Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

antoniab
4. máj 2010

neviem ci malej nejdu zuby ake su priznaky a ako dlho sa prerezavaju je nervna zadok vypreti cerveny az take pupence a to ja nepoznam 😒 tak som ostala v soku ked som ju prebalovala a ked jej prejdem po dasnach tak niesu hladke ale len v predu jak idu lopatky ktore zuby idu prve neni to skoro 😖 😅

veronika sak su to deti kamienky papaju piesok atd.nas to este len caka sak jej nebudem furt za zatkom stat 😝

veronika1982
4. máj 2010

mati nam sli zubky najprv dole a tiez sme mali zadok vyprety az take biele pupenceky lenze mi sme vtedy mali 10 mes. 😀

ale ked bol este taky maly tak som mu potierala dasna s calgelom a vtedy mi hned zaspal. ono zubky sa uz mozu tlacit

zuzanale
4. máj 2010

ati neni skoro nás mordovali od 4mes a vyliezli Laure v 7mes a Timke dokonca až v 9mes a výdu zvyčajne dolné aj keď horné navreté a zdajú sa že už aj dr že horné vidno ale ešte si počkáme že najprv spodné a tak aj bolo...

ozaj baby na piesok pozor ja už dávam odkedy kamoškine deti pojedli na pieskovisku viac piesku jak ali hrali sa častejšie ako my a hlísty dostali 😕

zuzanale
4. máj 2010

juj to m Mati som chcela nie ati 😒

veronika1982
4. máj 2010

joj.. mam niekedy pocit ze tie nase deti nemozu nic.. my sme ako dakedy vyrastali a sme tu. 😀 a kolko sme sa coho pojedli. ha ha..

zuzanale
4. máj 2010

hej Veronika ale aj vtedy sa občas hlisty vyskytli čo si pamätám ale fakt to už nieje ono teraz by som už decko nepustila kúpať sa niekde do jarku alebo rieky ako sme my chodievali 😝

antoniab
4. máj 2010

veronika a to kupim normalne v lekarny ten gel 😕

zuzanale v poho aj ati mozem byt ked sa ti lepsie pise 😀 😀 sak aj mne kolko krat ujde a pismena chybaju 😉

jaj a to som si hovorila jake mame super obdobie nic neboli pekne zabubame sami normalne vzorne dieta a tu bum a moje sladke sni sa rozplinuli 🙄 😝 😀

zuzanale
4. máj 2010

Mati mne m na notebooku vypadáva ťuknem a nič musím trieskať po ňom 😠 😝
a ťa poteším o chvíľu tu máš obdobie uspávania na rukách u nás prestalo cca 3 mes do zadu a už zaspáva na posteli len si k nej musím ľahnúť a v lete už pôjde aj s posteľou rovno do detskej no počítam s tým že sáčkovať sa do našej bude kým nepôjde do škôlky 😝

zuzanale
4. máj 2010

Deni mrkla som a našla som je to uvedené na žiadosti o rodičovský - v prílohe takže už dopredu upozorňujú a je tam toto : Umiestnením dieťaťa do predškolského zariadenia na základe vydaného rozhodnutia o prijatí dieťaťa alebo
o prijatí dieťaťa na adaptačný pobyt sa rodičovský príspevok neposkytuje. takže asi radšej počkaj do septembra 😕

anape
4. máj 2010

tak som tu opat na skok, mala spi a ja namiesto roboty som zapla pc 😕 😎 😀

deni skus sa popytat blizsie, mozno ti to ponukli ako taky "bonus", ze to bude akoze "nacierno" a tak by si mala aj vyplacane peniazky... aspon kamoskin syn tak nejaky cas chodil, ale to ona bola aj kamoska s ucitelkou

co sa tyka jazdenia, tak ja sice nemam dlho vodicak, no najvacsi kompliment bol, ked mi mm povedal, ze dobre jazdim, lebo on je ako vodic z povolania, odjazdenych ma veeeela km, takze to uz bol fakt kompliment....inak on je trpezlivy, nekomentuje, to uz musi byt hrozna chyba, ked by ma zjazdil, co som velmi milo prekvapena a aj mi to tak vyhovuje...no aj tak, ked soferujem a on sa vezie so mnou,tak mam akusi prirodzenu tremu a niekedy sa to aj ukaze, ked spravim taku hlupost, ktoru som nikdy nespravila, ked som isla sama 😅

denisocka
4. máj 2010

no tak dik. jasne že to chcem na čierno ,alebo proste tak,ved ja ho nechcem ani 5x v týždni doobedu davat,ale nejake 2dni max.ked sa nam bude chcieť

ináč baby poradte,periem biele veci už pre druheho,mala som to v spacebagu a normálne niektore su ožltnute,nechápem. tak som dala do práčky aj sačok bielidla a chcem vedieť,ked nabuduce dam bielidlo na biele veci s nejkými obrázkami malými,či to vybieli aj obrázky? či iba zažltnute škvrny?

susana28
4. máj 2010

Fúha tak dnes celkom zaujímavé témy sa rozoberajú. Tak po poriadku.

Zuzka LE - tak sa musím priznať že ja som z tých vodičov, čo málokedy dodržia predpísanú rýchlosť. To znamená, že sa musím kontrolovať, lebo keď idem cez mesto, tak namiesto 50-tky tam mám často krát číslo ďaleko za 60-tkou 😝 A detto keď idem cez tarču, tak tam cez celé sídlisko máš povolenú 40-tku, a to málo kedy mám pod 50. 😝 Tak sa zo mňa smejú, lebo si pamätám na moje prvé jazdy, mi braško dával také večerné po kozinci, a keď som po uličkách išla 18 km/hod, a som jačala že preboha jak rýchlo idem 😀 😀 😀 Ono mne pri šoférovaní nerobia problém, predpisi alebo križovatky, len technická stránka vozidla je pre mňa španielská dedina.Olej, vodu v ostrekovači, alebo vypálenú žiarovku by som iste nevymenila 😀 😀 😖 😲

Veronika naša začala papať piesok tiež keď mala po roku, a papá do dnes. Aj dnes ma vytočila, lebo sme vybehli na záhradu,tak sa fukla do pieskoviska, ja som si sadla na hojdačku, a len zrazu zavelila, mami môžem papať piesok? A ja že nie. A ona, už som polkla, tak nič. 😲 😀

susana28
4. máj 2010

Deni ak pod bielidlom myslíš odfarbovač, tak to by som na prádlos farebnými obrázkami nedávala. Myslím, že dobrý prášok na biele prádlo, to vybieli aj sám, v krajnom prípade by som možno použila vanish na biele prádlo.

denisocka
4. máj 2010

no,kupila som BIELIDLO , tak neviem 😅 prvy krat to mam,ale dala som tam bledo modru čiapku na skušku 😀

anape
4. máj 2010

aj nasa viki veľmi rada papa piesok, omietku zo steny, hlinu a podobne, asi to bude mat v genoch, lebo svokra vravela, ze aj moja svagrina to robila ako dieta 😀

deni ja by som skor pouzila vanish na biele pradlo ako bielidlo, kvoli tym obrazkom 🙂

zuzi tie technicke veci okolo auta ani ja neovladam, maximalne si dolejem kvapalinu do ostrekovacov, ale to je taka nepisana uloha mm, ze mi sem-tam skontroluje auto a myslim, ze v dnesnych autach uz ludia ani sami nemenia ziarovky a podobne, lebo nie je dobre sa v tom vrtat, ked je napr. v zaruke

tak ja idem este prevetrat deti, zatial papa 🙂

zuzanale
4. máj 2010

Susan tak ja sa pokutám snažím vyhnúť lebo dnes už zelený ale aj mestský stoja všade a vie jak to chýba v rozpočte minule mm v PP tak zaparkoval a ide domov a papučka tak ešte že mal v aute plienky z DM a policajt že aj on take kupuje tak to ujednal na 30 inak by to bolo za 60€ 😅 😝 ale zas na 50tku v obci so nezvykla doteraz 😅

Deni tiež by som bola za vaniš inak tiež mi to na niektorých veciach urobilo a boli vo vakoch no zrejme to bola zle vypláchaná aviváž po poslednom praní lebo som to len oprala normálne a zišlo ......

zuzanale
4. máj 2010

jaj Susan ja som technický typ tak vodu si nalejem olej skontrolujem a žiarovku na pole som aj to vedela aj poistky aj keď 2 x a museli aj odtiahnuť 😅 😀 no na novom nehrozí to musíme do servisu.....

susana28
4. máj 2010

Zuzzi LE - keby prišlo na lámanie chleba, tak by som možno tie základné veci okolo auta aj zvládla. Lenže som na to príliš lenivá, keď sa vždy nájde nejaký chlap po ruke, a tak ma to ani nikdy nenapadlo to vyskúšať. Šak keď to takto zoberem, mne ešte aj tankovať chodí mm, lebo ja fakt pach benzínu nemusím, a neto aby som si ešte ruky pošpinila 😀 ale asi sa už trochu priučím, lebo teraz má takú robotu, že môžu odrobiť max. 202 hod. takže každé tri týždne dojde domov, tak nádrž mi v pohode vydrží, ale keby že robí tak, že chodí domov každý 10 týždňov, tak to by som bola v keli 😀

lubkatobi
4. máj 2010

ahojte, tak som na konikovi nebola asi mesiac, ale zatial som stretla osobne aspon veroniku a livku... 😅
veronika, to je supiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis, ze ste tak fajne spali az neskoro do raaaaaaaaaaaaana...
hm, skoda, ze som nekukla skor na kona, rada by som prisla na nejake stretko, mohla by som vziat aj kamosku s autooom..
isto vam bolo supis.. zuzka huta, verim, ze sa ti dobre bude byvat v hute... ked budes na Mieri alebo v centre v Spisskej, daj vedieeet...
my sme inak uz v sportovom cervenom kociari...

zuzana612
4. máj 2010

My sme boli cele poobedie von, teraz sme prisli dnu, nastastie bolo pekne. Teraz pokupat deti a dufam ze do osmej budu v posteliach aby som si v klude pozrela zahradu 😉

Ku soferovaniu a udrzbe aut, tak doliat ostrekovace a kontrola oleja bola bezna, dokonca som si aj dofukovala pneumatiky na benzinke ked mi jedna fucala 😀 ALe na ostatne veci mam oca, kedze Daniel sa v autach tiez nevyzna 😖 Asoferovanie? Tak to milujem. Za 14 rokov co mam vodicak myslim ze mam toho najazdeneho dost, hlavne za ten rok co som bola v USA, tak tam som v aute presedela niekedy aj pol dna a najdlhsia jazda bola 13 hodin bez prestavky ked sme isli na dovolenku. Kedze ja som navrhla aby sme isli v noci lebo deti budu spat a nie jacat celu cestu,t ak Tim mi povedal ze teda ok, ale on v noci spi a nie soferuje. Tak sme sa mali striedat s Anne, ale jej bolo zle, takze cela rodina spala a ja som soferovala, ale vam poviem ze som mala dost 😠 A pol roka soferovania pocentre Viedne tiez urobilo svoje. A najrychlejsia jazda bola zo Salzburgu do Viedne, stary isiel na svojom Porshce s 2 detmi a ja na Chrysleri za nim s tretim dietatom on si to rubal 190 a ja za nim 😀 A potom mi povedal, ze chcel vediet ako rychlo pojdem, ze keby som sa ho nedrzala tak spomali 😀 Tu sa vacsinu snazim dodrziavat rychlost kedze nemam na pokutu, ale po dialnici idem vacsinou medzi 130=140, lebo to je este v norme 😀 A ked to uzavrem, brala by som menit auta kazdy rok 😀 A automat je super vec, v zahranici uplne bezna, u nas vsak zatial este ani tak nie. A nazor chlapov ze soferovanie s automatom nie je soferovanie je trapne, vacsinou to povie taky co s automatom este nejazdil.......

No nic, kupelka je uz hadam vyhriata, idem okupat deti aby som to do tej osmej stihla 😀

antoniab
4. máj 2010

tak uz sme dnu dnes som vycistila este kocik pomne a super je velikaaaaaaaaaaaaaaaaansky a som prekvapena aky lahky aspon mozem nas konecne pekne vyglancovat 😉
tu su nejeka foto

antoniab
4. máj 2010

a k soferovaniu ja mam vodicak 10rokov a tiez to milujem som jedina z rodiny co este nerozbila auto 😀 😀 a najazdene mam dost hlavne plzen - sp.stvrtok 😝 no a potom anglicko mne je uz jedno ci velke male mesto dialnica nedialnica a dodrziavanie rychlosti sodoma gomora 😅 jedine co nemam rada z roka narok je jazdenie v noci citim sa unavena ale to je asi tim ze starnem a nemladnem 🙄 🙄
a technicke veci voda do otstrekovacou a tiez si viem skontrolovat olej 😀 😀

veronika1982
4. máj 2010

mati super kociarik. my mame na chate ale uz modernejsi aj vanicka sa da vybrat..ale matej v nom odmieta spat.to za to ze som ho pochvalila ze tam minule tak spal..

sme boli poobede v meste na zmrzku a stretli sme ivanu s matuskom a zahliadla som aj janoko s anickou. potom sme este tu boli na zapade a nasli sme si kamarata.tak sme sa hrali v piesku. teraz uz spime tak som zvedava ci dame repete.

bibka tu sice dnes nebola ale ak nahodou nakukne tak ked zajtra nebude prsat tak by sme dosli na mier

antoniab
4. máj 2010

veronika aj nasa vanicka sa da odobrat presne taky systema ako na polskom kociku bybysmile co predavaju na trhu 😀 😀
ja som sa dedovi dnes smiala jak stim cestovali a brat ze na strechu auta ne 😀 😀 a dedo ze by sme sa velmi divili ako pekne sa da poskladat 😅

no bibka tu dnes nebola 😕

veronika1982
4. máj 2010

no nic idem kukat ordinaciu..

zuzanale
4. máj 2010

Ahojte u nás sa už spí 😉
k šoferovaniu tak my po dialnici kludne aj 160 len ký nás zelený nevidia 😅 ale zas toľko čo Zuzana s Maťou v živote nenajazdím ja tak max LE,SNV,PO,PP a sem tam ZA a BA ale to určite nie sama a po tme ja zle vidím takže vtedy len také cesty čo poznám naspamäť....

Mati jej aj ja som mala taký ale modrý no ten náš ukončil existenciu už dobrých 15 rokov dozadu ☹

antoniab
4. máj 2010

ti my mame este koci po nasom otcovi zeby som aj ten nechala staihnut z povali 😀 😀 to je taky este prizemny a ked mi ho stara mama ukazovala na fotke tak som sa rehotala ze v akom voziku ho to vozili 😀 😀

uz mi prisla sms mame hotovy pas tak uz len buknut letenky 🙂

veronika1982
4. máj 2010

mne sa strasne pacili tie kociky stare take prutene a a stakou velkou ruckou.. asi taky mas na mysli mati ze? nasa mamka taky mala..

antoniab
4. máj 2010

hej taky prizemny a rucka az doneba

zuzana612
5. máj 2010

Ahojte, to bola dnes noc 😕 Natalia bola hore hadam kazdu hodinu a od piatej uz nespi, Matus sa zobudil o stvrt na sest ale este o pol siedmej zaspal a teraz spi v mojej posteli a ja cakam kedy zaspi Lili ze by som sa isla aspon osprchovat. Unavena som jak pes, Daniel ma poobede zapas v Starej Lubovni tak to pride najskor o osmej,takze to bude veeeeeeeeeeeeeeeeelmi dlhy den. A ak este bude cely den aj prsat, tak parada 😖 Takze kto sa doma nudi, moze sa prist nudit k nam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre