Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

zuzana612
25. nov 2009

Ahojte,

aj my zelame Katuske vsetko naj k jej prvym meninam 😉

U nas je prezliekanie v noci este stale bezne, lebo ked niekedy neodhadneme saciu schopnost plienky k pomeru vypitych tekutin nasho Matusa, tak sa dokaze tak precurat, ze je mokry aj cely vak, proste od hlavy po paty. Nastastie uz v noci mlieko asi 2 tyzdne nepije, ale ak toho vela vypije vecer, tak je bezne ze v noci menime plienky 😕 Vacsinou uz pekne prespi celu noc, ale niekedy sa zobudi na to ze nemoze najst zaja a dudu, tak musim hladat ja skor ako spusti rev, lebo to by uz bolo po spani 😠 Vcera zaspal asi o stvrt na osem, pospal si 20 minut a potom do desiatej salel, spieval, skakal, proste chytil druhy dych a ja som sa tesila ako si v klude pozrem ordinaciu. Este ze u tych nasich mi s nim pomozu, aj teraz ho mama zobrala do obchodu tak mam chvilu klud. Tak sa idem aspon naranajkovat, tak pekny den vam prajeme.

pata31
25. nov 2009

Ahojte...
Katuske vsetko naaaaj k meninkaam!!! 😵
ja som mala tiez cudnu noc...strasne ma krize boleli, na wecko som chodila viackrat, co len raz zvyknem a rano o stvrtej som zase sla, potom som nemohla zaspat, palila ma zaha, dala som si kus mlieka, aby to preslo, ked som si lahla, dostala som straaasny hlad, tak som sla zjest banan, po nom ma samozrejme zase zacala palit zaha, tak to som si musela dat az tabletku...a nemohla som vobec zaspat...a neviem, co ma tak tie krize bolia, vcera somm kus presla na utz a potom este k alergologicke a bola som z toho cely den unavena, vecer total, som ani sediet nevladala...a dnes je na plane kupovanie darcekov, tak co to zase bude vecer, ked este aj na predporod. pripravu idem.. 😅

slaviq81
25. nov 2009

Ahojte 🙂 po dlhom čase 😀 😝 Fuj, sa môžem hanbiť, lenivá 😝 😀

Katarínke prajeme krásne meninky, nech počúva a nehryzká mamku 😉 Bibka, inak to ti fakt nezávidím, ja som si to tiež vytrpela a bolo to cca v tom istom období.

Paťa, no keď ťa už kríže bolia, tak to bude čoskoro 🙂

My sme choré, Lara ma angínu a u mňa to vyzerá na chrípku 😝 Dnes je celkom fajn počasie tak rozmýšľam, či nevyjdeme na chvíľu von, lebo doma už šediviem. Lara je strašný beťár, a dnes si ju dokonca aj doktor pomýlil s chlapcom 😀 😝 😝 😠 😠 Čo dodať.

slaviq81
25. nov 2009

Janka, nechoď ešte do roboty. Mňa to už tiež ťahá tým smerom, ale už keď máme tie naše krásne detičky, venujme im lásku a čas, potrebujú to. 🙂

antoniab
25. nov 2009

ahojte

dakujem za podporu uz sme po pohrebe a celych tych prvych chaotickych dni ktore som prespala pri zapnutej tv co som sa bala vcera som uz spala normalne uz som bola strasne unavena 😝

pondelok som mala poradnu bola strasne divna alebo lekar bol divny ci potom celom co sa odohralo v snv 😖 mame 1800g takze modelkovske rozmeri este chybaju najprv ma zdrbal ze sme mali a teraz mi zas povedal ze co chcem ved ani ja niesom velka mam si niekde chodit merat tlak ak mi klesne tak mam vysadit jedne lieky poradnu mi dal az 21.12 nemala by byt teraz uz castejsie a v prepustacej sprave z nemocnice mam rizikovu poradnu potom sa ma pytal kam pojdem rodit tak som povedala ze pravdepodobne do levoce tak bol zas nastvani rozhodla som sa tak pretoze mame znamu v nemocnici nerobi na porodnici ale predsa lekari sa uz poznaju a sestricky sa spravaju inak mne je jasne ze rodit budem sama ved ja som vtedy este ani nevedela co sa stalo v snv
krcok je bez zmeni od hospitalizacie prietoky na zaklade liekov ok placenta je zrelsia no to uz neovplyvnime a este mi povedal ze kazdy lekar mi bude tvrdit nieco ine sranda je ze aj on tvrdi kazdu poradnu nieco ine
😒

katuske vsetko najlepsie k meninam vela vela zdravicka hlavne 😵

pata tak mas to uz zapar vahu mate peknu a tt ti tam svieti tiez pekne tak drzim palce nech je vsetko ok mala je zdrava 😉 lebo krasna bude urcite mozno v nemocnici stretnes aj moju svagrinu tiez to ma zapar 🙂

rybecka
25. nov 2009

Ahojte,
Katka vsetko krasne k meninkam a maminku uz nehryz 😀
Mne dnes nesiel cely den net az teraz somsa mohla ozvat ale mam upratany dom aspon 😀
matejko spi a Ondrik tu mi taha kably a hryzie ich musim ist lebo aj prehryzie 😝
j

zuzanale
25. nov 2009

Ahojte aj my sa pripájame a Katuške všetko len to najjjjjjjjj

Mati skús si zistiť lebo nielen pri rizikovom ale v tvojom tt sa už chodieva každé 2týžne do poradne a pokiaľ viem 4 týždne pred pôrodom ak ideš rodiť inde ako v SNV by si mala chodiť každý týždeň do poradne do nemocnice kam ideš rodiť tz LE

juuuj musím bežať Laura sa mi pokakala 😅 😀 😝

antoniab
25. nov 2009

zuzanale tak ja teraz fakt neviem ked ma s nemocnice prepustali tak primar mi povedal ze sa mam hlasit v rizikovej poradni potom som sa dok.Pavlacika pytala kde a on mi povedal kazdu stredu u primara v nemocnici ale ak chcem mozem aj u svojho lekara myslela som ze bude dobre ked budem chodit k svojmu som tam od zaciatku tak pozna cele moje tehu ale on to nejak odignoroval prislo mi ako keby tam bol iny lekar 😖
a nedal by mi kartu keby som mala chodit niekde inde ?

veronika1982
25. nov 2009

ja som mala cele tehotenstvo poradnu kazde 3 tt a ked sme sa bavili na cviceni zeby som uz mala mat castejsie kontroly tak mi bolo povedana ze niektore poistovne nepreplacaju poradne tak preto dr dava kazde 3 tt.. ale neviem ci to je pravda.. mozno keby som mala castejsie tak by to dopadlo vsetko inac..

my sme boli dnes v poradni.. mame 7850 g.. cakala som viac ale co chcem pri jeho jedeni.. dr. nas pochvalila vraj je zlaty a ze vyzera ze bude trosku nervoznejsie dieta.. ze trosku.. ha ha.. ale o zubkoch ani chyru ani slichu.. ani zdaleka sa necrtaju..a k papaniu nam povedala len tolko ze mame skusat a skusat a skusat...

a pati mna tiez boleli krize ked som sla cez cele mesto domov a o 2 dni som porodila. ha ha.. takze to je uz predzvest...

veronika1982
25. nov 2009

bibka zajtra mozeme prist?

zuzanale
25. nov 2009

no keď som išla rodiť Timku tak mi dal Dr len nejaký papierik iné nič a s tým so sa sa hlásila v nemocnici a veď máš tehu knižku ..... ale keď si sa rozhodla rodiť v LE tak radšej začni chodiť tam aj do rizikovej predsa len si riziková a keby niečo vedia zareagovať určite skôr ako by si mala čakať na poradňu do 21.12 veď aj bezproblémové tehule v takomto tt chodia už každé 2-3 tt do poradne a nie o mesiac 😠

kukulik30
autor
25. nov 2009

Ahojte 🙂
Katarinke zelame vela vela zdravicka 🙂

sophie1981
25. nov 2009

cavines...

Veronika...cakame vas, jasne ze mozte dojst...tesime sa...Katka dostala novy vlacik co vyfukava bublinky a aj babiku co sa smeje, tak sa aspon bude mala s cim pochvalit..... 😀

mata......ked ides do LE, tak chod aj tam do poradne......aako to tam vyzera?...maju tam porodne boxy alebo taky stary styl a la 3 rodiace zeny vedla seba???..lebo ci si pamatam tie stare porodne saly so starej porodnice, tak to bol riaden strasiak pre mna...ako z hororu..... 😝 ....ja by som uz asi box nemenila za salu..... 😀 😀 😀 ...krasny, ruzovy..... 😝

Katarinka dakuje za blahozelania.......dnes dokonca dostala aj troska kolacika.....vanilkoveho.... 😕

evitkamalicka
25. nov 2009

gratulacia Katke k meninkam 🙂

pata31
25. nov 2009

Ahojte...ja som si dnes pre istotu zbalila tasku 😅
inac ja som bola naposledy v poradni zaciatkom mesiaca, vcera som bola na utz, tak mi povedal dr, ze mam prist az o tyzden do poradne, bo som bola na tom, ze mam ist zajtra.. 🙄 no uvidime, ci tu poradnu vobec este stihnem, ale dufam, ze hej, este aspon tyzden...chcem mat decembrove babatko 😉

sophie1981
25. nov 2009

cau....taaak, vtisla somdo seba poharik portugalskeho vineca a idem zalomit...zajtra dojde Matej....tak nech sme svieze.....a inac, bodaj by si Katka vzala k srdcu vase priania nehryzt.... 🙄

veronika1982
26. nov 2009

dobre ranko... ok bibka dam mateja spat okolo osmej a hadam aj zaspi a potom dojdeme...uz sa aj my tesime...
mne sa prerezava zadny zub.. uz je skoro vonku tak neviem preco zase zacal boliet.. tak si ho potieram s matejovou mastickou.. trosku to pomaha.. ale ani usta nemozem otvorit a polykam ako keby som mala hrdlo zapalene.. aua u

sophie1981
26. nov 2009

dobre ranko...my uz vo velkom ficime...este umyt podlahy a vyvesat pradlo a mame byt z krku..... 😀 ...Katka sa snazi vydlubnut jej novej babike oko.......neznuliatko moje...hryzie, vydlubkava ocicka..........kope do steniatok, chytaich pod krk.......mala Adamsova..... 😝

veronika1982
26. nov 2009

my sme akurat zaspali tak sa idem dat dokopy.. az sa bojim ist k vam co ked mu katka ublizi? aj ked to vidim zase tak ze matej ju niekde poskrabe.. ha ha

sophie1981
26. nov 2009

jooj, Veronika sa neboj...vies ze Matejkovi neublizi...jeho ma rada...... 😉

mi uz normalne sibe s nej...ja odlozim, ona vytiahne, ja odlozim, ona vytiahne a hodi na zem....preco, ked je to na zemi, tak sa za vecou ani neobzrie, a ked to odlozim, hned ju to zaujima...preco??...preco?....PRECO?????? 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

sophie1981
26. nov 2009

Zuzana.......mama nam skoro kupila odrzadlo ako ma matusko...nastastie som ju v poslednej sekunde stopla...ze ked chce kupit, tak ine, lebo si vies predstavit, ze Matusik k nam dojde sa pohrat a zbada "jeho" auto? 😀 😀 ?....a potom opacne katka u vas to "svoje"....by sa asi pozabijali...tak Kacena dostane ine......pretoze Matuskove odrazadlo..... 😀 ...sice, ked nad tym premyslam, aj tak je to asi jedno, lebo o chvilu budu obaja kricat MOJE.... 😅

veronika1982
26. nov 2009

aj my budeme mat pod stromcekom odrazadlo... 🙂

my sme mali vcera pracovny uraz.. sedel na deke na zemi a vzdy sa natahoval za tou hrackou ktoru mal najdalej.. a tak capol na nos.. to bolo placu a kriku.. panecku... mna az pot oblial lebo minule som citala jedna baba pisala ze mala maleho vo vajicku a ked vystupovali z auta tak rucka sa jej nazaklapla a maly sa prevratil a spadol na zem rovno na tvar.. nemala ho priputaneho a malemu zacalo tiect z nosa.. tak som sa hned aj ja zlakla ale nic mu nebolo.. tak som mu potom vysvetlovala ze preco sa stale musi natahovat za tym co je najdalej..

evitkamalicka
26. nov 2009

ahoj kocky....ako sa mate? deticky pocuvaju?

veronika1982
26. nov 2009

ahoj evi.. tak adamko je uz fesak velikansky. a tvoja mamka robi v papiernictve na mieri?

evitkamalicka
26. nov 2009

veronika ano robi 🙂

evitkamalicka
26. nov 2009

Adamko uz chodi takze mame veselo

veronika1982
26. nov 2009

no tak to si viem predstavit..my mame casopisy pod stolikom a vzdy ich chce dostat a potom si to odnesie hlava lebo capne s nou po stole..

evitkamalicka
26. nov 2009

u nas tiez letia casopisy a vsetky mozne letaky

sophie1981
26. nov 2009

jooj, veronika........ze uraz...u nas uz bezna vec...dokonca uz ani neplace mrno....bo uz ja igborujem take pady......zvyknete...uvidis...... 😀

evit...co nesnazilkujes..... 😀

tak podlahy umyte...este povesam pradlo a vezmem malu aspon troska von, lebo nechce spat.....

evitkamalicka
26. nov 2009

bibka neda sa, sak muzik v robote, ale uz som 5 dni po ovulke, takze by to uz nemalo vyznam, uz len cakam ako to dopadne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre