Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

veronika1982
22. jan 2010

a bibka do mliecka a na lyzicku jej davas vigantol? lebo ja to takto robim.. vecer pred kojenim.. 😀 😀

mati my sme najprv brali sab simplex a potom po 3 mesiacoch sme presli na vigantol a este nam velmi pomohol kremik na brusko od zuzku dr.hoj alebo pupik...s tym sme natierali brusko.. ale plakali sme statocne aj 3 hod. vecer..

my sme sa uz teraz okupali a uvidim ci zaspime.. ty kokso dobra vydrz od 11.oo nespal...teraz som mu spravila puding vo vode a siel s tatikom a s flaskou do postele..

sophie1981
22. jan 2010

vy ste uz okupany???....ha...my sme este ani nevecerali...ale uz ideme....tiez puding....ale my mame na mlieku...mojom... 😀 😀 😀 😀 ...a vigantol samozrejme na lyzicke, ale teraz som si v lekarni kupila to kvapatko rovno do pusy...takze jednoduchsie....pocas kojenia, jej len supne 2 kvapocky.....a ma pekne zrastenu hlavicku.... 😅 😅 😅 😅 😅

rybecka
22. jan 2010

My este nespime ☹ Matej hej ale Ondrejko ma energiu aj za dvoch 😅

sophie1981
22. jan 2010

janka.......dont worry.......ani my nespime ale salieme v posteli s plysakmi.... 🙄

veronika1982
22. jan 2010

jaj lebo ja davam na lyzicku a trochu odstriekam mlieka.. matejovi to celkom chuti.. 😀 😀 😀

biedacik uz bol taky zmoreny ze odpil trochu pudingu a zalomil.. ale po hodine otvoril jedno oko a zistil ze to nem mamina vedla neho lezi ale tatino tak uz nebolo dobre.. musela som mu ist dat cicku a teraz zaspal.. mm isiel hrat hokej do pp takze som zase sama vecer doma..ale stihla som za ten cas co spali spolu pozehlit takze zajtra mam menej..

a prideme k babke uz asi v nedelu vecer..

sophie1981
22. jan 2010

tak nachystam pavuka uz v nedelu???? 😉 .....ja nem pozehlila, leniva bola...radsej buchtu na pare zjedla namiesto prace,,,,, 😝 😅

veronika1982
22. jan 2010

no uvidim este ci nas tatik pusti uz v nedelu ci mu nebude smutno jednu noc bez nas.. ale uz som si aj stolicku na jedenie zohnala.. tu taku drevenu tusim ma uz viac ako 20 rokov. 😀 len keby taku kosu nehlasili a keby uz bolo teplo.. joj chyba mi nasa chata a nas stary kociar.. matej uz bude toto leto behat bez plienky na chate a vedla uz budeme mat kamarata matusa.. joj to bude deti..ja chcem teplo...

susana28
22. jan 2010

Nuž baby moja dvojročná dcérka už dávno spí 😉 a my sme puding mali na olovrant, na večeru zas tanier (dospelácky) paradajkovej polievky s písmenkami 🙂 . Ale zas my sme už slečna.

Ale teraz vážne, mali sme aj také obdobia, že sme boli hore skoro celú noc, uplakané a nervózne. A bolo to asi v takom veku ako je Matejko a Katka, a to nám išli zuby. A potom nám dr. dala viburcol. Keď malá v noci veľmi vystrájala dali sme a bol pokoj.

kuk na link: https://secure.ilekaren.sk/svk/tovar/2755/vibur...

a ešte jeden link: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

veronika1982
22. jan 2010

ja pocitam ze dnes budeme o 4.oo hore.. kedze kazdym dnom si to skracuje a skracuje..akoze je to strasne mile ked sa posadi a zacne hovorit jeeeejjj tata,,,jeeeeejjj. ale nie o piatej rano... ☹

sophie1981
22. jan 2010

uz spiiiiiiiiiiimeeeeeeeeeeee.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mam otazocku na byvale kojacie maminky, ktorym sa deti same neodstavili......ako ste to dokazali??....bo ja mam zase prehryznutu celu bradavku....tak a kedze to su horne zuby, asi nevydrzim dlho, ak ju to bude drzat ako pri spodnych..to som v kuse mesiac latala rozhryzene ceciky...taze ako darcek k narodeninam ju odstavim...som to ja za macochu.... ☹ 😔

maca77
22. jan 2010

Bibka, kedže Tami odmietala každé UM, skončili sme nakoniec pri Sunare... a to takým spôsobom, že som jej do čaju pridávala UM po odmerkách ... najprv asi do 150ml čaju len 1odmerku, po vyše týždni 2 .... až na plnú dávku.... trvalo to vyše mesiaca.... a asi po ďalších 2týždňoch som jej už urobila UM z prevarenej vody bez čaju ... no a medzitým v noci čaj, lebo bola zvyknutá sosať každé 2hodiny a tak sa aj potom budila ...

zuzana612
23. jan 2010

Ahojte, dnes som tu prva 😀 Akurat som doranajkovala studene parky, ale aspon rozky boli cerstve, takze parada 😝 Mala je na novorodeneckom, kupu ju tam, tak mam chvilu klud, ale dnes idem asi spat cely den s nou, lebo totalne hotova a to mi ju doniesli len okolo polnoci na kojenie a potom az rano o piatej. medzitym som vsak musela odsat 2 flase mlieka. Cicky ma bolia ze az, ale aspon mam mlieka aj na rozdavanie, dufam ze to tak ostane.

Inac ta fotka co dal Daniel na konika, tak to dieta na nej nema s mojho Natalkou nic spolocne, vypada uplne inaksie, neviem preco tam dal taku blbu fotku. No ale musim ju aspon odfotit, lebo ani to sa mi nechce, nech mam potom co vlozit do albumu. Tak zatial pekny den.........

zuzana612
23. jan 2010

Tak uz sme aj na nete nasej ruzomberskej porodnice, tak si mozte vypriet ako ta nasa Natalka naozaj vypada 😀

http://www.uvn.sk/main.php?id=44&novorodenci=OK...

zuzana32
23. jan 2010

Pozerám, že v ten deň sa narodili až 2 Natálie.

sophie1981
23. jan 2010

jeej, ake modre ocinka.........ja som na podla tej fotky co dal daniel nenapadne obvinovala mm, ze preco ma tvoje dieta take tmave oci ako on..... 😀 ..........chudak.....som ho obvinila, ze namiesto vody isiel v marci robit nieco ine.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...ma stastie.... 😉

susana28
23. jan 2010

Zuzka no krásna je tá tvoja natálka 😉 Ale musím pochváliť vašu pôrodnicu, za prepracovanú int. stránku, najmä čo sa týka fotiek novorodencov 🙂

sophie1981
23. jan 2010

no, to sa aj mne paci...mohli by to urobit aj tu v SNV...ale ked pozriem na ich web stranku, tak je to celkovo bieda...ziadna fotka nic...ani len porodne saly..... 😒

susana28
23. jan 2010

bibka, to máš pravdu, keď som mala ísť rodiť, tak som hľadala všetko možné o našej pôrodnici, ale to čo som našla na nete stále za také veľké H...O! A som sa dakde aj dočítala, že máš právo požiadať o ukážku priestorov tej pôrodnice, kde chceš ísť rodiť. Čumeli na mňa ako na teľa 😠

veronika1982
23. jan 2010

jej tak natalia je aka slecna.. ale najkrajsia zo vsetkych.. vsetci deticky bud spia alebo maju male ocicka len ona velikanske okane..a stranka je super...a deticky ako su pekne oblecene...

my nespime.. ja uz neviem.. od rana od siestej bol hore a zaspal o pol dvanastej bez obedu takze obedoval az teraz...idem s nim von lebo ma tu slak trafi...

pata31
23. jan 2010

Susana, to sa moze infacol davat pred kazdym papanim? lebo v papieriku je napisane, ze pred vecernym papanim, tak ja jej len vtedy davam a stale sa dost puci...

veronika1982
23. jan 2010

pati ja som davala pred kazdym kojenim.. na infacole je super ten davkovac takze to sme mali raz dva. davala som mu to rovno do pusi..

bibka babka ma predbehla a zohnala pavuka. jedna znama ho chcela vyhodit.. takze nemusite behat po vas do pivnice.. vidis kolko roboty som vam usetrila..

boli sme vonku vymrznut a oni tu v smizanoch maju lad a mali aj nejaky hokejovy zapas. ha ha..joj len skoda ze tu nemam partacku na prechadzky.. ☹ ☹

susana28
23. jan 2010

Paťa, tak ako napísala Veronika, pred každým papaním šup jedna kvapka rovno do pusy. 😉

Veronika len trplezlivosť, ono sa časom aj nejaký režim dostaví 😉

anaja81
23. jan 2010

Ahojte baby,

prisla som vas len na skok pozriet a pozdravit

Zuzkina Natalka je velmi peknucka a ta ruzomberska stranka nema chybu.....spisska by sa mohla konecne rozhybat ved ma co dobehovat

Cele dni nic take namahave nerobim a musim vzdy oddychovat, lebo nohy mam ako polena....do stredy vydrzim a uvidim co mi na to doktor povie, ale dufam, ze nebudem musiet ist do nemocnice

susana28
23. jan 2010

Andrea a nemáš náhodou aj problémy s tlakom? Lebo vraj vtedy zvyknú puchnúť nôžky 😒 Chvalabohu som s tým počas tehu nemala problémy, klop klop.

Ale nech sa skúsia aj ostatné babenky vyjadriť 😉 Držím palčeky, aby dr. našiel alternatívne riešenie a nemocnica ťa obišla 😉

veronika1982
23. jan 2010

mne puchli nohy len ked som vela pochodila ale to bolo az ku koncu tehu.. sestre zase puchli tak ze sla az do nemocnice takze urcite mu to povedz v poradni.. aj ivane co ma matuska tak puchli nohy ale v pohode nesla do nemocnice..

my sme konecne zaspali...boli sme u mojej krstnej pre stolicku..joj jaky bol podareny v nej ked sedel. mali sme ju zlozenu tak ze pred sebou mal velku dosku a na nej pocitadlo.. potom sme este sli do kauflandu natiahnut cas aby nezaspal uz o siestej a kupila som si krizovky tak idem lustit kedze v telke neni nic.. a zajtra na obed ideme ku mamke lebo vari knedlo, vepro, zeli.. mnam mna... a ostavame u nej az do utorka..

sophie1981
23. jan 2010

hola...dieta spi, ja som akurat vyliezla zo sprchy....joj, podotykam, dieta spi v POSTIELKE.....ha uvidim ako dlho......idem sa aj ja vyvalit a pocitat nejake casopisy.....

andrea, s tym ti nepomozem, mne nohy vobec nepuchli.....ja ako tak uvazujem, okrem toho ze sme predcasne porodili a mala mala zasvinenu cikulku sme ziadne problemy nemali....no a este triple test, ale ten neriesim, to bolo zlym vypoctom tp......ja, pevne verim ze aj druhe ak bude bude tak v pohode.... 😀 😀 😀 😀

veronika...vidis, a ja ze zajtra rano zbehnem do pivnice doniest tu zelenu krasu....mozno by sa aj Kacena zahrala aspon pol hodku s jej chodakom....no ale nic....aspon bude nadalej chodit o dusu.....

sme dnes boli krmit kacky a nasa Kacka spadla rovno na tvaricku.....trulo......fucala statocne od nervov....ze sneh ma na tvary.....ale neplakala, statocnica..... 😅

idem vyvalit kostru ....nech zrelaxujem...zajtra poobede chceme ist s Katkou do madarasu sa pohrat do detskeho kutika.....nejde niekto? 😕 😉

maca77
23. jan 2010

ahojte

decká sú práve vo vani, dúfam že si pošantia a v kľude zaspia ... no toť môj sen ... Tami bude ešte minimálne polnohodinu kričať z postele "mami, mami, maaaamiiiiii" 😀

Bibka, no počula som, že dosť veľký domisko staviate 😎

veronika1982
23. jan 2010

uz sa tesim na tie garden party u nich na zahrade.. 😀

mm bol hore odniest stolicku a videl toho pavuka.. vraj je vacsi ako ten co mame doma.. vraj je na nom vpredu viac miesta.. a mame tam uz aj cestovnu postielku..ale uz vidim ako sa tlacime na posteli...

my doobedu budeme vegetit kedze popratane mame takze len zbalime veci.. a hadam si aj pospime..

sophie1981
23. jan 2010

Maca...never.....oproti zuzaninmu domu sme ako chlievik.....a aj oproti ostatnym co stavaju vo stvrti....mame asi 4 majmensi dom......aaaaaale, kuchynu a zahradu mame ozaj velku, zmesti sa cely konik aj s deckami.....ved v lete mozme zrobit kludne konikovsky kotlikovy gulas s chladenym pivom... 😉 ...to snad dovtedy aj mm zapoji wc-ko, ze nebude len latrina.... 😀 😀 😀 😀

veronika1982
23. jan 2010

mate v plane kupovat kona? jupi jupi... 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre