Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

maca77
29. jan 2010

ahojte

Bibka, máš pravdu, pri bábu je to tak.. čím viac sa snažíš, tak je to nepomáha... jednoducho keď to bábo má prísť tak príde, len my nevieme kedy je tá správna chvíľa ....

sophie1981
29. jan 2010

uz sme doma...boli sme v meste na poistovni a cestou nakrmili kacice......Katka sa objedla kolko dalo.....spagety so syrom a par. omackou, brokolica...zeny, tolko vtisla, len som cucala..... 😕 ....a teraz s plnym brusko nahana auticka po obyvacke......poobede vyhodim babku kocikovat a ja upracem byt, aby som zajtra nemusela a aj tak asi pojdeme ku svokre..... 😒

ale v nedelu ideme iste do madarasu....tak kto chce nech dojde....poobede...o tretej sa tam stale nieco deje.... 😉 ....

zuzana612
29. jan 2010

Ahojte, ja ani neviem ako ten cas leti pri 2 detoch. Matus bol od rana protivny, neviem ci ide byt chory alebo co, hrozna papuluje a odvrava a ja mam z toho take nervy ze az. V noci sa mi cely precural, az na plachtu, tak som ho musela celeho preobliect a kedze mal mokry cely vak tak som ho zobrala ku sebe do postele, strcila pod deku a perinu a pritisla ku sebe aby mi neusiel a nebola mu zima, tak sme takto spali do rana 😀 Lili nastastie spala dobre, papala len 3x, ale zato doobedu nechcela spat a ja som chcela poupratovat kym Matus bol so starkou von. Teraz uz obaja 2 hodiny spia, tak som sa aspon v klude najedla. Urobila som si vyprazane sampiony so zemiakmi a tatarkou, tak dufam ze malu nebude boliet z toho brusko 😖 Ale mne chutilo 😝 Neviem ako u vas, ale tu je asi 20 cm snehu a este stale snezi, tak dufam ze tento krat ten sneh aj vydrzi. Zajtra vecer by mal prist Daniel, tak chcem vytiahnut Matuskovi moje papuckove lyze, nech sa uci lyzovat po ceste 😀

No a ja sa chystam trosku oddychovat, ked tu bude Daniel, vsak nech sa postara o deti, nech si trosku pospim. Lebo teraz chodim s nimi o osmej spavat, uz ani neviem ako TV vypada 😒 Ked by som si aj cez den mohla pospat, tak si vzdy najdem nejaku robotu a potom nadavam ze som si radsej mohla lahnut 😖

rybecka
29. jan 2010

Ahojte,
Zuzana u nas snehu niet a ani nesnezi 😝 cele Slovensko biele a tu nic 😠
mnam sampiony vyprazane som nejedla uz dost dlho musim si niekedy spravit.
ja rozmyslam ako idme uspat Ondrejka ci vonku alebo dnu 🤐 dnu je to velmi dlho a vonku len par minut a potom ho supnem do chodby nech nespi na tej zime len co s Matejkom 😕 nechce ist so mnou vonku.joj ako ho len presvedcit 😒 to je uz strasne ked mas velkeho syna ktory ma svoje nazory a potreby on chce sa dnu hrat
Zajtra mi dojdu svokrovci a budu cely vikend takze o zabavu postarane a este aj svagor takze plny dom ludi 😅 uz sa teraz tesim na pondelok 😀 .

veronika1982
29. jan 2010

ahojte.. my sme boli zase poobede v meste a teraz sme prisli domov. boli sme podat danove priznanie a matej potom zaspal tak som sa prechadzala s nim..

my pojdeme do madarasu ale asi v sobotu lebo v nedelu ma tatik o piatej zapas..

a my sme dnes urevany.. nemozem odist od neho lebo ked ma nevidi tak place..

sophie1981
29. jan 2010

veronika, ta co budu dalsie zuby??...este nas predbehnete.... 😀 ....u nas pohoda...Katka dnes zaujata babkou, mama ma pokoj...do nudy tatikovy kolacik peciem..... 😅

veronika1982
29. jan 2010

ja som si tiez oddychla. dosiel tatik domov a povedal mi ze si mam ist zdriemnut na hodinu.. 2x mi netrebalo hovorit a uz som spala..fajne mi to bodlo..a matejovi ani cicik netrebalo len mamka mala potom hrce tak som mu hned dala potahat.. potom sa este hrali s tatikom a ja som umyla podlahy. a dnes nas grof prisiel na to ze v postielke sa uz nemusi drzat a ze je to celkom zabava padat na rit. tak nam to dookola ukazoval a na cele ma teraz mapky po tyckach. a este ho tatik naucil ako vliezt a vyliezt z postielky lebo mu vybral tycky...

ale uz bubame.

a bibka neboj nepredbehneme vas.. skor si myslim ze dnes prisiel na to ze ked mu nieco zoberiem tak ma zacat plakat a dostane nervy a potom ma stipe..tak sme usudili ze bude z neho riaden lotor..

sophie1981
29. jan 2010

no skoro vas to chyta...aspon v tom ste pred nami....my sme take zacali robit pred 2 tyzdnami..... 😝 ....

ja som dnes rano spala hodinku......tatika som vyhnala s postele aj s otravou a ja som spala roztiahnuta kolko dalo.....skoda, ze po hodine susen doliezol a zacal a onuchavat..... 🙄

nic, idem do sprchy....Katka sa este hraje s babkou.....tak ju potom uspim....dufam, ze to bude rychlejsie a jednoduchsie ako vcera vecer.... 🙄

veronika1982
29. jan 2010

idem kuknut co je v telke a ked nic nebude tak pojdem nuchat teraz ja mateja lebo tatik siel na florbal do popradu..

a neviem co ho to chytilo ale naramne sa mu to pacilo ked sa pustil a 10 sekund vydrzal stat a potom bac na rit..

sophie1981
29. jan 2010

uz spime....hura..... 😅

nas tatik este v robote.....takze tiez ma len kacicu v posteli...a idem zalahnut, ak by sa nohodou madam rozhodla vstavat o 4 rano, tak nech ako tak som vo forme.... 😝

rybecka
29. jan 2010

ahojte,
Mlady pan zaspal az teraz 😝 ja chcela sa osprchovat ale uz sa mi nechce tak rano 😅 idem tiez zalahnut lebo nevladzem nic
dobru noc 😔

maca77
29. jan 2010

moji chlapi boli kuknuť hokej, ja som zatiaľ s Tamkou šišky napiekla, keĎ už sú tie fašiangy a do rána z nich budeme fajne kysnúť 😝 😀

Bibka, susen je váš pes? bo rozmýšľam, či sused doliezol a začal oňuchavať, či kto to bol? 😀 😀

my v nedeľu do madarasu nemôžme, už máme nahlásenú návštevu ...

veronika1982
30. jan 2010

dobre ranko.. my sme dnes po dlhom case vstali o siedmej...a celkom fajn sme spali...

no nic idem nieco chystat lebo nam ide teraz rano navsteva..

sophie1981
30. jan 2010

caute....maca...susen je moje dieta..... 😀 😀 😀 ...ona onuchuje celu noc....funi ako jezko....

my sme spali zle....no co uz.....

idem balit...ideme na cely den k babke....

veronika1982
30. jan 2010

ejjj to bude v markusovciach veselo...

my uz bubkame a tatik ma v obyvacke poradu..

denisocka
30. jan 2010

ahojte,neviete kolký den po porode sa v SNV očkuje babatko na BCG?

anaja81
30. jan 2010

Ahojte babenky,

tak ako vas uz stihla informovat Lydia, tak som od stredy v nemocnici....nechali si ma tu, lebo som bola sa tych pasoch na ozvy a zistili mi tam kontrakcie....bola som z toho riadne paf, lebo ja som sa citila fajn....akurat co som vam pisalo, ze minuly tyzden mi bolo tak trochu na figu. Takze si tu pekne vylehujem, mam kludovy rezim, este aj vsetko jedlo mi nosia na izbu (citim sa ako VIP host 😀 )....dostala som styri infuzky, styri injekcie do zadku, ak by nahodou sa maly tlacil vonku, aby mu tie injekcie pomohli vyvinut plucka...ale uz je to asi lepsie, lebo uz skoncila s infuzkami a teraz na vikend mi nasadili Magne B6, tak sa uvidi ako to pojde dalej.

A co som tu nadmieru spokojna, tak to je pristup celeho personalu....fakt klobuk dole pred nimi, este som sa nestretla so ziadnou negativnou vecou

Ale co ma zas sokovalo je to, ze Zuzka (Mendula, alebo Mendela, alebo ako to ma ten svoj nick) konci tu a to asi k 1.2.....normalne som pafnuta...taku ludsku a prijemnu sestricku som este na ziadnom inom oddeleni nestretla....bude jej velikanska skoda 😢 😢 😢

Tak zatial tolko babulky, teraz budem moct byt castejsie s vami, lebo dnes mi doniesom mangel notbook

A v neposlednom rade radujem vsetkym vam za podporu....budeme sa snazit co najdlhsie zostat 2v1....ved mam pred sebou este 10tt

denisocka
30. jan 2010

ahoj anaja, ja som si tam odležala 5dni, prišla som v pondelok . tiež sa nesťažujem full servis,ešte aj tetušky ošetrovatelky fnukali ked som odchádzala,že komu budu zalievať kavičku . ja pod SNV nepatrím,ale kvoli mojej doktorečke Lukačovej som sem prišla,prve som mala v krompachoch . a ktora je to tá sestrička,ktorá odchádza? to je nejaka z porodnice, či z gyndy? či oni su jedno?

sophie1981
30. jan 2010

ahoj anaja....neboj, bude dobre.....tiez se si polezali v 30tt....ja som zle znasala infozky, tak mi hned na dalsi den davali len magne...tiez som sa citila fajn a ani nevedela, ze sa tam dnu nieco deje.....s personalom...noo...ja so az taka spokojna nebola, ako sa tu uz raz rozoberalo a nastalo velke boom 😨 ......ja som mala problem so sanitarkou....ale uz nic nehovorim..... 🤐 ....taaaak sa pekne drz, oddychuj a vydrz pokope este aspon 8tt..... 😉

tak uz sme doma...konecne.....sme sa boli sankovat, juj, Katke sa pacilo.....najviac klzak......ale ja som mala mokru rit ako cvrknutu.... 😝 ...no ale co nespravim pre dieta nie? 😀 ...idem kupat, ulozim spat a ked zaspi, budem zase stastna mamina..... 😀 😀 😀 😀 😀 ...

anaja81
30. jan 2010

Denisocka,
tak to viem presne o com hovoris, ked si tu prisla kvoli dr. Lukacovej.....super zienka....ludsky pristup, sympaticka, odpovie na co sa jej opytas, atd.

A ta sestricka Zuzka je porodna asistenska a robi aj tu pri nas, ktore lezime na izbach este pred porodmy....ona je uz trosku starsia (ale musim podotknut, ze na svoj vek vyzera super) a ma dvoch dospelych synov.....baby, ktore su tu na konikovi uz stalice urcite vedia o kom hovorim, lebo ona davala infosky ak nahodou niektora z konika uz porodila.

jojka1
30. jan 2010

Ahojte baby! V pondelok sme sa pristahovali do SNV (z BB), takze som tu uplne nova. Chcem vas poprosit o radu - odporucanie nejakych dobrych doktorov - detska, vseobecna, poprip. zubarka. Byvame na Mieri, tak mozno nejaku poblizku. Vdaka.

denisocka
30. jan 2010

anaja, ano,kvoli Lukačovej sa oplati cestovať 😉 poradnu mi dáva ked ma službu , okolo 16.00 -ak sa dá teda,aby muž tolko nemeškal z roboty. len muž sa smeje,že ked nabuduce odíde do košíc a ja oteotniem,že tam už ma vlačiť nebude. 😀 a ako inič,lieky zaberaju? ja som ležala s jednou babenou po IVF aa ona krvacala v 16tt a mala aj bolesti,tak jej to magneziom zastavili,nakoniec sme spolu odišli v pondelok .

susana28
30. jan 2010

Ahojte babmbulky 😉 . Tak my sme včera strávili v madarase od 15.00 do 18.00 ale u kaderníka. Dva hodiny sme presviedčali Vani aby si aspoň vrch hlavy dala ostrihať 😀 . Medzitým ostrihali mňa aj manžela aj hlavy nám zafarbili. Dnes sme celé doobedie boli v hute, krásne je tu, všetko bielučké. Tak malá sa vybláznila spoň so psíkom. Ale hrozne fúkalo, taká metelica menšia, že sme vonku veľmi neboli. Tak zajtra si dáme v Hute repete, lebo by sme chceli sánkovať sa a guľovať. 😉

Vitaj Jojka 🙂
Ja mám pediatra Dr. Macejkovú na novej poliklinike Za hornádom, tam mám aj gynekológa Dr. Krajňák, na mieri na ul. Nejedlého je zubárka Sluková, ináč všeobecnú mám na Blamonte Dr. Obertová. Ale baby ti možno dajú iné kontakty aj po blízku sídl. mier 🙂

veronika1982
30. jan 2010

ahoj jojka.. tak my mame pediatricku na mieru dr.sefcikovu.

a v hute dnes boli fasiangy. co?

ano zuzka nas nielen informovala kto porodil ale aj asistovala pri niektorych porodoch alebo ak nestihla tak potom na izbach pomahala..ale uz dlho sa tu neukazala...

denisocka
30. jan 2010

Kde sa da kupit nejake tehu oblecko v snv? Okrem tej predajne na letnej na poschodi

anaja81
30. jan 2010

Veronika,
no ja som sa jej prihovorila ako prva, ze ju poznam z konika a ona na mna tak z hurta, ze ktora to som, tak som jej vysvetlila, ze konika citam dlhsie ale pripojila som sa k spisiackam len nedavno....a ona, ze tu na konikovi uz dost dlho nebola, ze nestihacka....ale jej prva otazka na mna bola, ze co ma Zuzka od Ruzomberka?
Fakt velka skoda, ze odtialto odchadza ☹

Denisocka, no s tym obleckom ti asi moc nepomozem, lebo ja som si tam kupila jedny nohavice a este v Delte v predu u cinana mali tehu rifle, ale aj to iba jeden druh, ale zase na druhej strane za super cenu....tam stali cca 18eur a v tom tehotenskom obchode aj cez 40 - 45eur.

maca77
30. jan 2010

ahojte

joj Bibka sa tu rehocem 😀 ... to som ani netušila, že tvoju Katušku tak voláš ....tak prepáááááč ... 😅

Andrea, tak sa len pekne drž, oddychuj, nech drobec ešte vydrží v brušku..
.... ja som si takto v 32tt odležala 7dní v nemocnici a nakoniec som ešte 6dní preťahovala...

jo jo v Hute boli fašiangy a ešte zábava pokračuje... a my sme doma, decká už spia, tak kto by k ním teraz na noc chodil...

Susana, kedy si bola v Hute? my sme sa sánkovali o 10,30 do 12-tej a bolo super .... sneh poletoval, ale vietor žiaden... príjemne bolo ...

denisocka
31. jan 2010

anaja dik,ja mam z toho horneho už jedny rifle,stali tušim 1600 , ledva som to prežila,ale nikde neboli ine . len teraz sa mi črta zrazu naraz byť birmovna,aj na 1.sv.prijimanie - tak v rifliach to asi nepojde

veronika1982
31. jan 2010

ja som chodila na nakupy na vychod do cinana. tam som si kupila komplet a aj na tricka som tam chodila..a denisocka jedine hore na poschodi mas asi naj vyber aj ked tie ceny...

my sme uz hodinu hore a ja idem robit gulky v paradajkovej omacke.. dufam ze nam to nas drobec umozni lebo uz nervaci v stolicke

anka ked ju tam este dnes stihnem tak ju velmi pekne pozdrav. a ide niekde inde pracovat?

denisocka
31. jan 2010

veronika , a to je kde na vychod u činaka? ja niesom priamo zo snv

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre