Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

kukulik30
autor
18. aug 2009

bibka, tie vrecka? fiah, tak to musim prekuknut, dnes sa chystame s Katkou do Madarasu, chce si nieci kupit na Krst, lebo do nicho este nevojde, take ma brusko okruhle a pevne...tak sa musim ohliadnut 🙂

veronika1982
18. aug 2009

my to pozerame a matej komunikuje s nimi... 😀 😀 ved tam ma gaborika tak si rozumeju kedze bude hrat hokej..

my uz ideme papat a pojdeme von a pockame vas.

sophie1981
18. aug 2009

pri 13-tkach???

pata31
18. aug 2009

Megy 😀 😀 a pacia sa dvere?
ja som dnes bola na utz u mojho dr, tak tiez tam nevidel nic trcat medzi nozkami 😉 😀
akurat lustim, co mi to popisali do tehu knizky...neviete, co znamena, ked je placenta vzadu a +1?

megy2
18. aug 2009

..tak to teda ja pati neviem 😀
...dvere pacia jasne,ale ten pocit preboha...mne sibe.... 🙂 oni su uplne ine ako tie tradicne,mne pripadaju jak plechove alebo co ale to take asi maju byt vsak?asi si musim na ne zvyknut.....a existuje nejaka nonstop linke kde zavolam ked sa pribuchnem alebo co???....nic nam nenechali chlapci take....

mrka2
18. aug 2009

Ahojte, tak nasa mala Nelka je uz na svete. Uz ma 6 dni 😀 😀 .KEd sa narodila,tak mala 3150 g a 50 cm,takze rekord sme neprekonali. 😝
Livka,teba som videla v nemocnici,ked boli navstevne hodiny a ja s manzelom sme sedeli na chodbe. Hned som ta spoznala... 😉
Pekny den. My ideme na ockovanie do nemocky,sme objednane na 11.00.

megy2
18. aug 2009

..jej mrka blahozelam,nelke zelam hlaaaavne vela zdravicka a nech vam robi radost.....p.s. kraaasne meno si jej dala to je aj moh favorit mozno 🙂 😉
..a porod?

anape
18. aug 2009

ahojte baby,
zase nachvilu nakukujem 🙂

zuzanka snaz sa byt kludna a nerozculovat sa, lebo ze vraj nervozitu babo citi a potom sa to nejako prenasa aj nanho 😕 ... viem, ze to nie je lahke ked mas doma takeho betara, no snaz sa nad to povzniest... moj petusko by si urcite aj teraz prial aby som bola tehotna, lebo to som bola taky pohodak, nekricala som nanho, len pekne dohovarala a snazila som sa povzniest takmer nad vsetko co by ma inac rozculilo a bola som prekvapena, ze to nebolo az take tazke, drzim ti palce 🙂

livka neboj zvladnete, aj ja som mala z toho depky, ani som s nim nesla do skolky prve dni, lebo by som tam urcite plakala viac ako petko, no len co odisiel z domu, tak som si poplakala, ale ked mi ucitelky povedali, ze je cely den v pohodicke, neplace, tak som sa ukludnila 🙂

janka aj tebe drzim palce, nech ti to s dvomi detickami prebieha hladko, ved sama dobre viem ake to je pestre 😀

baby co ste boli v kik-u v madarase tak aky mate pocit z tych veci? lebo kamoska mi spominala, ze jej to pride ako taky lepsi cinak 😕 ... ja som tam este nebola, tak neviem posudit

livka este k veciam do skolky... ja som petkovi davala do tasticky prezuvky, nahradne oblecko a teplaciky s trickom do ktorych sme ho rano prezliekali, je to praktickejsie akoby bol cely den napr. v rifliach, no a samozrejme pyzamko a prezuvky, hygienicke vreckovky... uteracik nepytali a zatial ani zubnu kefku a pastu nie a ani pradlo do postielky
no ked siel v septembri do jasli, tak to sme kupovali balik toaletaku, balik hygienickych, prasok na pranie.... mozno sa to dava aj v skolke pre zaciatok alebo nejaky fin.prispevok,neviem, lebo do skolky sme zacali chodit az od maja, ale ved oni vam povedia 🙂

mrka2
18. aug 2009

ahoj megy, porod nebudem radsej komentovat.. vyvolavali mi ho a dlho som sa natrapila,potom ma zle zasili,takze po porode o hodinu znovu na sal a znovu zasivat... no ale uz je dobre,mala je von a ja som stastna ako blcha. 😵

megy2
18. aug 2009

...och tak to je mi luto ze si sa tak trapila...ale uz mas fakt potom a uz si len stastna vsak 🙂 .....juj uz keby som aj ja bola na tom tak ako ty...hmm ale este si pockam....

pata31
18. aug 2009

jeeejj...Mrka...blahozelaaaam k Nelke!!! krasna je!!! som na teba myslela, ze ci to uz mas za sebou 😵

Megy..na tom zarucnom liste hore je cisielko, tak ak nieco, tak tam volat, pripadne mne... 😉

kukulik30
autor
18. aug 2009

jeje Mrka ty uz si porodila...blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaam Nelka je nadherne dievcatko 😵 😵 😵 ja som mala na porod strasne spomienky, ale uz nan nemyslim 😀

kukulik30
autor
18. aug 2009

mrka....tak to je skoda, mala si na mna zavolat, ja som si ta asi nevsimla, chodili sme za svagrinou, ona porodila tyzden pred tebou 🙂

anka, no k tomu KIK, niektore veci mi tak pripadaju, ale detske veci urcite nie, na stitkoch je to pekne vidiet, je tam nemecky pisane na kolko mesiacov, znacka KIKI-KOKO, mne to pride ako nemecke,ale dospelacke veci by som skor prirovnala k lepsiemi cinaku,ale da sa vybrat, ved zase povedzme si rovno, nenakupujeme stale iba znackove veci..teda aspon ja nie, lebo na to nemam 😅

sophie1981
18. aug 2009

ahoj.......tak sme boli nahlasit deti na uvitanie do ziovota....vzali sme aj zata s nami.... 😀 ....aj veroniku.... 😉 ...

mrka.srdecne blahozelam k Nelinke,......je kraaasnuckaaaa....mnam...a vlasata........my s katkou sme na chvoste nielen vahou ale aj vlasmi..... 😝...vela zdravicka a skore zotavenie...a kto ta sil???

sophie1981
18. aug 2009

ja nakupujem aj v cinakoch...mne to problema nerobi.....dokonca niekedy mi pridu tie veci krajsie ako znackove...a na znacku ako nike, adidas a puma si uz vonkoncom nepotrpim na handrach......topanky, to je ina vec....a nad deltou ten cinak predava detske dupaky a bodinka frog, co je ceska znacka, a v nove dokonca veci z UK ako early days a george.... 😉 ...takze tak ku znackam odo mna.... 😀

sophie1981
18. aug 2009

a k bezpecnostnym dveram,....neriesim, kupim obycajne, kedze z terasy mame dvoje velke sklenene dvere...a aj nasich som ukecala na klasiku, ked ja vecne tratim kluce, tak tie dvere by nemali zmysel.... 😀

sophie1981
18. aug 2009

takze Katka uz zaspala, teraz idem rychlo varit a oobedde budem spehovat Veroniku a mateja, ako sa im dari v sporiaku 😀

a tymto ukoncujem moj monolog, do dopisovania priatelia....!!! 😀

sophie1981
18. aug 2009

ozi, este malickost, uz som zase mobilizovana, stare cislo, klasika...dokonca aj kredo tam mam....takze ten moj mobilo bude len niekde zapadnuty..... 😀 ...uz idem prec..... 😨

anape
18. aug 2009

mrka aj ja sa pripajam ku gratulacii k nelke, drzim palce nech ste zdrave a nech sa vam dari 🙂 a z porodu si nic nerob, je nas vela takych ktore sme to mali tazke a komplikovane, ale deticky za to stoja, aby sme to absolvovali 😀

livka ani ja si nepotrpim na znackove a drahe veci a uz vobec nie pre deti, ktore to dokazu velmi znicit, hlavne v takom veku ako su tie moje a tiez nemam problem nakupit aj u cinaka, ale pre seba, detom sa snazim pozhanat za dobru cenu ale nie od cinaka, aj ked dnes nevies co kupujes, pretoze mam pocit, ze uz vsetko je z ciny 😕

bibka ani som nevedela, ze v nove predavaju early days a george, to vo velkom nosia z uk a irska, lebo to tam stoji babku, no mam pocit, ze to bude nieco ako u nas lepsi cinak a v delte som tiez nakupila zopar veci z tej znacky frog 🙂

anape
18. aug 2009

mrka prave som si pozrela fotky malej nelky, je kraaaasna, ale vobec by som nepovedala, ze ma 6 dni, na fotkach vyzera byt taka cula akokeby mala uz par tyzdnov 😕 😅

veronika1982
18. aug 2009

blahozelame k nelke...je krasna. a skore zabudnutie na zazitky s porodu..

bibka a priznala si sa aka je tvoja katka bitkarka... poskrabala nasho mateja.. 😀 😀 😀

my zaspavame sami v postielke tak drzte palce nech nam to vyjde. vcera sme zaspali sami vecer tak mozno sa mu to zapacilo...

kukulik30
autor
18. aug 2009

anicka, tak to si napisala presne, ja uz mam tiez pocit, ze vsetko jedno...od cinana, ale Samkovi najradsej kupujem v Tescu, lacne a celkom kvalitne 😉 ...ale chod sa kuknut na tie detske veci v KIK, tie vyzeraju faaaaaakt dobre 😉

kukulik30
autor
18. aug 2009

hej a zabudla som, ako pise Bibka, v Nove maju fakt pekne veci Frog a su kvalitne 😉 aj dvagrinke som kupovala aj ona si sama kupovala 🙂 juj hned by som chcela mimi take malinke, take krasne vecicky tam mali 😵

slaviq81
18. aug 2009

Ja som bola včera v KIK-u a kúpila som tam Lare nohavky, ale veď to som už písala asi 😝 😅 No a k značkám, kým som zarábala tak som si dopriala, ale teraz už nem 😀 Mne vlastne veľa vecí ani netreba, ja niesom náročná 😉 Môj drahý už zúril, keď som mu na jeho otázku čo chcem odpovedala že nič. Vraj som ako stará žena čo už nič nepotrebuje 😝 😀
Livka, v PP Tescu mali naposledy detské veci totál vybrakované, neviem ako často tam dopĺňajú tovar 😕

slaviq81
18. aug 2009

Blahoželám Mrke k Nelke 😵 😵 😵 No a mám pocit, že o chvíľu tu bude viac dievok ako šuhajov 😀

sophie1981
18. aug 2009

a mne sa niekedy este zda ze ked nie made in china, tak vyrobeno v Polskej...... 😀

no Veronika, musi si chlapa vychovat uz teraz...ozdaj nemyslis, ze jej bude po hlave skakat.... 😀

zuzana612
18. aug 2009

ahojte, ste zase toho popisali.

Mrke gratulujeme k Nelinke, dalsia baba konecne 😀

My sme si dnes chceli skratit den tak sme isli s Matusom a Simonom ku segre, hodinu bola parada, pekne sa hrali, az kym Simon nezatarasil Matusovi na chodniku cestu a ten zletel asi z pol metrovej vysky rovno tvarou na beton. Tak ho chudacika zaliala krv, hned som pozerala ci ma vsetky zuby, kym som ho utisila tak uz mal spuchnutu celu peru a nostek ako uhorka, tak som radsej pre istotu isla s nim na chirurgiu ci nema ten nos zlomeny. Tak nas poslali na rontgen, ale kedze ja som tehu a nemal ho tam kto drzat, a on jacal ako najaty, tak sme odisli bez snimky. No tak ked sa zobudi, idem s nim na krcne aby mu dr. pozrela ten nostek. Tak dufam ze ho ma len udrety, ale nebolo mi vsetko jedno. Samozrejme ma hned rozbolelo brucho, tak som si musela hodit dalsiu tabletku. A potom ze mam byt kludna a oddychovat. Chuda moje dieta v brusku. Ale mozno to bude mat nan uplne opacny vplyv. Ved pri matusovi som bola kludna, spala som aj pol dna, nic som nerobila a Matus je maly hyperaktivny nervacik 😀 Pri tomto sa stale stresujem, kricim, blacim, tak mozno toto dieta bude dobrucke 😀

Ozaj, hodila som jednu fotku toho mojho brusiska 😨

A k tym veciam v KIK-u, aj mne to pripada ako cinak, ale da sa tam vybrat. Ja tiez nemam nic proti cinakom, topanky by som tam nekupila, ale niektore veci su lepsie ako znackove. Asi pred 3 rokmi som tam Danielovi kupila tricko s dlhym rukavom za 150 sk a uz sa urcite pralo min. 20x a to tricko ma stale taku farbu aj tvar ako ked som ho kupila. A dietatu ktore zodere kazde teplaky ako to moje by som urcite nekupila nic drahe. Ved to moje chuda nosi len stare osuchane tricka a teplaky, lebo vsetko nove veci co ma mi je luto mu obliect, aby to neznicil kedze on sa vsade vala po zemi a liepe kde sa len da 😀 Kamarat mu poslal uzasnu superavu NIKE ktora mu asi bude o chvilu aj mala a este ju nemal oblecenu. Obliekla by som mu ju aspon ku doktorke, ale co ked aj tam povymeta celu podlahu a stolicky 😒

A veci Early days? V UK je to presne nieco take ako u nas cinaky, ale ja mam odtial hrozne vela krasnych veci a nedam na ne dopustit, A kolko veci som podonasala synovcom, tak to by som mohla ratat na desiatky kg a niektore nosi este Matus a uz maju 8-9 rokov tie veci. Takze nieco sa vyplati.

sophie1981
18. aug 2009

zuzanaaa, dochadzaju nam plienkyyyyyy 😲 😲 😲 😲

anape
18. aug 2009

aj ja co mam nejake veci z early days, tak su v pohode a drzia tvar aj farbu... dokonca ma petko nieco aj od synovcov z tejto znacky a aj po rokoch to je fajn, tak ako pise zuzana 🙂

veronika1982
18. aug 2009

ahojte.. tak u nas moc sportak este nepochodil ale pospal si v nom pol hodiny.. ale vzdy zdvihal hlavu. 😀 😀

livka som si dovolila pozriet na matuska v kociariku a podebatila so svokrovcami.. ale samko nevedel ako sa volam a ani ako sa vola matej... ale spoznat ma spoznal lebo sa usmieval ked som sa mu pozdravila a matusko je krasny taky drobcek..

a uz mame elektroniku do bytu.. nejdem sa chvalit ale chladnicka, pracka, varna doska, rura, vysavac a zehlicka nas vyslo dokopy vsetko okolo 35 tis...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre