Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

pata31
27. jan 2010

Mata, to preto, ze oni tento tyzden nerobia a buduci tyzden tam uz mala objenanych dost, tak preto az na ten dalsi ma dala 🙄
Bibka, ty si moja zachrana 😝 😀 😀

pata31
27. jan 2010

a este jedna otazka...to co kontroluje dr po sestonedeli? bo ja mam taky pocit, ze mi uz dosla mrcha.. 😅 😖 v noci mi prislo zle, som myslela, ze sa dogrcam...

sophie1981
27. jan 2010

pata...ci je suska zahojena...a ceciny.......susku klasikos kontrola na koze.... 😝 .......

zuzana612
27. jan 2010

Ahojte, uz som sem zacala pisat rano, ale kedze akurat sa Lili zobudila, tak po 2 vetach som musela PC opustit 😖 Potom som si bola dat vybrat stehy, tak uz ma aspon netlacia goralky na koncoch nitky 😀 Potom som skocila do Tesca dokupit zasoby obedov pre moje rozmaznane dieta ktore uz papa aspon polievky. Teraz obaja spia, tak mam chvilu cas. Idem hodit nejake fotky na facebook, na konika az ked ich pozmensujem 😀 Druhu noc sme tiez prezili celkom ok, aj ked volakedy o pol druhej sa zobudil Matus a chcel mlieko a kedze som mu nesla urobit, tak mi tam fnukal. Tak som mu dala caj, zobrala ku sebe do postele a ukludnil sa 🙂 Lili papala asi 4x, okrem toho som mu musela aj 2x prebalit kedze je ako Matus ze kaka do kazdej plienky. Keby ste videli tu plnu igelitku plienok co sa nam tu nahromadila za 2 dni co mam doma 2 deti 😒 Keby sa nimi dalo kurit, tak nam ani plyn netreba 😀 Ale radsej nech kakaju ako ich maju boliet bruska, no nie?

Dnes som mala doobedu doma aj mamu, teraz je doma uz otec tak ho vyhodim s Matuskom von kedze je tak krasne, a ja si otvorim pivo s colou a budem vegetit 😀

antoniab
27. jan 2010

pata tak dik za info uz viem preco sa tam nemozem dovolat 😝 😀 😀

zuzka tak to je fajn ze sa vam dari a mala je anielik klobuk dole ze to tak zvladas s 2 detmi 🙂

inak ako sa stravujete pocas dojcenia je nieco co by som fakt nemala jest lebo ja jem vsetko dokonca som si dala predvcerom pomaranc a potom som citala ze citrusi sa nemaju 😅

susana28
27. jan 2010

Ahojte 🙂 tak som vás konečne dočíitala 😉 Ale bola to taká rýchlovka, že v hlave mám z tej hromady informácii hotový guláš. Tak skúsim zareagovať aspoň na to, čo som si zapamätala.

Dr. Vyboštoková, neviem či je dobrá vo svojom obore, ale bola som pri nej s Vaneskou keď mala šesť týždňov, to nám kázala baliť ešte na široko a kontrola bola v troch mesiacoch a balili sme ešte mesiac, hoci povedala, že nález je v norme.
Skôr som sa pozastavila nad jej prístupom k pacientovi. Neviem ako sa správa k dospelým ale dieťa vezme tak ako by na stole mala psíka alebo mačku. Žiaden náznak emócii, žeby úsmev alebo pekné slovo. Úplne chladná osoba. Pri druhom by som určite išla k niekomu inému. A možno nie, dopredu neviem posúdiť. Síce na jej obhajobu, u nej sa neobjednáva ale detičky berie prednostne 😉 Takže aspoň takýto prejav ľudskosti som predsa len zaznamenala.

Paťa ja som dostala menzes presne na deň. Odo dňa keď skončí šestonedelie na 28 deň.

evitkamalicka
27. jan 2010

susana Vybostokova je taka ku kazdemu, ona je proste taka povaha

susana28
27. jan 2010

Evitka, veru som to tak aj pochopila. Lebo pri prvej návšteve som si myslela, že možno nemá dobrý deň. Veď to sa stáva. Ale pri druhej mi bolo jasné, že to je v nej. Ale zas hovorím, že ako odborník môže byť dobrá. Okrem toho ultrazvuku s ňou nemám žiadne skúsenosti.

pata31
27. jan 2010

Mata, tu je stranka ohladom stravovania pocas dojcenia: http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=389223#

Susana, mne sa da skoro, ze by som uz mala dostat mrchu, sak este ani 6 tyzdnov nepreslo... 🙄

sophie1981
27. jan 2010

pata, to sa este cistis...... 😉

susana28
27. jan 2010

Paťka presne tak, na menzes to je ešte veľmi skoro.

Bibka bomba to video a hneď by som išla počať baby 😀

veronika1982
27. jan 2010

ahojte.. tak my sme uz na zapade..a uz fungujem.. pracka perie, veci vybalene a umyla som riad a matej beha v svojom pavuku a chodi za nami aby sme ho nahanali.. a zubcek uz cinka na lyzicke..

vazime 8760 g a meriam 70 cm..

ked vas docitam tak sa k niektorym veciam vyjadrim.. dnes mi volali z uradu prace aby som prisla podpisat rozhod utie o zvyseni rodicovskeho.. a este som musela 2 papiere vypisovat a pani mala pripomienky..takze na mesiac uz dostaneme 256 eur.. jupi jupi...

no nic idem dalej nieco robit bo cas leti...

susana28
27. jan 2010

Veronika tak ty budeš teraz v balíku 😀 To sa budeš s nami čo berieme 164 eur aj vôbec baviť? 😀

sophie1981
27. jan 2010

susana.....nevadi...ja nema zatial ani korunu...to sa ani vy 164 eurovky so mnou bavit nebudete...ja som na samom dne..... 😕 😀

rybecka
27. jan 2010

ahojte,
ja som mala veeeeeeeeeelmi tazky den Ondrejko mi vobec nespal a ani Matejko takze ma deti unavili total vycerpana 😝 ale uz nastastie spia a ja pijem coldrex bo soplim jak male decko 😀 😝

susana28
27. jan 2010

Bibka akože nič? Čo si nebola sympatická tetkám na úradoch? 😀 Ale nebojaj ja som nevidela ani korunu z detských prídavkoch a sa mi vyhrážajú, že aj rodičák mi zoberú 😠

Janka, to aj Matejko ti takto zle spával? A mne teda coldrex v živote nezabral. U mňa funguje len litre horúceho čaju s citrónom a medom a acylpirín k tomu. 😉

veronika1982
27. jan 2010

pati my sme boli u vybostokovej az ked mal matej tusim 9 tt. pretoze ako bibka spominala pani dr. mala dovolenku alebo prerabala alebo tam jednoducho nebola.. a sli sme do poradne bez papiera a povedala som nasej dr ze na nozicky sme este neboli lebo tam nebola doktorka..potom ked sme sa tam konecne dostali tak som jej len zaniesla papier.. takze kludne mozete ist aj v 7 tt.. a na kontrolu sme boli tiez neskor..

nebojte kvoli tej almuzne nestratim predsa kamaratky..citala som ze ste preberali zivot na MD...ja to uz neriesim lebo by som sa dostala do levoce...

olgynka vitaj.. ja mam pocit ze moj matej je stale jedno a to iste..ale uz sme pridali na veceru krupicovu kasu.. tak mame nejaku zmenu.. a na obed "zdravu" rybu 😀 😀

rybecka
27. jan 2010

Zuzana,
Matejko mi odmieta spat poobede a to uz asi mesiac.
neviem ho prinutit a Ondrik neviem co ma za obdobie ale nie a nie zaspat dnes som ho 2 hod. uspavala anic 😝 za cely den spal len doobedu a to len 20minut.
Moje deti nikdy neboli spachtosi hold mam smolu na spanok deti. 😖 😅
Pozeram Gejsu celkom ma to zaujalo teraz reklama 😀 a chlapi spia aj mm 😀

susana28
27. jan 2010

Janka ale čo sa týka Ondrejka môže to byť prechodné, nie? Aj my sme mali problém v lete, a cca mesiac sme sa vozili v aute, kým sme nezaspali. A potom sa to vrátilo do normálu. A čo sa týka Matejka, tak hold už má tri rôčky. Veľký chlap je z neho. A niektoré deti v tom veku, jednoducho už nemajú potrebu spať cez obed 😉

zuzanale
27. jan 2010

Ahojte tak Vyboštokova to je ťažká povaha ale tá ortopedička v LE moc odchodnejšia nieje 😒 😝

Mati ono ťažko povedať ja som jedla aj citrusove lebo dievčatám nevadili ale to musíš skúsiť a hlavne neodporúčajú koli alergii my alergici nie sme tak v pohode.....

Jani ani Timka už doma moc nechce spať cez sviatky keď nechodila do škôlky tak tiež už skôr nie ako hej ale aspoň poležala a oddýchla som ju nútila koli škôlke a aj teraz občas ide zo škôlky s tým že bola škaredá povedala pani učiteľka lebo nebubala.... no rastú nám deťúrence a niektoré spia iné nie ani Laura už nieje spachtoš tá spí 2x denne nanajvýš tak po 1 hodke

Pati ak ideš riešiť náušničky tak po skúsenosti s mojimi babami jednoznačne odporúčam nastreliť a nad prepichovaním ani nerozmýšľať ak tak ti dám typ kam ísť dať nastreliť 😉

sophie1981
27. jan 2010

susana...no nic...ani pridavky, ani rodicak od oktobra.....caka na papiere z UK, az potom mozem vybavot.....a kym uzavru danove v uk a poslu prislusne formulare...to trva..... 🙄 ...tak hold, zi clovek z coho chces.... 😠

cakam na mm ako vzdy...ale nejako sa mi chce zase spat.... 😝

susana28
27. jan 2010

Paťa daj na zuzku, ja doteraz ľutujem, že som malej dala prepichnúť. Mala dva mesiace a horor. Nás poslali von, doktorka so sestričkou boli v ambulancii s malou, dvere zatvorili. Neviem čo sa tam odohrávalo, ale bolo to strašné počúvať. Revala som spolu s malou. Aj som chcela vbehnúť dnu ale nedalo sa 😠 Fakt ľutujem, že sme postúpili takúto traumu. Vtedy som povedala, nikdy viac, radšej nech nemá prepichnuté ušká.

maca77
27. jan 2010

ahojte

fúha Susana, to som teda netušila, že aj po pôrode má mrcha presne dôjsť 😕 😀

veď to je úplne individuálne - niektorej príde aj o mesiac, inej o 3mesiace, či o polroka ... mne tuším došla až po polroku ...

Pati, kľudne choď do poradne a povedz, že práve týždeň neordinovali a že si už objednaná.... a výsledok hneď prinesieš... aj tak keď budeš musieť ísť na kontrolu o nejaké 3mesiace, papier od ortopeda si nechávaš a až potom ho dáš svojej lekárke... 😉

Janka, keď čítam tvoje riadky, až mi to strach naháňa, keď si predstavím, aké to budem mať o polroka doma pestré 😝

veronika1982
28. jan 2010

dobre ranko...

vonku super fuka.. ja to danove asi nikdy neodnesiem...

a moja rosnicka mi vcera vecer povedala ze na tyzden maju byt v noci az -32...a cez den len - 14..tak som zvedava ci to tak bude..on si faktť minul povolanie ten moj manzell.. uz mohol predpovedat pocasie v markize alebo na jojke..

sophie1981
28. jan 2010

dobre ranko...no dnes na fuka.,..snad nas neodfukne aj s kociarikom.... 😕 ....

konecne upratane.....teraz sa ide trochen s kacenou pohrat, kym nepojde spinkat...noc bola strasna....mrncala skoro nonstop, takze som ako film na hrozu..... 🤐

veronika...len ci by mu tu nietko zozral tie predpovede..... 😀 😀 😀 😀 😀...bo ja nem.... 😀 😀 😀

pata31
28. jan 2010

Ahojte...
no ja som uz nad tym rozmyslala, ze ako to moje dieta bude plakat, ze mi to bude srdce trhat... 😕 a kde teda nastreluju??
inac ste mali pravdu s tym cistenim...ja som si uplne myslela, ze mrcha, bo som zacala viac krvacat, ale uz to preslo... 😅

a mala zacala menej kakat, resp. naraz vykaka vela, aj ked sa stale popucuje skoro cely den...ale hlavne, ze sme celkom fajn spali uz druhu noc.. 🙂 prestala som jej davat ten fenikel, davam len cistu vodicku...len dufam, ze zase nebude mat uplne problem sa vykakat...

zuzanale
28. jan 2010

Ahojte Pati tak nastrelenie tiež nieje bez plaču ale určite je menej drastické aj sa to super hojí po 1-2 mesiacoch vymeníš náušnice a hotovo... Laura síce už mala 5mes keď sme jej dávali nastreliť a pekne už sedkala a držala ju viac zaujímala ta pištoľ ako to čo sa deje a plaču tiež bolo menej pri očkovaní plakáva viac ...... ale tá pani čo nastreľovala vravela že chodia aj s babatkami a svojej vnučke nastrelila hneď ako prišli z pôrodnice a nastreľujú v tom kozmetickom poniže levočskej brány tam vojdeš do brány zabudla som ako sa volá ale vonku majú vývesku

sophie1981
28. jan 2010

pat, nemyslim, z feniklovy cajik ovplyvni kakanie.....to je skor na prdiky...... 😉 ....a kedze tvoja ala asi opacny efekt na fenikel....v nej to asi ostavalo a nafukovalo....kazde dieta je ine.....treba vsetko skusat... 😉

von je riadna kosa....uz sa tesim na poobednu prechadzku,.....umrznem....

lydia22
28. jan 2010

ahojte babenky ja len že anaja je v nemocnici lebo jej hrozí predčasný pôrod! tak jej držme palce aby to dobre dopadlo,hlavne aby boli obidvaja zdraví a aby jej to tam rýchlo ubehlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre