride 11.decembra bude doma az do krstu a potom pojde naspat
ja som myslela ten prispevok 500libier ziadala si on a oni ti poslali zamietavajuci dopis mne este nic neprislo a vraj to budem potrebovat ked budem ziadat porodne 😖

tesim sa namalu ale zacinam mat take divne pociti ci budem dobra 😅 ja som nebola ani na ziadnom predporodnom kurze je to vobec potrebne ?doteraz bolo tolko casu zarazu mam pocit ze to nejak uteka 😝

antoniab
21. nov 2009

jaj tolko chyb vidim s y 😲 a tam som nedopisala ci budem dobra mama 😀 no dnes mi to nemysli

inak kde ste vsetky zeby sa trocha vycasilo 😉

maca77
21. nov 2009

ahojte

Pati, samotný pôrod je asi fakt len minútový .... keď nepočítaš všetko predtým a potom 😉

včera som bola po dlhšom čase v madarase ... Dráčik je už zaplnený, myslím že za taký týždeň by už mohol fungovať ... konečne veľké hračkárstvo, že sa dá v pohode prejsť a nielen kukať, čo kde zhodíte a načo stúpite...

...ale som šla domov aj tak vytočená ... šla som tam kvôli tomu, aby som kupila malej papuče a v J.G. niet jediných papúč 😠

veronika1982
21. nov 2009

joj kolko ja som mala otazok a pochybnosti...a aj dnes som mala myslienku ci som dobrou matkou ked mali mi nepapa... rano som mala zase upchaty mliekovod tak som ti tiskala cicku do ust len nech taha a na obed bolo zase trapenie ale spapal zemiacik s karfiolom a zltkom... nic extra ale zase nejaky uspech...to bude asi tym pocasim lebo zacinam mat depku.. mali sme ist s tatikom do kezmarku pozriet na zapas ale tatik siel nakoniec sam lebo vonku je hnusne.. zaklad ze vcera v poprade bolo krasne pocasie.. slniecko svietilo cely den..mne uz sibne z tych stien...a vonku sa bojim ist s matejom aby nepochytal zase dajake virusy..

uz sa tesim na pondelok.. osedlame kona a pojdeme ku bibke...

maca77
21. nov 2009

Veronika, neboj, určite si dobrá mama .... a aj preto, že si sama položíš takúto otázku 😉 ... zlá matka by sa nad tým vôôôbec nezamýšľala ... takže hlavu hore a úsmev na tvári ... to Matejka určite poteší 😵

veronika1982
21. nov 2009

maci dakujem... poobede sme sli k babke a dosla aj sestra tak bol plny dom a matej len kukal co sa deje..potom prisiel tatik pre nas a sli sme domov... a spapali sme kasu... sice sme robili opicky s tatikom ale nieco spapal.. tak som zvedava ako dlho vydrzi spat..

ja uz som stihla pozehlit a dokoncila som salat lebo zajtra mame na obed salat a rezne a poobede chceme ist na kolky...

a som uz k.o a to chcem pozerat bobule...

anape
21. nov 2009

ahojte baby,
hlasim sa az teraz,lebo dopoludnie som dospavala prebdenu noc,inak bolo fajn,zatancili sme si ako za mlada 😀 a deticky boli pri babke v pohodicke, potom som bola sama s detmi,tak sme sli ku kamoske a teraz vsetci spia a ja relaxujem 🙂

veronika urcite si super mamina 😉

antoniab tie sny pred porodom asi zaziva kazda tehulka,niekomu sa sniva o super porode,niekomu o tazkom, no v skutocnosti si to nedokazes predstavit,pokial nezazijes a hoci to trosku poboli,vysledok je krasny...neboj,zvladnes v pohodicke 🙂
a tiez asi kazda zaziva aj tie myslienky, ci bude dobra mama,ako to zvladne...ja som to tiez zazila,dokonca v prve dni som bola vo velkom rozcarovani z velkej zmeny v zivote a zistila som, ze na dieta sa neda pripravit,akurat nastudovat nejake "manualy"...proste to je zrazu tu a plne odkazane na teba a ty sa onho staras najlepsie ako vies...proste materinske pudy 🙂

pekny vecer a dobru noc

slaviq81
22. nov 2009

😕 😕 😕 😀 😝

kukulik30
autor
22. nov 2009

😀 😝

sophie1981
22. nov 2009

zase nikto....

slaviq81
22. nov 2009

Bibka, veď je víkend 😉

veronika1982
22. nov 2009

ahojte... tak my sme boli na kolkach a uz teraz ma boli ruka...

a pozerali ste spravy? boze to mi je tak luto a este ked matka s dcerkou zomrie..

bibka zajtra neprideme lebo nam idu sparovat z vonku a musim im dat penu a kluce takze ak chcete tak pridte vy k nam..

rybecka
22. nov 2009

Ahojte,
ja bola som dnes v PP kupovat mm topanky a Matejkovi vetrovku ale odisli sme naprazdno akurat v Tescu som si nakup spravila 😒
Inac celkom v poho vikend a mam novinku mamka si kupila psa vlastne kupila ho babke lebo ju vykradli ale ona nechce psa ani vobec o tom pocut tak ostal nam je to jazvecik taky chutny a vola sa Pajda 😀 Ondrejko ma z neho velku radost inac je to treti pes 😝 v dome ale toho stareho jazvecika co mame 10 rokov chce dat utratit 😝 tak to mame nove 😀 😀

sophie1981
22. nov 2009

baby, zomrela nejaka 36 rocna pri porode...aj babatko.... ☹

sophie1981
22. nov 2009

mojej svokry kolegyna.....

zuzana32
22. nov 2009

Bibka, je to smutné počula som o tom ... ale dievčatám čo idú rodiť, a už majú strach si veľa odvahy nepridala 😖

pata31
22. nov 2009

jejda, aj ja som to videla v spravach...a teda je to hrozne 😖 bojim, bojim...ale mala stale kopka a to je dolezite!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre