Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

susana28
23. mar 2010

Ahoj sue 😉 tak ja ti asi neporadím, ale možno baby sa vyjadria a poradia 😉 ale fakt neviem, či v snv máme niečo osobitné pre bába okrem krytej plavárne a kúpaliska. Skús niečo vygoglovať 😉 A samozrejme vitaj medzi nami.

Vierka tak možno to nie je práve ten zrub čo som myslela, ale zas veľký rozdiel nemôže byť 😉 a ste svojpomocne stavali alebo ste si dali postaviť na kľúč, lebo som minule pozerala nejaké firmy čo to robia, len ohlasy na ich prácu tam žiadne neboli.

susana28
23. mar 2010

Vierka a sa mi páči ako ma pekne voláš, "susanka", joj to je také zlaté........ 😉

rybecka
23. mar 2010

Zuzana ja chodim ku Kovalovej som spokojna ma dobry pristup k detom Matejko sa stale tesi na nu 🙂 a Cigani su tam sem tam oni su vsade 😠 poslem ti cislo ak mas zaujem. 😉
Inac ja dnes umyte okna zaclony vyprate pozehlene manzela mam stale na marodke tak kmitam kym mozem
Zajtra ideme do Ke za ocom uz ma vybrate pol liecby je sice napojeny na hadicky lebo nemoze jest ale drzi sa tak som zvedava na neho.
😕

rybecka
23. mar 2010

Sue,
da sa ist na Hotel Cingov tam je teplucko a chodi sa tam aj s babetkami ja som tiez bola 😉

susana28
23. mar 2010

Janka som chcela tiež napísať čingov, bo som si spomenula že lívia tam minule bola so samkom a držím palce, nech je ocino čím skôr doma a hlavne zdravý 😉

sue250
23. mar 2010

dik baby len mne detska lekarka povedala ze na plavaren ako taku by som nemala ze sa to neodporuca, na cingove od kedy je prerobeny som nebola tam by som sla odychnut len s manzelom)))) vraj doktorke niekto spominal ze sa tu niekde da ale nevedela si spomenut tak preto sa pytam))) a este baby nejake materske centrum tu je? 😉

sue250
23. mar 2010

antonia citala som ze si tiez rodila v levoci) kto ti bol pri porode? mne smolko 😉

vierka1974
23. mar 2010

Susi robila nam to firma z Liptovskeho Mikulasa ARBOREA , zaklady sme si robili sami a ostatok firma, ta nasa stoji pri hlavnej ceste na takom briezku nie je az taka velka ako ta s rybnikom ale na upratovanie mam toho i tak dost🙂 a este mame dost prace s terennymi upravami s prijazdvou cestou, travnikom a tak, ved aby sme sa velmi nenudili ked este nemame babo🙂

maca77
23. mar 2010

Vierka, minulý a predminulý rok chodil k nej do družiny náš Adam ... tak keď si spomla aký máte dom, hneĎ ma napadlo, ku komu patríš 😉

Sue, my sme chodili plávať cez Centrum voľného času, raz týždenne na ZŠ Nejedlého ... ale dosť studená voda tam je, lebo je to klasický bazén na plávanie ...

maca77
23. mar 2010

sa mi zdá, že vedľa dr. Urbanovej má ambulanciu dr. Dadej .... a keĎ som minule prechádzala cez tú čakáreň k nefrologičke, tak cigánov tam bolo teda dosť veľa...

... a podarilo sa mi dnes kúpiť oblečko pre Adama na prijímanie ...tak sa teším, že mám o starosť menej 😵 ... len neviem, v čom pôjdem ja 😕 😝 rifle a triko by bolo asi dosť blbé 😀

antoniab
23. mar 2010

ahoj sue
mna rodil buffa s adaskom bola som spokojna pan doktor buffa sa chodil pytat ci je vsetko ok este 2 dni po 🙂 aj steh mi vyberal on 😉 a kazal mi prist najskor az za rok 😀 😀 😀 ja neviem mne bol primar nesympaticky bol v pohode a chvalia si ho ale posoby strasne nadriadene 😒
kedy si rodila ?lebo ked pozeram do pasu ze 5mesiacov tak niekedy v novembri a to som tam lezala a este v decembri a potom zas v januari 😀 😀 😀 som si ich tam oblubila ci oni mna 😀 😀

zuzana ano vedla je nejaky doktor a tam chodia cigani ale ja som ich stretla len raz cakali tam dve ale ako pise janka ti su vsade 😒 na novej poliklinike mam gyndaka a svoju doktorku a fabiana na nozicky tak tam je ich tiez dost 🙄 no vsade su tak si pekne zvykaj 😀 😀

baby idete dnes cvicit 😕 mojej nastavajucej svagrine sa nechce tak musim este brunknut uz svagrinej ci ta ide

sue250
23. mar 2010

no buffu som ja nechcela nic proti nemu nemam urcite je skvely doktor ale na mna posobi tak prisno jak profesor v skole) a to som ucitelka aj ja))) neviem prist na jeho humor ja som tam lezala v marci potom v juni na podsivanie aj ja som tam bola ako doma rodila som v oktobri ja som si levocu vybrala kvoli tomu ze pred rokom v krompachoch som v 25tt porodila skor potratila dvojicky bol to porod - horor a pristup lekarov nikdy viac tak sa mi vybavovalo do levoce mala som primara pavlacika ale v septembri koncil a mal mesiac dovolenky asom sa bala ze kto zas pride lebo tak sa primar menil v krompachoch a vsetci ma strasili este ze porodim skor tak som si zistovala aky je doktor smolko dost ma vystrasili prispevky na presovskej porodnici a tak som sla drzo) za nim a spytala sa ci mi urobi cisarak, a on ze sa tomu nebrani a este som sa ho spytala ci si ho mozem zavolat k porodu povedal ze je novy a ze nevie ako to chodi a ze dochadza jedine ze ma dnes sluzbu ak porodim) vtipny) inak posobi ako bez citu) potom som mala prist o mesiac ze teda uz mam termin a povedal ze som otvotena na 5cm bez bolestne ze cisarak nie ze v pohode porodim tak ma hospitalizovali mala som stastie ze som mala nadstandard izbu v stredu uz som bola na 6cm este stale nic pichly vyvolavacku prepichli vodu a do dvoch hodin som porodila ale nechcela som rozpisat . porod))) len to ze som zazila trapas vcelku prisiel na salu aj stary primar aj novy a setsricky sa ma pytali ze koho mam vybaveneho a ja ze nikoho. pocas celeho porodu posobil chladne a odmerane potom sa podakoval utrel ruky a odisiel))))
ty si mala cisarak? a este som mala vybavenu epidural strasne som sa bala porodu a nemal mi kto prist pichnut. inak personal na spickovej urovni a keby som mala rodit zas tak urcite v Levoci , v snv mi nevyhovuje roming aj ked gynekologicku mi tam robi kamoska ale nejako mi nereze nemocnica))
inak baby kam chodite cvicit ja som pribrala po porode 20kg mam 64 a to som mala niekedy 49)))) neviete poradit nejake fitko alebo co lebo tu nepoznam nikoho ☹

denisocka
23. mar 2010

ahojte baby,čo mate nove? som tu 100roky nebola.

denisocka
23. mar 2010

baby,
jak sa v SNV robi ten glukozovy test? a je to povinne? teda určite povinne nieje,ale šli ste nato všetky?

denisocka
23. mar 2010

anaja,jejda,zas si v nemocnici? a čo sa stalo? tak držim palce aby si zajtra na velkej vizite niečo vyšpekulovala. ja idem v piatok do poradne

lydia22
23. mar 2010

Denisocka,neviem ci je povinny gluko test,ale preco by si tam nesla?je dobre ak zistia zvyseny cukor,aby bolo babo zdrave a aj ty.mne ho robili na poliklinike-tam mam aj dr.ale niektori gyndosi to robia u seba v ambulancii.ved to ti len pichnu do prsteka a vypijes sladku vodu-nic hrozne.

evitkamalicka
23. mar 2010

ahoj lydka....ako sa mate? na Velku noc sa chystame domov, tak dufam ze sa uz uvidime

lydia22
23. mar 2010

Ahoj evi tak Tomi je teraz dost nervny-asi zuby este nema ani jeden ale v poradni dr.uz videla 2 dolne ako zacinaju.inak aj v noci zle spime ale cicka to zvykne zvladnut,a liecime ekzemik maleho aj moj.tak dufam ze sa uvidime,by sa patrilo.

evitkamalicka
23. mar 2010

ja budem doma tyzden, tak snad sa podari

denisocka
23. mar 2010

lydka,vysedíš 2 hodiny, 2x ta pichnu a ešte musiš 2hodiny necikať-toto necikanie nevydržim

evitkamalicka
23. mar 2010

denis ja som cikat mohla

lydia22
23. mar 2010

Aj ja som mohla cikat a dones vzorku,a bola som s manzelom tak to ubehlo.

anaja81
23. mar 2010

denisocka, s tym cikanim som ja mala tak, ze ma ta dr. upozornila, ze ak budem potrebovat cikat, tak mam prist za nou a vycikat sa do toho ich pohara....a dalo sa to v pohode zvladnut, tak ako pisala lydia

denisocka
23. mar 2010

šak ja si rada spravím vylet do SNV cez den,ked su otvorene obchody,ale moj muž je zo mna nešťastny,lebo je živnostnik,takže mu stale utekaju hodiny, kedže do Riz.poradne chodím 2xmesačne + 1x na HTO do prešova + 1x mesačne sa furt dačo ine pomimo najde,ako odber a tak

denisocka
23. mar 2010

anaja a ,ale je stale KP? myslím,že ty si písala že ste KP

anaja81
23. mar 2010

....a baby, a dnesnym dnom nam odisla z porodnickeho oddelenia naj... sestricka Zuzka (Medulka) ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ....spissko-novoveska nemocnica prisla o velmi dobru porodnu asistenku....skoda, ale zivot je taky.....doba je taka, ze kazdy musi pozerat kde je lepsie

sophie1981
23. mar 2010

caute...uz sme doma....sme zasa co-to porobili....pomali a iste zasa blizsie k cielu...babka zvladla s katkou poobedie, teraz idem smudlinku okupat a spat.....a ja s nou..... 😀

sue, plavanie s detmi je vpp....livia (kukulik) tam chodila so Samkom..... 😉

ja som na glukozovy test nebola.v Uk to nerobia, iba ak vyjde zvyseny cukor v krvy a moci...potom sa ide na glukozu....pri druhom urcite pojdem na test, kedze by to asi moj gyndos neprezil, kebyze odmietnem...uz dost cucal, ked som odmietla amniocentezu..... 😝

idem kupat. este sa stavim....

a aj ja som za stretko./...

anaja81
23. mar 2010

no to je este stale KP, a uz sa urcite neotoci, lebo vahu ma peknu 3300g....a dnes som uz aj bola na ARO vysetreni a predtym na internom na predoperacne vysetrenie.....takze uz by som mala mat zasebou vsetky vysetrenia, uz len cakat kedy pride ten den D...aj ked jeden uz som mala.....svadobny 🙂

zuzanale
23. mar 2010

Ahojte my sme boli dnes u našich a dievčatá po Timkinom príchode zo škôlky celý dom prevrátili hore nohami vykydali puding no horor 😝 babka mala radosť 😅

Ja sa chystám na okna zajtra ale musím maknuť ráno kým bude Laura spať potom už ee lebo by sme pol dňa strávili na okne 😅
a budúci týždeň u našich treba mame popratať a ona nevládze tak hádam zvládne prechádzku z Laurou a stihnem jej tam čo to porobiť ....

Deni v podstate dobrovolne povinný a zvyčajne každý gynekolog ti už dá pokyny ale zvyčajne ideš na labák a potom s výsledkami na dia ambulanciu na zhodnotenie a cukor môže vyskočiť kedykoľvek ja som tiež moc nechcela ísť pretože pri Timke bolo všetko ok ale nakoniec som predsa šla a sledovali ma až do konca....

sue vidíš a ja levočanka by som do našej nemocnice ani po výmene personálu nešla ..... krompachy nekomentujem ale prísť o dvojičky asi by som nerozchodila ☹

denisocka
23. mar 2010

anaja ,tak to bude potom cisrak nie? lebo chlapčekov KP nerodia prirodzene. lebo aj moj je stale KP. sice času mame aj miesta,ale je stale na tom zadku,neotočil sa ešte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre