Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
14. máj 2010

fradky smrdia.... 😝 ...ja chcem psa.....dedo nechce dovolit.... 🙄 ...ked sa prestahujeme do domu, kupim dvoch.... 😅

zuzanale
14. máj 2010

ahojte aj u nás deti spia 😉 nooo a zvieratká rybky ee treba aspoň raz za 7-10 dní ak nie častejšie čistiť bo zelené a smrdká 😖 brat si svojho času vymyslel a hádajte kto sa o to potom staral 😝 vtačiky tiež ee bordel a piskot neskutočný a fredka mila keď si na niekoho zvykne ale koho nebude mať v láske toho bude hrýzť a útočiť ešte tak havko no kto ho bude venčiť keď budeme chodiť do práce netuším.......

antoniab
14. máj 2010

jej vy ste toho popisali 😲
tak my sme dnes boli v snv konecne som kupila topanky malej stolicku tak uz navsetkych kuka zvrchu 😀 😀 njeke potraviny urobili sme gyros salat a zjatra bude dobre papanie 🙂

co sa tyka hadok s mm tak mi sme sa naviac hadali ked ma pustili po porode z nemocky a este par krat v tehu to take slabe inak si nepamatam nejake velke hadky 😒 ale po porode to bola katastrofa normalne alergia 😝 😝

antoniab
14. máj 2010

joj a zviera do bytu myslim dnu do domu jedine rybycky 😀 😀 vonku na dvor psika ale nejaku mensiu verziu moja mamka sa psou boji to jedine zeby sme chceli klud tak kupime velkeho psa 😀 😀

veronika1982
15. máj 2010

dobre ranko..hej to fredky su take?? som nevedela..

no nic idem balit veci a ideme ku babke na mier. bibka idete dnes von ci mate plan s tatikom. my pojdeme na ihrisko ku livii..

sophie1981
15. máj 2010

veronika...doobedu ideme von, poobede bude mala s babkou, ja idem dokosit dvor.... 😝 ...a nakrmit chlapov na stavbu.....

veronika1982
15. máj 2010

tak si zober mobil zavolam ti

maca77
15. máj 2010

ahojte

my máme doma akvárko s rybičkami ... cca 120l a je s ním menej roboty ako s nejakým 10litrovým ... stačí 2x do roka komplet vyčistiť ... takže čím väčšie tým lepšie 😉 .. akurát už potrebujeme kúpiť nový filter

sophie1981
15. máj 2010

uhm...musim najst.... 😅

susana28
15. máj 2010

Takže čo sa týka zvierať tak ja mám postich od destva 😀 Keď som mala štyri roky sme sa presťahovali do rodinného domu, a mali sme zajace, svinky, morky, husy, kačky, holuby, kozu, sliepočky......pre mňa to bol raj.......potom pribudol havo šarik (meno dostal podľa jedinej psej konzervy čo bola na trhu 😀 ) a potom pribudla aj mačka cilka. A ako som začala chodiť do školy, tak domov som neprišla nikdy na prázdno......z jednej mačky bolo asi sedem, potom pribudli myšky katka a miško, škrečok, morské prasiatko........... Teraz mám len psíka Blacka, a peržanku Isauru, a tá má už 14 rokov, a je to horšie ako mimino. MM povedal, že keď raz budeme mať dom, tak si ten zverinec môžem vyhodiť z hlavy, takže ak sa raz rozvediem, viem aký dôvod uvediem do žiadosti o rozvod 😔 😀 😀 😀

sophie1981
15. máj 2010

susan,...ty si taka moja krvna skupina.....ja planujem do dome aspon 2 prascem jednu kozu, niekolko sliepok, zajace, 2 psov.....ked to niekde poviem, kukaju na mna jak na mimozemstana.... 😀 ....ale to si este pockam, lebo nemame na dokoncenie domu, nieto na chlievy a letnu kuchynku....ale verim ze aj to raz bude.....zatial postacia psy, sliepky a jedna svina.... 😀

susana28
15. máj 2010

Hej Bibka, mám krásne spomienky z detstva.........zajačiky sa nám rodili..........kuriatka sa nám vyliahli.........prasiatka sme krmili aj chlievik čistili.......kozičku dojili.......kohút nás skoro do krvi doďobal........mačička sa nám prišla stále domov okotiť a s bratom sme strihali pupočné šnúry a prikladali mačiatka k cecíkom........zabíjačky normálne že rodinná udalosť.....v piatok sme už nešli do školy, ospravedlnenka v pondelok istá: ospravedlnite moju dcéru, syna, že sa nezúčastnili v piatok vyučovania z dôvodu zakáľačky 😀 ...a.toľko ľudí, že aj to prasa bolo malé, aby sa každému ušla nejaká robota......a večer zábava, každý už mierne pripitý........a našli sme hrniec s krúpami, takže jaterničky bez krúpok boli 😀 jednoducho krásne detstvo sme mali a dúfam, že naše deti prežijú niečo podobné 😉

sophie1981
15. máj 2010

aj my mse mali u babky kozicky....3...malinu, jahodu a elzu, capa eda, ktoreho sme kupali v potoku so samponom, lebo smrdel.... 😀 ......prasce micu, netopiera.....dokonca mali aj vybeh pred chlievom, skrabkali sme ich a vozili sa na nich ako na ponikoch...plakali, ked sme ich zabijali.....zajace chovali...zacalo to bielou bonou a skoncilo malymi zajacami, ktorych sme odmietli jest, tak sme ich zadara davali susedovi.... 😅 ...on ich paril a nam daval na oplatku male zajace, ktore sme mu zase po odchovani vratili.....psov Astu, Belu, Bosyho....kazde leto prisiel ujo Bohus na konoch po seno co sme mu nasusili....povozil nas na kope zena na rebrinaku po celej dedine,....chodili sme do lesa po drevo, tahali ho retazami na dvor, potom rucna pilka, sekera a ukaldat do stapov..... 😀 ....ked prsalo, namiesto dazdnikov lopuchy......ked svietilo slnko nohy v ladovom potoku......napchavali sme sa jahodali, malinami a cernicami, ......polirvku chladili v potoku.....zabijacky stale v zime, vonkui mrzlo, zacinalo sa o 5 rano, este tma....potom sa den a noc udilo, nespalo, pilo, rozpravalo a prikladalo do udiarnicky....potom sa ujedalo sunky.....klobasok..stveranie sa na stromy, hojdanie na konaroch.....jaaaj.....ale neverim, ze nase deti to preziju....toto uz urcite nie....skoda..

pata31
15. máj 2010

Ahojte...my mame za sebou narocny den, boli sme blahozelat v tatr.lomnici kamoske, bo sa vydavala, je to este velmi narocne ist takto niekde s malou...bola napapana, tak sme sli, ale nezaspala v aute, len sa nervacila, tak potom mm sa s nou siel prechadzat, kym ja som sla do kostola, ale spala mu len 20min, a potom sa zase len nervacila, mm vycerpany z prechadzania a nosenia na rukach...ale potom som ju nakojila a sli sme do Tesca...tak toto pre zmenu zvladla lepsie ako naposledy, ked nam revala na pol tesca 😅 no a po ceste spat zase nervy, az na Fercakoch zaspala 🙄 😀 to ona vzdy tak zaspi, tesne pred domom 😀

a aby som sa aj ja zapojila do temy, tak my sme vzdy amli nejakeho psa, macky, prasata, ktore som krmila, ked som dosla zo skoly...najlepsie bolo vietnamske prasa, ktore si niektory so psom zamienali, kedze sa nam pasla na zahrade bezne 😀 a sliepky a zajace tiez....len teraz sa to uz neoplati ani chovat...je s tym viac starosti ako uzitku...a aj drahsie ako z obchodu, aj ked domace je domace, ale suseda nam obcas do domace vajicka, tak to jej riadny rozdiel 😉
Mata a aku stolicku a kde a za kolko si kupila?
tak pekny vecer 😵

antoniab
15. máj 2010

ahojte
tak ja som si dnes pripadala ako krajcirka 😝 ale polka hotova este som prisivala Mime vlecku aby sa dala vypnut pri tancovani dozehlili sme zbitok no a este prisit hrebienok na zavoj lebo ho kadernicka zlomila ked mi ho rvala do hlavy 😅 inak je to parada mat polku veci z vlastnej svadby inak ak by niekto tuzil po svadobnych satach tak unas doma sa najdu uz dovoje 😀 😀

pati kupila som v babycentre a stala 80eur a v delte stala 89 😒
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

mame presne tuto a na nete ju najdes aj lacnejsie tu je pozeram ze je este drahsia zatial som spokojna aj malej sa v nej paci len ju pouzivame bez pultika lebo by ju nebolo vidiet 😀 😀

antoniab
15. máj 2010

pozeram ze to vyhodilo cele tak mi mame tu asiu a mali este modru ale na nej bola nejaka chyba tak tu nenuka
bola som pozriet aj v delte drahe v mladosti mali len jednu ruzovu a potah nebol umyvatelni a pod levocsku branu som uz nesla pozerat a o inych obchodoch neviem v snv 😒
na nete som ju nasla aj za 69 no plus postovne tak tich par eur uz olutujem 😝 hlavne nech vydrzi co najdlhsie nech nelutujem 😉

zuzana32
16. máj 2010

Dobré ránko, tak opäť sa zobúdzame do krásneho upršaného dňa, a dokonca hlási dážď, zimu ešte do piatka 😝 , a keď pozerám, že v Egypte, Tunise a ide je už teplo hneď by som sa tam odsťahovala ako lastovička.
Ja som už ako dieťa hovorila, mať tak veľa peňazí, tam sa v jeseni sťahujem do teplých krají. Len pri takomto počasí ako začína byť na Slovensku, by som sa sem už asi nevracala 😖

susana28
16. máj 2010

Ahojte 😉
Zuzka32 😉
Počasie už ani nejdem komentovať 😒 ale ani po rannej káve som sa ešte neprebrala k životu, tak asi pôjdem si dať ešte jedného smrťáka.
Mati super stolička 😉 , tak nech vám slúži, čo najdlhšie.
Paťka, ono možno máš pravdu, že sa ti to už ani neoplatí chovať, ale jedno je isté, že ja budem chovať aspoň to prasiatko kôli mäsku, lebo to čo kupujeme v obchodoch je jednoducho rýchlovýkrm a tak to mäso aj vyzerá a o chuti radšej pomlčím. Lebo si pamätám ako chutili klobásky z doma vychovaného prasiatka a ako chutia, keď kúpime mäso z obchodu 😝

Bibka, ja viem, že naše deti sa rodia do úplnej inej doby, doby techniky, televízorov a hlavne počítačov. ale aspoň sa budem snažiť naučiť ich milovať prírodu a zvieratká 😉

zuzana32
16. máj 2010

akurát teraz som pozerala z okna, a vravím manželovi, že si nakreslím na okno s farbami veľké slnko, aby mi aspoň to urobilo náladu.
Ja som znamenie lev- letné dieťa ja chcem teplóóóóó, v robote som vždy hovorila, že až nad 30 °C žijééém

susana28
16. máj 2010

Babenky ta kde ste? Veď vonku je také pľuha počasie, že som si myslela, že každý sedí doma 😀

Ale o inom som chcela. Myslím, že je načase vykompenzovať tie kg čokolády niečím zdravším 😉
Chcem vás poprosiť, aby ste každá pridala svoj najobľúbenejší recept na zeleninový šalát, môže byť aj s kuracím mäskom, cestovinami, alebo aj iné ľahké zeleninové jedlo. Ale hlavne nenáročné na prípravu, a ešte ma zaujímjaú aj šalátové zálievky. Tak sa teším.

maca77
16. máj 2010

ahojte

my sme doma ... doobedu sme boli aspoň v kostole
... MM šiel dať Tami spať, Adam sa ide učiť, nejde nám Magio, tak si pozrieme aspoň nahratú Ordináciu z utorka a zo štvrtka a popri tom chcem zasterilizovať kyslú kapustu ...
... a čo potom? neviem ... ja mám síce roboty dosť, kopec vecí na pozašívanie, tak asi dnes sadnem ku mašine a MM nech zabáva decká 😅

sophie1981
16. máj 2010

susan.,..take jedla ja nejem.... 😀 ....ale nie, ja mam rada zeleninvy, t.j. paradajka, uhorka, ladovy salat, cinska kapusta, syr feta, trochu olivoveho oleja, majoneza.....my zvacsa tento jeme.... 😉

to pocasie von fakt potesi.....ja neviem, kedy dojde leto.....vlastne jar..... 🙄 ......sme boli u svokry troska cas zabit....noa teraz nuda doma...katka zaspala v aute, ak este spinka a ja sa asi tiez vyvalim sadlo vedla nej.... 😀

rybecka
16. máj 2010

Cafte,
my sme stravili sobotu nedelu u svokry takze sme ten hnusny cas prelezali 😝
Zeleninovy salat robim na vselijake sposoby raz jogurtova raz majonezova raz kupeny dressing proste ani nemam naj recept na co mam chut tak nakrajam a dam tam nejaku zalievku bylinky vela to mam rada a je to 😉 ale najviac mi chuti tekvicovy olej s paradajkami to je nieco neskutocne skoda ze sa neda u nas kupit 😖 Mamka mi ho nosi z Rakuska.

susana28
16. máj 2010

Janka manžel zas ten olej nosí od slovinských kolegov, prv sa mi zdal chuťovo strašne zvláštny, ale teraz ním polievam hádam všetko. A keď ma fantázia už celkom opustí, tak si cvrknem olej trocha na tanierik a máčam si doň čerstvé cereálne pečivo 😉 Tak šalát sa asi fakt volá šalát kôli tomu, že doň hodíš čo jednoducho máš poruke 😀

veronika1982
16. máj 2010

ahojte.. tak my sme uz dorazili domov...a prislo nam vyuctovanie bytu.. jupi jupi dojdu prasule a nie malo. len na rok to bude horsie..

vcera sme mali navstevny den. boli sme u mojej krstne pozriet jej vnucku a potom este na jednej navsteve..a dnes doobedu sme boli v madarase sa pohrat a moje dieta nezaujimali smykalky ale dierky na tych zeleznych schodikoch, zabradlie atd. a najviac sa vyhral s farbickami...poobede sme sli pozriet do domova dochodcov a tam bol tak trochu atrakciou pre babky a dedkov..no a teraz sme uz doma, matej spi, aj nas durko uz je nakrmeny, len skoda ze vonku je take hnus pocasie..

a k chovu.. my sme mali doma skrecka, ten zamrzol na balkone lebo prisli prve mrazy, potom sme mali vodnu korytnacku lily, ta neviem preco zdochla, suchozemska korytnacka zase dostala upal, korela Megi poputovala do jednej rodiny, a perzsky kocur Dominik dostal infarkt.. a po dominikovi sme uz doma nemali nikoho pretoze jeho smrt ma uplne dorazila a to som uz bola dost dospela.. to bolo ako nase dieta...takze u mamky uz ziadne zvieratka sme nemali. no a teraz doma mame len toho nasho dura a dufam ze uz nic nebude...

sophie1981
16. máj 2010

no som zvedava aky ´preplatok´ dojde nam..... 😝

veronika1982
16. máj 2010

inac nasa babka mala najvacsiu spotrebu vody.. ktovie preco????co oni s tou vodou s dedom robili. ha ha..
my len na rok budeme plakat ked nam dojdu nedoplatky...takze to akvarko ma asi neminie a mm si ho asi kupi...

susana28
16. máj 2010

Bibka u nás len nedoplatky, plyn toho roku 432 eur, elektrina 180 eur, a voda ešte ani neviem 😉 😝

Veronika a to vy ste tak šetrná rodinka? Teda, že vám preplatky chodia? 😀

veronika1982
17. máj 2010

dobre ranko.. my sme mali zase nocnu.. o jedenastej sa zobudil matej s takym placom a nervami a len dole z postele chcel ist.. ale co ten vystrajal..cumel mi hadzal, metal sa krical. no hroza.. ale potom zaspal na cicke a spal az do rana..

no zuzi vies my sme v juni kupili byt takze z tohto dovodu to je tak..ale neboj na rok budu nedoplatky..

rybecka
17. máj 2010

Dobre ranko a opat jeden krasny studeny den 😎 😅 😝
co my budeme robit ide ma porazit 😠 😠
a nedoplatky a preplatky nas cakaju az v auguste skor nedoplatok ako preplatok 😅 ake my uz nekurime s plynom lebo tie nedoplatky boli dost velke tak sme presli na drevo a uz je to celkom ok 😉 a voda a elektrika je tak v norme. sem tam nedoplatok

rybecka
17. máj 2010

Dobre ranko a opat jeden krasny studeny den 😎 😅 😝
co my budeme robit ide ma porazit 😠 😠
a nedoplatky a preplatky nas cakaju az v auguste skor nedoplatok ako preplatok 😅 ake my uz nekurime s plynom lebo tie nedoplatky boli dost velke tak sme presli na drevo a uz je to celkom ok 😉 a voda a elektrika je tak v norme. sem tam nedoplatok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre