Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
22. máj 2010

joj baby...ja som flegmaticka, co sa tyka fotiek na nete, ale stale ked vidim ten album, kde je ta baba odfotena od hlavy na porodnom stole, to mi pride take divne..... 😕 ...nazov myslim moj sinacik misko abo tak nejako......no....mna osobne vobec nelaka pohlad na nejaku zenu v tako rozpolozeni.......kojaca zena, to je ine, to je pekne, aj ja mam kopec fotiek ako kojim...ale vycapit toto na´net je aj pre man dost...... 😝 😝

sophie1981
22. máj 2010

@susana28

😀 ...skusam ci funguje.... 😀

sophie1981
22. máj 2010

funguje.... 😀 😀

zateplit je dat polyst., hrubka sa urci podla muriva, z coho mate postaveny dom, je tam na to aj nejaky prepocet, musela by som pohladat, potom sa natiahne sietka do lepidla, na to ide stierka, pucovat na hladko.....alebo skrabana....to uz ako si vyberies.....neviem ci ide este jedna vrstva....my stavbu planujeme zatepli az tak o 8-10 rokov...kedze mame itong a cez vapocet navratnost by bola minimalna a chceme nechat stavbu vyschnut....tak my ideme len klasika sietka, na hrubo a na hladko...... 😅

denisocka
22. máj 2010

Ahojte,tak idem prave z nakup.sialenstva v madarase,kenvelo outlet po 5e.som hned lahsia o 50e ale mam pre maleho 3bundy na zimu a jesen,oteplene menzestraky,a aj muz nakupil pekne veci.

susana28
22. máj 2010

Bibi, áno funkcia funguje 😀 Ok, už si viem zhruba predstaviť čo to zateplenie zahrňa, a sa mi to nezdá ani také ťažké, ten polystyrén by sa možno zvládol aj svojpomocne ale tú omietku už musí asi odborník, nie? Ale ešte stále neviem asi cca koľko eur by som potrebovala na barák.

Deni blahoželám k dobrým nákupom 😉

maca77
22. máj 2010

Susi, ja som rátala len materiál - bez omietky - t.j. polystyren 10cm hrubý, lepidlo na polystyren, lepidlo na sieťku, sieťka, potom lišty, penetrak .... cca 3tis. € ... ale všetko berieme cez známeho, takmer za nákupné ceny .... takže výhoda ... ešte plus Baumit omietka len biela nejaká základná min.1tis.€, ale keď sú farebné, tak to raz toľko ... no a všetko si budeme robiť sami ...

... minulý rok dávali jedny u nás Len sieťku, lepidlo a omietku a stálo to cez firmu 140tis. Sk ...

antoniab
22. máj 2010

bibi prid kedy chces som von a telefon dnu 😀 ale vezmem k sebe keby nieco 😉

maca77
22. máj 2010

Susi, my sme boli aj v Gizi, tam nám na počkanie urobili rozpočet na materiál (potrebuješ vedieť koľko má dom cca m2 plochu zvonku)

veronika1982
22. máj 2010

no baby ak chcete cenove ponuky na zateplenie tak vam do ip poslem cislo na mojho mm...on kludne pride k vam a spravi vam cenovu ponuku a poradi co je najlepsie pre vas...susana28 minule bol na kozincy ale jedna pani si myslela ze ju chce okradnut a on jej siel ponuknut kedze videl ze zatepluju tak omietku a ona na neho ze on ju chce oklamat atd.. mm robi s baumitom..takze kludne ak budete mat zaujem staci povedat...

veronika1982
22. máj 2010

my sme sa akurat vratili z pohotovosti. ked sme odchadzali z domu tak mal 37,8 a dosli sme s 38,5. standardne nam adli atb a kvapky fenistil a teraz konecne po celom dni zaspal. mame aj papier ked sa zhorsi tak na detske. ma ma hlasovy klud len neviem ako mu to vysvetlim ze nema plakat..

maca77
22. máj 2010

veronika a povedali ti, čo je vlastne malému? ... a že hlasový kľud? 😀 si to neviem predstaviť, ako vysvetlíš takému malému dieťaťu, že má byť ticho 😕

veronika1982
22. máj 2010

nic mi nepovedali..uz hodinu mi spi na rukach tak tukam ako datel...joj aspon keby som sama nebola doma.. ☹ ani naa zachod ani nic..este som od rana nejedla

denisocka
22. máj 2010

jaj veronika,držte sa

prikladam dnešny zaťah po 5€ z kenvela . ináč,zohnala som aj vaničku v železiarstve v LE na košickej,sice červenooranžovu,ale klasicku komunisticku aku som chcela,potom bude dobra na zabíjačku 😀 a hublanie kapusty

no a teraz som došla z poradne, že mam vydržať ešte zo 2 týždne,nech som aspon 32 ..... sex až po 36tt 😀 , ale krčok sa zatial drži v ramci možnosti nezmenený už 2 mesiace 😉 , no ale že polihavať mam stale,bo maly je už dole hlavičkou a nalieha či čo

maca77
22. máj 2010

Deni, tak mne potom stačí aspoň týždeň vydržať, to už tiež budem 32tt 😅 ... ale ešte veru musím vydržať dlhšie, aspoň do 1.júla že už budú prázdniny, bo chudák MM sa tu zblázni z dvomi deckami a ešte k tomu jedno školopovinné 😅 .... a k tomu všetkému sme sa aj o mene pre drobca prestali baviť, bo každý chce dačo iné a nevieme sa dohodnúť 😝

... a super veci si nakúpila ... ja som bola včera večer tiež v madarase, ale sama s obidvomi, tak ma aj lákalo ísť tam mkrnúť, ale s tou našou čerticou ma prešla chuť... a mohla som 🙄

denisocka
22. máj 2010

maci,akcia je ešte do zajtra. je tam toho kopu , a dievčenských na milu jarmilu

denisocka
22. máj 2010

a ešte taka haluz,na nastenke v porodnici je že -
1. otec pri porode 35€
2. nadštandartna porodna sala - rebrina,fitlopta,vaňa,aromaterapia,hudba a nutnosť otec pri porode alebo ina osoba 35€ - ta vravim mužovi,že toto chcem,,za jednu cenu tam bude on aj nadštandard ------------- ta sa pýtam na tu vanu a dokyna ma vysmiala,že pred 5rokami tam jedna žena rodila a odvtedy nič,že kto by si tam do takej vane líhal

denisocka
22. máj 2010

teda - bo ja som myslela,že sa da rodiť do vane aj v SNV 😀 tak som bola hned vyvedena z omylu . zas 35€ za otca pri porode je vela,akože nou koment, ide vo svete to je bežne aj cele hafo ludi a tuna ešte z tých par korun si to maš zaplatiť

veronika1982
22. máj 2010

no deni do vane ides len v prvej dobe porodnej aj to nie vzdy..takze ten nadstandard si myslim ze je tam zbytocny. ak ma niekto rychly porod tak co tam bude skakat na fitlopte ale cvicit alebo hudbu pocuvat..

anape
22. máj 2010

ahojte baby,
my sme dnes boli u znamych na gulasi, bolo fajn, len to pocasie bolo kazdu chvilu ine 😒 .... nase deti boli po vyse tyzdni von a boli z toho paf 🙂
@denisocka a bolo tam v kenvele vela ludi?
@veronika1982 podla toho co citam, tak mi to pride, ze matejko ma tie teploty skor zo zubov alebo ti vraveli, ze ma zapalene hrdlo? alebo klasika, nic ti nepovedia a daju antibio? ak ti jasne nevraveli, ze ma zapal, tak ja by som na tvojom mieste este nedavala antibio.....my sme boli vcera na usnom, ako som pisala a lekar mi vravel, ze petko ma zahlienene hrdielko a trosku podrazdene, ale ze si mam zobrat recept na antibio,kedze ide vikend, ale mam pockat, nech zabojuje, lebo dalsie antibio by mu zase len oslabili imunitu

@denisocka ze vraj nie je zaujem rodit do vane, lebo v spisskej sa da len v prvej dobe a neda sa tam rodit dokonca, takze je to v podstate o nicom 😒

anape
22. máj 2010

a inak som prekvapena co citam ohladne zabalov... ja som prave dakde citala, ze nedavat obklady na nohy a ruky, ale cez hrud a nozicky masirovat ak su studene 😕 a ze sa davaju az ked je teplota nad 39st.

a tiez som prekvapena, ze sa da kombinovat nurofen s paralenom po tak kratkej dobe....zase viem nieco nove

ja davam sirup az ked je teplota 38 a viac, nech dovtedy organizmus bojuje sam...a tak mi to aj vcera vravel ten orl lekar...on dokonca vravel, ze kludne mozem pockat aj do 38,5 bez sirupu, ale ja nerada riskujem, ked vidim 38,tak rychlo vyberam sirup

denisocka
22. máj 2010

anape, doobeda o 10.00 bolo v kenvele tolko ludi,jakeby zadarmo davali,asi 50-60 ludi v rade pozdlž celeho kenvela na poschodi.... my sme sa otočili a došli o 13.00 a už bolo prazdno,aj ked veci bolo tiež pomenej,ale aspon som ušetrila,aj ked ma mrzi že tie chalanske veci boli len na 2-3r.,chcela som neičo aj na dalši rok za taku cenu

a fakt baby,seriem na celu vanu,ja myslela že sa da tam tak aj rodiť,a nie sa len kupať . ja už hadam pridem na koci 1doby do porodnice

denisocka
22. máj 2010

ja pri teplote davam paralen čipok, malo kedys sirup nurofen , ked tak na striedačku ak su vysoke teploty - to sa da tušim každe 4hod na striedačku . zabaly ked davam,tak cez hrudnik , ale najviac sa mi osvedčil kupel v lavore , maly sedi,hra sa a ja ho oblievam poharikom,je mu to prijemnejšie aj teplota klesne rýchlejšie

susana28
22. máj 2010

Maca, tak to máš potom doma partiu šikovných chlapov, keď si to všetko urobíte sami 😉 ale máš pravdu, je rozdiel kúpiť materiál a spraviť, ako volať firmu 😒 Veronika, ono či dá otec zatepliť dom, už nechám na neho, lebo ma už nebaví stále investovať do domu, ktorý nie je môj, a tak stále sa vzďaľovať od vlastného bývania, ja som sa skôr pýtala preto, lebo koketujem s myšlienkou kúpiť starší dom, dať novú strechu, okná, podlahy, urobiť kúpeľňu, kuchyňu a samozrejme ho zatepliť, Tak okná cenové relácie už celkom poznám, aj podlahy, kúrenie sa tu už rozoberalo, akurát neviem koľko vyjde strecha, komín a teraz už mám aspoň prehľad, čo sa týka zateplenia. Ináč veronika ti nezvádím, takto sama doma s chorým dieťaťom 😒
Deni tak dnes si mala šťastnú ruku na kopec krásnych vecí, akurát som to nepochopila s tou poradňou, nie je dnes sobota?

sophie1981
22. máj 2010

caute...

Mataaaa, ja som zabudla mobil doma....jasne ako inac.....potom som zabudla, som sa zazrala do roboty.....a nejako sa nam to skomplikovalo...takze dojdem inokedy....dofrasa.... 🙄

som dnes vytepovala koberce, lebo uz boli take hrozne.....tak som sa vysantila na dvore, potom som umyla 7 okien, jedny balkonove dvere a drojdvere terasove.......pozametala celu stavbu a upratala......a normalne ma bolia ruky.... jaj....budem spat ako drevo......

my sme este tuk=tuk-tuk-tuk.tuk.tuk nemali teploty.....takze dufam, ze tieto problemy nebudem riesit........ale dobr evediet, kedy zabal, kedy cipok...... 😉 ...

sophie1981
22. máj 2010

deni...super nakup..... 😉

sophie1981
22. máj 2010

susana..ked ti mozem poradit, ak chces stary dom, kup, oplati sa koly pozemku ale zburat a stavat novy...stary ti zozerie ovela viac ako novostavba....to mi ver....lebo prides, a zistis, ze treba novu elektrinu, vodu, kurenie, odpady.....a to stare musis vybrat, vysekavat, odnasat do zberni....ak nahodou kupis eternikovy dom, mas dalsi problem, lebo eternik musis dat do zberni skodlivych surovin ci ako sa to vola....budes aj tak potrebovat opravit fasadu, urcite budes chcela robit zmeny,.......asi tak....co mam znamych co kupili stary dom, kazdy jeden povedal nikdy vies,.....radsej novy.....robis ho podla svojej predstavy, nemusis sa prisposobbovat nosnym murom, ktore ti mozu neskutocne vadit

susana28
22. máj 2010

Bibka ja viem, len ja by som chcela dom v hute po babke, lenže tam ešte býva ujo, a čo ho vyhodím na ulicu? Lebo je tam ešte jedna veľká lúka, ale tam sa chce stavať brat, tak je to také potom na milu jarmilu, A viem, že dajaký do kôli pozemku kúpim, ale mne sa páči huta, a zatiaľ ustúpiť nechcem. Je tu ešte jedna možnosť, že teraz ten dom po babke kúpim, a nebudem robiť nič, kým sa ujo nepominie, ale to je také kalkulovanie ktoré sa mi vôbec nepáči.

veronika1982
22. máj 2010

anka ja som ani nechcela ist na pohotovost ale ked tie teploty ma uz strasili..a antb. som mu uz dala..

teraz dosli babka s dedom a nas matej tancoval, nahanal sa a krical a na teplomeri 38,6 tak sme uz zacali davat zabaly aj ked nie je nad 38.. a davam cez hrudnik. teraz matej zaspal tak uvidime co bude v noci. a zavidim detom co su zdrave.. samozrejme v dobrom..ja to nechapem preco ten moj je taky chorlavy..

maca77
22. máj 2010

Deni, tá suma 35€ aj nás prekvapila... všimol si to MM, kým som bola v ambulancii ... a povedal, že ozdaj toľko nedá .... veď donedávna to bolo 500,- Sk 🙄 ... tak som mu vravela, že mi povedal, že bude pri mne a nenechá ma v tom samú, tak nech len teraz pekne krásne vytiahne tie euráče a robí mi spoločnosť 😅

Susi, Bibka má pravdu, so starým domom sú len problémy ... ten dom po babke je niekde pri nás? čo si šla minule uja odviezť?

Veronika, aj v noci budeš s malým sama?

Deni, si ma teraz navnadila s tým kenvelom ... asi vezmem zajtra decká poobede busom na výlet do Madarasu 😅 ... MM bude do večera v robote a keď ešte bude na prd počasie, tak čo s nimi doma..

veronika1982
22. máj 2010

tak teplota klesla ale matej sa zobudil s placom tak zase spi na rukach a ja sedim...taka bude dnesna noc. dedo zaspal na gauci

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre