Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

veronika1982
24. apr 2010

ahojte tak uz sme doma. bolo super. bojnicka zoo je krasna a tie zvieratka.. no matej sa tak radoval a hlavne pri opiciach, slonoch, tigrovi a medvedovi.. ten krical od radosti. krmil kozicky a hladkal somarika. nakoniec sme ho dali odfotit a mame kalendariky a pohladnice. cely cas bol hore a pozeral a potom po ceste nazad v aute zaspal takze vylet zvladol na jednotku..pocasie bolo tiez super..potom neskor pridam fotky na fb.

susana28
24. apr 2010

Gabi, to vážne, tak hoď link, lebo to akosi nemôžem nájsť.

Veronika, normálne si mi nasadila chrobáka do hlavy s tou ZOO 🙂

gabkazabka
24. apr 2010

Susi:
http://www.topky.sk/cl/10/714967/Nepozornu-Kosi...
Veronik,aj nam ste dali chrobaka do hlavy s tou Zoo......uz som prehovarala tatika,ze chceme ist 😝

susana28
24. apr 2010

Gabi, dnes som hovorila s otcom, tak predsa to bude mať pokračovanie, lebo v pondelok by mal ísť identifikovať páchateľov, tak dúfam, že to teraz nejaké čierne duše nečítajú 😀 A tie bojnice by som chcela aj ja videiť, ale neviem či ten môj neposed vydrží v aute sedieť, ale možno by si aj trochu zdriemla

zuzana612
24. apr 2010

Ahojte, tak moje dve deti konecne spia a ja mam veget. Mala by som si ist tiez lahnut, ale este mi treba obliect periny 😒 Dnes tu bola poobede Bibka s Katkou, tak bolo fajn, az na to ze aj Matus aj Katka boli urevani, ale co ked im ide zuby 😖

V Bojniciach je krasna ZOO, my chodime kazdy rok aj niekolko krat. Matik bol prvy krat ked mal asi 3 mesiace 😀 Nieze by pozeral zvieratka, to ja som pobrala synovcov a isli sme na vylet. ALe minuly rok sa uz vytesoval, najviac sa tesil na slona a kym sme k nemu dosli skoro zaspal, ale vydrzal a zaspal hned ako ho zbadal 😀 My rozmyslame ist aspon tu do Spisskej zajtra. Do Bojnic jedine vtedy, ked budeme u nasich doma, predsa je to o hodinu menej autom ako zo Spisskej. A to by bolo pre Matusa utrpenieeeeeeeee.

No nic, idem obliect tie periny a idem hajat, Daniel je dole u mamy s bratmi, rozpravaju co dalej a tak, tak ktovie dokedy tam bude, tak nebudem na neho cakat.

lydia22
25. apr 2010

Bre ranko,tak my sme hore od 6:15 ale teraz Tomasko zaspal kedze v noci sa furt budil.ja som uz postavila na polievku a umyla sanitu,muzicek chysta kuracie prsia.vcera sme boli v zoo ale nepresli sme celu lebo Tomi mal uz cervene licka a bali sme sa aby ho nejako neopalilo,tak sme ho este pohojdali na hojdacke to sa mu pacilo a isli sme domov.dnes to vyzera na krasny den tak opat pojdeme na prechadzku plus nakup.

veronika1982
25. apr 2010

vrelo odporucame a zase to nie je tak daleko 1 hod 45 min nam trvala cesta..fakt je tam super..

veronika1982
25. apr 2010

my ideme poobede pozriet nasich na chatu a ostanem tam do zajtra.

antoniab
25. apr 2010

ahojte

dnes mame zas krasny den my sa poobede chystame do pp mamina chce kupit nejake kevety a kvetinace
vcera sme boli v polsku som si konecne kupila saty len mamka hovori ze su prilis jednoduche 😒 ale zas ich vynosim aj bezne uz len topanky a mozem ist tenat jojovi este koselu a dufam ze vojde do nejakeho obleku ma svadobny a cierny tak uvidime mala ma uz vsetko vcera som jej kupila este celenku a nejake satky na hlavku no a este 4tt a zaciname piect a o 3tt pride tato 😵 😵

mala cim je starsia tak tim horsie v noci spi som myslela ze to bude naopak a vyspi dlhsie 😒 😝

vsetkym prajeme prijemnu a slnecnu nedelu 😉

rybecka
25. apr 2010

Ahojte,
tak ja dnes peciem tie slavne mufiny 😀 su uz v rure budu cucoriedkove .
Dnes ideme do lesa na prechadzku Ondrik spinka manzela som vyhnala este kupit zeleninu s Matejkom a potom hajde do prirody 😎
tak krasnu nedelu 😎

pata31
25. apr 2010

Ahojte, my sme vcera mali opekacku, celkom fajn bolo, az na to, ze vecer mala nemohla zaspat, som ju uspavala od siedmej a najprv pekne papkala, som myslela, ze uz-uz zaspi a zrazu spustila len rev a nic nepomahalo, tak okolo deviatej sme ju zobrali do oabyvacky, nech sa unavy este viac, tak to hadzala usmevy..no len chvilu, tak potom sme zase skusali uspavat, zase len rev, uz som skusala aj s lyzickou, ze ci jej zuby nejdu, ale necitila som nic, no nakoniec zaspala mm na rukach o desiatej a spala do tretej...a ja som myslela, ze mi praskne prsooo 😅 bo sak naposledy papala o siedmej, a odsavat sa mi nechcelo, resp. mi treba vyvarit odsavacku, tak som len rucne a to sa mi nechcelo vela, tak som trpela a cakala, kym sa zobudi.. 😅

pata31
25. apr 2010

aha, malá jaká podarená, keď ide plakať, posledné dni začala normálne tak kňučať jak šteniatko, ked je nespokojna 😉 😀

antoniab
25. apr 2010

pata mala je zlata 😉

baby kde ste uz je tma slnko uz nesvieti 😀 😀

lydia22
25. apr 2010

Cauko tak maly spinka,my s mm sme dopili nacate vinko a kukame telku teda ja kukam a on pocuva cez sluchatka hudbu.maly mal dnes dzavotavy den celu prechadzku si blabotal-teraz som zakrikla,ze Tomi spi-uz 2 razy som k nemu letela,joj ktovie aka bude noc.

gabkazabka
25. apr 2010

Ahojte,tak za nami je krasny vikend.Taketo pocasie mi neskutocne zlepsuje naladu.konecne sme bez teplot,tak sme vysli medzi ludi.Najprv sme vyrazili na kosiarny,ale ked sme videli kolko je tam naroda,tak sme to hned otocili a zasli sme na Lesnicu.Dufam,ze taketo pocasie vydrzi dlhsie 😉
Pati,mala je rozkosna 🙂

zuzana612
26. apr 2010

Ahojte, nejak kazdy zacina zanedbavat konika 😖 Aj my sme mali fajn den, doobedu klasika varenie, ale aspon sme sa naobedovali na zahrade, nic to ze nam z cesty bolo vidno do taniera, hlavne ze chutilo. A chutilo aj Matusovi, zjedol 2 plne misky polievky 😝 Kym obaja spali tak som si porobila trosku poriadky v kuchyni, popremiestnovala nejake veci lebo v stretdu by mi mali este doviest tyc za zavesenie za linku a kuchyna bude konecne cela hotova. Teda, az na svetlo, ale to len treba kupit rampu.Potom sme sa boli prejst zapalit sviecky na hrob, urobili sme si prechadzku po Hute a zastavili sa aj na smykacke, tak bolo fajn.
Zato dnes som sama s detmi a jeden huka, druhy huka a ja sa tvarim ze mi je to jedno a nepocujem to,lebo by ma porazilo 🙄 ALe Natalku dam o chvilu do kocika hajat a Matusa zoberem von, tak sa hadam ukludni. Idu mu tie posledne stolicky, tak je protivny 😠

susana28
26. apr 2010

Ahojte 😉

zuzi 612, máš pravdu, v poslednom čase nehrozí, že keď jeden deň zameškáš koníka, tak potom sa ani nemôžeš dočítať ☹ Ale čo už vonku teplúčko, teda aspoň cez víkend, lebo dnes to je tak 50 na 50, tak asi každý sa venuje rodinke. My doma zatiaľ stále pracovne, všetko rozborbardované, sestra teraz prerába, tak všake kopec bordelu, okná ešte nedokončené, tak hádam do vianoc porobíme 😀 a ešte potom všetko maľovať, no škoda reči.
Z kriminálky dnes boli po otca na identifikáciu páchateľov, tak som zvedavá, či nám potom dom nepodpália, asi ešte bude veselo 😠

Ináč Lívia tu dlho nebola, nie? Ani evku som nezaregistrovala. Tak ktovie čo kočky porábajú.

Tak vám želám pekný a hádam aj slnečný deň.

A ešte kuk, čo sa mi podarilo vydražiť pre malú:
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2049908
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2039822

maca77
26. apr 2010

ahojte

konečne sa hlásim ... víkend bol rušný, normálne som skonštatovala, že 2 dni som ani počítač nestihla zapnúť 😝 😀

v sobotu sme boli od rána v Bardejove, Adam tam bol na súťaži, tak sme si urobili výlet a šli sme omrknúť aj kočiar, ktorý sa nám páči, ale tu v obchodoch nie je ... tak sme spojili príjemné s užitočným ... po príchode domov sme mali ešte návštevu do večera, tak som už bola riadne unavená ... včera zas celý deň sama s deťmi, boli sme trochu u našich, tak som sa "zmenila" na kaderníčku a ostrihala otca i mamu ...

Adam je tento týždeň v škole v prírode...už mi volal, že došli a išli sa vybaliť na izby ...
... MM bol síce ráno v robote, ale už je doma, išiel teraz vonku niečo porobiť, tak zobral aj malú ... a ja som zrazu ostala sama doma 😕 tak rozmýšľam, že by som to využila a idem niečo porobiť, kým je kľud 😅 ... taká príležitosť sa už len tak nenaskytne 😀

Zuzi, keby som nemala dnes MM doma, tak by som ťa aj s malou prepadla 😎

Susi, nám treba tiež maľovať, hlavne obývačku ... mali sme zbúraný kozub, ale už mám nový, tak sa z toho tešíííím ... snáď do dvoch týždňom bude mať MM čas pomaľovať, kým bude mať Adam prijímanie, nech môžem konečne aj záclony povešať ... myslela som, že sa do toho pustím sama, ale zas nechcem provokovať, keď mi je teraz lepšie, aby som fakt neskončila v nemocnici ... to by som si potom riadne vyčítala ...

maca77
26. apr 2010

Zuzi, aj Tamarke idú posledné stoličky, už chýba len posledná hore ... oj a včera bola tiež riadne protivná, celý deň som počúvala len "moje" a "nie" 🙄 ...a keĎ si predstavím, že jej zuby všetky konečne vylezú a o chvíľu začne znovu ten kolotoč... tak si to hneĎ prestanem predstavovať 😝 😀

zuzana612
26. apr 2010

Maca,nas mozte prepadnut hocikedy, ja sa len tak lahko odtialto s dvoma deckami nevyhrabem. To by musel byt doma Daniel alebo by tu musela byt moja mama aby som mohla niekam ist 😖 A ked je pekne, tak sme skoro cely den von

susana28
26. apr 2010

Maca tak to si vypadla trochu zo stereotipu, nie? to musí byť fajn, nie stále trčať doma, a dookola stále to isté.

Ináč mliečky chrup nie je 32 zubov, však? Koľko má byť stoličiek? Lebo vani je stále taká ťažká pohoďáčka, ani nemrční, tak neviem, žeby už všetky zuby boli von? ale ona je všeobecnosti taká zaťatá, aj keď sa dakde rachne, abo spadne, ani nezaplače, aj keď na nej vdiím, že ju to bolelo. 😒

A ozaj, otec došiel z polície, tak zazranov čo ho prepadli, našli v škole, a teraz ťahajú na výsluch mňa, bodaj by to šľak trafil. 😠

zuzana612
26. apr 2010

Zuzi, mliecnych zubov je asi len nieco okolo 20 a stoliciek je 8, ale tie prve vychadzaju skor a potom posledne 4 medzi 2 a 3 rokom dietata. Matusovi idu spodne dve naraz, tak este vrchne a budeme mat na 3 roky pokoj 😀 Dufam.

susana28
26. apr 2010

jaj, tak potom my ešte všetky stoličky nemáme, ale zas zuzi na tri roky pokoj mať nebudeš, lebo matúška vystrieda lili 😉

gabkazabka
26. apr 2010

Ahojte,
Susi,mliecny chrup ma 20 zubov,my uz mame vsetky a tie posledne 4 stolicky sme preteplotovali a prehnackovali.Len ako pozeram na vek vasich deticiek,tak nine nejako skoro vysli tie posledne 😲
My sme boli cele doobedie v meste a teraz som sa rozhodla,ze idem z vychodu napesi na fercaky pozriet byvalu susedku,tak dufam,ze dovecera tam napesi dojdem 😅 😝

gabkazabka
26. apr 2010

Susi,to je super ze sa to riesi....joj hned by som tu napisala krasne vyberane slova na adresu spoluobcanov,ale radsej som ticho 🤐

maca77
26. apr 2010

Gabi, Ninka je na tom teda dobre, keĎ už má všetkých 20 zubov vonku 🙂

Zuzi, to sa teda budem snažiť prepadnúť vás ešte do júla ... lebo potom sa už ani ja z domu len tak nevytrepem 😀
.. a vlastne aj hej, v septembri medzi 15-16-tou povinné prechádzky smer škôlka 😅

veronika1982
26. apr 2010

ahojte. tak aj ja sa hlasim a super ze sa tu nemusim preklikavat cez niekolko stran. my sme vcera dosli poobede na chatu a mateja som polozila do jeho stareho komunistickeho kociara a v momente spal a spal v nom 2 hodinky. potom sa hral v piesku a vecer sa kupal v lavore. to bolo placu ked som ho vybrala. v noci som ho musela komplet prezliect lebo sa precural az na hlavu. rano som ho o deviatej zase polozila do kociara a zase tam spal 1.5 hod. naucil sa chodit do kopca a z kopca sa kotulat na chrbate, najviac ho zaujimali motyle co lietali a travicka a pupavy..a hlavne piesok..mali sme so sebou aj synovca tak sa super vyhrali. joj super bolo a ked bude pekne tak v piatok balime opat veci a ideme zase na chatu az do nedele...a je to fajn lebo sa to tam omladzuje lebo sused ma o 2 mesiace mladsieho chlapceka a dalsi sused zase o 2 mesiace starsiu babu.. no nic idem dat byt po 4 dnoch do poriadku..

pata31
26. apr 2010

Ahojte, my dnes mame za sebou ockovanie, mala je trochu viac nervna, dala som jej hned obklady, tak hadam to bude ok...
Inac mame 7080g, sme pribrali 1kg za mesiac 😵 a mi dr povedala, ze uz mozme davat stavicku z mrkvy tak tyzden a potom z jablka...no ja neviem, sa mi to zda skoro, sak mala je plne kojena a vsade pisu, ze az od ukonc.6 mesiaca... 😕

susana28
26. apr 2010

Tak som mala predsa pravdu, že koník ani nie je tak zanedbávaný, ako skôr odsunutý kôli zaujímavejším aktivitám, napr. rodinný výlet do bardejova, bojníc atď. 😉

Gabi, tak áno pohlo sa to, ale v konečnom dôsledku to skončí tak nanajvýš nejakým pokarhaním, keďže ´"chlapci" chodia ešte na základu, a ich otec peniaze priniesol 😒 A aj ja by som spustila "ľudovú slovesnosť" na našich spoluobčanov, len pri vaneske som sa naučila krotiť a dávať väčší pozor na jazyk 😀

zuzana32
26. apr 2010

Ahojte,
Paťka ja by som ešte určite nedávala.
Ja som vždy dávala až od ukončeného 6. mesiaca, a aj dr. mi to tak vravela. A Michalovi som začala dávať príkrmy na jej odporúčanie až po 9. mesiaci, keďže sa narodil v 8. mesiaci.
A keď tak Tamarka pekne pozerá, určite by som nedávala nič, iba Tvoje mliečko.
Ale je to v konečnom dôsledku na Tebe.
Takže prajem dobré rozhodnutie. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre