Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

kukulik30
autor
26. máj 2009

idem to pohladat veronika, lebo ja to tiez nemozem najst 😉

kukulik30
autor
26. máj 2009

Ahojte tak už sme doma.Opíšem Vám môj pôrod
Prvé kontrakcie prišli okolo 20:00.Presne to neviem, pretože som sa práve sprchovala a nevenovala som tomu až takú veľkú pozornosť.Keď ale po nejakom čase stále neprestávali pozrela som sa na hodiny a merala ako často sa objavujú.Asi po pol hodine mi začalo byť jasné, že už je to asi tu.Zavolala som teda mojej mame povedala som jej čo sa deje a nech po mňa príde.Ale,že sa nemusí ponáhlať myslela som,že to bude trvať dlho.Krátko po príchode mojej mamy mi pukla plodová voda a v tom momente mi bolo jasné, že už je to ďalej ako som si myslela.Začala som rozdávať príkazy mojej mame.Jednu igelitovú plachtu na posteľ, jednu na zem pred posteľ. Posteľ prekryť normálnou plachtou a na to jednorázovú nepremokavú savú podložku. Sťahy už boli veľmi bolestivé.Nevedela som si nájsť polohu v ktorej by bolesti boli ľahšie znesiteľné.Mama bežala k telefónu a volala na novordenecké oddelenie,že čo má robiť tam nevedeli.Máme si zavolať sanitku Každú chvíľu som pozerala na hodinky a bolo mi stále jasnejšie, že n sanitkári to nestihnú.Bolo asi 22:40 keď to začalo intenzívne tlačiť dolu. Asi dve kontrakcie som sa snažila dychčaním spomaliť priebeh. Pritom som stále hovorila: Ešte nie,ešte Chantallka chvíľku počkaj. Nutkanie na tlačenie sa už ale nedalo nijak zdržiavať. Kľakla som si na kolená a rukou nahmatala hlavičku tlačiacu sa na svet. Už to ide, povedala som mojej mame a tá zľahka vyľakaná moj nález potvrdila. Nasledujúcou kontrakciou vyšla hlavička a pri ďalšej vkĺzlo babke do rúk moje krásne bábätko.Trošku zamrnkala, akoby chcela povedať: tak už ma tu máte, a keď ju babka položil na podložku, so spokojným výrazom na tvári zaspala. Vôbec nemala obavy z toho, že jej mamička a babička nevedia čo majú teraz robiť ďalej.V tom prišla sanitka.Boli veľmi prekvapený ako super sme to zvládli.Previezli nás do nemocnice maličkú Chantall prevážili umyli a doniesli zas mňe a pyšnej babke Tento malý zázrak pomohol mojej mame prísť na to čo pre ňu ja a teraz už aj malá znamenáme Maličká je úžasná stále spinká.Na papkanie ju budíme.Cez kúpkanie spinká je to poklad

Ďakujem Vám pekne za Gratulácie a Gratulujeme maminkám čo porodili keď som tu nebola

skopirovala som to sem 😵

kukulik30
autor
26. máj 2009

a upozornujem, ze to pise chantall, nie ja....ja nerodim zatial... 😀 😀 😀

gabkazabka
26. máj 2009

tak baby,ja som to teraz citala,ty brdo,tak to je neuveritelne......fakt to moze byt pravda?Ta baba o tom pise ako keby pisala o jablkach.....z jej rozpravania mi to pride ako normalka-rodit doma 😲
Kukulik-tak ked ma uvidis,tak kric,volam sa Gabika.... 😵

veronika1982
26. máj 2009

idem hodit foto matejovych otlackov plus moje vytvory ktore som vcera robila.. jedno ma byt auticko pre mateja a druhy ma byt matejova postavicka... len sa nesmejte ok..

veronika1982
26. máj 2009

ved sa dohodnite na nejakom case. mozno dojdeme aj my

gabkazabka
26. máj 2009

jeej Veronika,to je kraaaaasne.Aj ja som chcela urobit take odtlacky teraz k 1.rociku.Aj som videla tu hmotu v jednom papiernictve,stala okolo 50 sk....A cim si to tak pekne vyvalkala?

gabkazabka
26. máj 2009

No,ja pridem do mesta az okolo jednej,ked sa Ninka zobudi

veronika1982
26. máj 2009

my sme dostali komplet taky dreveny ramik kde v strede je fotka... len este nam treba urobit nejaku peknu fotku mateja..a k tomu bola aj hmota aj dreveny valcek..

aha gabika tak to my budeme odfukovat doma.. sme si tak teraz zvykli doma cez obed si pospinkat obidvaja..a inac ja poznam tvojha manzela.. chodil na zakladnu skolu vedla do triedy... hokejista co?

pata31
26. máj 2009

Ahojte...
Livka, tak na nanuky zatial nedoslo, lebo som si dala na veceru kysle ryby a potom som sa obavala tej kombinacie s nanukmi, ale aj tak mi bolo vecer blbo, ani nanuk netrebalo 😉

ty kokso, ten porod doma...vau, ako ja by som asi inac stresovala 😕

gabkazabka
26. máj 2009

Veronika,aha,uz viem ktory ramcek to je....tak uz iba hodit nejaku peknufotecku a mas to hotove 😉
A poznas manzela?teraz mu ukazujem tvoju fotku ale on si ta nepamata.... 😒 Ale on ma tiez velmi slabu pamat....ved vies,hokejista.... 🙄 😀
Pati,ja neviem ci by som taky porod doma prezila,ja som strasny stresak.......panecku,tak toto by som ja urcite nezvladla 😨

sophie1981
26. máj 2009

joj....ten porod...auc.....nechcela by som...ze ju to napadlo s tymi plachtami a vsetko.....mne ked praskla voda ani ma nenapadlo ze mozem porodit kazdu chvilu...ja som sa este pomali dotrepala domov a som zacala vymyslat ze do porodky este nejdem...az zuzana ma ukecala, ze nech skontroluju...som mohla aj ja rodit doma......atrakcia ako hrom.... 😀 ...ale klobuk dole pred tou babou.....chladnu hlavu si vie zachovat..... 😉

tak musim is najst mobil, skor ako bude veronika volat.... 😀

sophie1981
26. máj 2009

patka, este papaj kysle kolko da...ked porodis a budes kojit tak budes len snivat 😀

gabka, ktovie kolko krat sme okolo seba presli a nespoznali sa...kedze mame rovnako derave hlavy... 😀

kukulik30
autor
26. máj 2009

no baby sklanam sa pred tou babou...ja by som inak stresovala 😕 ...sak to musi byt jaka pecka rodit doma 😅

veronika tie otlaky sa vam naozaj vydarili, su krasne 😵 😵 😵

gabi, jasnacka, ze zakricim, abo ta zozadu prekvapim 😀

my pojdeme na aute okolo 1O tej do mesta 😉

kajacz
26. máj 2009

ahojte babenky...u nás noc strašná... 😖 Šimonovi ešte vždy idú posledné stoličky tak je protiva protivná...

U nás je krásne počasie, ale poobede má príst studená fronta so silnými burkami a vetrom...ochladit sa má na 14st. 😝
tak to musím ešte dnes využit, poopalovat sa na slniečku, aby ma trošku opálilo, ked idem na tu svadbu...dúfam, že bude pekné počasie aj budúci týžden, ked budeme na Slovensku, aby som sa mohla trochu povyvalovat na záhrade...

kajacz
26. máj 2009

och bože...rodit doma... 😅

kukulik30
autor
26. máj 2009

kati, na buduci tyzden uz hlasi pekne 🙂

sophie1981
26. máj 2009

kurnajs a v anglicku si zeny vyberaju rodit doma....si to neviem predstavit...ja rodim a vedla suseda vari veceru a sused cumi do bedni na hokej 😅

veronika1982
26. máj 2009

kaja a ku nam to ma dorazit asi zajtra a ochladit sa ma na 10 stpnov

kajacz
26. máj 2009

jéééj, tak to som rada...som biela jak z vápenky... 😀 a ešte mám také odhalené šaty...

sophie1981
26. máj 2009

juj, az na 10???...brr, zeby som vebrala ovecku do kociarika pre katku.... 😕

kukulik30
autor
26. máj 2009

no ano, dnes Ilko v teleraneohlasil take ochladenie, ale postupne sa bude oteplovat 🙂 jun je uz predsa predo dvermi 😉

veronika1982
26. máj 2009

viete kolko nam dalo namahy spravit take odtlacky. chudak matej sme kaslali aby sa zlakol lebo vtedy roztvori ruky, zdvihali sme ho a nazad ukladali na postel a ten nic spal ako drevo 😀 taky podareny bol...

bobka mi uz papame

kukulik30
autor
26. máj 2009

este budeme plakat , ako nam je horuco a sediet doma s detmi v takych horucavach...nakonies sa postretavame iba vecer 😀

sophie1981
26. máj 2009

😀 bobkovci sa tiez krmia....

kajacz
26. máj 2009

moja babka porodila 7detí doma...iba s porodnou babou...a to raz rodila dvojčata-dvojvaječné... 😅

Ked rodila dvojčatá nevedela, že budú dve...tak porodila chlapca a dedo nadšený, že má syna utekal do krčmy...medzitým babka porodila dievčatko a ked prišiel dedo z krčmy domov myslel si, že vidí zle z pálenky... 😀

veronika1982
26. máj 2009

vecer na pivku kedze uz mame terasu

sophie1981
26. máj 2009

tak-tak livia.... 😨

kukulik30
autor
26. máj 2009

😀 😀 😀 ze bobkovci 😀 😀 😀

gabkazabka
26. máj 2009

Baby,nepoznate nahodou niekoho,kto ide v najblizsom case do Ikei do Ba?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre