Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

zuzana32
20. feb 2010

Lívka ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ je mi ľúto, som s napätím čakala, že možno predsa ... 😖

maca77
20. feb 2010

ahojte

Livi, do kelu ... 😔

maca77
20. feb 2010

v tej chvíli som ti zabudla popriať všetko najlepšie k meninám ... som sa tešila, že budeš mať krásny darček ... tak nech ti aspoň Samko robí velikú radosť 🙂

denisocka
20. feb 2010

kukulik, je mi to luto

sophie1981
20. feb 2010

Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

zuzana612
20. feb 2010

ahojte, som sa chcela postazovat aky mam uzasny den, ale po precitani basnicky som sa zasmiala. Basnicka cisto o mne. Lili je hore od pol siestej a teraz mi konecne zaspava na rukach. Matus hore od siestej, nadi obaja v robote, v kuchyni ako po vybuchu, este som sa ani neumyla a nenajedla, no co budem hovorit. Matusovi nie je rady, ak aj nieco ulozim hned to rozhodi, takze iba jacim, blacim a privezujem ho do stolicky ked potrebujem nieco surne urobit.......

Livia, vsetko naj k meninam........a tiez mi je luto ze to opat nevyslo. Mozno by to chcelo trosku dlhsiu prestavku, aspon 2 roky, zregenerovat telo a skusit este raz.

No nic, idem skusit polozit Lili do postielky, hadam sa nezobudi, nech aspon riady umyjem......

maca77
20. feb 2010

pozerám že tá básnička má medzi mamička veľký úspech ... o chvíľu bude v každej téme 😀 ... ale je naozaj dosť vystihujúca 😉

veronika1982
20. feb 2010

ked som precitala mm tuto basnicku tak len skomentoval ze ja to az take tazke nemam... 😀 😀

policky uz mame navrtane a hned sa obyvacke zmenila.. ale asi nam odisiel vysavac...no nic ideme balit a idem ku babke..

susana28
20. feb 2010

Livka všetko najlepšie k tvojim meninkám 😉 A pozri čo ti dali sudičky do vienka. Taká silná osobnosť ako si ty určite všetko prekoná, a nakoniec sa ti aj tak všetko splní. Ti veľmi držím palčeky. 🙂

LÍVIA 😉
Osobné číslo je 9 – Génius, no táto žena potrebuje pomoc a pochopenie. Sama osebe nie je tvrdá, alebo priebojná, no v spojení s niekým silnejším sa stáva osobnosťou plnou života. Jej farbou je žltá a vhodným znamením sú Ryby, Rak, Škorpión a Vodnár. Ženy, narodené v tomto znamení, sú odvážnejšie a otvorenejšie, ostatné sa však zdajú zakríknuté a neisté. No stačí trošku lsáky a rozkvitnú, dokážu zaujať svojimi slovami a plánmi. Záleží im na iných a na tom, aby dobro zvíťazilo, preto sú dobrými lekárkami, sestričkami, mníškami, učiteľkami a opatrovateľkami

susana28
20. feb 2010

Bibka, tak tú básničku, ktorú si publikovala na MK, by mali prečítať ako poučenie každej žene, ktorá plánuje otehotnieť 😀 A ako bolo na oslave? A tie fotečky s klobúčikom a ty a tm v parochniach, to na akej akcii ste boli?

Veronika, ináč taký pojem z nechtového dizajnu akože "tip" to nemám ani šajnu čo si tým myslela, jedinému čo som pochopila je gél 😀 No hold, vždy som mala vlastné nechty pevné a dlhé ako umelé, ale teraz to už nem pravda. A živicové si nechcem dávať, lebo aj s tými mojími sa mi podarí vanesku nechtiac poškriabať 😒 Ale si teda šikula, keď si to vieš spraviť sama. (teda nechty som myslela 😀 )

susana28
20. feb 2010

fúha nikde nikho 😒 Šak vonku nie je dvakrát pekne a ta de sa túlate džokejky 😉

sophie1981
20. feb 2010

baby, sme boli v pp...nakoniec zme upustili od navstevy u Zuzany, kedze este soplikujeme...ale taaak dobre so nakupila...Kacene topanocky od Batu na jar/jesen za 10 eur..... 😉 ......takaa som rada, lebo ako som chodila po obuvach a len kukala na ceny od 25 eur nahor, mi bolo az zle, ze sa nehanbia takto zdierat matky na rodicakoch.... 🙄

usan...tie parochnove fotky, to su so spominanej 50-tky.....ja som este taku 50-tku nezazila....zvacsa to bolo akoze formalne, potom ked sa ludia popili, tak trocha potancovali a o desiatej sa slo domov.....tam to zacalo o piatej.....katka bola stredobod pozornosti, kedze tam bola najmladsia clenka.....bolo asi 60 ludi.....napapali se sa, Katka predvidla svoje tanecne kreacie na parkete sama.....nejako sa vie predvadzat to dieta...ma to po krstnej.... 😀 ...ked sme o 7 odchadzali ulozit katku spat, tak dosiel harmonikar s jednou pani, prezlecenych za klaunov.....aky program amli som nevidela, kedze sme boli doma, o deviatej ked sme sa vratili, tak hrali na harmonikach, tri gytary, ta pani spievala vsakovate neslusne pesnicky, vsetci sa rechtali...no a potom dovliekla taku obrovsku tasku a zacala vytahovat parochne a davala ich ludom na hlavu...oslavenec dostal certove rohy, cigansku suknu a obrovsku varechu do ruky, vsetci ostatny vsakovate parochne od vymyslu sveta a museli se tancovat, robit hada.....muzika a la elvis presley.......no taku atmosferu som na oslave este nezazila...som az plakala od smiechu....zradlo super.....po klasickej veceri boli svedske stoly. jeleni gulas, a kolaciky, ucniky, kava....no fakt, klobuk dole na manzelovou krstnou mamou take nieco manzelovi zorganizovat...a jeho krstneho kolegov ze dokazali taku particku zabavnu zohnat..... 😉 ...velmi dobre bolo, len skoda, ze Katka bez mamky nevie byt, tak sme o pol jedenastej museli domov.....oni tam ostali az do rana bieleho.... 😕 😕 😕 😕

antoniab
20. feb 2010

livka vsetko naj k meninam 😵 😵
tiez mi to je luto 😔 myslim ze slova su zbitocne

bibi tak to bola super oslava 🙂

antoniab
20. feb 2010

bibi ste boli v pp ste sa mali stavit na kavicku 😉
prave pecieme kolac a mala spi samozrejme ze dedovi na rukach 🙄 len co ide do postielky tak je hore 😠

susana28
20. feb 2010

Bibi, tak to si fakt ani neviem predstaviť, bo keď to človek nezažije, tak nevie o čom je reč 😉 Ale tie fotky čo som videla, sú teda perfektné, také veselé, no fantaštikuš 😀

anaja81
20. feb 2010

Ahojte,

Bibi, ta basnicka je super suprova....uz som ju stihla rozposlat sesterkam, co maju male miminka
😀
Livia, prajem Ti vsetko najlepsie k meninam a nech Ta vsetko zlo nadaleko obchadza....aj ked jedno take ta dnes postihlo....musis byt silna a najhlavnejsie je, ze mas Samka a milujuceho manzela....fakt mi je to luto 😢

susana28
20. feb 2010

Ejha, asi začnem viesť dochádzku, odchody aj príchody všetkých členiek. 😉 Som s obavami išla sem že či to stihnem všetko prečítať a tu? Ništ. Ta idem skontrolovať FB, či vás tam nenačapem 😀

sophie1981
20. feb 2010

ahoj...susan...kazdy vikenduje....aj ja idem....znasilnit chlopa..... 😀 ......ved co uz...decko spi......v telke nic nedavaju....tak idem otravovat svoju polovicku, ved naco si ma bral ne??? 😅 😅 😅 😅 ...

zuzana32
20. feb 2010

ahojte,

bibka tak to máš faj, že ideš znásilňovať.
Môj ma tu aj s Michalom vyháňajú, aby som šla spať, aby si oni dvaja podriemkali a potom mohli pozerať hokej.

susana28
20. feb 2010

Aha, ta tak. A ja mám ísť koho znásilniť? Chlopa nemám doma, ta už len suseda 😀
Dobre dévušky, pekný intimčo romantikuš večer prajem. (teda ak chlopoch ukecáte 😀 )

Končím, vypinam.

zuzanale
20. feb 2010

Ahojte u nás všetko spí teda okrem mňa 😅 aj my sme boli dnes v PP ale až cestou z mengusoviec som kúpila od jednej maminy bugínu pre Lauru tak sme boli pre ňu a potom sme skočili do tesca minúť poukážku clubkard nám došla na detské oblečenie takže že pri nákupe nad 20€ nám 8 odrátali tak baby nafasovali nové tričulá a body za super cenu 😉 a topánočky zatial nepotrebujeme Laura má po Timke dokonca 2jo a také čo mala tak 2-3krát obuté a ak viac tak len v kočiari takže funglovky no a Timka sandále už má a botasky sú jej zatial tiež dobre nech nezakríknem ale konečne jej prestáva rásť noha závratným tempom .....

pata31
20. feb 2010

Livka ☹ ☹ ☹ to mi je luto... 😔

my sme dnes boli na radnici na privitani, tak nasa bambulka to cele prespala, bola tuha jak drevo a ked sme odchadzali, tak vtedy sa zobudila a nespala az kym sme ju neokupali o siestej, lebo sme este mali navstevu, tak asi bola z toho vsetkeho mimo 😉
idem pridat foto na fb

anaja81
20. feb 2010

Baby, ako tak tu pozeram vy uz asi castejsie chodite na facebook...tak ak smiem a chcete si ma pridat medzi priatelov tak budem len a len rada.....tak mozte hladat Andrea Farkasovska Baldovska

Idem do bubaloviec tak vam vsetkym ostatnym nocnym vranam prajem dobru noc a sladke snicky 🙂

sophie1981
21. feb 2010

bree ranko spisiacky..... 😉 ...

zuzana32
21. feb 2010

Dobré ránko,

vyhrali sme hokej 🙂

zuzana32
21. feb 2010

no čo Vy ešte všetky spíte?

Ja už mám cestoviny zavarené, polievka sa varí, rezne obalené, zemiaky načistené. 😉

zuzana612
21. feb 2010

Ahojte,

Zuzi, ty si ale sikovna 😉 Aj my mame rezance zavarene, polievka sa vari, zemiaky nacistene, masko oprazene....este ze mame toho starkeho co nam navari 😀 😀 😀

A kedze tu mam Daniela, tak som si v klude po tyzdni umyla vlasy (vcera som mu dala precitat basnicku 😉 ), teraz sa bavi s matusom, Natalka haja a ja mam volny den!!!!! Zatial 😖

Vcera som si dala zalezat na trenovani mojho dietata na nocniku, tak si predstavte ze sa 3x pytal a 3x sa aj vycikal. Nic to ze okrem toho nacural do plienky dalsie 2 litre a 2x sa poserinkal, vsak aj snaha sa ceni. A dnes uz tiez 3x cikal, dokonca mal doteraz aj suchu plienku. No a po ranajkach som ho posadila na nocnik lebo vacsinou ich hned aj vytlaci von, ale vytlacil akurat tak trosku a nechcel tam sediet, krical ako najaty a to preto, aby sa mohol potom v klude vyserinkat o 5 minut do tej cistej plienky 🙄 No ale mozno sa do dvoch rokov naucime chodit aj na nocnik. Aj ked tomu moc neverim 😖

Nam treba ist na nakup nabytku, stoliciek, kobercov a takych somarin, len skoda je je to podstatne drahsie ako nakup topanok 😖

Ozaj baby, setrite vasim detickam nejake korunky? Ja som zalozila Matuskovi knizku a dala som mu tam korunky co dostal na krst a posielam mu tam kazdy mesiac pridavky 20 euro a chcela som to aj Natalke, ale oco mi hovori ci to ma nejaky vyznam, ci nie je lepsie tie peniaze minut na nieco co nam treba do domu, kedze tie peniaze maju teraz nejaku hodnotu a o 20 rokov uz nemusia mat hodnotu ziadnu. Tak neviem ci ich minut, alebo odlozit.

Ja sa na nakup topanok tiez nechystam kedze Lili ziadne nepotrebuje a capaciek ma hadam 10 parov a Matusko ma dvoje novych co mu este kamoska doniesla z UK a myslim ze by mu mali akurat sadnut a popritom este dalsich par parov po bratrancoch. Vsak nas aj tak dost stoji to nase dieta kedze musime kupovat plienky a mlieko 😠 A vyzivky a kasicky.

slaviq81
21. feb 2010

caute,

my mame po vikende, starky uz zarezava v praci 😀 😝 Dnes je to presne rok a pol co som mama, ani sa mi verit nechce 😅

Livka, 😔 😔 😔

Zuzi, ja som Lare uzavrela zivotnu poistku kvazi sporenie. Myslim, ze to ma vyznam. Teda aspon v nasej rodine je to taka tradicia.

zuzana32
21. feb 2010

Tak moje deti majú v kooperatíve poistku.
Majú tam na dožitie, úraz, .... a radšej nepíšem čo. A ešte nejaké veci tam majú podchytené, šúdium a pod.
A moji rodičia založili všetkým vnúčatám VK pri narodení, a na každé narodeniny im tam dávajú €.
A keďže Michal už mal pár krát nejakú tu zlomeninu, dostal vyplatenú poistku peniažky som mu dala na VK, a jasne že som dorovnala aj Mateja a Katku, nech majú rovnako. 😉 Takže majú celkom pekne našetrené.

zuzana612
21. feb 2010

Aj matus ma nejaku 20 eurovu poistku mesacne, je to tiez s nejakym sporenim, ani presne neviem co tam vsetko je, viem len ze je v tom aj urazove poistenie, co sa cudujem ze pri jeho vystrajani sme to este nevyuzili 😀 Aj Natalke chcem uzavriet to iste plus tu knizku, tak rozmyslam ci fakt nevyuzit tie peniaze niekde inde. Napr. o rok ich vytiahneme a pojdeme na dovolenku k moru 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre