Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
21. feb 2010

caute,....sme konecne kacene kupili darcek na narodky..,noemovu archu.... 😝 ....vydava zvuky, odtaraju sa dvierka...uvidim, ci bude mat uspech a ako dlho......konecne som aj pozvanky vypisala, dnes ich roznesieme a cez tyzden, bude pomali zasobovat byt jedlom, nech to v nedelu poriadne oslavime......som necakala, ze az takaoslava bude, no ale po zratani najblizsich nam vyslo koncove cislo 21..... 😕 ...taaakze, uz teraz ma hlava boli, kde to potrepem ten narod.......skoda, ze nema narodky v maji....vyhodila bu som to na dvor na stavbe, uvarila kotlikovy gulas a bolo by....tak sa nezastavim cely vikend....

nasa nea zatioal ziadne sporenie a ani ziadnu poistku.... 😕 ....hanbi sa.... 😔 ....porodne slo na izolaciu na strechu......teraz, co mi dosla omeskana materska ide na vodu..... 😠 ......ale ked sa z najhorsieho vysekae tak zacnee nieco setrit malej.....takze ja som zla mama, ktora nemysli na buducnost svojho dietata, ale len na tu svoju.... 😝

zuzana612
21. feb 2010

Bibka, aj u nas isli prachy za Matusa na stavbu 😀 Aj tych 25 za Natalku pojde, to len pridavky davam na setrenie a plus ta poistka, ale myslim ze u matusa sa nam to vrati 😀 😀 😀 My velku oslavu pre Matuska robit nejdeme, na prve narodky nas tiez asi bolo 15 a to tu nebol nik zo Spisskej 😀 Teraz mu idem dat upiect tortu vlacika Tomasa a ani neviem co mu kupime kedze traktor ktory chcem neviem zohnat, tak asi len nejake kolajnicky a vlaciky k tej suprave co dostal na vianoce, lebo sa s tym uz zacina bavit a sklada si vlacik a ked traktor najdeme, tak ho dostane potom. Vsak aj tak este nevie co su to narodeniny. Ale co je darcek, tak to vie uz veeeeeeeelmi dobre. Vcera ked volal mojej mame do roboty tak mu slubila ze mu donesie rozpravkovu cokoladu a dnes rano ked vosla do izby tak prve co sa jej opytal bolo, starka, mas rozpravkovu cokoladu???? Na somariny nezabudne, na to ma pamat velmi dobru. Druha varianta je ze mu objedname velku smykacku do zahrady aby sme mohli konecne postavit zahradny domcek aby ste mali kde v lete chodit 😉

susana28
21. feb 2010

Ahojte 🙂

Andrejka, hneď ako pôjdem na fb, tak si ťa hodím medzi priateľov 😉

Zuzka, tak teraz neviem, ktorá z nás je na tom horšie. Vaneska je celý deň bez plienky, pekne sa pýta za každým, ale vyciká aj vykaká sa len do plienočky. A takto vyzerá jej pýtanie: " Mami potrebujem cikať! Daš plienočku?!!!!" Neviem čo má proti nočníku. Ale možno ako prišlo to pýtanie sa zo dňa na deň, tak si možno obľúbi aj ten nočník. Takže hoci už nosí nohavičky a pýta sa, plienky, obrúsky musím kupovať tak či tak.

Sporenie: my sme vaneske uzavreli životné investičné poistenie pre mladých v allianci, po dovršení 25 rokov, by mala dostať cca 300000 sk čiže nejakých 10000 eur. Platíme mesačne 51 eur. a uzavreli sme aj my s manželom životné poistky na približne rovnakú cieľovú sumu, že keď sa nám nedajbože dačo stane 😒 , nech je drobec aspoň takto zabezpečený. Len dúfam, že budeme mať aj v budúcnosti taký príjem, že budeme môcť dávať 150 eur na poistky 😠

susana28
21. feb 2010

Zuzi aj ja rozmýšam o tom záhradnom domčeku. Pieskovisko, šmýkačku a hojdačky sme už kúpili milnulého roku. Vy budete robiť sami ten záhradný domček abo kúpite? Ja by som už potom radšej ten domček aj s preliezačkami. Len sa mi nepáči tá kvalita v porovnaní s tými prachami čo za to pýtajú 😠

No bibka, ani by som nepovedala, že si zlá mama. No povedz čo je dôležitejšie nejaká blbá poistka abo strecha nad hlavou. Si myslím, že kačenka by ti kašľala na to, že jej sporíš koruny a bývate pod mostom 😀 Takže si "veľmi dobrá mama" 😉

antoniab
21. feb 2010

ahojte
ja som malej uzatvorila stavebne sporenie a vlozila som tam peniaze co dostala do krstu kedze sa to da delit prepisovat atd.mozem potom peniaze pouzit na domcek a zaroven malej setrit dalej 🙂
chcela by som este nejaku poistku ak by mala nejaky uraz tak aspon co to dostane ale este som si nevybrala

s mm mame tiez rodinne poistenie v kooperative a ked sa nam narodi dieta tak vzdy dostaneme bonus 10tisic tak to su dobre investovane peniaze 🙂

dneska je krasne tak ideme von 😵

bibi a iste niesi zla mama nikde neni napisane ze sa to musi zalozit dietatu hned setrit mozes aj doma a odkladat do pancuchy 😉

kukulik30
autor
21. feb 2010

peknu nedelu prajem a dakujem Vam dievky za blahozelania 😵 😵 😵 🤐

susana28
21. feb 2010

lívka 😉

veronika1982
21. feb 2010

ahojte.. tak my sme uz doma.. u babky klasika ako vzdy.. vsade sme spravili neporiadok. ostal spat este aj synovec takze bolo kriku a smiechu. ha ha

bibka tak na takejtko oslave som bola aj ja a tusim ze aj ta pani tam bola lebo sme mali tiez take parochne a spominam si ze sme spievali nejaku pesnicku o nejakej princeznej. ha ha

maca77
21. feb 2010

ahojte

naše decká majú tiež sporenie i poistky ... ale v sume 50€ to veru nie 😒 ... keby sme mali len 1bábo, MM na zárobkoch v zahraničí a bývali by sme u rodičov, tak to by som si aj ja dovolila uzatvoriť takú poistku ... ale keďže sme sa rozhodli pre nový dom a pôžička na krku, tak musíme sa uskromniť aj s nižšími sumami 😎
... vklad na sporenie sme dali tiež to, čo decká dostali ku krtstu od príbuzných .... a keďže pôrodné som pri oboch mala nejakých 4 a pol tisíc, tak to ani na kočiar nestačilo a nieže ešte na niečo iné 😝 😀

susana28
21. feb 2010

Marcela, viem komu to patrilo 😀 Preto neviem ako to bude s našimi poistami ďalej, keďže do smrti nechceme bývať u rodičoch, manžel tiež nebude neviem dokedy robiť vonku a rozmýšľame o hypotéke 😒 Takže to možno bolo z našej strany zbrklé rozhodnutie 😒 No uvidíme ako to bude ďalej. Najmä keď sme uzatvárali tie poistky tak nám tá pani tvrdila, že po roku môžeme čerpať koruny z poistky. Pred časom keď sme mali trochu finančné problémy a išli sme to zistiť do poisťovne ako to vlastne je, tak ich ani zrušiť nemôžeme, lebo vlastne nám nedajú ani korunu 😠

spisiacka
21. feb 2010

ahojte mate niekto skusenosti s pozivanim latkovych plienok tych co vyzeraju ako pampersky?

susana28
21. feb 2010

Spišiačka ja sa teraz zamýšľam že či pri druhom budem kupovať pampersy alebo látkové plienky. Neviem ale tie nové plienky čo sa vkladajú to tých špeciálnych nohavičiek sa mi teda nezdajú moc praktické. Som trochu špehovala tu na MK, a tie baby čo to používajú sa namakajú na ich údržbe. Ťažsko sa sušia, smrdia za čpavkom, namáčajú to do otcu, alebo špeciálnych aviváž. Tak neviem ja by som skúsila bavlnené plienky, ale už aj tie sú o inom. Sestra pri svojich troch deťoch používala len látkové plienky, a všetky decká sa jej pýtali na nočníček do jednéh roka 😉

antoniab
21. feb 2010

spisiacka tak ja si to s latkovymi plienkami neviem predstavit to len ked prebalujem malu a kym jej supnem pampersu cikne tak tu latkovu precika to by som musela dat 2 alebo castejsie prebalovat a uz teraz perieme casto a takto by to bolo este viac plus zehlenie a to som rada ze byvam u nasich a mam cas aj na seba a konika 😀 😀

maca77
21. feb 2010

Susana 😀 😀 .... ale sa mi nezdá, aby sa poistka nedala zrušiť bez toho, aby ti nevyplatili žiadne peniaze 😕 ...väčšinou je to tak, že keď zrušíš poistenie pred dohodnutým termínom, tak ju krátia určitým percentom ...

Spisiacka, ja som teraz tiež uvažovala o tých nových látkových plienkach a neviem sa nejak rozhodnúť.... mám doma dosť tých klasických, tak asi zopár ešte dokúpim a budem to praktizovať tak že doma budeme používať tie klasické plienky a keĎ pôjdeme vonku tak jednorázovky ...

Maťa, ja som dávala 2 plienky, jedna je fakt málo, to hneď prečúra.... a žehlila som 6 týždňov, potom som už len ponaťahovala a skladala...

teraz rozmýšľam, či nebudem dávať aj Tamke cez obedňajší spánok látkové plienky, lebo mi začína byť ľúto pampersiek, keď do nich hockedy len cvrkne a musím ju aj tak vyhodiť 😒
... ináč je cez deň už bez plienok....

susana28
21. feb 2010

marcela tak ti vyplatia len minimum, skoro nič, v porovnaní s tým, koľko sme už tam vložili. to isté mal aj brat keď rušil poistku, nedostal ani polovicu toho čo vložil 😒 Tak nabudúce: dvakrát meraj a raz rež 😉

zuzana32
21. feb 2010

záleží, kde máš a akú máš poistku.
Môj manžel mal v MBI životnú, a keď sme ju zrušili prišli sme o 50 000 😠 , som myslela, že ma šľahne.

antoniab
21. feb 2010

no ja som mala v cechach tiez poistku a ked som ju zrusila nedostala som ani korunu takze zalezi od poistovne a podmienok 🙄 🙄

zuzana32
21. feb 2010

no my sme niečo dostali, ale tých 50 000 boli strono poplatky. A to bolo teda riadne veľa. Mal tam poistku necelé 5 roky a mesačne platil 2 000

sophie1981
21. feb 2010

no...tak aspon mozem byt spokojna, ze nemam co zrusit..... 😀 😀 😀 .......tak sa hned citim lepsie.....ale verim, ze raz zacnem aj malej setrit...momentalne nam treba dotiahnut ten dom....a kedze sme doteraz bez pozicky a hypo, snazime sa to dotiahnut s co najmenej pozicanymi peniazmi......cize snad neskor bude pre nas jednoduchsie ak nebudeme mat hypo mesacne 150 eur ale len nejakych 50..... 😉 ......snad dozijeme.... 😀

my sme boli dnes v Markusovciach...no trosinku som sa vytocila, ale uz dobre..... 😀 😝 .....

zuzana612
21. feb 2010

Bibka, co by som ja dala ze to keby sme mali hypo miesto nasich 250 euro len 150 😀 To by bol raj na zemi 😀 A k tym poistkam, ja som tiez z tych blbych co sa daju nahovorit na kazdu poistku a tiez ich chcem porusit a pouzit peniaze niekde inde. Jednu som zrusila asi pred 2 rokmi po piatich rokoch a z toho co som tam dala okolo 35 tisic som dostala naspat asi 15. No a do tej co chcem zrusit teraz som dala asi 80 tisic, ale to si chcem dat zistit, kolko by som dostala po piatich rokoch spat. Lebo ak mi povedia ze 20, tak ma viete co... Keby mi dali aspon 50 tak kaslem na to a berem prachy a urobime nieco na dome, napr. hrubu stavbu na garaz 😀 Ale ako pisala Zuzka, ked je clovek v zahranici a ma kopu prachov, tak nejakych par tisic mesacne nehra velku rolu. A nemysli na to, ze jedneho dna sa vrati domov a nebude mat tie poistky z coho platit.

K tym plienkam, ja som tiez rozmyslala uz pri matusovi o tych novych latkovych, len tie pociatocne investicie okolo 15 tisic sa mi zdali dost velke. ked si to vsak teraz preratam, pri Matusovi nas plienky stoja okolo tisicky mesacne urcite, za 2 roky je to 25 tisic a pri 2 detoch je to 50, takze som mohla mat 30 tisic vo vrecku. Ale vzdy zvitazila lenovist, kedze je jednoduchsie plienku vyhodit. A teraz ked ich vyhadzujeme dvojmo, tak veru z tych kop plienok by sme kludne postavili aj celu garaz 😀 😀 😀

My sme boli dnes konecne vsetci von, teda ak ratam nakup v Tescu a navstevu u babky a segry 😀

veronika1982
21. feb 2010

caute.. tak my sme vecer spadli z postele... ☹ esteze sme tam mali koberec ktory ako tak stlmim pad..joj boze 2 x za sebou sa mi zasiel od placu..na hlavicke nema nic tak dufam ze sa mu nic nestalo...spadol bokom na hlavu..

bibka co svokra ta vytocila?

sophie1981
22. feb 2010

dobre ranko.......mala zasa robila v noci najazdy na mamu...pirana mala.....joj, ma az cicky bolia.... 😝 ...ale uz aspon pekne spapala chlebik na ranajky...bo cez vikend nechcela nic...usim kuknut, ci sa uz zub vytrcil von, ze zacala hryzt....

veronika......kupime prilbu na meniny??? 😀 .....

no a tak trochen......ale sak aj tocku treba k zivotu ne??? 😀 😀 😝

veronika1982
22. feb 2010

dobre ranko... hej poprosim prilbu a chranice. ha ha

rano so mnou bojoval lebo si nechcel dat odsat nos.. a teraz ma tvari skrabance a podotykam ze nie moje ale svoje vlastne...

ja uz som stihla prezliect periny, uz sa peru a zacala som robit poriadok v sklade - v matejovej izbe...tolko zbytocnych veci tam mame ze kebyze vyhadzujem tak vsetko zaradom...uz nech je leto ze ideme robit jeho izbu lebo sa nemozem na to pozerat..

dnes by mala na obed dojst babka tak asi supnem mateja s nou vonku kedze vyzera ze bude pekne...ved chuda nebolo na vzduchu uz dost dlho..

a my dostaneme na 1 rok. hojdajuceho a erdziaceho konika od babky...uz teraz sa veeeelllmi tesim...

maca77
22. feb 2010

ahojte

ja som dnes mala blbý budíček .... o 8,00 ... pošta 🙄 ... za normálnych okolností chodí až okolo 10,30 ale nebola naša poštárka ...
.... tak už mám tiež posteľné prádlo v práčke, periny som za pomoci mojich dvoch asistentov prezliekala v sobotu a keby ste videli tú detskú radosť z nových obliečok ... spidermann a hello kitty ... aj Tamarka už spí v detskej s Adamom 🙂

zuzanale
22. feb 2010

Ahojte tak čo sa týka poistiek tak to je maximálna blbosť síce v prípade niečoho by sa oplatila ale človek by musel platiť ťažké prachy aby nakoniec pri úraze alebo úmrti niečo dostal ešte tak nejaké pre deti to venové kde ty platíš do 18tky a oni ďalej do 25 by sa aj oplatilo ale zatial sme nedoriešili.....
a peniažky Timka čo dostala na krstiny sa použili na detsku a Laurine + porodné sme každej rozdelili na termínovaný + majú každá vkladnú knižku kde sa ukladajú € od starkých a krstnej..... + ešte máme take rezervné sporenie 20€ mes to sa nám robí taká mini rezerva 😅 takže u nás radšej takto sporíme ako pchať prašule nejakej poisťovni jediné čo máme poistené tak byt a domácnosť a stavebné tiež nič moc pretože ak chceš celú štátnu prémiu musíš tam vtrepať ročne určitý obnos 😝

Susan inak som skoro odpadla že 150€ mesačne .....

a látkové plienky tiež som si pri Timke naivne myslela že budem používať vydržala som 1 deň 😅 nehovoriac o tom že by som ich potrebovala min 100 keby som chcela aby bola v suchu nevyhádzana no a pranie ani nehovorím keďže kakala do každej plienky tak to by sme asi na energiách a prášku skrachovali no a ešte k tomu treba prirátať ostatné oblečenie tak to by práčka šla 20 hodín denne a čoskoro aj tú by sme potrebovali novú 😝 viem že to pre životné prostredie nieje ideálne tolko plienok no ale pre nás určite ekonomickejšie a jednodukšie 😅

maca77
22. feb 2010

Zuzi-Le, to máš pravdu, že keĎ chceš mať niečo z poistky, tak to musia byť poriadne mesačné sumy ... my máme to venové, kvôli tomu, že je to tiež ako sporenie 😉

veronika1982
22. feb 2010

moje dieta spi od8.30...

antoniab
22. feb 2010

ahojte
no tak mi sme sa tiez tesili ze dnes bude pekne a nist zatiahlo sa ale aj tak pojdeme von

zuzanale stavebne je z premiou viazane na rocny vklad ale zas po splneni urcitich podmienok sa daju peniaze pouzit bez dokladovania primu z nzisou urokovou sadzbou ako v banke atd....
my sme to uzatvarali cielene kedze chceme staviat pre bezne uzivanie urcite nepouzitelne

bibi mali ste na stavbe profi murara zbieram info o dobrom murarovi bud na fusky alebo aj na kazdy den

veronika1982
22. feb 2010

aj my sme sa tesili na to zen pojdeme s babkou von.. ale ten vietor co fuka tak neriskujem kedze este mame sople pod nosom.. aj pradlo som chcela povesat ale to by mi tu na 13 skor odfuklo ako presusilo.. ale dosla babka tak uz robi kilometre okolo bytu s matejom...

maca77
22. feb 2010

ja som moje prádlo tiež doniesla dnu ... lebo už aj sneží 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre