Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

zuzana32
6. mar 2010

o.k.,
dole vo vežiaku je bazár detských potrieb.
Ak ho teda medzičasom nezrušili. Chcem tam odniesť kočiar.

antoniab
6. mar 2010

ahojte
no na pocasie no coment vcera nam nesiel od 4prud asi 2hodiny vcera som bola konecne na kontrolu po 600nedeli na gynde vsetko ok tak som sa hned pytala kedy mozem zacat pracovat na druhom a cuduj sa svete povedal ze aj hned 😕 no ale este niesom az tak navnadena skor to vidim az na buduci rok 😀 😀

tak my by sme chceli buduci tyzden navstivyt bibku bo len slubujem budete mat cas na nas 😉

v jamniku sme boli aj my vtedy bola akcia ze ked vypijete nepamatam kolko poharov kofoly tak dostanete pohar no a moj mm pil a pil a potom doma mu bolo zle ale mame pohar 😀 😀 inak pizza velmi dobra 🙂

slniecko vikuka ale inak zima 😠 otec ma zajtra narodeniny tak poobede pojdeme family na pizzu 😎 ale asi do pp

maca77
6. mar 2010

ahojte

MM má konečne voľný víkend, tak som rada...
... práve zobral decká vonku, idú merať dom,lebo sme sa rozhodli tento rok zatepľovať, tak chcem urobiť rozpočet na materiál ...

... ešte rýchlo doupratovať a navariť halušky...

..prajem všetkým krásny víkend 🙂

veronika1982
6. mar 2010

aha tak ja uz viem skadial mame ako svadobny dar pohare od kofoly.. aj politrove aj 0,3 dcl.. 😀 😀 moji kamosi chodili na pizzu do jamnika a pili poctivo kofolu.. ha ha.. a to museli riadne pit kedze ich mame 12 ks..

antoniab
6. mar 2010

veronika 😀 😀 😀 😀

maca77
6. mar 2010

tých museli bolieť bruchá celý týždeň ... ale čo neurobíš preto, že dostaneš niečo zadara, no nie? 😀 😀 😀

sophie1981
6. mar 2010

no ked pisete ze zadara....v anglicku som poznala poliaka, ktory vynervoval jednu restiku....americka restauracia, so Zuzanou se tam chodili na grilovane rebierka...mnam. 😝 ..dali akciu, ze ak niekto zje na posedenie 5 kilovy steak, nemusi zaplatit....no jasne ze to prasa to zjedlo a chodilo ta kazdu nedelu na tu akciu.......pracoval s mojim manzelom....na desiatu si kupoval 5 hamburgerov, do 20 chicken nugats, 2 litre koly a 3x velke hranolky.....zeny, take nieco som v zivote nevidela..... 😕 ....

takze, stavbu uz mam za sebou......teraz uz len sunky valat...zozrala by som aj slona..... 😲 ...a hlavne sladke by som zrala......nviem co to so mnou..... ☹ ...teraz na leto sa musim ovladat.... 😝 .....

som dnes Katke kupila bodkovanu suknu v KIKu.....ha, ale sa vytesujem.... 😵

veronika1982
6. mar 2010

caute.. my sme boli na oslave synovcovych 4 narodenin.. matej mal najvacsiu radost z balonov a sviecok na torte..nakoniec sme vystrelili konfety a sli sme teraz domov..a dedo nam zase dal pivo.. oj to bolo radosti..

no ja som sa tomu daru tesila lebo su to super krcahy a ked dojde nejaka navsteva tak len do nich si pyta naliat..

susana28
6. mar 2010

Ahojte 😉
keďže ani včera som nič nepísala, tak dnes už niečím prispejeme, aby ste na mňa nezabudli 😀

Takže neviem či som spomínala, že v stredu sme ráno s manželom boli na genetike, a chvalabohu tentokrát výsledky z ba už boli v poriadku a ten syndrom sa nepotvrdil 😉 Som sa hneď pýtala, aká je pravdepodobnosť že podobný alebo iný genetický problém by sa mohol vyskytnúť aj pri druhom bábätku, tak mi dr. kršjaková povedala, že tak isto ako pri inom manželskom páre 😉 ale v tedy ma riadne zavádzali, keď mi tvrdili, že ba mala vtedy problémy s poisťovňami a blá blá, prečo sa vraj odbery museli opakovať. Lebo som dostala správu, v ktorom sú výsledky aj z prvého odberu, a tie neboli dobré ☹ a tak sa pre istotu rozhodli odbery zopakovať. Našťastie.

Dnes ma strašne boli hlava. Som už od rána vypila mig 400 osem kusov, ale žiadna úľava. Tak asi to vyzerá na migrénu, tak sa nalievam migrenalom, t.j. bylinkovým čajom.

Ináč som si dnes tak trochu masírovala bruško, a v oblasti slabín na ľavej strane som si nahmatala nejaké hrčky, to sú uzliny abo čo. Ale možno aj preto objavím hocičo lebo v tej oblasti som dosť chudá, a nemám tak skoro žiaden tuk len kožu, ale aj tak chcem ísť konečne na gyndu na preventívku tak asi sa spýtam,nech sa na to pozrie.

Veronika stále sa chcem spýtať, tvoj manžel hrá profesionálne hokej abo futbal? Bo stále zaregistrujem, že "zápas"

antoniab
6. mar 2010

tak my sme doma nakoniec sme skoncili v madarase v stodole ale pizza dobra a este sme dostali 2 zdarma lebo bola akcia 2kupis 3 zadara a v tom detskom obchodiku som kupila malej 2 ciapocky tiez sme boli pozriet v kik ale nakoniec som nekupila nic mala som v ruke jedne mensestraky ruzovucke ale zdali sa mi male zeby sme ich uz nevynosili 😒
tak este si ideme s mamkou prevarit vinko a upiect kolac
a tatino nam poslal foto kupil nam krasne saticky pre drobca na svadbu este mamina si musi nieco zohnat
hodim foto do albumu 😉

rybecka
6. mar 2010

Ahojte, aj vas idem pozdravit. zajtra ideme do Ruzbach je tam svokra na lieceni tak ju ideme pozdravit plus sa vykupeme a dame wellness. 😵 ze vraj je tam super tepla voda 34 stup. tak pojde aj Ondrik. tesim sa .
pekny vecer este prajem 😎

pata31
6. mar 2010

Ahojte...tak mne vcera dosla mrcha 😠 som myslela, ze to bude len take spinenie, kedze beriem cerazette, ale nie, normalne sa to rozbehlo, tak som dnes utekala do obchodu po instrumenty 😝 a tiez som bola aj v madarase na skok, bo mm uz tyzden opravuje telku, co mame len na antenu a nejde mu to, tak uz je feeest nervozny, tak som sa bola pytat v elektre, ci nevedia, ci nahodou nezacali vysielat uz len digitalne,ale vraj nie 🙄 tak uz neviem co este skusi, aby to opravil...
a dnes bola mala dost nervozna, spala len na rukach alebo v kociku...ze by to bolo tou mojou mrchou? 😕 lebo aj tak cudne papkala, stale zacala papat, potom vyplula..a tak dokola..

maca77
6. mar 2010

Janka, zajtra si to uži 😉

Pati, môže byť že bola malá nespokojná tou mrchou... niekedy je počas tých dní aj menej mlieka ... a možno tamarke ináč chutilo ...

Mati, šatičky sú krásne 😵

sophie1981
7. mar 2010

Dobre ranko...my sme hore od 5.45..... 😠 ...asi sa madam nemoze dockat Matuska... 😅 ....

pati, moze to byt mrchou......aj nasa mala bola nervna, zelena stolica...pfuj.... 😝

takze dnes vyrazame smer Liskova...ech sa tesim na malu Natalku..... 😉 ......aj ked uz to asi babo nebude tak celkom, kedze uz ma vyse 5 kil..... 😀 ...ale aspon je mensia nez Katusa..... 😀

Mata, krasne saticky.....ja snorim na ebay nejake pre nasu malu druzicku na september...tolko krasnych tam maju.... 😵 ......

som si dala predsavzatie, ze toho tyzdna musim ist ku kundosovi...bo nejako sa to u nas zacina kazit.....minuly mesiac mrcha meskala 8 dni, vcera som zasa zacala spinit...... 😝 ....tak nech na to kukne ujo....bo neotehotniem ani do mojej 30-tky.... 🙄

veronika1982
7. mar 2010

dobre ranko..

tak tatik vcera strelil gol a jednu asistenciu..a zuzi hraje profi hokejbal za martin.. tak sme sa vytesovali z jeho comebacku...

a viete co sa mi vcera stalo? neviete? ha ha... som drzala mojho 4 rocneho synovca na rukach a hrala som sa s nim ze je babatko.. on si potom zmyslel ze sa ide hrat dole na koberec a ja tak ako ked drzim mateja tak som drzala jeho a dala som ho na koberec a stale som ho drzala pod pazuchami.. po chvili som si to uvedomila a zacala som sa smiat.a sestra na mna pozerala a potom mi povedala ze sa jej to zdalo cudne ze preco ho drzim...no proste to je uz postih..

zuzana32
7. mar 2010

Ahojte,

Veronika manželovi blahoželáme.

Veronika a to "postihnutie" má asi väčšina matiek.
Ja keď som jedným časom už po chlapcoch nemala kočiar a bola som v obchode, a niekto sa so mnou zarozprával ja som podvedome posúvala nákupný vozík hore - dole, ako kočiar 😀

veronika1982
7. mar 2010

baby je to pravda ze kebyze dam mateja do skolky tak ho budem musiet dat v septembri ako 2.5 rocneho alebo potom az na buduci rok zasa v septembri ako 3.5 rocneho? cize cez rok mi ho vobec nezoberu?a ak ho nedam skor tak potom co s nim bude ked ja budem musiet nastupit do roboty v aprili kedy mi konci rodicovsky? je to sice az o 2 roky ale teraz som sa to dozvedela..

zuzana32
7. mar 2010

Veronika, prihlásiť ho môžeš, aby si mala zaručené miesto a nastúpi až v apríli.
No veď zákony sa robia iba na diskrimináciu mamičiek.

antoniab
7. mar 2010

dobre rano
bibi mne mm nafotil tolko saticiek aj som po nete pozerala a vcera zasiel do TK-max a tam kupil za 12libier aj zo svetrikom a takymi nohavickami pod satky este som mukazala topanocky a bude caja a minule jej kupil adidas teplakovu supravu za 10libier len koli tim cenam na oblecko hlavne decke mi UK chyba ale v lete sa tam chystam tak si to duskami vynahradim 😀

pozeram ze zas nasnezilo joj ja uz chcem teplo 😠
unas sa berie do skolky od dovrsenia 3rokov niekedy vezmu aj skor ak je miesto ale musi sa vediet pytat na WC

veronika1982
7. mar 2010

vraj su teraz nejake zmeny.. teta je ucitelka tak hovorila ze na 4 hod. uz vobec nebudu brat. a vraj to zacne platit od septembra..takze deti nebudu moct nastupit v priebehu roka. bud nastupia skor v septembri alebo az potom na dalsi rok v septembri. tak uvidime..

antoniab
7. mar 2010

veronika neviem kde chces dat maleho do skolky ale v smizanoch jak je osif tam je asi len jedna skolka co 😅 nepoznam ale setrenka byva na tom sidlisku a mali bude mat 3 v jni a chcela ho dat uz do skolky aby chodil aj v lete a jej povedali ze nie ze nastupi maju len od septembra a tiez v juni jej skonci materska a do sptembra co hold este ze su babky iked aj tie pracuju no ale aspon to nejak clovek poplata 😖

susana28
7. mar 2010

Tak ja neviem, lebo vaneska bude mať tri roky v novembri, zatiaľ sme s veckom na tom tak, že je bez plienky a pekne sa pýta, ale o nočníku alebo riadnom wc s redukciou ani počuť, pýta si založiť plienku. Tak neviem, či ju mám prihlásiť alebo nie, hoci do septembra ešte času dosť, tak možno to príde samo s tým wc, ale čo ak nie? 😒

veronika1982
7. mar 2010

mati tak to maju dobre lebo tie 2 mesiace su aj tak prazdniny a to zleti ale co ja od aprila? si to neviem predstavit.. na materskej som bola len 3 tt lebo sa skor narodil a teraz este aj skor skoncim rodicak???? 😀 no super..

antoniab
7. mar 2010

ano su prazdniny ale aj cez prazdniny skolky funguju ale rodicia musia mat zaujem musi tam byt urciti pocet deti a vtedy skolka musi fungovat aj v lete a aj tam bude otvorene v lete ale jej ho nevezmu
je to menej nez mas ti a ona ma este skolaka tak aj tak musi riesit prazdniny 😉

anaja81
7. mar 2010

Ahojte zienky,
chcem vas len pozdravit 🙂

Mati, aj mne UK chyba hlavne kvoli tym detskym vecickam....sama na seba sa hnevam, ze som si nieco odtial nedoniesla, ale kupovat vecicky pre svoje baby rok dopredu a este ani nevies ci sa podari otehotniet hned alebo to bude aj na roky je trosku na hlavu...aspon podla mna 😒

Lydia, Tomaskovi prajem vsetko najlepsie k meninam nech rodicom robi radost a nech pocuva ten vas maly certik 😀

pekny nedelu prajem vsetkym a Bibke nech sa konecne nakazi od Natalky 🙂

lydia22
7. mar 2010

Dakujeme Adi,a vsetkym tiez prajem krasny zvysok vikendu.

antoniab
7. mar 2010

aj ja prajem tomaskovi vsetko naj k meninkam 😉

anaja tak ja som asi nahlavu lebo ja som co to kupila este pred tehu 😝 vtedy to vyzeralo ze budeme balit a hajde domu potom sa to zvrtlo a este sme to potiahli a potom som uz nakupovala vovelkom ked som bola tehula 🙂

kukulik30
autor
7. mar 2010

krasnu nedelu 🙂
ja som ako mechom udreta, boli sme lyzovat , konecne mam nove lyze, vcera v PP mi mm kupil na narodky 😵 a dnes som ich otestovala..
Tomaskovi vsetko dobre k meninkam 😵
Veronika, blahozelaame vasmu tatovi...sikovny, ked takto pekne zacal prvy zapas 😉

antoniab
7. mar 2010

livi ti mas narodky 😕 kedy ....?
tak to ste mali super nedelu 🙂

maca77
7. mar 2010

ahojte

Veronika, prihlášku do MŠ dávaš na nový školský rok, t.j. či dieťa nastúpi v septemri, či v januári alebo v apríli ... akurát sa tam uvedie záväzný dátum nástupu do škôlky ... to znamená, že ak plánuješ ísť do práce v apríli, keď bude mať malý 3roky, tak tam dáš ten dátum ....

momentálne môžte dať deti do škôlky aj na 4hod., ale prídete o rodičák ... vraj majú v pláne schváliť niečo ako "adaptačný pobyt" .... to znamená, že pred celodenným nástupom do MŠ budú môcť byť deti aj na 4hod, ale len po dobu 3mesiacov... či to vôbec schvália, ktovie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre