Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
26. jan 2010

varila som fish pie..(rybu v zemiakovej kasi)....ta mala pirana zjedla za styry male dievcatka....tak chutilo...teraz len prasiatko odgrgava.... 😅 ....prezrato to moje dieta..... 😀 ...

anape
26. jan 2010

ahojte,
tak idem skusit napisat aspon nieco co som pisala doobedu a vymazalo mi to 😕

veronika blahozelame k zubku 🙂

tamarke k meninkam 🙂

patka a matka aj ja by som uz teraz sla na ortopediu k dr.fabianovi, ja som sice s detickami bola este u vybostokovej,lebo som o nom nevedela a hoci s nou nemam zlu skusenost,predsa len by som teraz sla k nemu... poznam ho spred roka,ked som mala ja zdravotne problemy a znama ma "navigovala" k nemu a fakt je zlaty a aj pekny 😉

zuzi matusko musi byt zlatucky, ked tak zboznuje svoju sestricku 🙂 , aj my sme to nedavno zazivali,no mne to pride uz tak davno 😕 ...a mas pravdu v tom, ze nanho musis davat velky pozor, lebo take male deticky este nevedia odhadnut intenzitu mojkania a hoci nechtiac, mozu aj ublizit 😕 ...drzim palce, nech sa vam dari a nech ste zdravucki 🙂

jani je mi to velmi luto, ze prezivate v rodinke take neprijemne udalosti ☹ ... az mi mraz prebehol po chrbte, ked som si to precitala...drzim palce, nech operacia a chemo poriesia veci tak, aby sa tatko zbavil tej pliagy

susana28
26. jan 2010

Bibka čo sa týka toho komplexu vyživovanej manželky 😀 , tak toho sa podľa mňa nezbavíš . A čas strávený na MD s tým nemá nič spoločné. Lebo aj ja ako som skončila strednú, som si zarábala sama na seba. Bola som sebestačná a na nikoho odkázaná. A ako som nastúpila na MD, tak zrazu žijem z peňazí môjho manžela. S MM to už ani nerozoberám, lebo ho touto témou privádzam do psychopatických stavov 😀 . Ale mám zábrany kúpiť si niečo na seba a tak. A už sa teším že po druhej MD (ak bude) budem hospodáriť aj so svojimi prašulkami 😉

antoniab
26. jan 2010

tak sme boli vonku a mala este haja tak som zvedava ako dlho este mala by uz papat 😕
mna nenapadlo zeby malu mohlo naduvat s cajika mi sme teraz presli s toho fenikloveho na spokojne brusko fenikel aniz a harmancek a zatial klop klop mala prdka ale nekakala dnes ale mamka skusala teplomer a nic tak asi jej netreba 😅
tak asi pojdem k Fabianovi mamka este hovorila ze v Le je nova ortopedicka a ze je tiez dobra tak tak uvidim kde sa dovolam

vsetko naj Tamarke k meninkam
gaja blahozelam k dvojickam dievcatkam 😵 😵

susana28
26. jan 2010

Ináč baby keď ocovi našli ten nádor na hrubom čreve, tak ma napadlo, že najväčší nábeh na ochorenie môžu mať práve deti ako priami príbuzní. A tak som si kúpila test hemoglobín na odhalenie skrytého krvácania v stolici. Ale zatiaľ som nenabrala odvahu si ho urobiť 😀 Som asi taký trochu poserka 😒 Lebo stále si nájdem dôvod prečo nie, raz čakám menzes a už špiním, potom mám, potom špiním po, atď. Nuž asi sa v podvedomí obávam pozitívneho výsledku 😠

maca77
26. jan 2010

ahojte

ďakujeme za blahoželania 😵 😵 😵

my sa snažíme mať tiež režim, ale keď treba niekam ísť,tak z to neriešim ... a ide sa spať hodinu skôr, či neskôr, takisto je to s jedením, obedujeme prevažne doma, ale keĎ sme mimo, tak pre malú vezmem jedlo v termoske a tak ...
... ale čo sa týka stretka, potrebujem to vedieť aspoň deň vopred ... keďže bez auta sa nepohnem a za druhé je tu aj Adam a ten má celý týždeň "záujmové krúžky" aj mimo školu, tak treba zabezpečiť aj jeho...

čo sa týka stereotypu na MD, musím povedať, že som sa do toho ešte nedostala ... skôr by som povedala, že som si predstavovala väčšiu pohodu ... ale je to tým, že keď som ostala doma, Adam šiel práve do školy a prvé dva roky sme nemali odvahu ho posielať ráno do školy a potom zo školy samého busom, navyše chodí aj do ZUš-ky, teraz ešte aj na džudo ... tak veselo mám, najhoršie to je keď musím ísť pre neho na určitú hodinu a Tami ako na potvoru buď nechce zaspať, alebo dlho spí a jasné že všade chodí so mnou ... MM sa ináč ako autom do práce nedostane, ešte že mi naši bez problémov požičajú ....

gajana, super že budú dievčatká 😉

ešte k 3D UZV - dr.Krajňák ho už má, cca pred mesiacom bol u neho manželov kolega s manželkou (ona je jeho pacientka a viem že platili 10€) ... či robí takéto UZV aj iným pacientkam, to neviem...

anape
26. jan 2010

bibka aj ja mavam ten "syndrom vyzivovanej manzelky" a tiez muz o tom uz nechce pocut, ze on to berie uplne inak...ale tesim sa na ten zvyseny rodicak, hadam sa na urade nepomylila a fakt sa ma to tyka, hned sa mi bude trosicku lepsie dychat

zuzi pozabudla som, ze aj ty si spominala, ze tvoj ocko ma tiez onkologicky problem, tak samozrejme aj vam prajem, nech je to uz len dobre a neboj, ty budes v pohode, nenahovaraj si zbytocne, ze to "zdedis" a tak
ja som dlho chvalabohu v blizkom okoli neprisla do styku s onko ochorenim, no pred rokom prisla sokujuca sprava, dobrej kamoske pri preventivnej prehliadke odhalili nador na maternici v dost rozsirenej forme,tak muselo ist vsetko von, no tiez nastastie nemala metastazy,tak verime, ze vsetko bude fajn,ved ma len 35 ☹

gajana aj ja blahozelam k dvojickam-dievcatkam, to bude bracek hrdy ochranca dvoch princezniciek 😉... opatruj sa, nech malicke vydrzia v brusku co najdlhsie, drzim palce 🙂

gajana1
26. jan 2010

baby ďakujem
maca77 Krajňak určite nema 3D ja som včera bola u neho na sono a poznam sa s nim aj s jeho manželkou tak už minule som jej volala a povedala že určite nema 3D aj on mi to včera povedal a určite by mi neklamal

maca77
26. jan 2010

gajan, tak to som teda paf z toho 😕 ... čo sú potom v spišskej dvaja lekári s rovnakým priezviskom? 😕 lebo manželovi hovoril kolega "zážitky" z toho 3d UZV ... a za normály uzv by ozdaj neplatili
... ale keďže som to na vlastné oči nevidela, tak viac sa k tomu nemôžem vyjadriť 😉

pata31
26. jan 2010

Bibka, ja jej robim len z feniklu cajik, dam jej tam zopar zrniecok...takze nie granulovany...tak skusim jej nedavat...ale neviem, bo predtym fajne prdkala, teraz sa len puci a len obcas prdne...tak neviem, ci to ju nafukuje alebo co to znamena...

rybecka
26. jan 2010

No on mal stale anginu a ATB mu nezaberali a tak siel nakrcne a tam mu to zistili potom Poprad a teraz Kosice 😖
a nieco veselsie dnes nam doslo Magio satelit tak sa vytesujeme vlastne dedo objednala som 2 skrinky aj pre nas a dosla len jedna tak idem tam volat. konecne budeme mat viac programov ako 2 😀

sophie1981
26. jan 2010

dobry vecer priatelia..... 😅

uz sme doma....nakrmili sme pazrave kacice, pochodili okolo vody a vymrzli srarocne..... 😝 ...ale uz dobre, sme doa a pomali uvazujem, co malej na veceru.... 😒

som rada, ze nema sama ten pocit.....vydrziavanej manzelky....este ked si uvedomim plat mm, je to este horsie....na seba som si za cely rok kupila jeden top.....a bluzku na krstiny..... 😝 ....lebo nechcem minat peniaze z nasho chudobneho rozpoctu......este ako dokoncit dom..... 😕 😅 .....

mata, moze nafuknut aj s cajiku....ja som tiez robila ako pata...len par zrniecok feniklu do vodicky......a bolo......a trosinek cukru......na takom zila dobre 4 mesiace....potom se presli na jablko medovka....a ten lubi dodnes.... 😀

jani, super....my mame digi....najviac sa tesim angl. programom...... 😉

antoniab
26. jan 2010

ja robim ten detsky caj od hipp fenikel alebo to spokojne brusko vy robite nieco ine akoze zo suseneho feniklu 😲

sophie1981
26. jan 2010

mata...klasicke korenie co kupis v obchode......fenikel.....ja so mala taky maly plechovy hrncek, kupila som ho speci pre katku na cajuk,...dala so ta asi deci vody a ked zovrela tak zo 4-5 zrniecok feniklu, nechala par sekund povriet a odstavila.....po par minutkach som precedila do flasticky.....a stake rano so si zarobila......poto cely den cuckala....len neviem, ci ti Timka vezme teraz taky 'humus', ked uz mala fajnotkovy hipp 😀 😀 😀 😀

nikaz
26. jan 2010

fiha pata .... vasa tamarka ma uz mesiac... 😵 appropo....prajem jej pekne meninky...i ked o tom ani netusi.... 😀

ja som nasmu malemu ziaden caj nedavala na prdkanie.... skor som masirovala brusko ....a musim povedat ---- a mozno zaklopat aj na celo... ze ziadne problemy nemal ...nikdy.... vzdy nam pomohlo masirovanie bruska a za chvilocku sa dostavili aj vysledky....ci uz v plynovej alebo hmotnej forme 😅
ak mate niektora s tym problem tak skuste...mozno to pomoze aj vam 😉

nikaz
26. jan 2010

ozaj....a teraz ked sme uz starsi...cca od vtedy, co sme zacali s prikrmamy tak pijeme bylinkovy caj na lepsie travenie z lekarne... je to taky mix byliniek..... nesladeny.... malemu chuti aj od smadu...

susana28
26. jan 2010

Anka ďakujem 😉 A možno máš pravdu s tým, že si tak trochu možno aj namýšľam. Ale pochopila som, že väčšina onkologických ochorení je zradných práve preto, že spočiatku nebolia a ani inak sa veľmi neprejavujú. A preto má asi fakt podstatný význam chodiť na všetky preventívne prehliadky 😒 No už sa k tomu len dokopať.

Janka dúfam, že aj u vás to bude ok. Hlavné je, že to našli v počiatočnom štádiu. A ako sama hovoríš našťastie žiadne metastázy 😉

sophie1981
26. jan 2010

holaaa.....katka spi.....a ja cucim na ct1 letecke katastrofy......to aby ma to uz prestalo tahat na nakupy do Londyna..... 😀 ......bo na aute alebo buse uz len pri ohrozeni zivota.....stacilo mi cestovat s pupkom ako plazova lopta a spat medzi nemeckymi kamionistami..... 😝

nic, nejako ma boli hlava...idem zalahnut.... 😉

kukulik30
autor
26. jan 2010

ahojte 🙂
Tamarke vsetko naj naj naj 😵 😵 😵 🤐
Gajana, jeje, to bude radosti, dievky budu, juchu, super...to bude paradenie v satickach 😵

ha a ako vydrziavana manzelka sa citim aj ja, kedze prinasam do domacnosti uz dlhsiu domu ...prd makovy 😀 este stastie , ze mm to zahranuje 😖 ,ale nic mi nevycita,a ni nikdy nevycital 🙂

neviem, ci vas stihnem zajtra docitat, snad ano 😀 papa zatial

susana28
26. jan 2010

Babenky dobrú noc prajem 😔

olgynka
26. jan 2010

Ahojte baby,tiez som zo snv mozem sa pridat? Mam 9 mesacnu dcerku a pomaly mi dohadza inspiracia co je varit...co take varite svojim drobcom? a davate na ranajky , desiatu , olovrant a veceru..dik paa

slaviq81
27. jan 2010

Dobre ranko,

fiha, vy ste sa rozpisali 😝 Ale v tom pocasi asi ani nic ine robit nemozte, no nem? 😀 Ja som uz nestastna z mojho decka, vobec nechce jest varene ☹ Sesternica mi poradila davat B-komplex, vraj dostane chut na jedlo.
Inak co date mangelom na Valentina? 😅

Olgynka, mne tiez dochadzala inspiracia, tak som urobila tyzdenny jedalnicek 😅 Este aj teraz mam problem s tym co malej uvarit, aby to zjedla ona a nie zachod 😝

zuzanale
27. jan 2010

Ahojte ste toho ale popísali.... no nič potom prečítam teraz som len preletela túto stranu 😅

Nič v zlom baby asi som iná ale mne pripadá blbé riešiť ten syndrom vyživovanej manželky veď je to bežná vec pri zakladaní rodiny bez toho by to nešlo ......

Mati čo sa týka ortopedie tak ta "nová" v LE je tam už asi 4roky už s Timkou som pri nej bola výsledky boli ok tak som neriešila ale pri Laure ma tak naserinkala že som bola u obvodnej pýtať ešte jeden papier a skončila som u Vyboštokovej tam už bolo všetko ok ale ona moc nemá prístup takže skús Fabiana toho chválili aj v PP na ortopédii keď mm ležal síce ta už nerobí ale chodieva tam operovať svojich pacientov 😉

a čajík pri Timke sme poskúšali všetko možné jediné čo nakoniec mohla tak bol Hipp harmančekoví z ostatných ju bolievalo bruško to bolo jedno či to bol granulkovy alebo sypaný alebo v sáčkoch klasický detský a zásadne nič v čom bol fenikel ... a Laura zas čajíkova nebola a aj teraz mám problém dostať do nej za deň viac ako deci čaju a tej je to jedno ale zvyčajne máme Hipp ovocný a harmančekoví ten máme teraz Milupu z rakúska

Olgynka no u nás ráno zvyčajne mliečna kaša v tej by Laura spala desiata buď strúhané čerstvé ovocie jablko, banán... alebo výživa s piškotami, obed naj je u nás zemiaková kaša a k tomu striedavo rôzna zelenina a kuracie masko, rybka alebo polievočka tiež zvyčajne zeleninková, olovrant nejaký mliečny krémik miláčika alebo dráčika a večera mliečna kaša alebo mliečko podľa nálady no a v noci ešte fľašu mlieka vypijeme ale mlieko niekedy aj cez deň za olovrantom alebo desiatou .....

pata31
27. jan 2010

Ahojte...dakujeme za priania 🙂 🙂 mala si asi uvedomila, ze ma meninky a vecer pekne zaspala bez kakania, potom bola hore o jednej, to sa len napapala a potom o stvrtej, tak az vtedy sme kakali, a teraz rano sa zase riadne vyprdela 🙂 tak mozno som len ja nieco zjedla, ze mala bolave brusko...

inac som sa dovolala k Fabianovi, tak ma az na 11.2. objednala sestricka, ale to sa mi zda neskoro, lebo moja dr vravela, ze do 6tyzdna by sme mali ist na klbiky a to uz bude mat 7tyzdnov...tak rozmyslam, ci predsa len neist k Vybostakovej...ona berie deticky kedykolvek?

slaviq81
27. jan 2010

Pata, Vybostokova berie deticky kedykolvek a prednostne, len ta jej povaha... 😝 A nic sa nestane ked pojdete v 7. tyzdni 😉

zuzanale
27. jan 2010

Pati nič sa nestane keď pôjdete v 7 týždni to je v pohode lepšie neskor ako skoro u nás ma objednala to Laura nemala ani 3 týždne nález nafigu a ďalšia kontrola až v 3mes pričom nález sa mal v 6 týždňoch skontrolovať a nie čakať 3mes a baliť na široko potom by bolo neskoro niečo riešiť a tak sme boli potom u Vyboštokovej a všetko bolo ok takže som už ani nebalila aj keď kázala 😅

sophie1981
27. jan 2010

pati, y se boli v 7 tyzdnoch a v pohode......p. Mudr. bola sice nevludna, ale neokoentovala to ze se neskor...a na kontrolu sme boli az skoro 4 mesacne...bo pani mala dovolenku, prerabku ordinacie ci a avsakovane blbosti.... 😝

slavka a ty ako tam v tej dalekej zemi??? 😅 ....teplo, teplo?.... 🙄

olgynka....nasa papa polievocky uz snad kazdeho druhu, aj sosovicova a fazulkova mala uspech, bez nejakej bruskovej bolesti.....akurat si vecer prdkala.... 😀 ...na druhe je to zvacsa co mame my....akurat menej korenene a menej solene.....ako priloha ryza, zemiacky, cestovina, mrvenicka.....chuti jej aj zemiakova knedla....masko na vlastnej stave, vcera mala uspech ryba zapecena v zemiakovej kasi.....nasa mliecke kase nelubi...ale puding ano....ale len z taniera....z flase pijeme len cajik, zbytok odmietame.... 🙄 ....ale zasa my sa kojime......aj 4x za den momentalne..... 😒 ....ja neviem ako ju odstavim...ked flasu nechce....a bez mliecka byt nemoze....... 😕

pata31
27. jan 2010

no len ked moja dr mi povedala, ze mam prist, az ked budem mat papier z ortopedie...ale ze do tych dvoch tyzdnov od poslednej poradne to mam stihnut, akurat ze to nestiham, bo uz v pondelok mam ist do poradne, tak teraz neviem, ci jej mam zavolat, ze co, ci len mam ist aj bez toho...a chcem jej dat aj uska prepichnut...uz len nausnicky mi treba 😅

antoniab
27. jan 2010

pata tak dlho sa caka ja mam kontrolu u detskej 10 a tiez mam mat aj nozicky tak to mu idem hned volat 😲

sophie1981
27. jan 2010

pata, ved povedz v poradni, ze si objednana az na ten den, a ze hned jej odnesies papier....aj ked ten nalez nebude nahodou dobry, pediatricka si to len zaklada......problem budes liecit s ortopedom, takz eja si mysli, ze len chod normalne do poradne a papier donesies dodatocne.... 😉 ...

a my nausnicky nemame......dam az ked bude madam chciet 😨 .....bude to jej velke rozhodnutie....utesujem sa tym, ze teraz tie nausnice len nastrelia.... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre