Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

zuzana612
17. mar 2010

Veru tak, zajtra sme bez konika, aspon nieco urobime aj doma 😀

Anaja, ja som skor za spinalku, je to lepsie aj pre teba aj pre babo, lekari maju na vybratie viacej casu ako pri klasickej narkoze a spinalka vobec neprechadza na babo. A napr. v Ruzomberku sa lekari medzi sebou vobec nerozpravali, takze ja som ani nevedela kedy zacali. A je to super pocit ked pocujes babo hned zaplakat a ked mi pri Natalke povedali ze mame babu, lebo to som nevedela co budeme mat. Sice pri Matuskovi som skoro cely cisarsky prespala aj ked som mala spinalku 😀 Najhorsie pri celom porode bolo sitie, lebo to bolo nekonecneeeeeeeeee. Teda aspon pre mna tych 10-15 minut kym ma zasivali islo hrozne pomaly a ja som tak uz chcela kazdemu oznamit ze mame Natalku 😀 Ale ka ti mozem poradit, spinalka je podla mna lepsia

susana28
17. mar 2010

Andrejka tak švagrinká mala cisárak len pod spinálkou, ale keďže bola veľmi nervózna, tak jej dali silnejší oblbovák, a teda bola pri vedomí aj maličké hneď videla, len bola tak ako opitá 😀

antoniab
17. mar 2010

anaja ja budem zuzke oponovat premna jednoznacne lepsia celkova po mne rodila baba v spinale a ta nadavala a vobec nelezala 24hodin 😒 asi je to fakt individualne
ja nelutujem ze som malu nevidela hned ako ju vybrali videla som ju az ked som sa prebrala tak ci onak mam ju na celi zivot 😵 😵 a ten pocit ked babatko uvidis je rovnaky ci je to minuta potom ci by to boli aj 2 dni si mama a pri pohlade nato mrna si to cela uvedomis a si ocarena 😉
vyber si to co je dobre pre teba 🙂

veronika1982
17. mar 2010

presne tak ako pise mata..babatko a pohlad na neho ostava na cely zivot a aj tak podla mna tie prve sekundy su take hekticke ze clovek si ani nezapamata ako to babo vyzera..ja si toho nasho pamatam len ako male bordove klbko ktore malo na sebe strasne vela toho bieleho mazu ci ako to mam nazvat..ale potom ked mi ho doniesli uz umyteho tak to uz bol iny pohlad.. joj by som hned menila a posunula cas o rok do zadu..

zuzana32
17. mar 2010

baby ja mám tri deti, a po pôrode som videla akurát Katarínu.
Michala som videla až o 3 dni.

gabkazabka
17. mar 2010

Ahojte,
vidim ze sa tu rozprudila debata o cisarakoch.Tak aj ja mam za sebou cisarsky-v celkovej narkoze.Najprv som chcela spinalku,ale pichala mi ju mladucka Dr.,a ked sa jej to nepodarilo ani na 6x,tak som opytala celkovu.Inac,kamoska mala spinal a ked jej to pichali,vonec ju to nebolelo-mna to teda bolelo a riadne,mozno to bolo tym,ze bola neskusena anesteziologicka a doteraz mam na tom mieste zatvrdnute svalstvo. 😖
Prebrala som sa rychlo a bez problemov,asi o 5 min.mi doniesli ukazat malu a na tu krasnu tvaricku nezabudnem do konca zivota. 😵
asi 18 hodin som lezala na Jiske,kde bolo super-velmi mily personal,potom ma prelozili na izbu,kde to bolo uz trosku horsie 😅 .Mliecko sa aj napriek hodinovemu prikladaniu nerozbehlo a tak uz v nemocnici bola ninka prikrmovana Bebou.A pije ju dodnes.Ale ak by som si mala vybrat,zase idem rodit cisarakom,zdalo sa mi to ovela jednoduchsie a hlavne menej bolestive ako klasicky porod,ktrorych som si za 2 tyzdne v nemocke uzila az-az... 😲 .Skoda,ze sa matka nemoze rozhodnut sama....
Ale kazdy porod je velmi individualna zalezitost....niekto porodi klasicky uplne bez problemov,niekto sa vytrapi....niekto povie ze cisarsky nikdy viac a niekto by uz inac nerodil.... 🤐
A zajtra sme bez konika? 😒 Aspon stihnem nieco doma upratat... 😀

susana28
17. mar 2010

Gabi dobre že si spomenula, že zajtra "bez koníka", lebo som si to ani nevšimla, ten oznam vypísaný na hlavnej stránke 😀 Ale zas by som zisťovala cez FB, že prečo sa sem nemôžem dostať.
Tak sa majte a dobrú noc.

gabkazabka
17. mar 2010

Sladke snicky 😵

sophie1981
17. mar 2010

ja neviem, cisarak som nemala, ale aj druhe pevne verim ze porodim spontanne...teda ak bude..... 😕 ....ja si malu pamatam lenako mi ju doktor nadvihol a ukazal...ona bola krasne ruzova,ani ten maz nemala na sebe....len bola straaasne malicka..take maca...a ze i sestricka vravi ze mame dievcatko......potom ju hned brali, ani nabrucho mi ju nedali, hned s nou utekali...mne sa najviac zaryl do pamate jej krasny hlasok, ked zacala plakat......no apoto ked mi ju doniesli........

ha, Zuzana, ze dlhe site....hmm.....tak potom by si si mala okusit site dr. Zeleneho..... 😀 .....dobra 40-minutovka naskakovania na koze.... 😝

takze zajtra se bez kona...no ani tak nevadi, kedze zajtra bude podobny den ako dnesny......rano bezny kolotoc, potom nieco navarit,pozehlit, nakrmit na stavbe partiu, kupit letne gumy, olej a filtre,..... 😝 ...takze ak pustia kona az vecer, to bude pre nas tak akurat.....

gabkazabka
17. mar 2010

Jej Bibka,ako krasne si to opisala...tak teda pri celkovej narkoze som o tieto momenty prisla... 😒 No a ta 40-minutovka-az mi husia koza nabehla....aaauuuu
😨

zuzana32
17. mar 2010

tak ja sa na pôrody sťažovať nemôžem, z pôrodnej sály som odchádzala po svojich

sophie1981
17. mar 2010

zuzana...aj ja som chcela......ale nevladala som...vraj poslo vela krvy.....druhy den ked som videla zeny co rodili predo mnou a po mne ako idu po chodbe, tak som chcela aj ja....postavila som sa, pochodila po izbe, cakala kedy donesu malu.....frajerka som bola, tvraila sa, ze v hlave sa mi netoci....az kym so v sprche odpadla, a prebrala som sa az na to ako ma mm oblieva vodou a ze sedim na kachlickach v kupelni...krasne chladilo stehy.... 😀 😀 ....potom som si uvedomila, ze telo sa neda oklaat....ze musim lahnut a zosilniet....ale aj tak to bol najsilnejsi zazitok v mojom zivote a hned by som sla rodit aj teraz..... 😉

zuzana32
17. mar 2010

tak to je iné, to sa fakt neoplatí frajerovať.
No hold niekto má bezproblémové tehotenstvo a niekto pôrody. Ja patrím k tým druhým, pretože tehotenstvo sa bez serkláže neobišlo.
A zvlášte, (rodila si až po mne) že Ťa pustili samú do sprchy. Ja som totiž po Katke, akonáhle prišla zo sály ľahla som pokecala so spolubývajúcou a šla som sa osprchovať. A potom prišla ráno sestrička či sa nechcem ísť sprchovať, a ja reku ja už som bola!
A po druhom pôrode mala službu Zuzka - Medulka či ako ste ju nazvali, a furt mi povedala už ticho už spite, a ja na to. Ja kým sa neosprchujem tak nezaspím. Tak potom mi vravela, aby som len tak pomaličky okolo kraja šla do sprchy.

zuzana32
17. mar 2010

Pozerám, že už asi spíte, tak dobrú noc 🙂

anape
17. mar 2010

ahojte baby,
my sme vyfasovali dalsie antibio na 10dni, pretoze v nosteku mame nejakeho bacila 😒 , tak hadam ho uz zlikvidujeme a bude fajn

pozeram, ze ste rozoberali porody...tak ja som rodila obidvoma sposobmi a je mi tazko povedat aky je lepsi, kedze ja som mala aj po spontannom problemy porovnatelne s tymi po sekcii....ale keby som mala mat tretie,tak si zvolim sekciu ale len kvoli tomu, lebo pri prvom porode sa podarilo vybrat petka na poslednu chvilu a ja by som uz nedokazala riskovat a vyckavat co bude, by som zosalela, keby mi ho dokalicili pri porode 😒

a co sa tyka narkozy...tiez som velmi chcela spinalku,aby som babo hned videla a tak, ale lekar mi kvoli urcitym zdravotnym problemom v minulosti odporucil celkovu a hoci som bola v prvom momente z toho nestastna, za par dni v den D som mu bola maximalne vdacna...myslim, ze nie som "posera" a tiez to nebol prvy porod, ale tie emocie a strach co sa dostavili ked som vstupila na operacku....ten moment kedy ma uspali bol pre mna v danom momente vykupenim a malu som videla asi 10min na to co ma dali na izbu

ale to sa musis rozhodnut ty anaja,kazdopadne neboj sa,nech sa rozhodnes akokolvek, vsetko dobre dopadne a ty budes stastna mamina krasneho dietatka 😉 drzim palce 🙂

dobru noc babenky

rybecka
17. mar 2010

Ahojte,
este ja rychlo ked zajtra bez konika ja som rodila obidvomi sposobmi ale lepsi je normalny porod hlavne zotavenie potom a ten zazitok s porodu na ktory nikdy nezabudnem 🙂
inak my ideme na alerologiu lebo nemozeme vyliecit Matejka 😖
no dobru nocku uz je velmi vela hodin ako vcera aj dnes uzatvaram den 😀 😔

zuzana32
17. mar 2010

oooo, takže ešte predsa všetky nespíte 😉

rybecka
17. mar 2010

Zuzi co nespis 😀
lebo ja nemozem zaspat doma ticho a ja este surfujem 😀

zuzana32
17. mar 2010

Janka, ja taktiež nemôžem spať, mne sa nejako v poslednom čase nechce. Zato môj mužíček pravidelne od pol 9 spí.
Ja si píšem ešte so sestrou na skype, aj tá nadáva na toho svojho, že len furt spí

rybecka
17. mar 2010

vitajte v klube 😀 aj moj stale spi uz s detmi chodi spat 🙂
my sme opacny ja by rano spala ako babetko a on vstava uz o siestej niekedy aj o piatej 😅 a vecer ja aj do polnoci neni problem pre mna 😅

rybecka
17. mar 2010

inac ja cvicim AB tronic na bruchu a surfujem 😀 😅 😝

zuzana32
17. mar 2010

super,
ja som na tom so spánkom ešte horšie, mne ho akosi veľa netreba 😒 , ja aj ráno som v pohode hore o 6, a v noci pár krát ešte vstávam ku Katke

zuzana32
17. mar 2010

za mladi som šla s kamarátkami autobusom do Bulharska a v pohode som 28 hodín nespala, ale robila som spoločnosť šoférovi, aby nezaspal.

zuzana612
19. mar 2010

haloooooooooo, mame novedo kona 😀 Neviem ci na nas nelezie ta crevna chripka, lebo sme vsetci nejak mimo. Mna boli cely clovek, Matus chce byt cely den na rukach a Lili je tiez umrncana, tak fakt nevien 😖

sophie1981
19. mar 2010

aha, uz funguje.... 😀

gabkazabka
19. mar 2010

jeeeej,fungujeme 😝

evitkamalicka
19. mar 2010

uz to jede 😀

kukulik30
autor
19. mar 2010

fiha...uz sa tu ficiiiiiiiiiiiiiii.... 😀

evitkamalicka
19. mar 2010

gabka pocuj, nie je tvoj muzik rocnik 82 alebo tak nejako a nechodil nahodou na zakladnu na Mier a do hokejovej triedy?

kukulik30
autor
19. mar 2010

a zmizli nam s pasov nase pekne motta 😅 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre