Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

kukulik30
autor
10. feb 2010

Breeeeeee ranko....Samko uz je v skolke, vzal ho dnes mm a ja som sama doma 😕 uz sa ani nepamatam, kedy som bola naposledy sama doma 😅 take ticho....mm mi radsej zobral auto, len aby som nelobzovala 😝 😀 😀 😀

lydia22
10. feb 2010

Dobre ranko my ako vzdy budicek 6:00 teraz sme vsak zaspinkali a ked sa Tomasko prebudi ideme na UP ohladne rodicovskeho prispevku,vraj mi ho schvalili a idem asi nieco podpisat.a potom do hypernovy-kupit malemu sunarek vyzivky,ktore ma rad,domace mi nechce papkat.tak pekny den vsetkym.

sophie1981
10. feb 2010

dobre ranko.....

livia...ha...ticho, klud....ak ti to veeelmi vadi, donesiem svoju dceru....m.y sme hore tiez od 6-tej....a za ten cas se uz stihli upratat izbu, otlct si hlavu na 2x, upratat kuchyny, privriet si prsty do skriniek.....teraz konecne ranajkujee...teda, Katka sa snazi vyjedat len sunku s chlebika..... 😕 ....bo ona len masik ceee.....chlebik eee.... 🙄 🙄 🙄

lidia, aj my dnes ideme na UP.....ale az tak okolo pol desiatej, ze do pol jedenastej sme doma a pockame na MR. MATEJA>.... 😀

sophie1981
10. feb 2010

a k hrackam...odrazadlo mame....auticko....uz sa pohne do zadu......ale najradsej ho pred sebou tlaci a robi brrrrm.....lopty mame......kociarik dostala pod kriak ako aj babiku.....ale ignoruje tieto druhy zabaviek.....najradsej ma balony.....no ale co jej kupi 5ks balonov.... 😕 ...nic, asi budem musiet fakt zajst do dracika...a orknut ze co......ale ked ju vezmem so sebou, tak jej sa v danej chvili paci vsetko...ved to poznate....a ked to clovek kupi, tak doma na to ani nepozrie..... 😝

sophie1981
10. feb 2010

mirka aj nasa vsetko zo zeme upratuje...ale nehadze do kosa ale do seba.... 🙄

maca77
10. feb 2010

dobré ránko

vy ste sa navečer nejak rozkecali 😅

Livi, tak som na teba včera myslela, že by si si mala ísť pre bublinky ... držím palce, nech sa aspoň jedna ujme ... a keď ti pochybne tehotenský test, daj vedieť, mám doma jeden nazvyš .... s citlivosťou 10, takže s radosťou ti ho podarujem .... nemyslím taký použitý 😀

a užívaj si ten kľud ... aj ja si užívam, Adam šiel do školy, MM s tamkou ešte spia, ja by som mala ísť už konečne variť, bo mi treba ísť potom do poradne ...

maca77
10. feb 2010

http://www.quelle.sk/sk/q4r/kinderweltspielwelt...

Bibka, napr. aj niečo také ako je na úvodnej stránke, čo je odkaz Raj hračiek... len to medzi hračkami teraz neviem nájsť, ale v katalógu sa to bežne objavuje ... niečo také mali aj v tescu...

alebo také niečo http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6497772

maca77
10. feb 2010

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4531654 aj tu je taká multifunkčná kocka ... z každej strany niečo iné, snáď niektorá strana zaujme 😅

kukulik30
autor
10. feb 2010

Bibka, ved jej vyber nejaku zvukovu hracku..a hotovo, to vzdy potesi, nejaky klavirik s pesnickami, budete spolocne spievat 😀 a ticho si uzivam....

maca..dik, ozvem sa , keby nieco 😉

zuzanale
10. feb 2010

Ahojte my ešte stále teplotujeme stále sa to drží medzi 38-39 nepapáme, hlieny tečú zovšadiaľ aspoň už negrckáme lebo tým tempom čo bolo cez víkend by sme o chvíľu spali na holom matraci zakrytý vetrovkami 😀 ešte že máme doma toluol vankúšov a postelného...

Bibka ono sa upúšťa od balenia na široko aj keď poniektorí ortopédi budú ešte 100 rokov kázať baliť 😝

a čo sa týka darčeka na narodky tak už máme poriešené minule keď sme boli v PO tak sme vbehli do tesca a Laure sa zapáčila taká palma s loptičkami a zvukom tak sme kúpili a aj Timke hovoriaceho litle ponyho ktorého treba treba liečiť bolo to všetko vo výpredaji tak sme ušetrili cca 25€ aj keď Timkin bude ležať v skrini ešte pol roka 😅 ale z výberom hračiek pre Lauru to je ťažšie pretože už máme aj bugínu aj kočiar, bábiky no všetko možné a hrá sa s tým už teraz bugínu hore nohami, bábiky obhryzene končatiny 😀 😅

sophie1981
10. feb 2010

a teraz napadlo kupit taku vecicku, co Eliza zboznovala v jej veku........ked najdem na nete, hodim link...

Katka akurat zaspala, este dovesam pradlo, a vyrazim na ten urad.....nejako sa mi nece.... 😝

sophie1981
10. feb 2010

jaj, zuzka....takym stylo sa aj nasa hraje s babikami...u nas je in vydlubkavat oci..... 😒 ....kociarik....tocit kolieska.....ale normalne sa s tym nehraj....kociarik ani tlacit nechce pred sebou....len demolovat.... 🙄

rybecka
10. feb 2010

Ahojte,
aj my spinkame konecne Matejko v skolke a ja dnes tiez sama 🙂
Ked vstane dame obedik a pojdeme spolu po Matejka idem rychlo uvarit kym drobec spinka 😉
Zuzana aj nam hlieny tecu z kazdej strany 😝 ja tiez rozmyslam nad hrackou a nic ma nenapada lebo hudobne hracky uz mame doma vlastne my uz mame vsetko 😅 tak je to tazke teraz pre druhe kupovat ked vsetko dostal uz Matej 😝
dnes ma nasa kamoska meniny tak vecer ideme s Matejkom na malu oslavu 🙂

zuzanale
10. feb 2010

Bibka naša aj nám vydlubkáva oči nielen bábikám .... 😀 a malí smetiar len do koša sa dostať 😝 😅 a mobil obhrýzať 😀

zuzanale
10. feb 2010

našla som tu našu palmu akurát my sme ju kúpili za smiešnych 7€
http://www.nakupni-dum.cz/playskool-palma-na-ku...

a ponyho za 18€
http://www.alza.sk/my-little-pony-plysovy-ponik...

kukulik30
autor
10. feb 2010

Zuzka, vy sa tiez natrapite s tymi chorobami..ale aspon to grcanie preslo...si to neviem ani predstavit ☹ 😔 skore uzdravenie 🙂

susana28
10. feb 2010

Ahojte 😉

Tak neviem, ale mne sa potvrdilo, že keď výrobca udáva vek +12 mesiacov, tak treba prirátať ešte jeden rok, aby dieťa tú hračku naplno využilo. Lebo ako som spomínala, tak Vaneska na 1 rôčik dostala napr. ten hovoriaci mobil, ktorý má dispelj a ukazujú sa tam písmenka + každé písmenko sa vysloví nahlas a detto je to s číslicami. Tak v tom jednom roku su zaujímalo akurát to, že ten mobil svieti, bliká, spieva a rozpráva. Ale až teraz vlastne dokáže využíť podstatu hračky, keď opakuje písmenka, čísla a farby. A takisto to bolo s rozprávajúcim hrncom. V období toho roka, sa jej páčilo, to, že hrniec spieva a ona na tie melódie tancovala. Teraz už vie vkadať tvary do hrnca aj rozpráva farby. Takže ale zas to nie je na škodu taký darček, lebo prv pobaví a potom aj naučí. Ale je pravda, že najmenej zaujmu bábiky a kočiariky a také tie tipické dievčenské hračky. Podľa mňa to využijú tak troj až štvorročné dievčatká, keď už tomu rozumejú. Takže ja by som stavila napríklad na môj prvý televízor, teraz sme kúpili na viacnoce 10 mesačnému synovcovi a mal veľký úspech, a ešte takú hraciu farmu sme kúpili.

susana28
10. feb 2010

Bibka a ešte by si mohla kúpiť tie drevené kocky, vo vedierku. Teraz sme kúpili Vaneske je tam 100 ks za nejakých 10 eur. Určite je to hračka, ktorú nezdemoluje, ovšem keď vám s tými kockami nezdemoluje celý byt 😀 Ale deťom sa veľmi páci, keď im postavíš napr. hrad, alebo piramídu a oni to potom môžu zbúrať 😀

kukulik30
autor
10. feb 2010

jej, ten hovoriaci hrniec sa mi paci...necahpem preco sme to nekupili Samkovi 😅 😢 ....a jednoznacne u nas viedli zvukove hracky, mal taku farmu hudobnu a tu sme neskutocne vyuzili...aj zvuky zvieratka vydavali a potom aj pesnicky so zvukmi tych zvieratiek...uplne obycajna bola, neviem ale zda s ami ze za 234 sk vtedy. 😉

kukulik30
autor
10. feb 2010

my sme kupili krsniatku ten bubon s hudbou za 11, 99€...a celkom ho bavi aj klavir ma s ten tiez 😉

susana28
10. feb 2010

Lívka a ten hrniec to je nezmar 😀 Koľko krát s ním už vaneska tresla o zem, a on jej k tomu ešte aj zaspieva. Tak ktovie, možno kúpite pri druhom 😉 ale klop, klop nech ťa nezakríknem.

kukulik30
autor
10. feb 2010

susi, veru, urcite ho kupim, sa mi fest paci 🙂 nakoniec sa mi bude pacit viac ako dietatu 😀

zuzana32
10. feb 2010

ahojte,

veru aj u nás viedli zvukové hračky čím väčší hurhaj tým lepšie.

My máme hovoriaceho psíka od FP, a s tým Katka spieva tancuje.

ja mám teraz ale problém niečo kúpiť Matejovi k 7 narodeninám. Jednoznačne chce el. vláčik, ale márne mu vysvetľujem že máme doma obrovskú drevenú vlačikovú trať so všetkým možným aj nemožným príslušenstvom, takže vláčik nebude.

Fakt neviem čo mu kúpiť. Jednoznačne chce hračku. Už na Vianoce písal Ježiškovi, že chce vláčik atď, všetko čo napísal dostal okrem vláčika. 😉

susana28
10. feb 2010

Zuzi ale siedme narodeniny sú veľmi dôležité 😉 A bude aj veľká detská párty? Lebo si myslím, že keby to bola tá taká filmová párty s čiapočkami, balónikmi a jeho naj kamošmi, možno by aj ten vláčik prebolel. Ja sa teším, že keď už bude vaneska staršia tak takéto narodeninové oslavy budeme organizovať 😀

kukulik30
autor
10. feb 2010

aj ja sa tesim na take narodkove party so Samkovymi kamosmi 😀

zuzana32
10. feb 2010

No keďže u nás majú deti tie narodeniny dosť pokope, tak ich aspoň zatiaľ chcú oslavovať spolu.
Jasne, že máme aj výzdobu. Kámošov si zatiaľ nevolajú (aj keď Matej každý rok pozýval kamarátky zo škôlky všade ... aj na dovolenku ich volal).
Zatiaľ chodí na oslavy len rodina a zíjde sa nás spolu 18 ľudí. 😎

Teraz v sobotu mu urobím tortu, aby sa mu to počítalo a ďalšiu dostane na spoločnej oslave, takže tam máme potom 3 torty.

susana28
10. feb 2010

A akú torty budete mať? A tých 18 ľudí si myslím, že bude až, až. Hlavne keď tam budú decká, aby sa to nakoniec nezvrhlo na oslavu dospelých 😀

zuzanale
10. feb 2010

Ahojte tak u nás drevené kocky sú doteraz číslo 1 a to ich Timka dostala na vianoce keď mala necelý rok a pol nevýhoda že pred Laurou treba schovať obhrýza farbu síce je netoxická ale... a Timka keď nimi čuchla po stene tak to ako s pastelkou 😅 a drevená kocka s počitadlom a všetkým možným naokolo je tiež stále in a už aj pre Lauru a to ju Timka dostala vtedy spolu s kockami, nás moc hrajúce hračky nebavili, bábiky začínajú teraz kuchynka baví obe a vláčiky no to už je iná kapitola ....
Zuzi my máme vláčiky na baterky, drevené a bárs jaké a stále aj tak keď ju napadne chce tomáša a basta no a okrem toho požiarnické auto 😀 😀 😀 takže ten elektrický mu kúp a máš po starostiach 😉

zuzana32
10. feb 2010

Aj detí bude dosť: spolu s našími 8.

Pred dvoma rokmi mali: https://www.modrykonik.sk/_gallery/71695/71695_...

Minulý rok: https://www.modrykonik.sk/_gallery/71695/71695_...

A tento rok, som im dala urobiť u Rudolfa jedlé oblátky. a torty urobím sama.
Michal chcel brankára Haláka, Matej cars a Katarína princezné.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre