Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

zuzanale
24. mar 2010

no u nás aspoň to a ide sezóna tak nebude jesť nič iné len uhorky a melon 😀

Laura už tiež vstala idem jej dať jej obľúbene špagety dnes má mix zeleniny v omáčke a pôjdeme k babke po Timku už by som do škôlky nestíhala keď tak neskoro Laura vstala tak som vyslala babku po ňu škôlka je síce do 16,30 ale zas nemusí tam dovtedy sedieť do 15 tej celkom stačí...

veronika1982
24. mar 2010

tak my sme uz doma.. deti zaockovane.. mam na mysli mateja a katku.. a ani moc neplakali takze cakame na reakciu

veronika1982
24. mar 2010

vazime 9.1 kg a 73 cm a tlacia sa nam 3 zubky naraz..ale bol zlaty. trosku plakal ale potom prespal. sli sme sa trosku este prejst s katkou a potom sme sli uz bubat a spal mi do pol stvrtej. uz si nohy necitim z tolkeho chodenia. dufam ze nebude mat ziadnu reakciu.. a dnes bolo tak super vonku. joj keby bolo aj cez vikend tak ale urcite nebude lebo mna uz lamu ruky takze dojde zmena pocasia...

veronika1982
24. mar 2010

a este som zabudla ze sme strali slavku s larou.. laru nejako vytiahlo za posledne mesiace.. 😀

antoniab
24. mar 2010

ahojte
aj mi sme po poradni a uz mame 5kg 🙂 ockovanie nas caka 7.4. a este sme dostali ponuku na ockovanie na rota virus ockovali ste proti tomu deticky vraj sa zato doplaca tak neviem a este sme nedostali reakcii na ockovanie z nemocnice nam nenahnisalo to na ramienku ja som myslela ze to nemusi tak este mame pockat do 3mesiacov a ak sa nic neobjavi tak pojdeme na nejky kontrolny test ci si vytvorila protilatky 😒

pata31
24. mar 2010

Ahojte...tak my sme nakoniec po ockovani v noci spali dobre, co som bola prekvapena, kedze cele poobedie nespala a plackala...a ani teplotu nemala....a vcera to uz bolo ok, akurat dnes bola nejaka nespava, az teraz o 16.h. mi zaspala vonku v kociariku, o siestej sa zobudila, napapala a drichme dalej 🙂 idem konecne dohackovat ciapocku, uz len posledny riadok mi treba a hodim sem fotku 😵
Inac my sme dostali ockovanie na rotavirus a ani som nic neplatila, ani sa nepytala, ci to chcem, ci nie, proste jej to dali 😕 som bola z toho prekvapkana 😅

veronika1982
24. mar 2010

tak my uz bubkame.. oj sme taky zaplakany..ma trosku zvysenu teplotu ale zatial som mu dala len zabal na nozicky a tak neviem ci ho bolia nozicky alebo ho trapia zubky..

zuzana612
24. mar 2010

Ahojte, gratulujeme vsetkym detickam ku super mieram, rastu vam ako z vody. Alebo mliecka??? Mne Natalka uz tiez haja, matusk klasicky salie, a ja opat unavena ako pes. Tak si idem s nim lahnut spat. Dnes sme opat skoro cely den boli von, krasne pocasie, slniecko.... skoda ze sa ma opat ochladit a akurat na vikend 😖 Ale stihla som umyt aj 3 okna vpredu na dome 😉 Zvysne neumyvame, lebo tie sa budu o nejake 2-3 tyzdne menit 😀

Fotku mojho noveho ucesu vam neposlem, uvidite ked urobime v aprili nejake stretko 😉

sophie1981
24. mar 2010

caute....konecne mame net... 😀

tak aj my uz po ockovanio,. zatial v pohode, uvidime aka bude noc....
nic,idem uspat dieta...dnes spala len hodinku doobedu, tak je zla ako cert.... 😝 ...potom docitm....

antoniab
24. mar 2010

pata tak mne povedala ze sa doplaca a musim pris predtym pre recept lebo ta vakcina sa kupuje v lekarni a oni jej to uz len daju dava sa do pusynky no neviem ci to malej dat 😒

susana28
24. mar 2010

baby tak som šokovaná, keď paťa vy ste to dostali zadara, a maťka ako hovorí, že bude len doplácať 😒 Ja som to dala vaneske, mala tri mesiace sú to tri vakcíny, v takej injekčnej striekačke, dáva sa to do pusy. a ja som za každú zaplatila v priemere 2500 sk ale tie ceny tam išli hore dole, tak dokopy za všetky tri sme dali do 9000 sk, a teraz to dávajú zadara? 😲

susana28
24. mar 2010

A pravdaže hovorím o rotavíruse 😉 Maťa ak máš takúto možnosť tak to využi, lebo rotavírusové ochorenie prekoná každé dieťa do 5 rokov, zvracanie a hnačky, čo často vedie k dehydrácii a následne k hospitalizácii v nemocnici. Po zaočkovaní aj tak môže ochorieť, ale priebeh ochorenia je omnoho slabší. Ja nelutujem aj keď som dala tých deväť tácov, som to nevyhodila ani na kožuch, ani na topánky, ale pre zdravie vlastného decka. Tak ak máte možnosť, hor sa do toho. A nie je to ani bolestivé, maličkej otvoria pusinku, nevadí ani keď plačká, a jej to tam len strieknu, a je toúplne malé množstvo 😉

susana28
24. mar 2010

Takže som sa mrklana internet, vakcína rotarix teraz stojí cca 63 eur, nejakých 4 vám preplatí poisťovňa. A ide sa už len na jedno preočkovanie. Teda 63 x 2 toľko zaplatíte 😉 Tak to je super, som si myslela, že časom pôjdu s cenou vakcíny dole, lebo my sme boli prví priekopníci čo mali o toto očkovanie záujem. Dr. Macejková, nám vtedy ani nevedela povedať čo to presne stojí. 😉

Paťka a si si istá, že to bolo očkovanie proti rotavírusovým ochoreniam. Dávali to tamarke do pusky?

susana28
24. mar 2010

Bibi, ani moja vaneska dnes nespala, tak neviem či na ňu tak silne zapôsobila stretko s katkou, alebo si nechcela nechať ujsť krásny slnečný deň 😀

Za to ja som dnes raňajky aj obed do seba doslova hodila, lebo vaneska automaticky keď idem jesť, tak niečo súúúúúúrne potrebuje 😒 a samozrejme, že ma teraz trápi žalúdok ☹

Tak idem asi spať, možno mi to v spánku prejde. ale už viem, že mi nerobia dobre ďalšie dva jedlá: bábovka a žemľovka. Tak to vyzerá že fakt budem žiť len na rožkoch s maslom 😠

pata31
24. mar 2010

ups, tak to asi nebol ten rotavirus, ale ja som jej to tak rozumela, sice mala revala jak tur, tak asi som zle pocula 😅 😅 😅 tak sa sopravedlnujem vsetkym za mylne info 😅 😀 😀 jej to pichali do nozicky...tak ozaj neviem, ze co to bolo...
no uz mam hotovu ciapocku, tak idem odfotit 😉

veronika1982
24. mar 2010

my sme nedali mateja ockovat a ani som nad tym neuvazovala..akurat dnes nam ponukala ockovanie proti kiahnam 2x 70 eur..

pata31
24. mar 2010

tak a tu je...moj oficialne prvy vytvor hackovaci 😉 😀 😀

susana28
24. mar 2010

Nuž veronika ja som dala malej len ten rotavír a ešte jedna vakcína (to ochorenie môže spôsobovať zápal mozgových blán, teraz mi vypadol z hlavy názor) ale potom som prestala, lebo mala chytala mindráky z tých všetkých očkovaní, a sme sa dopracovali k panickému strachu z lekárov ☹ no hold som bola príliž iniciatívna, ale čo už teraz 😒

susana28
24. mar 2010

Paťa ty si jaká šikovná, pár dní dozadu si si išla ešte len naštudovať techniku háčkovania a teraz takéto krásne výtvory. Vieš, že by si na tom mohla aj niečo zarobiť. Lebo keď pozriemna mmb, tak tam takéto vecičky predávajú za celkom slušné ceny. Tak pekný prívyrobok by si mala popri materskej 😉

sophie1981
24. mar 2010

ja som tiez katku nedala ockovat proti rotavirusom, nedam ani proti kiahnam a celokovo, davam ju zaockovat len co je povinne....a ked nastupi do skolky tak asi len proti zltacke......zvysok odmietam, mne to pride ako zasah do organizmu a umelo vytvarane protilatky atd, atd.......

takze dnes den super, minuli sme nejakych 70 tisic na zvysne dva radiatory a kotol so zasobnikom na vodu.... 😝 ...ktomu svietilo slniecko, bolo 17 stupnov, katka zjedla dve cokoladove croisanty,,,,,.....a jedno jablko.....a spala hodinku......ked sme sli po tatika pred embraco, tak si pchala prsty do hrdielka, nadvihovalo ju vzadu v sedacke, ja som po nej vrieskala a ona sa rechtala a pchala tie palciska do pusy aj nadalej....ma skoro drblo....teraz uz spinka, zatial bez nejakeho naznaku horucky....tak verim, ze bude dobre.... 😉

veronika1982
24. mar 2010

pati super ciapocka tak ty si sikovna.. som to chcela skusit aj ja lebo hackovanie ma niekedy bavilo ale nenasla som u mamky hacik. a to si z akej vlny hackovala alebo priadze?

veronika1982
24. mar 2010

takze zajtra dojdete? len uvazujem co navarim na obed?

pata31
24. mar 2010

veď to vôbec nie je ťažké toto háčkovanie 😉
a tiež som už pozerala, že za aké ceny predávajú tie čiapočky...len zatiaľ ešte neviem presne odhadnúť veľkosť...aj táto je trochu väčšia ako mala byť, tak musím ešte na to prísť a možno založím nový biznis 😝 😀 😀

sophie1981
24. mar 2010

zajtra mi este rano treba utekat do Tomasoviec na obecny urad vyplatit 23 eur na predlzenie stavebneho povolenia, lebo uz na skoncilo....tak zasa len peniaze platit....neexistuje esiac, zeby clovek usetril..... 😠

sophie1981
24. mar 2010

veronika,ak bude dobra Kaca, tak mozme dojst.... 😉

pata31
24. mar 2010

Veronika, som si kupila v galanterii priadzu, som povedala, ze to chcem na letnu ciapocku a on mi dal taku fajnu makkucku, jemnucku 🙂

veronika1982
24. mar 2010

no aj my uvidime ze co a ako..

sophie1981
24. mar 2010

pata...no to nieje tazke ako pre koho...ja som to skusala le raz a namiesto niecoho vznikli len uzlikova retiazka.... 😕 ...jednoducho na take veci som antitalent...ale zato som sa za par minut naucila hadzat spric na stenu...... 😀 😀 😀 😀 😀

zuzanale
24. mar 2010

Ahojte ja som v piatok zabudla hodiť naše miery 9kg a 76cm takže váhovo nás už rovnako staré deti predbehli 😅 dokonca aj Timka v tomto veku mala zo kg viac....

čo sa týka očkovania tak jedine čo som dala navyše zaočkovať tak proti pneumokokom vtedy keď sa dalo deti do 2rokov grátis asi aj ty Susan myslíš ... nám to akurát dobre vyšlo lebo dr vymyslela že v mesiaci dovŕšenia 2roku už môže pichnúť vakcínu pre 2ročné deti ale zároveň ju preplatí poisťovňa tak nás nepichali na 2x ale len raz .... teraz to už je povinné preto naše chúďatká pichajú do oboch nožičiek ako za starých čias 😝 akurát zvažujem očkovanie proti kliešťom len musím zistiť čo to stojí.... a ta rotavírusová no neviem nejak som sa ešte nestretla s nikým kto dal zaočkovať deti a ani s tým žeby niekto toto prekonal 😕 skor mi to pripadá ako zárobok farmako firiem 😅

Pati krásna čiapočka 😉

susana28
24. mar 2010

Paťa a to netreba podľa obvodu hlavičky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre