Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

veronika1982
16. jún 2010

@denisocka mne maleho neprilozili hned k prsniku a ani do hodiny. az vecer mi ho doniesli a polozili otazku ze ci ideme vyskusat ci sa prisaje 😀

denisocka
16. jún 2010

@veronika1982 fakt? no tak čo si mam žiadať dať ho čo najskor?

denisocka
16. jún 2010

je,tie by sa hodili k tým šatam http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5954085&tab=7

pata31
16. jún 2010

Ahojte, no uz sa asi otriasate...jak vam fajne...ja som ted uspala moje dieta, poobede spala 5 minut, chceli sme ist ku babka a dedkovi do Vlach, mala mi sak zaspala este pred nalozenim do auta a ked som ju tam prekladala, tak sa zobudila a bolo po spanku...sice po ceste spat schrupla este asi 20minut...no ale aspon bude dlhsie spat, aspon dufam 😉
@denisocka mne dali malu hned po porode na brucho, ale nedavali ju prisat, to az po dvoch hodkach, ked mi ju doniesli na izbu...ale to boli tri hodky?? 😕 no tak nejak...a ja som si ju sama prilozila, hned, ked mi ju doniesli 😉 a krasne cuckala hned 🙂

Jani, inac v tom sekaci maju veci na vesiakoch, akurat ze to maju vsetko dokopy, detske veci vselijake velkosti, vselijako poukladane, tak si treba prejst vsetky vesiaky, ale da sa to...aj ked dnes tam bolo riadne vela corgosov...ale ja som spokojna s nakupom a je to super, take krasne vecicky nakupit a za tak lacno 😉

antoniab
16. jún 2010

ja som nesla na zumbu 😅 dosla navsteva 😝

susana28
16. jún 2010

@denisocka, tak či to budem študovať odpredu alebo od zadu, tak keď dám malú do škôlky od septembra tak zbohom rodičovský, akurát mi môžu preplatiť náklady na škôlku. ale hoci tých 164 eur nie je žiadna výhra, ale zas vždy lepšie ako klincom do oka 😝 .
Mňa by ešte zaujímalo, ako to je s tým nahlásením dieťaťa do MŠ, oni údaje o detičkách nahlasujú na školstvo? Teda ak neprihlásim dieťa do septembra ale až v novembri tak mi ho už nemusia vziať. Je potom lepšie normálne ešte teraz nahlásiť ale dávať až od novembra? Lebo z toho čo som prečítala, tak odobratie platí v tom prípade ak dieťa fyzicky v tej škôle bude, nie? Teda v tom nezohráva rolu, že jeho meno figuruje na papieri 😝

A škoda, že ten adaptačný proces už nefunguje, lebo pre dieťa je to dosť náročné, od prvého dňa, byť hneď v škôlke na celý deň, najmä ak na to nie je zvyknuté. Ja sa toho dosť bojím, lebo viem,že keby začala veľmi plakať, tak ju tam nenechám. Doma sa zo mňa smejú, že vaneska pôjde až do povinnej predškolskej. A to keď som bola tehu, som kecala o tom, ako už polročná pôjde do jasličiek. 😀

susana28
16. jún 2010

@ denisocka, ináč tie šatky sú fakt chutné a tie botky podľa mňa budú pasovať

denisocka
16. jún 2010
denisocka
16. jún 2010

@susana28 tlaľčq esc

ja sa z netu bojim kupiť topanky

veronika1982
16. jún 2010

@denisocka opravujem sa. pozerala som si foto a dali mi mateja na ruky ked ho osusili ale nie na hole telo ale len tak na chvilku mi ho polozili a potom ho brali prec..

denisocka
16. jún 2010

@veronika1982 😵 mna zaujíma to,kedy mi ho daju na rve kojenie,lebo chcem čo najskor

lydia22
16. jún 2010

@denisocka mne dali maleho prisat hned ked ho umyli a zabalili cca do 15minut.este mi sestricka aj stisla bradavku ci daco ide a maly hned cucal. A potom mi ho doniesli rano - rodila som o 20:37.

denisocka
16. jún 2010

jaj baby, ja som zvedava ako ja porodim v tej SNV. muž tam so mnou nebude,myslím že s cenou 35€ prehnali,ked inde vo svete je manžel alebo cela rodina pri porode bežna vec,len tu si to musim plalit,a ešte taka brutalna suma,tak diky

lydia22
16. jún 2010

Fakt neviem co tak zdvihli,my sme platili minuly rok nejakych 500 korun.ale sestricky skvele,zartovali somnou a snazili sa mi to velmi ulahcit,napr.museli ma vycievkovat strasne som sa bala a nakoniec som nic necitila.

veronika1982
16. jún 2010

@denisocka mas moznost aj porodit doma. som dnes citala temu porodila niektora doma? a sa mi az zaludok zdvihal z niektorych bab ake maju nazory na porod v nemocnici.. ☹

vecer sme este skocili do hyperky na nakup a bola akcia na mlieko Hami tak sme zobrali 2 krabice a tretiu sme dostali zadarmo a este nam 1 eur odratali. a zabudla som vylozil cokoladu milku na pult a za potom som si to vsimla a ja zodpovedna som sa vratila a zaplatila som ju...

zuzanale
16. jún 2010

ta de ste všetky mne deti konečne zaspali Laura zas po nervakoch ja neviem ešte 2týždne dozadu boli o osmej na kute a spali a teraz ja neviem čo sa im porobilo 😠

@antoniab Mati ono neni zle dať trošku "okoštovať" ale nie napchávať zas také malinké dieťa banánom... a aj v tomto máš pravdu sa ti môže stať že bude chcela len sladke a zeleninové prikŕmi nebude chcieť

@susana28 myslím že hej aj u nás tak 2-3 deti nastupovali a Laura asi takto pôjde od januára čiže niečo výše 3mes skôr lebo dávať ju až v apríli na 2mes a potom zas cez prázdniny odvykne... takže takto to asi bude lepšie....
a teraz sú aj učiteľky za to aby deti hneď ostávali na celý deň..

sophie1981
16. jún 2010

joj., Mata a ako dobre bolo dnes na zumbe......hudba ako z dzungle.... 😀

mne malu dali hned po umyti, aj sa pekne prisala, potom mi ju doniesli rano na par hodin. a brali, nevedela si udrzat teplo, nepapala...tak nas supli na nedonosene...rodila so o 5 minut dvanast.... 😀

zuzanale
16. jún 2010

jaj a ešte som zabudla @denisocka aj mne malú dali hneď a dokonca sa snažila aj cuckať potom keď ju už oblečenú doniesli a priložili 😉
a preplatení nákladov na škôlku no to sa oplatí tak tým kde platia za škôlku niekde v BA 100€ pri tých necelých 30 čo platím ja je to zanedbateľné ale keď pôjde Laura do škôlky skôr určite ich od štátu budem pýtať..

veronika1982
16. jún 2010

@zuzanale a co budes pytat od statu lebo nechapem. aj matej pojde skor do skolky tak aby som vedela.

zuzanale
16. jún 2010

no preplacanie školky kuk ten link čo Deni hodila 😉

susana28
16. jún 2010

@denisocka deni ja mám z netu kopec topiek a všetky sadli na šupa 🙂

antoniab
16. jún 2010

@sophie1981 neprovokuj 😠

denisocka
16. jún 2010

ja sa už bojim niečo objednavať z netu,bo toho roku čo kupim,to chujovina 😀

denisocka
16. jún 2010

inač zajtra musim ešte zbehnuť do novi vratiť maleho "crosky" bo su mu velikanske a sebe kupiť dačo do podonice na nohy,šak bosa nemožem isť .

zuzanale
16. jún 2010

@susana28 ešte som zabudla už mi oči klipkajú tak vybavým čo mám a idem spať aj keď dnes ma mm po dlhej dobe tak na... že uvažujem či si nalahnem k Laure na postel ... no ale som chcela že deti sa hlásia už februar - marec a na prihláške uvádzaš dátum nástupu dieťaťa do školky a keď nastúpi tak až potom sa odhlasuješ z rodičaku .... no ale tam kde majú miesto ti zoberú kedykoľvek u nás napr lepšie škôlky obsadené už v january ešte pred oficialnou výzvou o podávaní prihlášok 😕

zmogi2
16. jún 2010

@sophie1981 posli meno na faceook

susana28
16. jún 2010

@zuzanale zuzi dík za info 🙂

susana28
16. jún 2010

@denisocka deni tak aj mne sa pár vecí podarilo objednať, pri ktorých som nevedela či plakať či sa smiať 😀 napr. turban na sušenie mokrých vlasov, botasy adidas a som si nevšimla, že to kopačky sú 😀 a podobné sprostosti. a ináč tie krosky majú aké blbé číslovanie, mne mm kúpil klasika že 36 ale myslím, že to taká 38 minimálne 😝

rybecka
16. jún 2010

@denisocka to mas pravdu ze prehnali neviem co tam je take drahe ked muz stoji pri tebe 😠 malo to by normalne to je zderstvo zajtra ide moja svagrina do porodnice tak som zvedava ako dopadne dnes si vybavila nadstandart izbu tak ma ju rezervovanu. ale tiez na den 14 eur 😝 ja by nesla radsej si tie peniaze uzijem.ja som lezala na detskom a platila som 5 eur tak ja nechapem v com je taky rozdiel tiez bola telka a wc sosprchou na izbe.
a dali mo Ondrejka hned prisat a potom hozobrali na osusenie a potom mi ho este dali. a rano sme uz kojili rodila som o polnoci a o siestej uz sme fungovali spolu 🙂 ale podotykam to bolo druhe dieta Matejka som v porodnici nekojila az doma 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre