Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

zuzana612
11. jan 2010

Caute, stale tu. My sme hore uz od siestej, ale co by som chcela ked o pol osmej uz spal. Ale do osmej sme sa este valali v posteli, tak sa dalo. Dnes a zajtra je doma starka, tak pohoda. O nejake 2 hodiny idem na pasy, tak vam dam potom vediet co nove, aj ked nejake uzasne spravy necakam 😖

sophie1981
11. jan 2010

no zuzana...tak nech si ta tam pekne nechaju...... 😉

sophie1981
11. jan 2010

do kedy treba podat danove z nehnutelnosti a pozemkov???? 😕

veronika1982
11. jan 2010

tusim do konca januara.. to aj nam treba podavat danove priznanie za byt?

maca77
11. jan 2010

ahojte

Zuzi, držim palce nech tia pasy už niečo ukážu a nechajú si ťa tam

daňove z nehnuteľnosti do konca januara, treba podať v prípade zmeny, t.j. ak ste kúpili niečo nové napr, ako ty veronika byt

maca77
11. jan 2010

Mata, včera som stihla pozrieť fotečky TImejky... joj krásny uzlíček ... tak nech sa vám darí 🙂

veronika1982
11. jan 2010

oco mi hovoril ze to musim ist ale na mestsky urad..

sophie1981
11. jan 2010

kde ste??.....

uhmm..takze mna sa to netyka??..bo ja som trocha mimo teraz......bo minuly rok sme platili dan obci za stav. pozemok...... 😕 ....

susana28
11. jan 2010

Ahojte 😉

maca77
11. jan 2010

Veronika, to sa chodí na Msú ... lebo daň vyrubuje mesto

Bibka, teba sa to teda teraz netýka ... až keď skolaudujete dom, potom treba ísť podať nové priznanie, aj s kópiou kolaudačného rozhodnutia 😉

Susana, ty si sa tu už dlho neukázala 😉

sophie1981
11. jan 2010

no ta teraz rozmyslam, za co som platila minuly rok......ked pozemok sme kupili uz 6 rokov dozadu.... 😕 😕 😕 😕 🙄

sophie1981
11. jan 2010

hola.....Susana..... 😕 .....

zuzana612
11. jan 2010

Tak ja som opat tu, kontrakcie ziadne, tak uvidim co mi povie v stredu v poradni a co budu somnou robit 😖

sophie1981
11. jan 2010

zuzana.....zajtraaa idees.....bo ked ne tak ti slubene tutumtutu aj ja urobim..... 😀 😀 😀 😀 😀 .....ale vazne...to robis schvalne alebo len tak pre srandu ze este stale nic...ja chcem ist na navstevu..... 😝

zuzana612
11. jan 2010

vsak na navstevu mozes prist aj tak 😉 A ked som dnes videla jednu babu ako chodi 3 dni po normalnom porode, tak asi sa zacnem modlit nech ma to nechyti samu a urobia mi CR. Ale neboj, slubujem ze do konca tyzdna to bude von. Ak nie, tak sa budem sudit 😀

Zuzi ahoj, si sa tu dlho neukazala, hadam aj 2 roky 😀

susana28
11. jan 2010

Ahojte holky, no veď mne sa ani nezdalo, že to bolo tak dlho 😝 . Ale minule som hľadala na MK tému o látkových plienkach, a tak ma napadlo, že sa mrknem aj medzi "spišiačky". Skoro som spadla na zadok z noviniek. 😲 Rybečka má už druhé bábo a zuzka každou chvíľkou bude mať tiež druhé mimi. Tak čítam vás pár dní do zadu, a to je lepšie ako telenovela, to čakanie, kedy to na zuzku príde 😀 . Škoda, že som vás zmeškala, lebo ja sa rozhodujem o druhom tehu už rok, a stále ostane len pri rozhodovaní. Ale teraz už padlo, že to bude apríl, teda doberiem poslednú krabičku antikoncepcie a asi pôjdeme na to. Ani som si neuvedomila, ako je medzi vami dobre. Fajn, že som späť

zuzana612
11. jan 2010

Pekne od teba ze si medzi nas zavitala, niekedy popiseme aj niekolko stran za den, ale v poslednej dobe je tiez kazda nejaka zaneprazdnena. Mam taky dojem ze teraz sem chodia len koli tomu ci som uz porodila 😀 😀 😀 Ale verim ze to bude coskoro 😕 Par bab sa tu chysta na druhe babo, tak verim ze o rok budem aj ja netrpezlivo cakat ktora kedy porodite 😀

Mne dnes Matus spal len hodinu asi od jedenastej do dvanastej, tak som ho dala teraz do postielky spat, lebo to by som ho do vecera nosila len na rukach na ktorych by mi o siestej zaspal na pol hodiny a bolo by. Tak takto ho necham hodinku si pospat a vecer ho dam starkym, nech sa pohraju 😀 A ja som dostala hrooooooooooznu chut na cierne pivo s colou, tak si ho idem otvorit. Vsak keby to na mna prislo, tak nech nezaspim a nech mam vela energie na tlacenie.

Inac ja vam vsetkym tak zavidim co ste porodili pred terminom. Nemyslim tym nejake 2 mesiace, ale take 2-3 tyzdne pred by bolo super. Urcite lepsie ako cakat kedy to konecne pride 😠

antoniab
11. jan 2010

ahoj
dakujeme mame za sebou prvu noc ktora bola katastrofa ☹
neviem ci sa prejedla ci ju bolelo brusko ani kakat nam neslo az ked sme dali teplomer tak mala vytlacila taku zapecenu a potom normalnu ale dnes zas este nekakala a lekarka mi povedala ze ma mat aspon jednu denne co mam robit nemozem jej zakazdym davat teplomer 😅

susana28
11. jan 2010

Zuzi, keď tak teraz rozmýšľam, Matúška si rodila cisárskym, nie? Takže teraz si to vychutnáš na plno 😀 A s Danielom ste nechceli vedieť pohlavie bábätka? Alebo sa bábo nechcelo ukázať? A Daniel ešte robí v Embracu? Lebo aj švagrinká tam robí, ale za pásom. Tiež čakajú malé 4. júna a sestra 10. júla. Takže všetky ma predbehli 😀 Ono tak trochu sa bojím, lebo švagriná z KE mala strašné tehu. Bolo jej zle od začiatku, celé dní, zvracalá niekoľko krát do dňa a celú tehu bola na terocane, čipky aj infúzky. Napokon sa jej malé narodilo v 7 mesiaci cisarákom. Maja ( to je tá švagriná z embraca) tak jej bolo zle prvé 3 mesiace. Vlastne ona nemala ani také nevoľnosti len keď zjedla niečo čo nesadlo, tak zvracala. Ale ja som taká poserka, že sa bojím, že budem mať tú smolu a bude mi zle. Pri prvom tehu som preležala celé dni, keď mi nebolo dobre. Ale teraz mám Vanesku, tak bo by bolo dosť náročné. Zuzi určite si to už na MK písala, ale aké si mala tehu ty?

susana28
11. jan 2010

Antonia, ak je dieťa plne kojené nemusí mať stolicu hoci aj celý týždeň 😉 Alebo naopak može ti kakať do každej plienky 😀

zuzana612
11. jan 2010

Zuzi, Matuska som mala cisarskym koli KP a moj cisarsky bol super. Teraz zevraj mam este dost vysoko hlavicku a ak sama nezostupi, koli predchadzajucemu cisarskemu nemozu davat nejake agresivne vyvolavacky, takze ak nezacnem sama rodit, pravedpodobne to skonci opat cisarskym. Toto tehu bolo narocnejsie uz len z toho dovodu ze som sa musela starat aj o Matuska, kdezto pri nom ked som chcela, tak som prespala cely den 😀 Zo zaciatku mi aj byvalo hrozne zle, takze som dost casu rano stravila s hlavou vo wc alebo nejakom sacku. A ked presli nevolnosti, zacal ma nenormalne bolievat chrbat, az som musela chodit na rehabilitacie. No a posledne 2 tyzdne sa chrbat umudril, zato male sa natahuje na vsetky svetove strany a niekedy to dost boli. Takze budem rada, ked uz bude von. Co to bude sme chceli vediet, ale zevraj nebolo vidno, takze to ostane na prekvapko, aj ked ja sa skor priklanam ku chalanovi. Baba by bol taky mily bonus 😀

Mata, aj mne moja dr. povedala ze kojene deti mozu mat stolicu po kazdom kojeni, alebo aj len raz za tyzden. No ale ak vidis ze malu bóli brusko, tak to dobre nie je. Ja som sa stazovala ze matus serinkal po kazdom kojeni a minuly sme tony plienok, ale asi je to lepsie ako sa trapit s bolavym bruskom

anape
11. jan 2010

ahojte baby,

mne by stretko vyhovovalo vo stvrtok alebo potom az buduci tyzden

zuzka u teba je to ohladne porodu o to vzrusujucejsie,ze ani netusime ake pohlavie bude mat babo 🙂

antonia nie je pravda, ze by malo babo raz denne kakat co sa tyka kojenych deticiek, mne vravela lekarka a aj v knizkach som to citala, ze niektore maju aj viackrat denne a niektore raz za par dni, dokonca raz za tyzden a stale to nie je nenormalne... 😕

zuzka vitaj,mna si asi nepamatas, lebo ja som tu niekedy prispievala iba sem-tam,teraz sa snazim aspon raz denne 😀
neboj sa, nesmies si nahovarat, ze budes mat smolu a budes mat neprijemne tehotenstvo...asi najlepsie je do toho vpadnut tak ako sa to stalo mne,ze som ani nestihla premyslat kedy bude druhe babo a ako to bude a uz bolo babo na ceste 🙂 a to som mala 9mesacneho syna, ked som to zistila a bala som sa toho ako to budem zvladat,ved este ani nechodil a nosila som ho na rukach, ale to tehotenstvo mi zbehlo dvakrat rychlejsie,lebo pri starostlivosti o maleho som nestihala ani premyslat ci ma nieco boli a tak 😀... jasne,ze som byvala aj unavena,ale dalo sa v pohodicke,tak sa nestresuj uz teraz,ved vanesska je uz pekne velke dievcatko 🙂

pata31
11. jan 2010

Ahojte...moja mala prdi do kazdej plienocky 😅 a chcem sa spytat, co to znamena, ked ma zlto-zelenu kaku, dozeraz mala len zltu... 😕

susana28
11. jan 2010

Dievčatá ste super, fakt. Keď vidím, ako to zvládate s nadhľadom, tak sa až cítim trápne, že som taký strachopud. Tak už som pevne rozhodnutá, že doberiem tie tab. a ideme tiež do toho. S odretými ušami to stihnem a zjednej MD pôjdem na druhú. Ešte stíham sa aj dať dobrovoľne nem. poistiť a poberať tak max. materskú. Teraz nás trápi niečo iné. Vaneska sa nám narodila so zrastenými prštekmi na oboch nôžkach. Teda druhý a tretí od palca ale nie celkom len tak do pol. V septembri nás zavolali na genetiku. Po úvodnom rozhovore, malej zobrali krv. Výsledky mali byť o 2-3 mesiace. A doteraz neboli. V pondelok mi prišiel email, že máme ísť na opakovanie odberov. Dnes som tam volala, tak nás objednali až na budúcu stredu, lebo malá má ešte antb. A pýtala som sa prečo musia opakovať teda tie odbery, a sestra ma len odbila, že mi to vysvetlí dr. keď prídeme na ten odber krvi. Tak teraz rozmýšľam, že čo sa deje.

Anape, tak matne si na teba spomínam. Ale teraz hádam, budeme mať viac možností a lepšie sa navzájom oťukáme.

pata31
11. jan 2010

Susana, aj ja mam tak zrastene prsty na nohach...presne druhy a treti do polovice...a ziadne testy mi nikdy nerobili 😅

zuzana32
11. jan 2010

Paťka, čistí sa

susana28
11. jan 2010

Ahoj pata, teba si pamätám z mojasvadba.sk 😉

sophie1981
11. jan 2010

caute...sme boli s Katkou kuknut pri susedovi v jeho tanecnej skole Hip-hopu....jaj, bolo fajn, katka sa tam motala, ale ked odisli deti a nabehli 12-rocne kobulice a zacali tam skakat a kricat, Katka dostala taky hiso, ze sme utekali domov.... 😀 ...ale nabuduce pojdeme zase k detickam...nech sa uci na kolektiv od mala..... 😉

mata, mne Katka kakala len raz tyzdenne....aj to nikdy do zabalenej plienocky, stale ked uz bola nervozna, tak som ju musela rozbalit pomasirovat brusko, ako pises teplomer a vykakala sa......my sme kakali s pomocou teplomera az myslim 90 percent tak do tretieho mesiaca......ateraz kaka pekne, zvacsa do nocnika......takze klud.....ked negrcka, tak sa predsa musi vycistit.......tomas ako ty sestonedelie, tiez ta boli maternica a vsetko.....vydrz.....6 tyzdnov...potom, ked to neprejde, tak ti povieme ze tri mesiace su zle....a potom ti povieme, ze kazdy mesiac donesie nieco nove..... 😀 😀 😀 ...hm, Veronika, pamatas.... 😀 😀 😀

zuzana.....zajtra ides....bude Natalia.....

inac hodme stavky......alebo anketa....CO PORODI ZUZANA?....moja odpoved Dievcatko..... 😉

susana a ku komu chodite??...myslim genetik..

veronika1982
11. jan 2010

ahojte..

presne tak ako pise bibka... si spominam ze ona mi dost casto hovorila ze:neboj on sa len cisti!...nas matej mi kakal po kazdom kojeni, kazdy den, nonstop do 4 mesiaca..aj ked som kojila v aute tak sa mi aj tam pokakal..takze to je individualne..a zelena stolica moze byt z hocicoho. aj ked si trosku nervozna, alebo ti mala vypije predne mliecko atd...a si pamatam este aj na to ze som ti raz povedala ze matej ma nejake cervene ocko a ty si mi povedala ze to sa si len poskrabal.. a na druhy den sme boli chory a ocko zapalane.. 😀 😀 jaj to boli stare dobre casy na miery ked sme o deviatej uz brazdili ulice mieru a parili sa na slnku...to je super ze chodite k bdskam..

a my sme mali uraz pri kupani. som nechala ziletku na policke a matej sa postavil vo vanicke a chytil ju do ruky a porezal si prst ale neplakal vobec len mu strasne tiekla krv..

a uz sa vieme sami postavit v postielke na nohy.. len on si teraz mysli ze uz sa nemusi ani drzat..

veronika1982
11. jan 2010

a tipujem dievca a zajtra o 12.10. ha ha

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre