Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

zuzana612
21. jún 2010

ahojte, tak my sme uz boli aj u dr, Kovalova ma tyzden volno ak by sa tam niekto chystal, tak sme boli pri Macejkovej a obe deti maju ATB 😖 Natalii uz tahame sople 😒

Tamarke vsetko dobre ku 6 mesiacikom. Ozaj Pata, ide mm v sobotu na turnaj do Huty???

maca77
21. jún 2010

ahojte

Zuzi, ráno sme šli okolo, keď ste odchádzali z domu 😉 ... nech sa deti skoro vyliečia

...čo sa týka pôrodnice v SNV, tak som z toho všetkého nejak nemilo prekvapená ... keďže je to prakticky nové oddelenie, pre ženy po pôrode a sprchy a wecká spoločné 😒 ... som si myslela že aspoň nejaká výhoda bude, keĎ pôjdem tu rodiť ... no čo už, snáď tam dlho nepobudnem...

@pata31 veru rýchlo to zbehlo, keď už máte polročika 🙂

... aj mňa poteší info, čo všetko treba zobrať tu do pôrodnice, hlavne aj pre malé, lebo do LE som nič nebrala

maca77
21. jún 2010

... my sme dnes vstávali nedobrovoľne skoro ráno, Tami sme budili o 6,30 aby sme stihli zubárku .. taká išla pripravená, čo ju čaká, ešte si aj svoje zrkadielko na zúbky zobrala, no a všetko bolo zbytočné, lebo som sadla s ňou do kresla, zubárka zapla svetlo, rovno do očí jej pleslo, tak si zakryla rukou oči a už ani ústa nechcela otvoriť ... podľa mňa mala ísť na ňu kus pomalšie, takže si tam nakoniec porevala, horko ťažko jej kukla či vôbec má zuby v ústach .... no katastrofa... 😖

pata31
21. jún 2010

@zuzana612 hej, ide na turnaj, minuly rok boli treti,t ak chcu obhajit 😝 takze aj ja sa dovalim, ale este neviem, o kolkej...
a diky za priania
@maca77 pre male ti treba plienocky jednorazove, kozmetiku a asi uz nic viac, potom uz len oblecko na cestu domov...

denisocka
21. jún 2010

@maca77 čo si pamatam od anaji tak treba - vatove tyčinky obyčajne, plienky detske, olej z lekárne olivovovy,vlhčene obrusky,mydlo detske - toto mam už nachystane,to som si zapamatala. je to vypísane dole pri oddelení na nastenke vedla usg . len to furt zabudnem odfotiť

pre seba neviem , v krompachoch trebalo aj odsavačku

denisocka
21. jún 2010

ináč,bola som o 9.00 odniesť šimona už na zaučanie do školky, on tam už bol vela krat na 2hodiny,a vraj sa mu tam pači,tak som chcela vidieť. ludia ako sme došli dnu,zabudol že ma matku a zdrhol hned ku učitelke,vystískal ju a hned sa startil v dave 10 detí 😀 . za 5min pekbne za ruky šli sa vypišať,cela trieda-on ma sice plienky 🙄 ale tak vravím učke,nech mu ukaže ako sa cika a nie do plieny 😀 . tak mam veget do 11.30

anape
21. jún 2010

ahojte baby,
pati malej blahozelame k polrocnici 😉

potvrdzujem, ze na porodnici to je riadne narvate, ked som rodila viki, tak to bolo este horsie, co sa tyka volnych miest, ako pri petkovi... ja som lezala tri dni po cisaraku na pooperacke, lebo ma nemali kde dat, potom sa uvolnil nadstandard a hoci som o to nemala nejaky zaujem, tak som tam sla, no na druhy den nas uz pustili domov
podla mna tam je v lete este viac porodov, ved sa vravi, ze to je nasledok dlhych zimnych vecerov 😀

od stvrtka sa ma fakt oteplovat, tak hadam vikend uz bude fajn... ale aj vcera ma pocasie prekvapilo,lebo hlasili dazd,no popoludni sa tak vycasilo, ze sme boli dovecera vonku a hoci nebolo nejako zvlast teplo,aj tak bolo prijemne

pekny den baby 😉

antoniab
21. jún 2010

@pata31 vsetko naj k pol rociku fakt to neskutocne uteka 😲

tak sme dne zacali mrkvovou stavou a ten ksichtik bol neskutocny 😀 😀 ale potiahla 50ml este dame neskor raz a dnes by stacilo potom zajtra a pojdeme na mrkvu jaj nebolo nam dobre len o mlieku 😅 😀

denisocka
21. jún 2010

@anape no ta si ma potešila 😅 na chodbe budem ležať 🙄 😀

zuzanale
21. jún 2010

Ahojte tak u nás noc des ale nie koli deťom ale ja som ráno o 4tej skončila na pohotovosti 😝 som sa o pol druhej zobudila že mi treba na vecko všetko ma pálilo rezalo potom do pol štvrtej ma už tak bolel celí bok a bolo mi na vracanie že mm išiel po svokru že prišla k dievčatám a ja hajde na pohotovosť a skončila som na urologii tak obličkovú koliku chvalabohu nepotvrdili ale krv v moči a nejaký zápal tak som dostala ATB a injekciu novalginu proti bolesti to zabralo ale pálenie hrozné čakám kým ATB zaberú 😒 vám poviem ženy radšej rodiť ako toto 😝

@antoniab Mati tak nadštandard doplnili a asi na spoločných sociálkach zlepšili hygienu lebo vtedy to bol des 😝

Baby ja som tiež brala pre malú len plienky kozmetiku a na 2hý deň mi doniesli pre malú košieľky lebo s tých nemocničných sa furt vyvliekla 😅
pre seba vložky a ostatné bežné hygienycké nič extra si nepamätám žeby trebalo akurát príbor ......

sophie1981
21. jún 2010

@denisocka pre teba treba vlozky, erarne som dostala len na den co som rodila...inac uz svoje...podlozku mi vymenili, odsavacku treba vlastnu..... 😉 .....

sme boli von sa vyclapkat v mlakac h, ked uz nemozme v bazeniku...ale taka kosa je von...ja som nejaka nachaldena...idem si spravit caj s citronom..... 😝 .....leto...ach to leto....

sophie1981
21. jún 2010

a pre malu som mala vlastnu ciapku, kedze je boli vsetke erarne neskutocne velke..... 😀 ......tak mala domacu.,...nastastie sa nestratila.... 😉

denisocka
21. jún 2010

@zuzanale ja mala to s močom v 22tt , bolesť jak hovedo

denisocka
21. jún 2010

@sophie1981 diky a treba veci pre maleho? osušku? alebo košielky ?rukavičky?

sophie1981
21. jún 2010

pre male netreba, daju ti erarnu kosielku aj ciapocku, ortoped. gate, ked som bola ja, davali aj plienky latkove(ale len na novorodeneckom, na nedonesenom uz trebalo pampersy, tak neviem, ci to tiez len v den porodu erarne, abo ja, musdia baby napisat, co lezali len na novorodeneckom)....osusku tiez netrebalo, utieralo sa do plienok, rukavicky nedavaju.....tak tie si mozes svoje doniest....

denisocka
21. jún 2010

@sophie1981 ja si neviem ten roming prestaviť? to si ho sama budem kupať?aj prebalovať,aj kojiť..všetko kedy chcem,ako chcem?

sophie1981
21. jún 2010

joj, denisa, ja ti s tym neporadim..ja som malu nemalana izbe, bola nedonosena, plus zltacka....vyhrievali ju na podlozkach a na dalsi den uz sme sli na nedonosene....ale asi by to tak malo byt...teda pri prvom kupani je myslim sestricka, ale prebalujes, kojis, riadis okolo maleho sama.....

rybecka
21. jún 2010

@denisocka neboj sa oni ti donesu malu na kojenie v prvu noc ti daju vyspat zoberu ti a ked budes schopna tak na druhy den ti ju nechaju a budu k tebe chodit a naucia ta kojit a aj kupat bude sestra a aj prebalit ti ukazu nie je to nic strasne a budes rada ze mas malu pri sebe a ked nebudes si vediet s niecim rady zavolas na sestru a ona pride a vsetko vysvetli a ukaze v pohodicke 😉

zuzanale
21. jún 2010

@denisocka ano kupeš, kojiš kedy chceš a ako chceš dokonca pri druhorodičkách keď nechceš tak ti sestrička pri samostatnom kúpaní ani pomáhať nebude oni zvyčajne po prvom dni až dávajú na izbu ale ak je plno tak už po pár hodinách mne napr dali malú poobede a potom až na druhý deň ráno prvú noc ma nechali vyspať... a plienky dávajú deťom látkové ale ja som hneď pampersku dávala už bude na tebe ...

rybecka
21. jún 2010

@zuzanale neprijemna zalezitost rychle uzdravenie prajem 😉

zuzanale
21. jún 2010

ale platí čo píše Janka keď nevieš zavoláš poradia ukážu 😉

zuzanale
21. jún 2010

@rybecka dik Jani tak bolieť nebolí už len to hnusné pálenie 😝 ale toto sa mi prvý raz v živote stalo normálne nechápem 😕

zuzana612
21. jún 2010

citam ze sa nejak zacinaju rozliezat zase choroby, ale v tomto pocasi ma clovek robit 😖 Mne Matus zaspal pri TV o pol jedenastej tak som ho preniesla do postele, myslela som ze zaspi aj Lili a ja s nou, ale ta ako natruc zaspala pred chvilou a kazdu chvilu sa budi, medzitym bol hore aj Matus tak som si na chvilu lahla k nemu, tak beham od postele ku posteli. Dufam ze aspon chvilu budu ticho nech v klude zjem polievku.

@pata31 ved ak budes v sobotu v Hute, pridte nas s Tamarkou pozriet, hadam dovtedy vyzdravieme a dokonca aj pocasie hlasia pekne, tak uvidime

sophie1981
21. jún 2010

joj zuzka....ja som to mala ked som ostala druhy krat tehotna...samozrejme, ze to tehotenstvo nevydrzalo.... 😔 ....pali ako hovado...az sa bojis ist curat...tak nech atb cim skor zaberu...

zuzanale
21. jún 2010

@sophie1981 to palenie ešte vydržím len v noci ta bolesť čo ma chytila no des fakt dúfam že už nikdy viac mi pol boka išlo urvať 😝 to kontrakcie a pôrod boli nič...

denisocka
21. jún 2010

@zuzanale ja som si myslela že sa otvaram,a ked mi tam maly kopol tak akoby mečom sekal a dojdem na gyndu a miesto porodu mi povie -hnis,krv,bielkovina 😅 bum ant ale už na druhy den bolo ovela lepšie

denisocka
21. jún 2010

som sa dozvedela,že aj v Sp.P.je zumba 😵 ,ktvie kedy to bude pre mna realne isť si zatrsať

veronika1982
21. jún 2010

@denisocka neboj ved uz jedno babätko mas tak vies co mas robit. oni ti ho okupu a ukazu co mas robit ale ked chces tak aj sama ho mozes okupat. ja som mala so sebou mydlo, olej, indulonu, vatove tycinky do uska a do nosa, utierky, pampersky a potom mi nasi doniesli ciapku a rukavice a ponozky.a odsavacku ak nebudes mat tak ak bude volna tak ti pozicaju. mne pozicali a potom ked som prisla domov tak som si kupila. na izbu budete dostavat latkove plienky a aj kosielky. no a pre teba klasika veci hygienicke, plus pribor..ja som mala nocne kosele, dvoje slapky, jedne do sprchy a v druhych som chodila..

my sme dnes mali navstevny den. najskor sme sa vybrali ku babke a skoncili sme u kamosky ale dvojcata kricali a matej mal z toho nejaky chaos tak sme sli ku babke napapali sme sa tam a po ceste mi zaspal tak teraz uz spi na posteli..

kukulik30
autor
21. jún 2010

ahojte 🙂
joj, zase sa tu choroby rozliehaju ☹ citam,....deti aj Zuzka..uf...toto je fakte neprijemne, nastatsie kolika to nie je, to je vraj brutal bolest..ale ani toto isto neodskoci 😒 skore uzdravenie vsetkym..ja sa necudujem sak toto pocasie ma uz riadne stve... 😖
ale potesim, vikend od piatku ma byt pekne horuco az do stvrtku tusim 🙂 uz sa neviem dockat 🙂

a co robkate, nepride niekto na kavu? 😉

susana28
21. jún 2010

Ahojte,

Zuzka Huta - fakt blbé, leto začína a decká musia brať antib., som zvedavá ako sa mi bude držať vaneska, keďže my sme mali antib. decembre, január aj február 😒

Paťka - tak k pol rôčku všetko najlepšie, uvidíš ako rýchlo zbehne ten druhý polrok a malá ti už bude behať po dome 😉

Baby, ja len tak na rýchlo, potrebujem poradiť.
Menzes som mala dostať včera, nedošiel, tak večer som sa testovala. Tak tá prvá kontrolná čiarka, bola výrazná, a tá druhá ju bolo vidno ako pod priesvitným papierom. Tak som sa testovala aj dnes, prvá opäť taká tmavoružová a tá druhá len tak bledulinko. Ale podľa mňa keby že test je nagatívny, tak tú druhú čiarku by nemalo byť vôbec vidno, nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre